С червено яйце ще намажем челцата на МАРТенските деца,да са най-здрави на света!

  • 22 290
  • 290
# 165
Деси, много поводи, много емоциите сте имали напоследък. Честито!
Тинче, аз давам лютеница и по повече, когато е домашна. Пастет не съм се сетила да дам, но май ще се въздържа за сега.
Храна от кухнята и моето дете не яде. Максимум по едно бурканче за деня изяжда. От това, което ние ядем е готова за омете огромни количества, независимо дали е супа, или суха храна. Важното е да ни види да ядем и да й даваме от същото място или чиния от, която ние си взимаме. Сигурно си мисли, че я прецакваме да й даваме нещо друго, когато й сипваме в отделна чиния и отказва. И понеже след честите си боледувания, не горя от желание да яде от моята чиния, гледаме да се крием, когато ядем, освен ако не хапваме по-суха храна, от която тя изяжда наистина много. Оня ден взех 11 филенца от KFC и тя веднага се залепи за мен. Давах й естествено само вътрешността, чистото месо, без панировка и накрая осъзнах, че докато тя дъвче едното късче, аз й чиста и приготвям другото и всъщност само тя яде, защото за мен не остава време. Simple Smile И така изяде вътрешността на почти всички 11 филенца, а аз обрах само панировката. Laughing Та ей такива глупости, които въобще не са подходящи за нея, може да изяде наистина много, а бурканчетата от кухнята си седят непокътнати.

Изключително ме дразни времето навън. С тоя вятър не смея да й сложа по-тънки дрехи и излиза с тези, които й слагах зимата под космонавта. Да, ама те почнаха да й стават малки и на нищо не прилича с тях, а нови не ми се купуват, при положение, че ще ги носи 2-3 седмици, най-много. За сметка на това купих несметни количества летни и пролетни, тънички дрехи и много ме е яд, че не мога да й ги обличам. Като й избирам летни, все си мисля за почивката ни, за снимките които ще правим, за кефа, с който ще я преобличам и купувам ли купувам. Отиваме за 7 дни, а вече има толкова тоалета, че да може да изкара 14 дни и да ги сменя по няколко пъти на ден. Обаче още не съм приключила с пазаруването, така че явно ще се зарием с летни дрешки.

Хайде спирам, че с безкрайно дългите постове, ще изгоня от форума и малкото мами, които имат време да влизат.
Виж целия пост
# 166
Добър ден на всички, които са си вкъщи  Wink
И ние така ... Не ми се пишеше тези дни - криво ми е, чувствам се виновна, че съм си разболяла детето  Confused, че и аз след него  Rolling Eyes
Вчера след 3 дена с течащо носле реших да я заведа на преглед. По принцип трябваше да ходим за ваксината, но естествено я отложихме за след 11 май. Гърдичките са чисти, но имаме леко зачервено гърло, въпреки сиропа, който й давах 2 дена, а и физ. разтвор много не ни помогна, защото Галя изобщо не дава да я доближа за капки. Само 2 нощи успявах да й сложа по един път капки, но просто нямаше как, защото я чувахме как се мъчи да диша през запушено носле. Та днес сме пък с 2-3 много хубави покашляния... ама дано отиваме вече на оправяне  Peace Хубавото е, че не сме стигали до вдигане на температура, но педи каза ако след 3 дена не се оправим с Нурофена да минаваме на АБ - хич не ми се иска да стигаме дотам  Praynig Педи много се смя с Галя като я видя какви завои прави из кабинета й, докато се разхождаше самичка - каза, че била много пъргава /ама не е на мене  Mr. Green/. И аз се наоплаках  ooooh!
desi.a - браво на вас, все хубави работи да се случват  Hug
Виж целия пост
# 167
Привет и от мен.
Дивна, със закъснение - Честит Рожден Ден на Камен! Да ви е здрав и щастлив и да има много късмет.   bouquet
Ирра, Честит Рожден Ден и на теб, с пожелания за здраве и сбъднати мечти!  bouquet
Деси, честито на рожденниците ти и за прощапълника!  bouquet
Тинче, аз давам лютеница и пастет, но пастет по-рядко. Взимам детски на Янев. А лютеницата я мажа с масло на филийка. Давам и салам и кашкавал. Вече дадох и детски шоколад и черен шоколад. Четох някъде колко  е полезен черния шоколад и давам 1 път седмично по едно малко блокче. На Виктор много му харесва Simple Smile
Ради, благодаря за кафенцето  bouquet
Зори, прекрасни снимки.. аз ги гледам редовно във фесбук-а.
Имам предложение, който си е тук по празниците, ако искате да се видим на НДК или Южният парк? Само дано има хубаво време.
Сега ви оставям и се захващам да работя... едвам си издържам колежките... ама няма начин...
Хувам и весел ден на всички  bouquet
Виж целия пост
# 168
При нас се оказа в крайна сметка шестата болест.Вчера Марти се събуди с обрив и отидохме педи да го види.Каза,че обрива е финала на вируса и да не й давам никакви лекарства!Вече всичко е наред! Hug
Виж целия пост
# 169
И ние сме болни. Марти е със сополи и капля и отложихме ваксината. Вече започва да ми писва от ходене по лекари, болници и лекарства. Sad Нямам никакво настроение тези дни и затова спирам, за да не развалям и вашето.
 Hug на всички
Виж целия пост
# 170
Да се включа и аз в болничките. Виктор е със сополи и кашлица, но днес педиатърката каза, че кашлицата е от сополите.
Пожелавам бързо оздравяване на всички дечица!  bouquet

Виж целия пост
# 171
Да си призная нито лютеници, нито пастети съм давала все още, но с тези 2 долни зъба какво може да дъвче  ooooh! Още ми се дави само да пробвам да й дам нещо, което е просто блиндирано, а не пасирано  Whistling Все си мисля, че има време и така както изведнъж събра смелост и тръгна самичка да ходи, така и с яденето ще се оправят нещата  Peace
Дианче, и при нас кашлицата е именно заради сополките. Успокоявам се, че малкото ми диване не се спря тези дни, а и тази нощ не се наложи да я мъча с капките. Стискайте палци да се оправяме, че в петък пътуваме за 10-на дени при свеки и сие, та да не се чувствам още по-гузна за положението на малкото  Rolling Eyes А ние ще стискаме палци на всички останали дечица да се оправят бързо-бързо  Praynig
Виж целия пост
# 172
Иве, бързо оздравяване ви желая  Hug
Аз на Виктор нищо не мога в носа да му сложа - бута ме и т.н.
Виж целия пост
# 173
 Hug Hug Hugпо  една голяма прегръдка за всички  болни по бързо оздравяване им желаем...ние се върнахме от една голяма разходка и сега героя спи та не мърда.....
 искам да споделя с вас как си реших проблема с капките за нос ....беше голям ужас всеки път ..но си купихме спрей за нос подходящ за деца и готово Оги седи гушнат аз пръскам бързо и леко го накланям на зад и детето е спокойно.....ако искате пробвайте...
 лек ден че трябва да готвим  а за подправки гиозум,магданоз,чубрица  почти винаги присъстват в яденето му
Виж целия пост
# 174
Здравейте, мамчета  Hug

Да взема и аз да се разпиша, че много отдавна не съм го правила  Rolling Eyes

Пожелавам на всички болни бебенца да оздравяват бързичко  baby_neutral

Ние сме добре горе-долу. На Али сега й никнат заедно четирите кучишки зъба и е ужас. Много се буди през нощта и ми виси с часове на гърдите, без да цока, а само да се успокоява. Е, не че не цока изобщо, но не всеки път.

Храната от кухнята изобщо не я яде, но тя не яде нищо готвено, а ми отказа и зеленчуковите пюрета. Кара я само на закуска, плодово пюре и кърмене. Късния следобед започнах да й правя сандвич, че това поне го яде с удоволствие. Нарязвам й го на парченца, а тя си боцка с виличка и се храни сама, на мама голямото момиче. Сандвичи й правя с кашкавал, като го слагам в микровълновата да умекне малко. Днес й направих с топено сирене и много й хареса. Правила съм й сандвич с яйце и сирене, но не беше очарована.

Целувки на всички вече пораснали бебенца  Heart Eyes
Виж целия пост
# 175
Здравейте, днес от сутринта се опитвам да драсна някой ред, но нета ми е скапан нещо.

На всички болники дечица пожелавам бързо, бързо да оздравяват Hug

Аз мисля утре вече да отивам да слагаме ваксината, че все си намирам поводи да отлагам, но оня ден слушах по новините за зараза от морбили в шуменско и се стреснах. Сега пък си мисля, че предстоят толкова почивни дни и няма лекари на разположение, ама пък реакцията нали била след десетина дни, та в крайна сметка май ще отиваме на доктор утре.

Тинче, наскоро си мислех за вас, че се губите от доста време, радвам се, че сте добре.

Ангелче, кога успяхте пак да отлетите от България, аз не съм разбрала, а пък Жорката колкото по-голям става толкова по-хубав.

Марги, и Ева е така с храненето, колкото по не е за нея, толкова повече и се услажда, вчера яде пържени картофки с бира Laughing

Сандвичи  правя на микровълновата с кашкавал или сирене, но една филийка я яде един час и тя като изстине става като гумена.

Вече си имаме лятна количка, комбинираната съм  приготвила за пране и ще я ползвам за бебето, че направо я разсипах да я търкалям из колата. Много си харесвам новата количка, но няма напълно легнало положение, тя досега трудно заспиваше навън, а пък сега вече си мислех че е абсурд, но тя пък ме изненада и днес заспа седнала, без да я разбера, учуди света просто.
Ето такава е: http://www.kasidabg.com/strollers_deteski-kolichki-giordani-prod … cts_id-10592.html

Лека нощ, че май прекалих Embarassed
Виж целия пост
# 176
wiwi - честита ти придобивка, дано да ти върши страхотна работа и да те отменя  Peace Поне на картинка изглежда страхотно.
radi^ - моля те кажи какъв спрей за нос ползвахте, че още утре да се обзаведем с него - нещо мнооооого бавно минават тези наши сополки /ако изобщо минават/, а не ми се ще да се влошаваме  Crossing Arms
Лека нощ на всички - дано и мами и мартенчета спинкат добре  Praynig
Виж целия пост
# 177
Добър вечер!
Виви, малко егоистично ще прозвучи, но дано да е спокоен, да спинка сладко и да няма колики бебока, за да имаш време и за нас, щото не щем да се лишим от компанията ти. Hug Честита количка и от мен. Знам, че Олимпия много ги хвалеше, били невероятни, надявам се и ти да си доволна от новата количка.
Ива, аз съм доволна от спрея Низита, а и от кремчето слагам, когато успея да се преборя и да стигна до нослето. Една УНГ лекарка ми препоръча кремчето /водят го маз/, защото овлажнява лигавицата и по някакъв неясен за мен начин, помага изхвърлянето на секретите. При нас ефекта се изразява в бързо облекчаване на дишането.

За подправките в ястията на Дея - зелените подправки ги слагам неограничено, особено пресните. От другите слагам май само червен пипер и сол. В нашата храна гледам да слагам минимални количества от по-пикантните подправки като черен пипер, кимион, чесън, къри и т.н., от които по принцип ръся щедро.
Виж целия пост
# 178
добро утро !
една доза за събуждане
 а за тези които не пият кафе
     
 спрея е -Тетрисал...като го пръсна  секретите излизат и после нослето е спокойно но го пръскам поне 30 мин преди да легне за да има време да изчистим нослето..няма борба  няма нищо гушкаме се и готово....
 лек ден ви пожелавам с много разходки и много бързооздравяващи дечица..
ние отиваме на поредната разходка (така си правя рехабилитация)
Виж целия пост
# 179
   Здравейте и от нас.

   Виждам, че има доста болни дечица. Бързо, ама много бързо да се оправят.

   И аз се притеснявам за Лили, защото се преместихме на втория етаж в спалните помещения, където не отопляваме, а там температурата е 16-17 градуса. не знам дали не й е студено, въпреки, че е добре облечена и завита. Да се похвалим, че вече спи в отделна стая. Много й харесаха рисунките, но през деня не може да си играе там, защото времето при нас е доста гадно и още я държа в хола, където гори камината.

    Сега една скромна почерпка от мен. Днес имам рожден ден, та почерпете се с парче торта.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия