Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви изследвания се използват за диагностициране на дете с епилепсия?
Какви са изследванията АЛТ и АСТ при деца, приемащи антиепилептични лекарства?
Какво представлява белодробното възпаление и как се лекува?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви изследвания се използват за диагностициране на дете с епилепсия?
-
Какви са изследванията АЛТ и АСТ при деца, приемащи антиепилептични лекарства?
-
Какво представлява белодробното възпаление и как се лекува?
-
Какво представляват инжекциите със синактен и за какво се използват?
-
Как се извършва изследване на нивото на конвулекса в серума и защо е важно?
. Днес бяхме на ТЕЛК и не ни признаха някой от документите. Казаха ни че консултацията от невролога ни не била написана както трябва, изобщо не са обърнали внимание на основната ни диагноза ами се хванали само за епилепсията. На консултацията от Литвиненко като диагноза трябвало да пише херпес вирусен енцефалит с придружаващи заболявания микроцефалия, дцп и изоставане и там каквито проблеми имаме, а не Гранд мал припадъци с малки припадъци петит мал или без тях, неуточнени, и обективно състояние което включва всички проблеми които имаме и изброих по горе. Сега трябвало пак да ходим на невролог за консулт ама те тука във Варна са едни че направо можеш да се гръмнеш, при едната не искам да ходя че не се траем, другата пък изобщо не познава Ирена и докато я запознаем с всичко, а третия невролог изобщо не си вдигна телефона и аз реших да се обадя на Литвиненко поне той е точен и вдигна веднага, обясних му какво е станало днес на телка и той се по ядоса малко и каза че това което са ми казали са пълни глупости при условие, че има епикризи където е описана основната диагноза на Ирена и говорихме пак да ни напише консулт само че както го искат в телка. Абе ужас само излишни разкарвания и на очен трябва да ходим защото и от там не им хареса консулта и искат още един, от психолог изобщо не ни признаха консулта нямало нужда от него, защото психоложката не била нито невролог, нито психиатър и каквото и да пишело не може да се каже дали е реално защото Ирена била твърде малка да се определи изоставането. Иначе доктора който беше днес в телка, той беше сам, беше много готин обясни всичко и ни каза че това което ни кара пак да правим е заради протокола за да може да се признае всичко иначе ще се водим само с епилепсия. Но ние бяхме бесни днес, щото само трябва да разкарваме и Ирена с нас ще кажеш че чувал с картофи, а не дете все пак то също се натоварва и изнервя допълнително. Така ще като няма никаква организация, цялото ни здравеопазване е така и така ще си остане още много дълго за съжаление
.
..........няма да се ядосвам, че ще напиша нещо дето не трябва....ама не се оставяй...тъпаци..не им се давай!