Оазис в пустиня гореща, бъбриви арабки приютява за 111-та среща

  • 26 331
  • 296
# 225
Панда, ама и ти се една лудетинааааа. Ама риск губи, риск печели, виж с каква печалба си се върнала от Пакистан.

Дай малко географски понятия да визуализирам пътешествието ти...откъде е Шазана, откъде е Танвир, къде си обикаляла и прочие...Разказах тази история на мъжа ми и предизвиках половинчасова гневна реч...все едно аз съм омъжила Шазана насила. А какво става с техния брак, тя свикна ли?

Деси, предвиждам блестящо бъдеще за  Дреби.

А може и тук да поместиш някоя задачка, но с понижена трудност...аз съм завършила МГ,  но не по мое желание, родителското тяло ме накара да уча там НАСИЛА. Shocked

Виж целия пост
# 226
охххххххххх, докато ви прочета и почти всички ви няма вече. Simple Smile а,добър вечер и от мен!
абе много пишете за Иран, снимки качвате... БРАВО! БРАВО! Simple Smile
Didona007 - много се радвам,че си толкова наясно в живота в Иран и че имаш братовчед там. сигурна съм,че можеш много да разкажеш още. аз не съм била в арабска държава,нито в Иран и всичко ми е различно и необичайно. за това ако може да разкажеш още неща за там,дори и обикновени ежедневни порядки и истории, ще ти бъда много благодарна.
аз не знам,дали ще отида там това лято,но когато ми го спомена любимия,че иска да ме заведе,малко се стреснах,но и се зарадвах. някоя от вас беше сложила адрес на форум със снимки от Иран и като видях как са облечени младите момичета,какви модерни обувки носят, как да с вталени дрехи и големи слънчеви очила, някак си ми светна пред очите. една много мила приятелка-иранка ми казва все да не слушам,какво говорят хората и ми казва,че всъщност кърпата се слага едва ли не символично,а не е задължително да скрива всичката коса, че носят и дрехи с открити китки, сандали с отворени пръсти и т.н... тоест,че не е чак толкова строго,както казват повечето хора. но казва,че е така само в големите градове. тя е от техеран и казва,че там е много различно. но аз съм слушала и чела много различни мнения и вече очаквам да е най-лошото и строгото и все мисля,че тази моя приятелка скрива някои неща,за да не ме стресира. ето,Ани разказа,че ги е гонила нравствената полиция,че не са били с непрозрачни чорапи, че си е махнала кърпата,за да си оправи косата в таксито... и това също се реални истории...
аз лично за себе си се надявам,че ако отида някой ден,ще ми хареса най-вече семейството му,а законите и държавата все ще ги преглътна. важното е да ми хареса на мен семейството му и те да харесат мен. защото по-голям ще е проблема,ако те не ме приемат (както е с моите роднини Sad ) и ако ще в най-райското кътче да ме заведе,все ще е едно. но виждам,че всичко тук се запалиха по темата за Иран и това много мои помага!!! благодаря ви! срамота е,че аз не съм сложила нито една снимка до сега за Иран!  Embarassed още съм нова във форумите и не се оправям добре.
Виж целия пост
# 227
ПАНДИ4 Hug
Страхотна история имаш newsm10
ЧИНГИЗ Hugмойто диване заспиваше със енциклопедиите като Даянка-сладуранка.
Душко това да не идва от Заралийската кръв бе newsm78. Млад мъж е вече но си ги пази тези енциклопедии още- за спомен Grinning
Ще заспя върху клавиатурата още малко ама да се разпиша, че съм жива и успях да ви прочета.
Лека нощ момичета Hug
Виж целия пост
# 228
ЛЕКА НОЩ,ДЕЛТА! Simple Smile ПРИЯТНИ СЪНИЩА! Simple Smile
Виж целия пост
# 229
Шазана я оставих там.След 3 месеца тя се върна в UK и след 1 година Сажи дойде тук.Беше странно в началото но свикнаха-имаха време да се поопознаят ,Сажи да свикне с новите неща в UK и така.Имат бебче на 3 месеца.Моя мъж е от Мърдан -малко градче на около 40-50 км от Пешавар.Работеше в Изламабад- в call center на САЩ банка.Оттам му е и US акцента.Навремето като се запознахме започнахме нашата туристическа обиколка от Пешавар,После Изламабад,Муррей,Лахоре и отново изламабад.Това беше 1 ми пътуване до там Сега като си спомня смях ме избива-на никoй не бях казала къде отивам хахаха.Спомням си че се обадих на сестра ми по телефона от Лахоре и тя пощуря .Ехх луди млади години бяха
Виж целия пост
# 230
Добър вечер,ако има някой буден Laughing
Страхотни снимки, разгледах ги всички.Била съм в единия парк на разходка и в ресторанта Дарбант.В парка бяхме късно вечерта, все едно беше ден - така осветено и пълно с хора.Нещо което в България не може да се случи.
Паулина,аз също съм виждала така облечени момичета по улиците,НО в Техеран.По малките градове и села почти нямаше.Много зависи от семейството.А и сега полицията може да не е с толкова строги правила.Щом ходят боси, лакирани .

Виж целия пост
# 231
Номадка, едва ли на Хаменей му дреме какво става във Венецуела, поне аз доколкото разбрах Десито визира вселенския император, но с тази нострадамовска завоалираност на изказа лесно става объркване...

Казвам си заключителното слово за Иран: Никой не отрича, че тези неща се случват, и че настоящия режим е омразен за много хора, но това, което ме дразни, че нещата се изкарват десет пъти по-черни отколкото са в действителност. Всяко споменаване на Иран предизвиква безкрайни дискусии по форумите, а не съм забелязала някой да бере грижа за хилядите сексуални робини от Източна Европа, Азия, Африка, които биват подмамвани в Западна Европа с обещания за работа, заключвани, тормозени, препродавани от сутеньор на сутеньор, защото консуматорът в Амстердам, Париж и Лондон иска разнообразие...Този консуматор са НАШИТЕ мъже, тоест мъжете от нашето 'цивилизовано' общество. Хиляди момичета с разбита психика, разбити мечти и разбити възможности за нормален живот. Но светът е по-склонен да се потриса от жена в забрадка, или жена заключена да е поредна съпуга, отколкото жена заключена и изнасилвана от различни мъже по 50 пъти на денонощие...предполагам пак поради подсъзнателния стремеж да се успокояваме, че при 'нас' всичко е много по-добре. Този проблем съществува и в момента  в нашето общество, в съседния квартал... под носа ни....Така че няма нужда дадено общество, личност, или националност да се демонизират ИЗЛИШНО и да се очаква и на теб точно това да ти се случи ако отидеш там...и при двата случая забелязвам, че доста от момичетата се вкарват в проблеми поради наивност - едната не му искала документ за брак, другата се доверила на съмнителни обещания за работа...А другите 'тумори' на обществото ни...тях още дори не съм ги споменала...
               МОНСУНЧЕ smile3501 много вярно е всичко,което си писала.Мнението ми  абсолютно съвпада с твоето.Физически и психически тормоз в/у жената има и тук в Б-я,и в др.европейски държави.Преди 11г.имах колежка,която страдаше от такъв тормоз тук в нашия град.Мъжът и я заключваше у тях,взимаше тел-апарат със себе си,и дори беше сложил решетки на прозорците.А моята приятелка от дет.години която е женена за сириец, изживя с него дори  по-лоши неща от написаните в книгата.Аз бях свидетел на някой от тях,но в крайна сметка нещата се наредиха за сега добре.Както 5-те пръста на ръката ни не са еднакви,така и хората не са.Навсякаде има добри и лоши.Да се молим добрите да са повече.                  ДЕЛТИЧКА-честита ти радост в къщи smile3525    ПАНДА-страхотна история  bouquet          МОМИЧЕТА- Hug Hug Hug  bouquet ЛЕКА НОЩ!
Виж целия пост
# 232
.Мисля си , че е много важно човек да е в нужното състояние на духа , на мислите и прозренията си за света за да приеме положително ограниченията на средата , начина на живот на различните от него и обществото , с което е свикнал. На мен , в този етап от живота ми - начина на живот в Иран , не би ме стресирал и ограничил ...така мисля от тук , в този момент , не отричам , че може и да има стрес при реален живот там ....Но съм сигурна , че ще ми е много интересно и вълнуващо. Преди 20тина години , обаче стреса и неприемането щеше да  ми е тотален , но тогава бях лудо вино.... Embarassed
smile3501 smile3501 smile3501

Мигче, шумно аплодирам това ти изказване. толкова си права, двама човека могат да отидат на едно и също място и единия да види всичко само в розово, другия само в черно. Често виждаме това което ни се иска да видим ....или да помиришем. Имам една смешна история с миришенето. Веднъж служебно трябваше да се срещна с една българка в Лондон. Тогава не носех хиджаб и тя незнаеше че съм женена за пакистанец. близо до нас застанаха едно семейство пакистанци в национални дрехи и тя се намръщи и ми прошушна съучастнически: 'Усещаш ли ги как миришат?' No comment, тя напълно искрено си вярваше, че долавя лоша миризма.

Панда, много се радвам за твоята приятелка, че все пак е свършило добре. Мъжът ми познава много такива момчета, главно кашмирци, които са женени за момиче отраснало в Англия и впоследствие са се разделили, ако не и някоя по-голяма трагедия....Тия родители са ненормални да женят деца без съгласието им, и със съвсем различена манталитет. Обикновено всеки оплаква момичетата, но за момчетата също не е никак лесно.За тах е най-нормалното нещо на света да имат уреден брак, те имат известни очаквания за семейството си, а се оказват в една непозната държава, с непознати нрави, и една жена чието държание ги шокира (защото е по-близко до английското).Имаше един който го бяха поробили направо, изтеглили го в Англия, карат го да работи в семейния магазин на момичето като роб, а тя (жена му ) не го пуска да припари до нея, и така известно време сух режим, плюс робски труд, и накрая раздяла, бих казала момчето още не може да осъзнае точно какво му се е случило.


Сетих се за името на фирмата халал - Меркез. Техните саламчета пък се казват Муратчо ли беше, Хасанчо ли...ама беше някакво турско име с окончание 'чо'.

Ако ще имате време за соушъл лайф в БГ мога да те свържа с едно семейство във Варна (бг-ка, пк-ец)...ако ще сте някъде там де...
Виж целия пост
# 233
      ДОБРО УТРО АРАБЕЛКИ!         Опс,днес съм първа тук. Hug Лек ден на всички.          Съжалявам че не мога да поднеса хубаво кафе и закуска ,но още не знам как става номера.Извинете ме Praynig                   kaffeetrmker_2    Оставям друг да се справи.
Виж целия пост
# 234
Гутен Сабахлен  Шехерезадктееееееееееееееее Hug
Хайде на закускитеееееее

Хайде на айранчетоооо и на едно усмихнато кайвенцИИИИ

Arabskibliasak-Душко, това нов Ник ли е , че аз от дъртизъм може и да не се сещам newsm78
Виж целия пост
# 235
Добро утро! Хайде закуската от мен.


 Покрай вас ще стана добра домакиня, макар за сега само виртуално. А твоята история, Пандичка е като за някой романтичен филм с приключенски примес.
Присъединявам се към изказванията на Миг незабравим и Монсун.Аз познавам жени, чиито мъже са страшно ревниви и лоши, та  ги и бият даже. Лощи хора има навсякъде, както и добри (особено в този форум- това си беше жива четка от моя страна- но е истина).
Приятен и спорен последен работен ден.Целувки  Heart Eyes
Виж целия пост
# 236
Добро утро,принцеси  Heart Eyes

Делтичка ти ли ни омеси баницата(е,то това на тутманик мяза),но аз за баницата те питам-вчера сутринта те бях питала как я правиш-и други неща,но сигурно си била край завърналият се любим

Другарче и аз като Ди,аплодирам твоя пост bowuu-наистина всичко зависи от
от очите,с които виждаме и от сетивата ,с които възприемаме Hug
Помня,че като се омъжих и споделих на моя човек,че се притеснявам дали ще ми хареса в Ливан,че си ги представях едни работи Crazy-
а той ми каза,дори и в Сомалия(щото тогава имаше бедствия и глад там)
да ти предстои да ходиш,ако си настроена да приемеш нещата добре,ще ти хареса,а ако искаш само да търсиш лошото ще го видиш Crazy-А и не мога да ги разбера тия хора,дето отиват на
екскурзия в някоя страна и само се възмущават от това или онова Crazy.Една позната била в Египет-вместо да се възползва от възможността да обогати и зарадва душата си,тя само ходела и сумтяла-та като се върна не спря да опява колко били мързеливи(сякаш плаща на някой да работи при нея Laughing),
колко били мръсни и миришели(все едно някой я е заставил да ги мирише  Laughing),,колко мухи имало по пазара и ей такива  неща-А като я питах -Ми ти само това ли прави в Египет ,събираше лоши впечатления-Друго не видя ли newsm78-а тя-Кракът ми няма да стъпи повече там Crazy-все едно,че на някой му дреме Laughing-Такива хора според мен,имат дълбок психологически проблем Laughing(мъжо пък ми казва,четакива имали комплекси и така си ги избивали)...и той побесняваше на времето като го питаха ония гадните въпроси за Исляма-дали трябвало жената да преспи с родата Sick-Леле,като го питаха така две от сервитьорките в ресторанта,все едно ,че му бръкнаха в окото(тогава нали беше млад и зелен лесно се газираше от такива тъпизми Laughing)-и казва на тази дето го попита-Бе те ,би ли си легнала с баща ти-щото при нас свекърът се води като баща на булката,а тя му е като дъщеря...сервитьорката се смути,но се оправдава,че така била чула и чела Crazy...а той продължи...А като четеш не мислиш ли-как може да правим така със жените,щом прелюбодеянието е смъртен грях Crazy(порсти хорица има всякакви)

Дина-добре си се завърнала Heart Eyes-Сега за организатор ли са те хванаи-дано успееш да уредиш нещата,а претенциите да бъдат сведени до минимум Peace

Деси
,и ние сме на твоето дередже Laughing-след почивните дни идват преговори и изпити-
Големия слава Богу е добре,но и аз като теб се моря с учебника по математика,който на всичко отгоре е на английски,природознанието също-Да не мислите,че знаех какво точно е сухожилие и хрущял на английски преди,сега вече и това знам(може и да ми потрябва някога Laughing)..а в тази връзка,понеже свършиха учебника по английски-хората си направиха парти-
аз им направих една много хубава поздлавителна торта,която отцеля цяла-целеничка до моментът на рязането и Laughing

Латея-къде си
Sad
Теди-днес ти е за последно  animal085-а след почивните дни се готви да ни помагаш със задачи(ако се наложи де Laughing)-то математиката и на мен ми беше лесна някога,но отдавна беше-сега само си припомням как с моите приятелки си блъскахме главата и решавахме уравнения Laughing(хубаво беше)

При нас в Ливан вчера се случиха едни хубави събития(в политическия живот)-та вчера и днес черпят хората с баклава по улиците-Хайде почерпете се и вие
/color]




Една снимка за настроение































































































































Виж целия пост
# 237
добро утро аз пак бързам за работа  немога да смогна да ви изчета всичките ма много сте бързички Hug Hug Hug  чао  и весели празници гери дадох ти палномошно  bouquet
Виж целия пост
# 238
Здравейте мами и бъдещи такива Heart Eyes
Днес ме е обхванал трудов ентусиазъм и даже си върша работата с кеф Mr. Green и как няма да е така, перспективата за почивка ме окрилява hahaha Joy
Ако ще мятате задачи насам, нека да е от понеделник нататък.Днес вечерта поемаме с едни приятели на малко пътешествие /тридневно/ из БГ.Плановете бяха и за шестте дни, ама  мъжът е дежурен от понеделник. Sad То погледнато отвсякъде и за мен е по-добре така.По този начин все пак ще имаме време за подготовка за матурите.Отделно каката я насадили да представлява техния клас на състезание между 6-тите класове от типа на Стани богат веднага след почивните дни.Ама лошото е ,че въпросите няма да са с избираем отговор като в предаването, а в разказна форма... Rolling EyesТа като сборуваме множеството зададени въпроси по история, Човек и природа, география, български език, литература и английски - направо ми се завива свят.. ooooh!
Панда, много интересна история  bouquet
Делта, що се ослушваш, ааааа,нали се разбрахме за кратко да оставиш настрана порядъчното ни захранване и да се заемеш с разказването на истории от открито море...  Hug
Латеа,мерни се за малко поне насам, да не те мислим  Hug
Дуа,за решението на Трибунала  в Хага ли черпиш?
Отивам да дам изява на обзелото ме незнайно как желание за труд, после ще се появя пак..
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 239
добро утро! недейте всеки ден да сменяте никове, шашнах се- всеки ден ли има нови!
утре и при нас е  по4ивен ден! линда с кеф го 4ака и брои дните, хи4 не е мераклийка на ранното ставане като нсе!4е тука и събота се работи до обяд!
нсе, какви матури, не е ли малка? нови пак глупости ли има? я, обясни какви са новостите в обазованието? то и тук май има, едно колежи за умниците се рпавят, другите както дойде, пилотни у4илища! каква ли у4ени4ка ще е ! аз съм много изискваща, баща й супер либеро, можело на арабски както искаш тъй да ти е краснописа! мойта със смятането също не е мой ген! аз съм малко като теди,но то й математика се променя, да не говорим за бг граматика!
деси, има ли шанс да се оправим с зада4ите на арабски? тоест аз да се  оправя с терминологията? или ми трябва зубаркане пак!  #Crazy newsm78 Embarassed
панда, много романти4но и авантюристи4но, ти ме мина  по адреналин и риск! Peace Hugнаистина с тези уредени бракове си е голяма бомба със закъснител, както и липсата на опознаване предварително! много бариери си остават непреско4ени ,даже за цял един живот!
дуа, какво е станало, 4е от музика в ушите ,не съм 4ела за ливан, май последно беше новината за хайфа и сие!няма да откажа баклави4ката, поздравления!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия