За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 5

  • 12 195
  • 323
# 30
каква ваксина при болно дете,абе хора вие мислите ли.Незнам кой лекар би се навил дори дая слажи при болно дете.Трябва да е напълно здараво!!! ИЗВИНЯВАМ СЕ ПО ГОРЕ ЗА ПРАВОПИСНИТЕ ГРЕШКИ НО БУКВИТЕ МИ ЗАЦИКЛИХА Blush Embarassed
Виж целия пост
# 31
Педиатърката каза ,че инфекцията била локална и можело да се сложи ваксината!Каква е тая локална инфекция?Аз също знам ,че трябва да е здраво детето преди поставянето на ваксини,но тя така ми го съобщи като чели не е нещо от същинско значение.Затова събирам мнения и клоня на там ,че ваксина няма да дам да му бие сега.Знам ,че стафилококите са много упорити и може да го изчисти чак след 6 тия месец,а до тогава може ли да не се бие ваксината?
Виж целия пост
# 32
КИСЕЛО МЛЯКО И ПЮРЕТА.Мисля че с това ми каза
Виж целия пост
# 33
локално не локално...имунитета е спаднал и може да стане кофти след ваксината....

аз бих отложила....
чак толкова упорити не са....лекуват се....
до6-тият ако трябва ще чака...нищо няма да му стане на детето....за мен по-важното е да е здраво....
Виж целия пост
# 34
Аз ако съм НЯМА ДА ДАМ ДА БИЯТ ВАКСИНА АКО ЩЕ 10 ДОКТОРА ДА КАЖАТ ЧЕ МОЖЕ.ЩЕ ИЗЧАКАМ НЯМА ДА ИЗБЯГА ВАКСИНАТА
Виж целия пост
# 35
КИСЕЛО МЛЯКО И ПЮРЕТА.Мисля че с това ми каза

Моля? Shocked  Бебе на 4 месеца......  На тази възраст трябва да яде само мляко. Адаптирано или кърма, не кисело. 

Относно ваксината- и аз бих изчакала. Ваксини се бият на здраво дете.
Виж целия пост
# 36
Поли,и мойто си откри достойнството горе долу по това време и оттогава насам пада голамо дърпане и мачкане  Mr. Green

КИСЕЛО МЛЯКО И ПЮРЕТА.Мисля че с това ми каза

Моля? Shocked  Бебе на 4 месеца......  На тази възраст трябва да яде само мляко. Адаптирано или кърма, не кисело. 

Относно ваксината- и аз бих изчакала. Ваксини се бият на здраво дете.
Моля ви се,стига с тези реакции.Нека бъдем толерантни.Може майката,да е привърженик на ранното захранване.Все пак всеки си има глава на раменете и преценя как да си храни детето.
Виж целия пост
# 37
Здравейте незнам дали тук е мястото но виждам че става въпрос за деца от 0 до 6 месеца.Моя риятелка има момченце на 4 месеца и тежи 9 кг,педито нищо не казва по въпроса но за нея е  малко притеснително.Бебо си яде нормално дори не всеки път на 3 часа,понякога и на 4,5.Какво да направим дали да потърсим някакъв доктор и какъв.Ще се радваме на някакво мнение по въпроса.Благодаря!!!!
Според мен педито постъпва безотговорно. Според новите нормативи на СЗО максималното тегло за 4-месечно момче е 8.500.
http://bgbaby.net/forum/index.php?showtopic=260&mode=threaded&pid=4127
Да му направят едни тестове за диабет за всеки случай.
Виж целия пост
# 38
Моля ви се,стига с тези реакции.Нека бъдем толерантни.Може майката,да е привърженик на ранното захранване.Все пак всеки си има глава на раменете и преценя как да си храни детето.

Дори и ранното захранване си има някакви граници Crazy  Особено що се отнася до киселото мляко.  При тази диета на бебето, не се учудвам, че тежи 9кг на 4 месеца.  Естествено, всеки си знае как да си гледа детето. Но не мога да спра да се учудвам.
Виж целия пост
# 39
Rolling Eyes ми не, не е удачно- поне за мен.
ваксини се слагат на напълно здраво бебе и заобикалящите го също....
т.е. всички в къщата вкл. дете, трябва да сте напълно здрави поне седмица преди поставянето на каква да е ваксина......
еле пък стафилококи......
като си ги излекувате - тогава.....


вашият лекар на какво мнение е?
И аз съм на това мнение.Даже нашият педиатър казва,че поне 14 дни трябва да е бил здрав.
Ние затова още си влачим една ваксина,че тази зима ни взе силиците.
Виж целия пост
# 40

Дори и ранното захранване си има някакви граници Crazy  Особено що се отнася до киселото мляко.  При тази диета на бебето, не се учудвам, че тежи 9кг на 4 месеца.  Естествено, всеки си знае как да си гледа детето. Но не мога да спра да се учудвам.
Не го казах за да се започне поредния спор.Просто ..и аз незнам защо,но не се сдържах..

Незнам какви са границите за ранното захранване(май всеки си ги определя),но искам само да ти кажа че племенницата ми на 3 месеца отказа да пие всякакво АМ и мина на кисело мляко.Какво трябваше да направим в този случай??Да оставим детето гладно ли??

Пак казвам,не желая да влизам в спорове,не са ми по вкуса.
Виж целия пост
# 41

Здравейте незнам дали тук е мястото но виждам че става въпрос за деца от 0 до 6 месеца.Моя риятелка има момченце на 4 месеца и тежи 9 кг,педито нищо не казва по въпроса но за нея е  малко притеснително.Бебо си яде нормално дори не всеки път на 3 часа,понякога и на 4,5.Какво да направим дали да потърсим някакъв доктор и какъв.Ще се радваме на някакво мнение по въпроса.Благодаря!!!!
Как изглежда детенцето? Ако е голямо и на дължина и не изглежда много пълно, чак прекалено, мисля че няма проблем. Но все пак не е добре да го тъпчат прекалено, че и кисело мляко и пюрета ...  newsm78
Виж целия пост
# 42
И ние сме със стафилококи и ни сложиха ваксина.Незнам коя по ред е,пред мен сложиха една минути преди да ни изпишат
и сега тази на консултацията.Какво значи ВИЕ МИСЛИТЕ ЛИ? Не аз искам да го разболея Crossing Arms
Ако е от значение ние същият ден приключихме 14-ти ден лечение с Бактробан.
Виж целия пост
# 43
Веве не приемай лично написаното, целта на никой тук според мен не е да напада, а да си обменяме мисли, опит, ако щеш, съмнения.
Според мен няма лекар който да не знае написаното от ейнждъла за това че детето тр да е било здраво па макар и сроковете да варират. същото се отнася и до употребата на медикаменти (поне според мойта). това че са сложили ваксината не е фатално, но не знам дали някой ще може да ти поеме гаранция че тя ще е ефективна.

 
Виж целия пост
# 44
И аз по принцип знам,че на болно дете ваксина не се слага и бях безкрайно учудена,още повече че ни я откриха
по време на престой в болница И хората казаха да се лекуваме и на 14-тия ден да му пусне секрет на носа и гърлото.
Все едно не говорех на нея ooooh! Rolling Eyes да видим какво ще стане.И аз се притеснявам а тя "това е обикновенна бактерия,нищо старшно няма..."
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия