114 прекрасни БГ стиха вплетени в арабска любовна поема

  • 30 322
  • 291
# 135
стига сте се карали,ами ми кажете това за нормално ли се приема при мюсулманските мъже да предпочетат приятелите си пред жена си? ето например цял ден се уговаряме с моя да се видим за чао в ем-ес-ен и той одеве ми се обади да ми каже,че приятелите искали да си направят прощално събиране и той няма да може да дойде при мен:( бях супер разочарована......нормално ли е или ме пренебрегва? аз се консултирах с една приятелка и тя ме увери,че е нормално,ама искам да видя и вие какво ще кажете.
Виж целия пост
# 136
мария точно пък това няма нищо общо с религията  Peace .Това си е до човека-а, и погледнато реално вие все още не сте официално двойка-познавате се от скоро .Ти как би постъпила на негово място-предполагам с приятелите си се шпознава отдавна.
Виж целия пост
# 137
Здравейте момичета и Дедко!           Бре,докато успея да ви прочета сте преполовили темата. Grinning   Относно темата,която се е завихрила,искам да кажа че и аз подкрепям казаното от Дедко и Надя.Признавам че познанията ми за исляма са бедни,но това не ми пречи да уважавам хората ,които го изповядват.  bouquet                              ДУА-дано детенце и ти се оправите бързичко. Praynig                Мария-а аз мисля че дори и да те остави твоето момче/разбира се ,не ти го пожелавам/,,трябва да продължиш да бъдеш силна и да преоткриеш себе си.УСПЕХbouquet              helwa-защо не му кажеш на тоя "доброжелател",че живота си е твой,и ще го живееш както си искаш,и с когото искаш.В крайна сметка/да не прозвуча грубо/,но аз бих го питала-Той ли ще живее и спи с "рязания",че толкоз се вълнува.Мразя такива комплексари,запуши му устата,ако ще и да спре да ти говори #Cussing outА ти продължавай напред,както ти диктува сърцето- txtloves newsm10                              Фаима-Господ те е възнаградил за страданията ти.Дано от тук нататък щастливите мигове да не напускат дома ти  bouquet                Алаа-ама и тебе миличка те е очукал живота.И на теб много късмет и щастие от мен.               ДЕЛТА- Hug Hug Hug                Аз пък да ви кажа-бях бременна в 3-я м.,когато "таткото" реши,че не му е времето да става татко.Направо ме заля с вряла вода тогава.Е,аз пък реших да си родя детето,без да ми пука кой какво ще каже.Знаех че живота ми за в бъдеще няма да е обвит в розов балон.И се почна една......."Родителите"  ми решили,че сега е момента да изкарат пари.Заплашили "любимия" с бухалка на работното ни място,че трябва да брои 20хил./уж за моя "късен"аборт/.Да ама си знам стоката ,и му казах никви пари,а те изпотрошиха квартирата ни."Баба" ми/дето цял живот не ни е поглеждала/,дойде  в къщи с новия си мъж/загубих им бройката/,и ми вика:-"Ти си срам за рода,ако дядо ти разбере за това в корема ти ,ще те пребие. Уредили сме ти в нашия град за утре аборт,вземай си нещата." И знаете ли аз какво им отговорих:-"Уредили сте ми аборт-добре.Айде сега ,тези дет сте го уредили,да си вземете багажа и утре да се качите вместо мен на магарето.Щото ,ако вие имате нищо да ви стържат-стържете си го.АЗ НЯМАМ." Винаги,когато са познавали някой мой партньор,са му искали пари зад гърба ми.Дори на сегашния ми съпруг се каза:-"Че приятелството си било приятелство,но бизнеса-бизнес.Щом спи с мен,трябва да плаща."   Да ви кажа момичета хич не ми беше лесно.През много изпитания преминах и оцелях.Много пъти съм се отчайвала,но вярвах че Господ ще се смили и над моята грешна душа."Родителите "си не съм виждала/и не искам да виждам/ от 10г.,но без тях съм по-щастлива.И децата ми ще бъдат по-щастливи,ако не ги познават /големия имаше "щастието" да живее с тях 3г./
Виж целия пост
# 138
          Но сега мога да кажа че съм щастлива.Имам прекрасен и любящ мъж,който не бих заменила за нищо на света.И три прекрасни слънчица,които са смисъла на живота ми.Моля се всеки ден на Господ,да ни дари със здраве и живот,за да можем да си ги отгледаме.И ако не съм била много грешна през живота си-да ми позволи да се порадвам и на внуци.                Дано не съм ви отегчила с тази малка част от живота си.                    Лека нощ  на всички! newsm51
Виж целия пост
# 139
Привет мривет  Heart Eyes,

Исках само да кажа Добро утро от дъждовна Варна  Hug,довечера ще чета какво се писали,че нали знаете на работа човек не може да се концентрира  Crossing Arms,пфу и утре ще работим.......но като се замисля по добре така ,че иначе само към хладилника ме тегли  Mr. Green

XXXOOO за всички белки арабелки
Виж целия пост
# 140
Добро утро хубавелки и Хаджи,
Първо да ви поднеса лека закусчица..

Либра,това ,дали съм на работа или не, не променя факта, че постоянно мисълта ми е в манджарето.. Mr. GreenТова, че в офиса няма хладилник, не значи, че в близост до него няма магазини с такива - пълни със сандвичи, готови салати, сладолед, плодови млекца, шоколадови изделия и пр. вкусотийки...Така че - май спасение няма Crossing Arms
Дядо Хаджи,не се измъквай... Naughty Аз работя по заместване към йорданските  тайни служби /Майтапя се, разбира се Laughing/ и съответно те разконспирирах.. Peace Човек на една точна наука си ти, а хората, които се справят с нея, пресмятайки акуратно  броя на сричките във всяка строфа, добре ще се изкажат и в стихотворна форма PeaceТака че, дерзай!
Не мога, разбира се да пропусна дежурната фраза на задоволство, че поне за мен днес е последният работен ден от седмицата. newsm44 Пожелавам и на работещи и на неработещи хубав петъчен ден! Heart Eyes


Виж целия пост
# 141
Хей, интригантките, много спите бе  Mr. Green
Така де, време беше отново да се пуснат стрелите с отрова. И мен много ме кефи как някой тайничко чете и дебне и търси повод да хвърли малко помия  Tired

Много ме кефи и изтърканата употреба на думата "толерантност", която се е превърнала в клише. И всички се надпреварат да се доказват, кой от кой по-толерантен  и широкоскроен Laughing

Аз пък не съм толерантна  Rolling Eyes   то с простотията как да си толерантен  Rolling Eyes  и да искаш да си замълчиш и да подминеш с усмивка, то не та не, скача и те дърпа за ръкава и настоява за внимание.
А пък недай си боже, някой да каже, че се интересува от ислям , с това си навлича гнева на "толерантните". Ама що така;ама преди това прочете ли Библията; ама бог е един няма смисъл да ставаш муслим; и още хиляди аргументи се изтъкват с жар и плам.

Мария си каза, че неподозирано дори за нея самата, намира смисъл и успокоение . Ама народа не е доволен, неее, трябва да й се втълпи, че  някой я манипулира или ,че заслепена от любов е на път на да прави съдбовна грешка....

нейсе  Whistling




Шакира,от няколко дни дават за Али Ахджа- искал да стане християнин.
Ти какво мислиш? Ще го приемете ли в лоното на църквата, или по твойта логика няма място за убийци и терористи, па макар и разкаяли се?
Ти като християнка, не вярваш ли , че Исус е изпратен , за да изкупи греховете на човечеството?  А тебе какво те научи християнството, или по скоро какво научи ти от християнството? 


МАрия григорова ,всяка една от нас е водела бурен живот(коя с по-малко екстри ,коя с повече) ,но той е до време .

Не, не всяка от нас е водила "бурен живот"  Mr. Green  съжалявам, че ще те разочаровам  Party  Говори от свое име  Stop


Дезърт, видях ти снимките, много си отслабнала, бе джанъм. Или така ми се струва? Ама преди беше по-пълна в ханша и бедрата .
Аз пък съм напълняла. Въпреки, че всики настойчово ме убеждават, че не личи, вече отделих 2 чифта дънки , които са ми малки  Whistling

Пандакан,  и на кюрдски сирене е "пейнир"  Laughing  аз много обичам сирене, дето го правят кюрдите. А оня ден ни подариха сирене плетено на плитка, много красиво изглеждаше и беше вкусно  Simple Smile


Теди, тази закуска на мен не можеш да пробуташ  Mr. Green   киви и зрънца грозде не ме задоволяват.


АЗ пак по лекари вчера цял ден, УНГ, Мамолог, за остопороза.  Ходфих и на проблемните за мен очен и АГ.  Казвам на очната, че имам болки в очите, а тя свива рамена. Даде ми очила за късогледство Sad

АГ ми каза, първо да се успокоя, че ми няма нищо сериозно и второ да престана да ходя по 10000 различни докита, които ми втълпяват, че съм на смъртен одър едва ли не  Confused
Поздрави на всички
Виж целия пост
# 142
...
Дядо Хаджи,не се измъквай... Naughty Аз работя по заместване към йорданските  тайни служби /Майтапя се, разбира се Laughing/ и съответно те разконспирирах.. Peace Човек на една точна наука си ти, а хората, които се справят с нея, пресмятайки акуратно  броя на сричките във всяка строфа, добре ще се изкажат и в стихотворна форма PeaceТака че, дерзай!
...

Ти чела ли си мое творение. Ако си чела щеше да забележеш, че абзаците са ми много дълги и няма преброени срички. Не отричам, че съм счетоводител по професия така както и не отричам, че никакъв ме няма по римуването както и писането по строго определена тема.  smile3503

...
Шакира,от няколко дни дават за Али Ахджа- искал да стане християнин.
Ти какво мислиш? Ще го приемете ли в лоното на църквата, или по твойта логика няма място за убийци и терористи, па макар и разкаяли се?
Ти като християнка, не вярваш ли , че Исус е изпратен , за да изкупи греховете на човечеството?
...
Пандакан,   и на кюрдски сирене е "пейнир"  Laughing  аз много обичам сирене, дето го правят кюрдите. А оня ден ни подариха сирене плетено на плитка, много красиво изглеждаше и беше вкусно  Simple Smile
...

Дали да не спрем вече темата за религията. Малко си изпуснахме нервите, пък и май не се прочетохме правилно, а се захванахме за определени думички и от там тръгна разправията с Шакира.

Ти мани ама аз в първия момент прочетох, че сиренето се казва "Пайнер" та подскочих и си викам пусти му фолк певици и те сирене правели бе.  newsm62




Виж целия пост
# 143
Шилан, тази закуска по -обилна специално за теб я слагам  Hug

Надявам се, не ме причисляваш към онези, които са се опитали да убедят Мария, че прави съдбовна грешка..Когато си позволих да я посъветвам, то беше единствено на базата на казаното по-рано от самата  нея, а именно, че младежът е имал подобни изисквания към нея от самото начало....И все пак, ако си визирала и мен сред тях Sad , да ти кажа, че при мен трудно може да стане дума за нетолерантност /колкото и клиширано да е това понятие/ към Исляма, при положение, че съпругът ми и децата по презумпция изповядват въпросната религия Peace Нищо де, ако все пак с нещо съм те засегнала, подмазах ти се с персонална закуска  Mr. Green сиринето в основата на сандвичите може и да е Пайнер, нали Дядко... Бързо и успешно да ти минават одисеите с докторята! Praynig/Шилан имам предвид/
Дуа,пожелавам ти  при Рабубка всички да е наред! Grinning Какво става с Амал, я разкажи малко за нея и бебката, като се поосвободиш, разбира се.Хич не се мярка насам...
Ей, Хаджи, аз само загатнах, че си човек на точните науки.. Peace Не съм разкрила цялото ти досие от йорданските архиви Mr. Green Искрено се надявам, че не си се засегнал.. Thinking Колкото до дължината на абзаците ти, тя не е показател..И аз не се славя с кратък изказ, ама пак се пробвам от време на време в стихоплетството..Друг е въпросът, какъв е резултатът от подобни опити.. Wink Понякога е относително добър, друг път е направо смехотворен.. Laughing Та така..Присъединявам се към  призива ти да оставим този спор на тема религия .. Peace





Виж целия пост
# 144
...
Ей, Хаджи, аз само загатнах, че си човек на точните науки.. Peace Не съм разкрила цялото ти досие от йорданските архиви . Искрено се надявам, че не си се засегнал...

Нищо де аз да си кажа без бой.
За засягане в един приятелски разговор и дума не може да става.
Виж целия пост
# 145
Добро утро на интригантките, съфорумките и съфорумеца!   bouquet

Шилан не съм отслабнала много бе джано!  Simple Smile Всички ми казваха, че съм отслабнала и онзи ден се теглих и от 59кг съм станала 55-56кг. Явно защото намалих малко сладкото.  Thinking
На мен мн са ми чудни тези лекари като кажеш, че искаш да си правиш изследвания и гледат странно, а то нали по принцип всеки трябва да си прави контролни прегледи.  Rolling Eyes И аз като отида и като кажа, че искам направление само за преглед и нямам оплаквания, тя се чуди.  Rolling Eyes
А очите ти да не би да те болят от безсъние, ако спиш малко и лягаш късно, защото то и от това мн зависи. Аз като не се наспа както трябва и наследващия ден започват едни болки в очите.

И на турски сирене е "пейнир".  Simple Smile

Дядо не пайнер, а пейниир, пейнир.  Grinning


Виж целия пост
# 146
Здравейте момичета и момчета!
Чета ви отскоро и ми се щеше да дам мыдрото си мнение по някои выпроси свырзани с Иран, ама докато сколасам вие сте отишли много напред.
Сега още от вратата не ми се подхваща за религиите,защото ми се струва, че имам малко по-различно мнение от общоприетите, та ще се постарая да си затрая, выпреки,че страшно ме сырби клавиатурата, ама няма да се откажа, де.По нататык.
Само за толерантността-питам се ,ако реша, да отида по шорти някыде из Пакистан или из Кюрдистан/няма значение из кой/колко ще ми трае животыт?И друго се питам-какво е количеството на християните живеещи сега из муслимските страни,какво е било преди и защо?И други выпроси си задавам понякога,за някои наши родни былгарски неща свырзани с толерантността,ама по-нататык ще ви питам и вас,защото тук приятелите ми понякога само свиват рамене.
Но пырво да се представя-живея выв Ванкувырско,Канада.Така се получи, че почти с пристигането си попаднах почти в иранска среда,кыдето ,надявам се успешно,се выртя и до сега.Имам много приятели от Иран,много араби, всякакыв вид кюрди.В училище понякога е много забавно като започнем едни политически и религиозни дискусии.Уж в Канада не се говорело на такива теми-като се разгорещим,не можем часове наред да се спрем.Усывыршенстваме английския си Joy
Би ми било приятно да сым выв вашата компания,не само пасивно  bouquet






Виж целия пост
# 147
           Добър ден момичета и момче!                  Neroli-добре дошла  bouquet                        Момичета,имам един въпрос,и молба за помощ. Направих папкап на компа си със снимки на сем-то ми.Качих ги на ето този сайт/за да мога после да ви пратя някоя/           http://www.picvalley.net               Да,ама сега не мога да ги намеря,и незнам къде да ги търся.Някой може ли да ми помогне?  Wink  bouquet
Виж целия пост
# 148
Добро утро от една интригантка  smile3502

Да отговоря на Neroli -за Пакистан или Кюрдистан не мога да ти отговоря-но,тук в Сирия,Ливан ,Йордания,Ирак или Палестина си това да се пуснеш по шорти си е абсолютно нормална гледка-и преди съм дала  този пример- около нас взички са муслим-братовчедка ми ми беше на гости- ходеше си по потник и късо клинче-без проблем  Peace
Християните  тук в Ливан и Йордания не са малко -живеят добре,ако емигрират на някъде то това ще е по икономически подбуди-виж в Ирак-нещата са по сложни-но там враждите са м/у всякакви религии и течения така,че и те са в общият кюб и предпочитат да напуснат страната.За християнита в Израел араби наскоро гледах предаване-та , колкото и да не харесва това на някого,имаше интервюта със свещенници от различните течения на църквата-те споделиха ,че християните там започват масово да емигрират-поддтиквани от отношението на изаелските власти към тях.

шиланче браво,радвам се че си добре  Hug

нсе много готини сандвичи   chef
Виж целия пост
# 149
Добро утро,

НСЕ, аз пък твоята закуска не мога да я видя, ще карам само на въображение.

Нероли, добре дошла идано не си от тия, които дебнат само подходящ момент да пуснат някоя бомба.

Така като започваш с въпросите, и аз искам да те попитам. Защо, аджеба, все давате пример с облеклото като се заговори за толерантност? Толкова ли ви е важно да се пуснете по шорти или по потник, това ли е най-показателното в едно общество. Нетолерантността има много лица, откровено казано вече ме дразни като се заговори за тия шорти, голям приоритет да се разголвате, аз вече дадох пример, че и в нашето общество не можеш да правиш съвсем каквото ти скимне, нищо, че пък имате щастието да ходите полуголи. пък как се решавате да имигрирате в Канада с тоя студен клиомат за мен е мистерия, какво става там със шортите?

Мързела отговори за Шамса, нека аз ти кажа за Пакистан, отговор от първа ръка...Да, има християни, имат си свои църкви, много хубави и добре подържани. Никой не им пречи да си ги посещават, има и други религии, разбира се мюсюлманите са преобладаващото мнозинство по обективни причини (Пк е създаден за мюсюлманите в бивша огромна Индия).
 
За шортите, не е прието, и това няма нищо общо с религиозна търписмост. там обществото е много консервативно и дори и в най-големите жеги почти не се намира дори МЪЖ с къс ръкав (от каквато и да е религия), за къси панталони хептен не е прието. Това доколкото знам до голяма степен е характерно и за Индия, поне съм чувала от мой познат италиянец, който пътешестваше из Индия, каза ми, че на много места мъжете го гледали лошо заради късите му панталони, и определено се е чуствал неудобно. И въпреки всичко имаме съфорумка, която твърди, че е ходила по потник на талибанска територия (Пешауар), което ме изпълва с надежда за бъдещето на Пакистан, явно шортите ще пробият и там !!!


Просто има общества и общества, невинаги определени ограничения са свързани задължително с религия. За християнството не знам какво имаш предвид с тия въпроси, колко са били прочие, изкажи си мисълта.


Шилан, ти си наред да оправдаваш Кюрдистан!

П.С.  Дядо хаджи, съжалявам, но поради спецификата на нашта тема не можем да избегнем сътресения, периодично минаваме през тях, че душмани дебнат зад ъгъла, но после бързо се нормализираме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия