подсъзнанието може всичко 10

  • 47 384
  • 447
# 180
Вела, благодаря ти!   bouquet Точно това е:

Цитат
111 - Наблюдавайте внимателно вашите мисли, и бъдете сигурни да мислите само това което искате, а не това, което не искате. Тази последователност означава, че има отворена врата за вас, и вашите мисли се проявяват във форма, чрез рекордна скорост. Числото 111 е като ярка светлина.
От Лекуване с ангелите
Улавям се, че за няколко секунди ми минават някакви тревожни мисли. Поне в последно време вече ги ограничавам до тези няколко секунди.

И от мен малко спам  Laughing от две вечери сънувам кошмари. Първата вечер бяха няк'ви зомбита. Толкоз се бях шашнала, че бях решила цял ден да не излизам на вън, но още като станах от леглото и явно съм го забравила и съня си и притесненията си, защото си го спомних пак (и какво бях решила) чак като си направихме една огромна и приятна разходка   hahaha .

barbarona   welcome  Умишлено не визуализирам, единствената ми визуализация е, ако се размечтая за нещо.

Dani Avramova "Научих..."  Hug Благодаря ти!

Всичко се нареди по Божията Промисъл
elena, напоследък съм оставила нещата в живота ми да стават от самосебе си. Имам някакво странно усещане, че не зная какво точно ще ме направи щастлива, но пък Вселената и всички същества около мен го знаят и точно на там ме водят. За това съм се пуснала по течението и се наслаждавам. Само ми е малко странно защото ми изглежда сякаш съм пасивна... Изпитвам някакво непознато чувство, но мисля, че е обвързано нещо с търпението и примирението.  Thinking Но ми се даде възможност да си огледам живота като страничен наблюдател, за да преценя на къде да поема, за това и смятам да се възползвам от това:
ако имам нужда, но не знам как се казва, говоря така: "Ангелът, който отговаря за еди-какво си...."  Grinning
Много ми хареса и ме разсмя  Laughing!

Айде, че се отплеснах!  Embarassed

Лека и приятна вечер на всички! Grinning
Виж целия пост
# 181
Момичета днес ми стана тъжно, много много тъжно...  Cry Пътувахме с мъжа ми и изведнъж на шосето излезе едно страхотно малко весело кученце... и точно две коли пред нас не спряха и го удариха... аз се опитах да слеза да го взема, но не можах... засякоха ни и не можахме да отбием... мъжа ми го видя как си отиде няколко минути зад нас на шосето... Той се опита да ми обясни, че нямаше да мога да му помогна и че то си отиваше след удара, а аз плачех...

Когато се поуспокоих ми разказа една история: Имал един стопанин две котки, трябвало да напусне къщата си. Сложил котките в една клетка и им казал с плачещ глас, че отиват в кучкарника. Едната стояла кротко и гледала какво ще стане, другата се мятала , мятала и накрая успяла да избяга. Котката която останала в Кучкарника прекарала един спокоен живот в грижи от хората там, а с другата, която е избягала от лошото не е ясно какво е станало...  Според него избора на кученцето е бил такъв... така е трябвало да се случат нещата... След като размислих стигнах до извода, че не ми е толкова жал за кученцето, то е отишло на по-хубаво място... а ми е жал за нас хората...  НИКОЙ НЕ СПРЯ ДА МУ ПОМОГНЕ! А НА НАС НЕ ПОЗВОЛИХА ДА СПРЕМ!
Виж целия пост
# 182
В началото бях запленена от "Числата на ангелите" на Вирту... Но в един момент разбрах, че поне на мен не познават, особено числото 666....  Mr. Green

В последните месеци обаче по няколко пъти на ден, ежедневно, виждам поредици от рода на 4224, 1001, 0303, 2626...... Не намерих инфо за такива числа. Свързвам ги с кръг или спирала. /Предпочитам спиралата!/

Доколко числата ни говорят, доколко ни дават знаци? Те все пак са човешко творение... Наистина, не е ли по-добре да обръщаме внимание на другите знаци? Както пише Синелников - Старайте се да забелязвате добрите и приятните знаци. Те са толкова много край вас. Обръщайте внимание на слънцето, дъжда, цветята, красивите лица и много други неща.
Всички те са сигнали за подкрепа и съгласие. И всичко това го има вътре у вас.


Цял живот около мен са били същите числа, които виждам днес, но днес ги забелязвам, защото съм чела за значението им...

Цял живот около мен е била същата природа, но сега и отдавам по-голямо значение и я забелязвам заради промяната на мисленето ми...
Виж целия пост
# 183
Добро утро  Hug


elena_ и аз така като теб си правя утвърждения когато се сетя , при нужда и т.н. просто лека полека това което сме чели/научили като го прилагаме малко по-малко сатава навик  Hug А най-обичам да си визуализирам  Blush Grinning катосе размечтая, като си запредстявам едни чудни неща и в тях аз и моето семейство .......еееееееех  Hug Понякога така имам чуството че се откъсвам и се получава нещо като медитация  Rolling Eyes ама не съвсем де  newsm78 нали да си в медитация е да си в не мисъл  Wink






Цял живот около мен е била същата природа, но сега и отдавам по-голямо значение и я забелязвам заради промяната на мисленето ми...

Peace и при мен е така отскоро  Grinning Забелязвам неща които преди не съм им придавала значение, това се неща примерно от природата които сега им се наслаждавам ...... Примерно гледайки през прозореца виждам планината зад сивите блокове  Rolling Eyes просто тя ми стои като изрязана  Grinning т.е. виждам само нея и красотата и  ..... даже понякога мислено се пренасям там , на зеленкото  Grinning
Виж целия пост
# 184
Момичета аз преди около месец 1,2 дена утвърждавах "много съм щастлива "и "много съм щастлива в любовта" и незнам но в тези дни се чувствах много добре и  жизнерадостна ,обаче .....................................обаче всяко чудо за 3 дни (при мен 1,2 ) ,но от днес започвам .
Момичета от днес започвам да утвърждавам за нова работа в която се чувствам пълноценна.МОля някоя от вас която е утвърждавала за нова работа и е постигнала резултат,да сподели структората на утвърждението си .......................Само да допълня сега се сещам ,мисля че от както отвърждавам 2 дена за любовта и от тогава нещата във връзката ми се подобриха (по спокойна е  или поне аз така я усещам и се разбираме по -добре)-дано не е само внушение.  Simple SmileКохто иска да опита съвсем простичко отвърждение е "много съм щастлива в любовта" и да сподели после резултата.
Виж целия пост
# 185
Доколко числата ни говорят, доколко ни дават знаци? Те все пак са човешко творение...

Това в никакъв случай не е така  Wink Числата не са човешко творение. Те са си самостоятелни енергийни същности и изобщо не зависят от нас. Само да припомня, че според Кабала Бог твори и се себеизразява в Творението /Света чрез числата. Те се зависят от нас, нито от нашето съществуване. Може би донякъде /макар че не съм сигурна в това/ единствено графичното изписване на числата да зависи от нас, но не и самата същност на числата. Същото важи и за логиката. Това са фундаментални науки - фундаментални за цялата Вселена, не само за нашия скромен триизмерен свят  Laughing

Използвам случая да припомня една мисъл на един изумителен математик и логик - Лудвиг Витгенщайн, която много ценя и е приложима във всеки случай - "Няма истина извън математиката"  Laughing

В този смисъл, разбира се, че числата ни дават знаци  Hug Въпросът е доколко ги забелязваме.
Виж целия пост
# 186
barbarona, толкова много сме писали за утвържденията....   Wink Върни се в предишните теми и сама ще се убедиш в това  Hug
Виж целия пост
# 187
.......................Само да допълня сега се сещам ,мисля че от както отвърждавам 2 дена за любовта и от тогава нещата във връзката ми се подобриха (по спокойна е  или поне аз така я усещам и се разбираме по -добре)-дано не е само внушение.  Simple Smile
Peace

Помага също така за добрите отношения в семейството/връзката като има накякво "недорозуминийце" да се поставяме от страната на другия  Wink




barbarona, толкова много сме писали за утвържденията....   Wink Върни се в предишните теми и сама ще се убедиш в това  Hug
Hug Права си , ама не е лошо пак да си ги повторим  Wink като обясним на някой интересуващ се  Hug

За да не става като в темата за фън шуй. Някой нов като попита нещо все го връщат да чете назад в безбройните теми  Confused И лично аз не припарвам до там или пък мн.рядко ...... някак си тъпо ми става  Rolling EyesПросто ми се иска да ме упътят/посъветват  на момента а не да ме връщат да чета назад (не че няма да го направя де )
Виж целия пост
# 188
Мiijka ,az в момента чета старите теми (стигнала съм до четвърта )затова може да не съм в час много с това за какво пишете в момента Simple Smile,но сметнах за добре да споделя това утвърждение защото на мен ми помогна ,ако помогне и на някой дуг ще се радвам.
Виж целия пост
# 189
Смятах да си дам почивка от четенето и да се отдам на практикуване  Mr. Green,но наистина съм впечатлена от темата за ангелите и искам да науча повече. Кои книжки ще ми препоръчате по темата. Благодаря ви.
Виж целия пост
# 190
Тази книга в момента е на книжния пазар,  има я и в Спиралата на стр.7 -  http://www.helikon.bg/books/289/642420.html
Виж целия пост
# 191
Благодаря Дани, за бързия отговор. След толкова много положителни отзиви от реални ситуации няма как да я пропусна  Hug
Виж целия пост
# 192
Привет момичета,

искам да добавя, че утвържденията действат само ако човек спазва Вселенските закони. Затова се случва така на едни да действат на други не. Когато сме хармонични значи спазваме тези закони и всичко ни съдейства за добро.  Peace
Виж целия пост
# 193
Утвържденията действат взависимост единствено и само , ако сме вложили достатъчно силна мисъл. И тъй като енергията следва мисълта ние задействаме процесите не само в нашето тяло, но и в обстоятелставата около нас.
" Законът за привличането гласи, че всички форми на материята и енергията се привличат от онова, което има сходна вибрация. Приложенията на този закон са многобройни, а валидността му се простира върху всички познати Вселени. „Сходните неща се привличат.” Мислите ни привличат сходни мисли и се превръщат в големи мисловни натрупвания, наречени мислоформи. Основната вибрация, която поддържа даден човек, отразява настройката на мислите му. Когато започнем да осъзнаваме мислите си, можем да повишим вибрацията си, като предпочитаме мисли, които в по-голяма степен хармонизират с желанията ни. Когато мислите ни са в хармония с най-силните ни желания, сме изпълнени с радост и възторг. Когато се научим съзнателно да подбираме мислите си, преставаме да бъдем жертви на вече остарелите си мисловни модели. Започваме да привличаме мисли с все по-висока вибрационна честота и повишаваме мисловното ниво, на което сме привикнали да вибрираме "

Виж целия пост
# 194
humanis  Peace

Ето някои от най-важните Вселенски закони, за да си ги припомним  Hug

1. За да живееш пълноценно трябва да знаеш защо си дошъл в този свят и откъде си дошъл

Смисълът на първия Вселенски закон е свързан с осъзнаването не само и единствено на миналите прераждания, които често не са най-важното и полезно знание в живота на човека, а и на връзката с рода, от който произхождаме. Законът изисква да осъзнаем кармата, която носи нашият род и да се постараем да я коригираме, като не преставаме да уважаваме и ценим нашите предеди, без значение какво са сторили те. Това се отнася не само за отделната личност, а и за нацията, която не трябва да забравя, унищожава или пренаписва според моментните интереси своята история, произход, падения и възходи, за да ги претвори в бъдещите векове в положителна колективна карма.
 
2. Създателят трябва да е в теб, а не около теб. Само така ще са в единение твоят дух и твоето тяло

Смисълът на втория Вселенски закон е, че трябва да осъзнаем съзиданието като действие, в което участваме ние самите. Да не възприемаме съзиданието като образ на Създателя или на Господ, създаден от нас или въплътен в икона или рисунка, която да е около нас, но да не усещаме силата на Вселенското съзидание около самите себе си. Ако осъзнаем, че сме неразделна част от Твореца, защото и ние творим във всеки един миг от живота си, ако сме отговорни за действията си, а не си внушаваме, че някаква невидима сила ще извърви нашия път, ще заживеем в съзвучие с Вселената.

3. Всичко е живот. Уважавай живота около теб. Уважавай всики живи същества във Вселената, защото може би си бил или ще бъдеш някое от тях в някое свое въплъщение

Този закон е сързан с кармата - колективна и обща. Всеки от нас може по някакъв начин да е свързан с хората и животните сред които живее. Именно за това трябва да се отнася с тях с подобаващо уважение. Не се знае дали не е необходимо да изчисти карма, която е свързана с някой от тях и дали не твори в настоящия си живот поредната обща карма. Законът изисква тази карма да е добра, за да бъдат щастливи и успешни бъдещите ни срещи.

4. Твори само поискано добро, за да го получиш

Библията ни учи, че да правиш добро е най-висшето благо на този свят. Да, така е, но само когато доброто е поискано, а не дадено насила. Само и единствено поисканото и оценено добро, което винаги трябва да бъде заплатено, дори с едно цвете или с едно изречено в очите "благодаря", скоро ни носи същото добро от човека, на когото сме помогнали, или от някой друг човек, към когото сме се обърнали с молба за помощ ние самите. Поискано добро е само това, което човек е поискал от нас директно, очи в очи, не чрез други хора, и не като върви около нас и мърмори досадно, за да ни предизвика да му помогнем.
 
5. Доброто е ключ за вратите към другите светове

Този закон не е свързан с първия. Той изисква да сме добронамерени, да премахнем желанието си да бъдем Вселенски завоеватели, да приемем, че ако сме изпълнени с желание за взаимно разбиране и стремеж да сме си взаимно полезни, ще си отворим вратите към други, нови, непознати и интересни светове. Там ще бъдем допуснати само ако изкореним нашата лоша същност .

6. Не прави непоискано добро. То задължително ще ти бъде заплатено със зло

Законът е труден за разбиране, защото смисълът му противоречи на библейските закони. Свикнали сме, а и са ни учили да раздаваме добро винаги, когато видим, че можем да го сторим. За съжаление, ако това добро не е поискано, когато отмине моментът на нечия безпомощност, той, получилият нашата помощ, започва да ни мрази, защото сме му помогнали виждайки го в момент на негова слабост. Ако ни се наложи да потърсим неговата помощ след време, той ни обръща гръб, желаейки да види как, като сме толкова силни, ще се справим сами. Обикновено даденото непоискано добро ни печели врагове, затова не трябва да го даваме в момент на обзело ни съжаление.
 
7. За поискано и получено добро, на което си отговорил със зло, ще заплатиш с най-тежкото кармично наказание

Този Вселенски закон е ясен, но мнозина не желаят да се съобразат с него, приемайки, че човечеството им е в непрекъсната услуга , и че те трябва непрекъснато да консумират блага.
Когато доброто дарено от нас е поискано и изконсумирано, идва мигът, в който трябва да бъде изречено с думи осъзнаването на стореното добро и благодарността. За съжаление са малко хората, които благодарят. Дори и една думичка искрено "благодаря" е достатъчна , за да си спести бъдещи проблеми получилият помощта. След време , забравил, че някой му е помогнал, възвеличал докрай егото си, той започва да получава Съдбовни удари - наказание за неоцененото получено добро. Вместо да се замисли на какво се дължат тези удари, човекът започва да търси несъществуващи врагове. В нашата власт е да си спестим подобни страдания.
 
8. Съумявай да се радваш на малките и големи красоти, които Вселената твори и ти предоставя

Законът изисква да се научим да приемаме с благодарност и малките радости, които ни дарява Съдбата. Да забравим стремежа си към лукс и охолен живот, защото ако той е нашата главна житейска цел, ако престанем да се радваме на топлината на слънчевите лъчи, на красотата на снежните планини, на топлия пясък и красивите морски вълни, на синьото или облачно небе, на факта, че се събуждаме и продължаваме да живеем, на усмивката, която някой ни е подарил, на обичта на хората, всичко останало ще ни бъде отнето.

9. Изпълнявай Вселенската си мисия, осъзнавайки своето предназначение. Раздавай според възможностите си, за да консумираш Вселенските блага

Законът изисква да се научим да спазваме първите осем закона. Другото му изискване е, да раздаваме блага само когато сме достатъчно стабилни самите ние. Ако раздаваме спечеленото от нас, преди да е достатъчно за нас самите и да ни е осигурило спокоен живот, идва момент, в който ние самите трябва да потърсим помощ от някого. Тогава започваме да изпитваме неприязън към хората, на които сме помогнали, но не виждаме собствената си грешка, заради погрешна оценка на ситуацията, довела ни до страдания и недоимък.
 
10. С приеманието ти в селенията на висшия Вселенски разум ти си най-богатият, както и всички, които са около тебе

Законът отново ни напомня, че най-голямото богатство за нас е животът, който трябва да изживеем смислено и пълноценно, защото неговата пълнота е гаранция и за бъдещите ни смислени превъплъщения.

   
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия