Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК - 3

  • 147 607
  • 1 754
# 750
Бих искала да попитам хомеопатията предлага ли някакво алтернативно или съпътстващо лечение на лимфом?
Виж целия пост
# 751
Бих искала да попитам хомеопатията предлага ли някакво алтернативно или съпътстващо лечение на лимфом?

  Да, предлага алтернативно и съпътстващо лечение на лимфом!
Виж целия пост
# 752
Какви симптоми трябва да имам след приема на хомеопатичното лекарство?Къде да погледназа повече инфо?
Виж целия пост
# 753
Могали да си купя в София някаква хомеопатична паста, различна от таззи на Билка с грейпфрут, че вече ми омръзна...Ще се радвам, ако ми кажете аптека или магазин, в който продават и други видове. Не си представям месеци и години занапред да ползвам само една марка
Виж целия пост
# 754
Това с пастата ми припомни нещо, което ми се върти в главата от доста време Mr. Green

Как протича хомеопатичното лечение и проследяване във времето напред, съответно всички съпровождащи го ограничения?
В началото срещите с хомеопата са чести, прави се проследяване през месец-два... а после?
За сега с малката не виждам проблем да спазва ограниченията, макар, че едвам я опазвам от биричката  Mr. Green (че си обича да си пийва от нашите чашки). И имам малки притеснения дали в яслата като им дават чайчета не дават и по някое ментово чайче  Rolling Eyes
Мъжа ми се пробва и той с хомеопатията, но въздържанието му идваше малко нагорно. Поне от пастата не се оплакваше. В крайна сметка се отказа.
Замислям се и аз да се пробвам, уж съм малко по-сериозна, но ми се иска да съм подготвена психически  Mr. Green
Виж целия пост
# 755
Какво се дава за възпаление на венците? Майка ми има проблем и все не ни остава време да я заведем на хомеопат в голям град. Моля ви ако има универсално х/о лекарство да го споделите. Praynig
Виж целия пост
# 756
Интересува ме може ли да се пие чай Ройбос по време на хомеопатично лечение?
Виж целия пост
# 757
Какви симптоми трябва да имам след приема на хомеопатичното лекарство?Къде да погледназа повече инфо?

Ама ти да не се самолекуваш?...
Виж целия пост
# 758
Това с пастата ми припомни нещо, което ми се върти в главата от доста време Mr. Green

Как протича хомеопатичното лечение и проследяване във времето напред, съответно всички съпровождащи го ограничения?
В началото срещите с хомеопата са чести, прави се проследяване през месец-два... а после?
За сега с малката не виждам проблем да спазва ограниченията, макар, че едвам я опазвам от биричката  Mr. Green (че си обича да си пийва от нашите чашки). И имам малки притеснения дали в яслата като им дават чайчета не дават и по някое ментово чайче  Rolling Eyes
Мъжа ми се пробва и той с хомеопатията, но въздържанието му идваше малко нагорно. Поне от пастата не се оплакваше. В крайна сметка се отказа.
Замислям се и аз да се пробвам, уж съм малко по-сериозна, но ми се иска да съм подготвена психически  Mr. Green

 Ох, стига с тези ограничения!

    Ограниченията са само в самото начало, докато се определи конституционалното л-во.
 След това отпадат!  Grinning
 Остават само тези, които влошават пациента. Пример: не може да лекуваме хипертоник, и да не му спреме кафето, зелен и черен чай и др. кофеино-съдържащи.

  Или пък да се опитваме да лекуваме пациент с цироза и да продължава да си пие алкохол. и т.н.
Виж целия пост
# 759
Какво се дава за възпаление на венците? Майка ми има проблем и все не ни остава време да я заведем на хомеопат в голям град. Моля ви ако има универсално х/о лекарство да го споделите. Praynig

Не, няма универсални хо л-ва! Има индивидуални.  Peace

 
Виж целия пост
# 760
Интересува ме може ли да се пие чай Ройбос по време на хомеопатично лечение?

  Може, но е за препоръчване няколко дни преди и след вземане на хо л-во по-силни билкови чайове да се избягват. Не за друго, а за да не променят картината  Peace
Виж целия пост
# 761
Това с пастата ми припомни нещо, което ми се върти в главата от доста време Mr. Green

Как протича хомеопатичното лечение и проследяване във времето напред, съответно всички съпровождащи го ограничения?
В началото срещите с хомеопата са чести, прави се проследяване през месец-два... а после?
За сега с малката не виждам проблем да спазва ограниченията, макар, че едвам я опазвам от биричката  Mr. Green (че си обича да си пийва от нашите чашки). И имам малки притеснения дали в яслата като им дават чайчета не дават и по някое ментово чайче  Rolling Eyes
Мъжа ми се пробва и той с хомеопатията, но въздържанието му идваше малко нагорно. Поне от пастата не се оплакваше. В крайна сметка се отказа.
Замислям се и аз да се пробвам, уж съм малко по-сериозна, но ми се иска да съм подготвена психически  Mr. Green

 Ох, стига с тези ограничения!

    Ограниченията са само в самото начало, докато се определи конституционалното л-во.
 След това отпадат!  Grinning
 Остават само тези, които влошават пациента. Пример: не може да лекуваме хипертоник, и да не му спреме кафето, зелен и черен чай и др. кофеино-съдържащи.

  Или пък да се опитваме да лекуваме пациент с цироза и да продължава да си пие алкохол. и т.н.

Hug Това звучи вече обнадеждаващо Peace
Виж целия пост
# 762
Така и така съм в темата... да взема да се консултирам тук, че другаде не знам какво ще ме посъветват Rolling Eyes
Малката е пресна след посещение при хом-ката. Там даде едно ХЛ, а за следващите 3 дни имаме по един прием от друго ХЛ. Днес трябва да е втория от тези 3 приема. До колкото разбрах още първото ХЛ трябва да отключи всички секрети и така и стана - носа тече като чешма, от което доста кашля.
Обаче дивачето падна от дивана (не е високо), но стискаше така ценните си моливи и се удари с трясък в теракота. Час по-късно повърна обилно и предимно вода  Rolling Eyes През този час, откакто успокоих рева, гледа да е гушната, което не е много типично. Веднага ги навързах, че е може да е сътресение. Звъннах по телефона на хом-ката да каже как да давам арниката. Имам само 15цх и я давам 3 пъти през 15 мин и после през 30. А утре да минем през нея да вземем 200цх. Постепенно живна, но пак гледа да е гушната. Преди малко пак повърна  Rolling Eyes но след силно закашляне.
Сега съм в чуеденка - дали това повръщане не е просто от обилния секрет от носа  newsm78 А и доста кашля....
Няма цицина, а съвсем леко зачервяване. Има пълна координация...
Вътрешно съм убедена, че няма нещо сериозно, чак започвам да се съмнявам с преценката си  Embarassed
Вие какво ще кажете по въпроса?

Вероятно утре ще я заведа и на лекар, за да ми е спокойно. Ама какво да му обяснявам за тази хомеопатия... че предизвиквала секреция, пък може и повръщането да е от това... Пак ще ме гледат като извънземно  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 763
Цитат
Ама какво да му обяснявам за тази хомеопатия... че предизвиквала секреция,
Да ти кажа това по-добре му го спести.От собствен опит ти го казвам. Peace
Ще се оправи малката,хомеопатията отключва какво ли не.
Виж целия пост
# 764
benitta
Цитат
Вътрешно съм убедена, че няма нещо сериозно, чак започвам да се съмнявам с преценката си  Embarassed
Вие какво ще кажете по въпроса?

Вероятно утре ще я заведа и на лекар, за да ми е спокойно. Ама какво да му обяснявам за тази хомеопатия... че предизвиквала секреция, пък може и повръщането да е от това... Пак ще ме гледат като извънземно
Rolling Eyes

Ама нали не го възприемаш като изповедник. LOL! Laughing

  Ще му кажеш обаче за опасността от сътресение, и свързаният с това симптом - гадене и повръщане.

 Хомеопатията не предизвиква секреция, а освобождава дълго потисканата с алопатични капки секреция.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия