Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК - 3

  • 147 601
  • 1 754
# 780
Не съм отишла при случаен хомеопат. Става въпрос за д-р Мариян Иванов – /специалист по вътрешни болести, член на Управителния съвет на Българската медицинска хомеопатична организация и преподавател по хомеопатия към Центъра за обучение и развитие на хомеопатията в Париж. /Така пише във сайта му. Работи във хомеопатичен център Фитолек.
За лекарствата спряхме ги веднага, но малкия понастина и кашля сутрин и вечер. За това моля ориентирайте ме към класически хомеопат, може на лични да ми пишете.
Виж целия пост
# 781
Здравейте!Имам обикновен въпрос.Проспана добър ли е или не!?В моя град съм сигурна,че няма хомеопат и за това питам тук. Embarassed
п.сАз съм от гр .Берковица

 Здравей Катичка!

 Проспана не е хомеопатично лекарство, а алопатично.
   Опитват се да го представят, като билков препарат, но освен бръшлян, вътре има какво ли не...
Виж целия пост
# 782
Добро утро,
Дано някой да може да ми отговори толкова рано! На хомеопатично лечение съм, но ме навести месечния цикъл и е зверски болезнен пак  Crazy! Дали мога да пия нещо от рода на аналгините? На хомеопатката мога да звънна и имам уговорка да и звънна чак след 10 часа, а едва се влача още сега  Tired!

Благодаря!

  За съжаление сега включих компа.

  Симилимума (най-близкото подобно хо л-во) винаги лекува ПМС, или поне редуцира болката и я прави съвсем поносима.
  Аналгин, все пак е мн. по-добре от Аулин.  Peace
Виж целия пост
# 783
Здравейте, аз съм нова във вашата тема и имам въпрос.
Сина ми е на 3г. и тръгна на градина и се претеснявам да не се започне с боледуването и антибиотиците и започнах да му давам капки Есберитокс по препоръка на личната лекърка. Въпроса ми е има ли някъкво ХЛ,което да ми кажете и мога да давам на сина ми за подсилване на имунната система или трябва да се отиде при хомеопат с който да говорим и да ни предпише такова?
Само да кажа, че прочетох, че в темата не се изписват лекарства, но аз питам защото нестава въпрос за лечение на болест , а за подсилване на имунитета.
Виж целия пост
# 784
Въпроса ми е има ли някъкво ХЛ,което да ми кажете и мога да давам на сина ми за подсилване на имунната система или трябва да се отиде при хомеопат с който да говорим и да ни предпише такова?

Отговорът на въпроса се съдържа в него, в червено Simple Smile Хомеопатичните лекарства не са безобидни прахчета и капки, а именно лекарства и затова е необходимо човек да се консултира със специалист, който в този случай се нарича "класически хомеопат". Ако се дава лекарство на здрав човек, какво се случва?! Нарушава се баланса му, а нарушеният баланс си е жива болест Simple Smile
Виж целия пост
# 785
Мeg, благодаря за отговора Peace
Виж целия пост
# 786
При спешно приемане на Арника това пречи ли по някакъв начин на приетото еднократно конституционно лекарство?
Виж целия пост
# 787
При спешно приемане на Арника това пречи ли по някакъв начин на приетото еднократно конституционно лекарство?

alexander ще каже най-добре, но ние сме приемали без някакви лоши последствия - веднъж арника, веднъж май арсен. с интерес ще чакам и аз отговор. на детето веднъж обърках лекарството - вместо последното предписано, дадох предпоследното...май нищо не се случи newsm78
Виж целия пост
# 788
При спешно приемане на Арника това пречи ли по някакъв начин на приетото еднократно конституционно лекарство?

  Не пречи, но спира действието му. Затова след известно време, пак трябва да се върнете на конституционалното си л-во.
Виж целия пост
# 789
Благодаря ,Алекс!
Виж целия пост
# 790
ЗДРАВЕЙТЕ, НА МЕН МИ ОТКРИХА КАНДИДА АЛБИКАНС В ГЪРЛЕНИЯ СЕКРЕТ. ХОМЕОПАТА ПРИ КОЙТО ХОДЯ МИ ИЗПИСА МОНИЛИЯ АЛБИКАНС, 4Х3 НО ЗА КАКЪВ ПЕРИОД ОТ ВРЕМЕ ТРЯБВА ДА ГО ПРИЕМАМ ИЛИ ДО ОТЗВУЧАВАНЕ НА СИМПТОМИТЕ?
Виж целия пост
# 791
ЗДРАВЕЙТЕ, НА МЕН МИ ОТКРИХА КАНДИДА АЛБИКАНС В ГЪРЛЕНИЯ СЕКРЕТ. ХОМЕОПАТА ПРИ КОЙТО ХОДЯ МИ ИЗПИСА МОНИЛИЯ АЛБИКАНС, 4Х3 НО ЗА КАКЪВ ПЕРИОД ОТ ВРЕМЕ ТРЯБВА ДА ГО ПРИЕМАМ ИЛИ ДО ОТЗВУЧАВАНЕ НА СИМПТОМИТЕ?

  Въпрос: срамуваш ли се или какво... да зададеш въпроса си към лекуващият те хомеопат. Не личи обаче, да си от срамежливите, щом ни крещиш ...
     Wink
 

Виж целия пост
# 792
При спешно приемане на Арника това пречи ли по някакъв начин на приетото еднократно конституционно лекарство?
 Не пречи, но спира действието му. Затова след известно време, пак трябва да се върнете на конституционалното си л-во.
Александър, това отнася ли се и за мен - преди около месец приех конституционалното си л-во, а преди около 2 дни имах ужасно главоболие и взех 2 X 2  nux vomica   и буквално след минути се почувствах по-добре (и друг път съм го правила), а вчера си позволих един аспирин (случва ми се изключително рядко)?.... И сега трябва ли да посетя по-рано хомеопата си? Благодаря! Hug
Виж целия пост
# 793
При спешно приемане на Арника това пречи ли по някакъв начин на приетото еднократно конституционно лекарство?
 Не пречи, но спира действието му. Затова след известно време, пак трябва да се върнете на конституционалното си л-во.
Александър, това отнася ли се и за мен - преди около месец приех конституционалното си л-во, а преди около 2 дни имах ужасно главоболие и взех 2 X 2  nux vomica   и буквално след минути се почувствах по-добре (и друг път съм го правила), а вчера си позволих един аспирин (случва ми се изключително рядко)?.... И сега трябва ли да посетя по-рано хомеопата си? Благодаря! Hug
...да не окаже нукс-вомика, конституциалното ти? LOL! ще трябва да съм мн. вниметелен с теб!... Laughing
Виж целия пост
# 794
Това за спирането на действието на конст.х.л. при всички случаи ли се получава?
Според нашата хом-ка в ситуацията, която бяхме изпаднали - бях писала скоро, че малката падна на глава и се разповръща и дадох Арника 15, каза, че няма проблем.
Два дни преди това беше пила друго с потенция 1М, а в деня след падането ни даде и Арника 200. Попитах каква се случва с предното лечение и каза, че тези потенции действа ли на различни нива и не си пречели  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия