Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Могат ли хомеопатичните лекарства да се купуват без рецепта?
Как се дават хомеопатични лекарства на малки деца и бебета?
Мога ли да давам на кърмачето ензими за храносмилане (Мезим), ако го лекувам с хомеопатия?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Могат ли хомеопатичните лекарства да се купуват без рецепта?
-
Как се дават хомеопатични лекарства на малки деца и бебета?
Хомеопатичните лекарства за малки деца обикновено се дават в много малки дози, като 1-2 гранули, които могат да бъдат разтворени в малко вода. Важно е да се консултирате с хомеопат или педиатър за правилното приложение на лекарството за вашето дете. Даването на хомеопатични лекарства на бебета и малки деца изисква индивидуален подход и консултация с хомеопат. Дозировката и начинът на приложение се определят въз основа на състоянието на детето и специфичните симптоми.
-
Мога ли да давам на кърмачето ензими за храносмилане (Мезим), ако го лекувам с хомеопатия?
-
Може ли хомеопатията да помогне при сърцебиене?
-
Може ли хомеопатията да лекува хемангиоми?
Ако вдигне над 38.5-39 С давам Панадол, а над 39.5 С - Хексалгин.
Оперирана съм от от скъсан минискус и почистване на хрущяли
!) започнаха позиви за повръщане докато спи. Събужда се, пищи, опитва се да повърне, има голямо слюнкоотделяне. Започнахме хомеопатично лечение, което "отключи" хрема и сега и кашлица от секретите, надявам се. Позивите за повръщане бяха спрели до снощи, когато отново се появиха. Имам съмнения, че пак са му дали нещо да яде. На хомеопатката трябва да звънна чак утре, та се чудех дали мога да започна да му давам БиоГайя? Ето това:
),заради малката най-вече.Въпросът ми е какво се прави при висока температура,имам предвид първите часове, докато успея да се свържа с хомеопата си?Примерно детето вдига късно вечерта висока Т?Досега сме се справяли с Панадол и подобни,но сега взех решение да не давам!Попитах хомеопатичката ни,тя каза да правя компреси,да обтривам тялото с вода и оцет и въобще каквото се сетя и каквото съм чувала от т.нар "бабешки методи".Е,да,ама аз не знам никакви такива,половината ми семейство са лекари и досега сме се лекували с алопатия.Та споделете,моля,какво да правя,дъщеря ми обикновено без никакви други признаци на разболяване-сополи ,кашлица-изведнъж прави висока Т и се оказва с гнойна ангина!Благодаря!