Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК - 3

  • 147 591
  • 1 754
# 870
Благодаря, Sky,(честит рожден ден). Защо да не може да ми се помогне дистанционно, на други може, на мене - не Sad При това, както стана ясно, не питам за бъбрека, а за операцията, която е лека. Все си мисля, че като филолог, съм попрочела постовете тук Confused Явно трябва и между редовете. А аз съм пряма.
Сигурно съм засегнала някой, но не мисля, че трябва да се сърдим на лаици като мен, които просто задават въпроси...

Александър, щом ми го казваш, сигурно е така. Нашата пазарджишка боаронка Комсийска ме съмнява да е наблегнала на въпросните курсове, които спомена. Sad
Виж целия пост
# 871
multimodal, diplodon,благодаря. аз съвсем не съм сигурна, че може да ми помогне който и да било в момента, тъй като нямам време. Но и да имах, наистина всеки човек е различен и трудно се преценява от среща дори на кой какво да се изпише.

Междудругото спрях всякакви лекарства в момента, поуспокоих се, карам си спокойно менструацията Mr. Green и си чакам Датата другата седмица.
Наистина бих искала Александър да ме посъветва за преди и следоперативно. Praynig
В момента чета глави от Световната конспирация за ваксините.... Тъй като и там ми е мътна и кървава. Но като средноинтелигентен човек мисля да взема решение след като ми мине операцията и се възстановя (така ме и съветват, да не бързам)
Но понеже ми е в характера все да съм бързата Мара....... Tired

По логика си обяснявам така (така ли е) - класическият хомеопат би лекувал примерно кашлица, температура и носов секрет с едно лекарство....  
Ползвам препарати като тонзилотрен, цинабсин..., на които не пише боарон....те какъв тип са?
Класическите хомеопати пък, които ползват боаронски препарати.....
Въобще, много въпроси си задавам.

 Виж, не става въпрос за самото хо л-во а за философската парадигма на предписването му!

 И за конфликт на интереси, който се проявява в броят гранули и безразборното редуване на много хо л-ва. Целта е ясна: бързи и обемни продажби. При положение че 1-вият хомеопатичен закон е:

   - Едно, единствено хомеопатично лекарство!

 Сърдечно ти желая успех!  Praynig   Hug
  и единственото което мога да кажа - Арника, само веднъж и  непосредствено след операцията.
Виж целия пост
# 872
по колко арника? Grinning и в каква потенция?

Александър, сърдечно благодаря на теб и другите, които ме образовате.

Отбележи, че писах по-горе, че съм спряла всички лекарства. Wink Явно нещо ми е влязло в главата.
Виж целия пост
# 873
Мечка(благодаря за поздрава), няма проблем да си питаш, проблема е че не искаш да посетиш хомеопат,а се нядяваш тук да ти помагат.. проблемите ти са толкова сериозни, а е несериозно от твоя страна да търсиш помощ задочно..
Виж целия пост
# 874
 Grinning мисля, че току-що започнах да поправям грешката си .Дано!
аз пък довечера ще пийна 1 биричка с болния бъбрек(мозък) за твое здраве Grinning
Виж целия пост
# 875
по колко арника? Grinning и в каква потенция?

Александър, сърдечно благодаря на теб и другите, които ме образовате.

Отбележи, че писах по-горе, че съм спряла всички лекарства. Wink Явно нещо ми е влязло в главата.

  Радвам се, че правилно си обработила постъпващата в огромен и хаотичен обем, информация, което е признак и за природен интелект Simple Smile  Peace

1 гранулка, потенция 12С или 15С  

  Това е предписване тип "спешно", което единствено си позвалявам да препоръчвам по интернет.  Peace
Виж целия пост
# 876
По логика си обяснявам така (така ли е) - класическият хомеопат би лекувал примерно кашлица, температура и носов секрет с едно лекарство....  

Не точно. Simple Smile Температурата не е болест, а нормалната лечебна реакция на организма. Хремата и кашлицата са част от лечебния процес също. Хомеопатията лекува човека в неговата цялост, а не отделни симптоми.Д умичката "лекува" не означава да се потиснат Т, хрема и кашлица, а да се възвърне състоянието на здраве. Общото състояние и усещането за благополучие и здраве, както ги усеща пациента, са водещи.

Цитат
Ползвам препарати като тонзилотрен, цинабсин..., на които не пише боарон....те какъв тип са?
Класическите хомеопати пък, които ползват боаронски препарати.....
Въобще, много въпроси си задавам.

Tonsilotren - Тонзилотрен

Състав

1 таблетка съдържа:

Atropinum sulfuricum trit D5 12,5 mg

Hepar sulfuris trit D3 10,0 mg

Kalium bichrornicum trit. D4 50,0 mg

Mercurius bijodatus trit. D8 25,0 mg

Siliceatrit D2 5,0 mg

Помощни вещества:
Лактоза монохидрат, захароза, магнезиев стеарат



CENNABSIN - ЦИНАБСИН

 Състав

1 таблетка съдържа:

Cinnabaris trit D3 25 mg

Echinacea trit. DI 25 mg

Hydrastis trit. D3 25 mg

Kalium bichromicum trit. D3 25 mg

Помощни вещества:Лактоза, магнезиев стреат, пшенично нишесте


Sick Sick ooooh!

Боарон имат монопрепарати, които се произвеждат по класическа технология и се ползват много успешно от хомеопатите. Но смесите от няколко лекарства.. нямат нищо общо с принципите на хомеопатията (вече написах защо). Това че са потенцирани (обикновено в десетични или ниски стотични потенции) не прави лечението хомеопатично. Още повече, че в десетичните потенции все още може да се открият материални дози от лекарството.

ПП. Виждам че пак се опитваш да получиш препоръки за дистанционно лечение.  Confused
sky* е много права - така няма да си помогнеш, а положението ти не е за подценяване.
Трябва ти личен хомеопат, който да следи за състоянието ти и да носи отговорност.
Виж целия пост
# 877
Здравейте,днес за първи път посетих хомеопат,заради дъщеря ми.Малката досега не е лекувана,не се е налагало,но от както тръгна на ясла преди месец,направи две гнойни ангини с висока Т.Лекувахме я с АБ,естествено,но реших,че е време да потърся друго решение-най вероятно в яслата ще продължи да боледува.Попрочетох някои неща в тази  и други теми,за да се информирам най-общо,основното,което разбрах,че се предписва едно хомеопатично лекарство,както и че има два вида хомеопати-класически и "боаронски"(извинете ме и ме поправете,ако не съм права,съвсем не съм наясно в тази област) Та притеснението ми е,че днес хомеопата ни изписа 6(!) препарата,които да се дават едновременно!Два от тях са за моментното състояние на детето-лека хрема,а другите 4 са за подсилване на имунната с-ма.Мога да напиша наименованията и схемата на приемане,ако е необходимо.И сега съм объркана,какво да правя,да ги почваме ли,или...това "боаронска" хомеопатия ли или какво?Още повече,че детето все още е на "Зинат",а и личната лекарка ми изписа онзи ден "Изопринозин",който също бил за имунната с-ма...В главата ми е каша,помогнете ми,моля!
Виж целия пост
# 878
...това "боаронска" хомеопатия ли или какво?

Да.
Аз не бих подложила детето си на това.
В Пловдив има много класически хомеопати.  Peace
Виж целия пост
# 879
Този хомеопат ми препоръча близка приятелка,която води детето си и въобще цялото им семейство се лекува там,затова и се доверих.Ще се радвам,ако ми препоръчате класически хомеопат на л.с.,благодаря!
Виж целия пост
# 880
Цитат
Трябва ти личен хомеопат, който да следи за състоянието ти и да носи отговорност.
Намерих си Grinning благодаря

Ясно в този случай защо голямата щерка се оправи за 2 дни, явно от време на време успявам да мисля Grinning  Оставих температурата да си свърши работата. (аз под 38.5 понижаващо не давам и на бебето даже). Тонзилотренът го пиеше по схема в листовката първия ден по-често, вторият разредихме. Не искаше да се храни първия ден, което за мене е добре, оставих я само на течности.
Както и да е.  

Боледувала съм 3 пъти в живота ми- леко гърло и секрети в носа. Бъбрекът ми е първата голяма "болест". Нормално е защо не съм се интересувала. Поздрави. Стига ми толкова, зверчетата са будни Mr. Green
Виж целия пост
# 881
Здравейте. Може ли да давам едновременно Осцилококцинум и клеева тинктура?
Виж целия пост
# 882
Здравейте,днес за първи път посетих хомеопат,заради дъщеря ми.Малката досега не е лекувана,не се е налагало,но от както тръгна на ясла преди месец,направи две гнойни ангини с висока Т.Лекувахме я с АБ,естествено,но реших,че е време да потърся друго решение-най вероятно в яслата ще продължи да боледува.Попрочетох някои неща в тази  и други теми,за да се информирам най-общо,основното,което разбрах,че се предписва едно хомеопатично лекарство,както и че има два вида хомеопати-класически и "боаронски"(извинете ме и ме поправете,ако не съм права,съвсем не съм наясно в тази област) Та притеснението ми е,че днес хомеопата ни изписа 6(!) препарата,които да се дават едновременно!Два от тях са за моментното състояние на детето-лека хрема,а другите 4 са за подсилване на имунната с-ма.Мога да напиша наименованията и схемата на приемане,ако е необходимо.И сега съм объркана,какво да правя,да ги почваме ли,или...това "боаронска" хомеопатия ли или какво?Още повече,че детето все още е на "Зинат",а и личната лекарка ми изписа онзи ден "Изопринозин",който също бил за имунната с-ма...В главата ми е каша,помогнете ми,моля!

Моля те,би ли написала тези 6 препарата какви са?
Наашата лекарка също е хомеопат и предимно така лекувам децата си!
Откакто оба4е тръгна на ясла и ние не можахме да избегнем АБ-пи Клацид
Виж целия пост
# 883
Здравейте. Може ли да давам едновременно Осцилококцинум и клеева тинктура?

Аз ги давам. (Без претенции , че е правилно.) Просто са различен тип неща за мен.
Виж целия пост
# 884
Какви са възможностите на хомеопатията за лечение на синдром на Райтер (Syndroma Reiteri)?

Благодаря за вниманието.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия