Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК - 3

  • 147 595
  • 1 754
# 885
Здравейте. Може ли да давам едновременно Осцилококцинум и клеева тинктура?

   Може, но не едновременно, а на по-дълъг промеждутък едно от друго.
Виж целия пост
# 886
Благодаря за отговорите. По принцип Осцилококцинум давам от вчера, на опаковката пише да се дава максимум 3 дни. Клеевата тинктура я давам сутрин, значи вечер е ок за другото.
Виж целия пост
# 887
Може ли да дам симфитум  5сн или 30 сн на котка за по-бързо зарастване на счупена кост , уточнявам крачето е добре наместено и 30 дни  е било с гипс който е свален преди 2 дни  , има добър калос но съвсем лека цепнатина на едната кост има още да сраства, котката си пази крака боли я и не стъпва през цялото време на него . Котката е улична и ще ражда всеки момент не знам симфитума как може да се отрази на това и състояние , да няма негативни последици например по-силно калциране на костите на котетата бебета , което да и създаде проблем при раждането все пак е улична и ще ражда без наблюдение. Вчера съм и дала еднократно арника 30 СН ,  но пак си щади крака което според ветеринарите е нормално  .
Виж целия пост
# 888
Да Кейт, добре сте направила, давайте и, но да не е всеки ден а веднъж на 4 - 5 дни за да не го "докаже" и да не повлияе на котенцата.  Peace
 Арника е най-добре да се даде колкото се може по-скоро след травма. След това действието и не е така ефикасно.
Виж целия пост
# 889
Здравейте,

не съм кой знае колко запозната с хомеопатията. Да не кажа никак. Вчера се зачетох във форума и ми стана интересно - в момента приемам лекарства след лоша цитонамзка и доказана липса на ЧПВ. Въпросът ми е хомеопатията има ли някакво приложение при подобни проблеми? И доколкото разбрах пишещите тук по-скоро препоръчват прилагането или на хомеопатия, или на конвенционална медицина, но има ли възможност за комбиниране на двата подхода?
Виж целия пост
# 890
Лекарката-хомеопат, която лекува детето ни, често иска "пълна картина на състоянието". Той страда най-често от кашлици. Досега разбирам, че има предвид в колко часа кашля, каква е позата на сън, жаден ли е и др. Какво друго включва това? А можете ли да ме насочите към литература, където да прочета по този въпрос, защото искам да съм `и максимално полезна.
Не подценявам страдащата котка, но как пък на нея веднага `и се отговори, а този въпрос стои от две страници и няма кой да вземе отношение?!
Виж целия пост
# 891
Лекарката-хомеопат, която лекува детето ни, често иска "пълна картина на състоянието". Той страда най-често от кашлици. Досега разбирам, че има предвид в колко часа кашля, каква е позата на сън, жаден ли е и др. Какво друго включва това? А можете ли да ме насочите към литература, където да прочета по този въпрос, защото искам да съм `и максимално полезна.
Не подценявам страдащата котка, но как пък на нея веднага `и се отговори, а този въпрос стои от две страници и няма кой да вземе отношение?!


 А защо смятате, че ние трябва да отговаряме от нейно име и да тълкуваме какво е искала да каже?...
 И защо не попитате хомеопатичката си? ... за да не я притеснявате ли?  ...да не би да е много притеснителна и да и' стане нещо...?  :
 Laughing
Виж целия пост
# 892
Лекарката-хомеопат, която лекува детето ни, често иска "пълна картина на състоянието". Той страда най-често от кашлици. Досега разбирам, че има предвид в колко часа кашля, каква е позата на сън, жаден ли е и др. Какво друго включва това? А можете ли да ме насочите към литература, където да прочета по този въпрос, защото искам да съм `и максимално полезна.
Не подценявам страдащата котка, но как пък на нея веднага `и се отговори, а този въпрос стои от две страници и няма кой да вземе отношение?!

Между другото, чаках с интерес какъв ще е отговора на твоето питане, защото за всички майки май е трудно да са възможно най-точни. С времето някак забелязвам, че ставам все по-наблюдаделна, но пак се притеснявам, че пропускам важни неща.
За мен пък особено затормозяващи са въпросите за миризми  Mr. Green  Ми как да опишеш с думи една миризма, ако не напомня на нищо конкретно  Rolling Eyes Или пък въпрос за моите чувства по време на някаква конкретна ситуация... ми...
Виж целия пост
# 893
Здравейте,

не съм кой знае колко запозната с хомеопатията. Да не кажа никак. Вчера се зачетох във форума и ми стана интересно - в момента приемам лекарства след лоша цитонамзка и доказана липса на ЧПВ. Въпросът ми е хомеопатията има ли някакво приложение при подобни проблеми? И доколкото разбрах пишещите тук по-скоро препоръчват прилагането или на хомеопатия, или на конвенционална медицина, но има ли възможност за комбиниране на двата подхода?

 Двата подхода директно не си взаимодействат или пречат. Но приемайки алопатични л-ва, първо те продуцират допълнителни симптоми, които могат да "замажат" картината преди и след даването на хомеопатичното л-во, но по-важното да потиснат проблема и така да го "вкарат" на по-дълбоко ниво.
Виж целия пост
# 894
benitta Ако по принцип става въпрос, как да се  говори и отговаря при хомеопатичното интервю, най-ценно за хомеопата, е казаното СПОНТАННО,  без премисляне и "обличането" на отговора в някакви по-красиви или логически думи и фрази.
  Относно миризмата, тя може да е: на кисело, на зеле, сладникава, на гнило, на мляко и т.н...
  В случаите, когато майката говори за бебе, хомеопата задава т.н. отворени въпроси или пък дава много възможни отговори и майката избира, според нея най-точният.
Виж целия пост
# 895
Стейси, мен обикновено ме пита: топла или студена вода търси; дали изобщо търси водата; поти ли се, кога и къде; обича ли водата / за къпане става въпрос /; някакви предпочитания към храна; някакви промени в поведението дали съм забелязала преди появата на проблема / в случая кашлицата /; някакви страхове дали има; с други хора и деца как се държи- общителност; сама ли предпочита да играе или в компания...всичко свързано с ежедневието, емоциите, поведението и разказвам. С времето се учим да сме по-наблюдателни и изчерпателни. Simple Smile
Виж целия пост
# 896
Aleksander,

благодаря за отговора. Личната ми нагласа за момента е да продължа лечението си с лекраства изписани ми от лекар гинеколог. Но след приключване на този етап бих посетила хомеопат (а и някъде четох, че посещението при хомеопат е добре да бъде направено, когато човек е "здрав", т.е. няма изразени симптоми) и да прибягна до цялостно лечение, т.е. на дълбоките причинители на базата на хомеопатия. Беше ми интересно и след като хомеопатите прибягват до интервюта, които търсят страхове, нагласи и усещания, каква точно е връзката на хомеопатията с психологията и заляга ли се на лечение на психиката като път за премахване на физически проявления?
Виж целия пост
# 897
Здравейте,

Искам да попитам дали мога да давам на 4,5 месечния си син някакво хомеопатично лекарство за намаляване на дискомфорта от зъбоникненето и останалите продружаващи симптоми (раздразнителност, лош сън и т.н.) или трябва да го заведа лично на хомеопат, който да му предпише лекраство точно за него?
Чела съм, че най-често при зъбоникнене се дава Камомила Вулгарис или Калкареа Фосфорика (че даже и Нукс Вомика), но малко се притеснявам да давам каквото и да било на общо основание...
Виж целия пост
# 898
Ясно, всякакви въпроси извън вечния конфликт класици-боаронци са нежелани. Защо ли изобщо се пускат такива теми щом отговорът е: Питай личния си хомеопат? Rolling Eyes Сигурно и към литература няма да ме насочите.

Вери, благодаря!
Виж целия пост
# 899
Стелфи, абсолютно си права, че трябва първо да се консултираш с класически хомеопат! На моят син на тази възраст за същите проблеми в азвисимот от някой други особености се смениха 3 лекарства, различни от посочените от теб!

Стейси, на подобен на твоя въпрос е отговаряно многократно, не го приемай лично. Мнението е, че четейки много, започваме да задълбаваме и да опосредстваме информацията, която имаме и която иначе спонтанно бихме дали, а това по-скоро ще попречи на хомеопата, отколкото да помогне. Някъде по-назад бяха споменавани заглавия от майки, но не си спомням Александър да с е ангажирал с конкретни заглавия...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия