изчисляване на майчинство

  • 89 574
  • 794
# 300
Благодаря ти Elfita!Притеснява ме това ,че когато родя няма да ги имам тези 12 м трудов стаж.Или когато ги натрупам ще започна да взимам тези пари?

да,ще започнеш да взимаш пари като натрупаш стажа
дотогава имаш възможност на социално майчинство,ако отговаряш на изискванията за доход- 350 лв бруто на човек.Също ако отговараяш на изискването за доход имаш право на помощ за бременност 150 лв-45 преди термин лекаря ти издава бележка и с нея в социалните.Помощ за раждане 250 лв-за всички майки на живо родени деца.Детски надбавки 35 лв-пак с изискване на доход.Отиди в социална служба и питай за всичко това
Виж целия пост
# 301
Оххх ,толкова ти благодаря за инфото!!!Нямаш равна  Hug   bouquet
Непременно ще проверя.Мисля ,че ще се впиша за дохода ,тъй като мъжа ми не го осигуряват на това, което взима.
Много,много целувки и пак ти благодаря!
Виж целия пост
# 302
здр.Искам да  питам  следния въпрос: бременна  съм вече почти на финалната права,преди това  обаче бях  в неплатена за отглеждане на дете до 3 год.възраст.и от месец ноември ''почнах '' работа в друга фирма ,като си плащах осигорвките за  месеца .въпроса ми е следния .днес си подавах документите за детските  и видях че за месец  ноември нямам доход питах шефката ми тя ми обясни че се получава така защото заплата съм ''взела '' фактически декемврии за това нямам доход .но мен ме притеснява друго 4е аз за сум си плащала осигоровките и за месец ноември дали той ще буде вклюен в сметкоте за майченството . с други думи до сега сум платила за от ноември до април включително това са за 6 месеца , сега ве4е съм в 45 дена преди термина
Виж целия пост
# 303
за ноември също тряба да имаш доход,независимо че заплатите за ноември могат да се изплатят декември
ако се притесняваш дали те осигеряват коректно,си извади ПИК код и на сайта на НОИ си провери социалното осигуряване.Пик се вади от НОИ за 15 мин
Виж целия пост
# 304
благодаря за съвета ,ще го направя
Виж целия пост
# 305
попълваш тази молба http://www.nssi.bg/content/spravki/Pr-11.doc и си носиш личната си карта
Виж целия пост
# 306
Здравейте,чета,чета и пак не ми става ясно newsm78 ама че съм Embarassed
знае ли някой ако съм се осигурявала на 600 лв. и през 9те. месеца на 2000лв. колко майчинство ще взимам и ако през този период на 2000лв. имам болнични те как ще се смятат newsm78 много съм зле по сметките,вчера смятах,смятах и сега като ви прочетох темичката разбрах че нищо не съм сметнала
Благодаря предварително Hug
Виж целия пост
# 307
Здравейте,чета,чета и пак не ми става ясно newsm78 ама че съм Embarassed
знае ли някой ако съм се осигурявала на 600 лв. и през 9те. месеца на 2000лв. колко майчинство ще взимам-няма как да се осигуряваш през цялата бременност на 2000 лв,защото излизаш в болничен 45 дни преди термин..Около 7 месеца се получават с осигуровки по време на бременността.при 7 на 2000 и 5 на 600,ще  е 1150 лв и ако през този период на 2000лв. имам болнични те как ще се смятат-болничния за общо заболяване е 6 м назад.за да не ти се намали обезщетението от това,че излизаш в болничен,трябва 6 месеца назад да си на 2000 лв newsm78 много съм зле по сметките,вчера смятах,смятах и сега като ви прочетох темичката разбрах че нищо не съм сметнала
Благодаря предварително Hug
Виж целия пост
# 308
Elifita много ти благодаря за бързия отговор
Виж целия пост
# 309
Надявам се да не се повтарям, ако е така предварително моля за извинение.
Въпростъ ми е следният: разбрах че съм бременна в 4 седмица съм и термина ми е на 25.01.2011г. В момента се осигурявам на 300лв., но разбрах че имало нов закон в който от НОИ смятат дохода за 12 месеца назад. Има ли смисъл в такъв случай да се осигурявам на повече пари от 01.05.2010г. и на колко ще ми препоръчате, за да може като изчислят от НОИ 6 месеца на 300 лв. и останалите 6 месеца на по висока сума. И ако може да ми кажете на предложената от вас сума колко ще трябва да доплащам всеки месец, като имате в предвид че за тези 300лв. на които съм осигурена в момента работодателят ми поема пълните осигуровки, аз не плащам нищо.
Виж целия пост
# 310
maria_milanova ,има смисъл да се осигуряваш на повече.Направи го на общо 1000 лв т-е допълнителни 700,за които ще плащаш 265 лв на месец.А обезщетението ще ти е 500 лв
Виж целия пост
# 311
Elfita, много ти благодаря за бързият отговор.  Simple Smile
Виж целия пост
# 312
 Здравейте! Извинете, че влизам като "гост", но в момента нямам възможност да вляза от акаунта си...
 Бих искала да попитам нещо, тъй като не съм сигурна, че съм разбрала всичко относно обезщетението за майчинство...
 Така.. 45 дни преди термина се пада около 12 септември 2010г. Значи ли това, че обезщетението ще се изчислява на база осигурителния доход от 12.09.2009 до 12.09.2010г? Ако е така и съм била в болничен от 14.09.2009 до 16.09.2009г., как да сметна дохода за този период? Не ми е ясно, защото за това време работодателя не ми плаща нищо, а получавам обезщетение от НОИ..
 Предварително благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 313
Извинявам се, но периодът е 14.09.2009-16.10.2009
 Flutter
Виж целия пост
# 314
барбалетка ,базаат ти е септември09-август10
болничния за общо заболяване от 14.09.2009-16.10.2009  се смята на база 6 м назад т.е март-август
тези 6 м пред септември на едно и също ли си осигурявана,ако е така просто си смяташ заплатата
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия