изчисляване на майчинство

  • 89 578
  • 794
# 405
здр.ако имаш 1м неплатен отпуск от тези които ти влизат в базата за  изчисление на първата година майчинство то него как се изчислява 0 лева или на минималната за страната.Благодаря
Виж целия пост
# 406
Здравейте! Бременна съм в 11 седмица и съм в болничен и така ще е докато родя. Въпроса ми е такъв. Тъй като забременях след инвитро, от периода на трансфера имах 15 дена болничен (от 09.04 - 24.04), на него не пише че е за бременност,  в които правих тестра и той излезе положителен. Следващия болничен (от 24.04) вече ми беше за бременноста, но е първичен и е за бременност. Тези 15 дена ще влязат ли в 12 месечния период за осигурителния стаж?
Осигуряват ме на 480 лв, ако за периода 12 месеца назад съм била в болничен общо 45 дена (от 15.02 - 17.03 и въпросните 15 дена от 09.04 - 24.04) преди да забременея, колко ще ми е майчинството?
Виж целия пост
# 407

Искам да изляза болничен от 07.2010 до 11.11.2010г. Как ще ми се изчисли болничния и колко ще бъде и съответно 6 м назад е базата и ще е грубо 720 лв   как ще ми се изчисли майчинството и колко ще бъде???-за месеците в болничен ти се взима не самия болничен,а сумата от която е изчислен .обезщетението ще  1320 лв грубо  Някакъх хаос е в главата ми с тия цифри. Така че ще ви бъда безкрайно благодарна за помоща Simple Smile

здр.ако имаш 1м неплатен отпуск от тези които ти влизат в базата за  изчисление на първата година майчинство то него как се изчислява 0 лева или на минималната за страната.Благодаря

МРЗ 240 лв

plams
,болничните са ти за общо заболяване,а не за бременност.45 дневния и нататък са за бременност и раждане
Ако 6 м преди април си била на 480 лв,обезщетението ще ти  е 380 лв.това че ще си в болничен до края не те ощетява,ако 6 м преди първия ти болничен си била на една и съща заплата.и да всички 12 м преди 45 дневния ти влизат в базата
Виж целия пост
# 408
Нещо пак не разбрах. Ако до края на бременноста съм в болничен, той влиза ли в осигурителния стаж? И при това положение колко ще ми е майчинството? Мен това ме притеснява, да не ми падне много майчинството от болничните.
Виж целия пост
# 409


plams
,болничните са ти за общо заболяване,а не за бременност.45 дневния и нататък са за бременност и раждане
Ако 6 м преди април си била на 480 лв,обезщетението ще ти  е 380 лв.това че ще си в болничен до края не те ощетява,ако 6 м преди първия ти болничен си била на една и съща заплата.и да всички 12 м преди 45 дневния ти влизат в базата

пламс,отговорила съм какво ще ти е обезщетението
ти не отговори дали 6 м преди това си била на тази заплата

даваш малко информация,не четеш,а после пак питаш

Ако до края на бременноста съм в болничен, той влиза ли в осигурителния стаж-да,разбира се,че влиза
Виж целия пост
# 410
Да 6 месеца съм била на една и съща заплата, дори и повече време съм си все на тази заплата. Извинявай, не исках да те ядосва, просто не разбирам нищо от счетоводство. Извинявай още веднъж.
Виж целия пост
# 411
Да 6 месеца съм била на една и съща заплата, дори и повече време съм си все на тази заплата. Извинявай, не исках да те ядосва, просто не разбирам нищо от счетоводство. Извинявай още веднъж.

еее ти пък сега,не съм се ядосала

ползвай си болничния докрай,обезщетението ще ти е 380 лв /при ползване на болничен до 45 дневния/
болничния не те ощетява  Peace
Виж целия пост
# 412
Мерси много за информацията  Hug
Виж целия пост
# 413
daila777, а на каква сума те осигуряват?

 на минимална раб.заплата..
Виж целия пост
# 414
daila777, а на каква сума те осигуряват?

 на минимална раб.заплата..

значи 2 г минималното ще е
Виж целия пост
# 415

Искам да изляза болничен от 07.2010 до 11.11.2010г. Как ще ми се изчисли болничния и колко ще бъде и съответно 6 м назад е базата и ще е грубо 720 лв   как ще ми се изчисли майчинството и колко ще бъде???-за месеците в болничен ти се взима не самия болничен,а сумата от която е изчислен .обезщетението ще  1320 лв грубо  Някакъх хаос е в главата ми с тия цифри. Така че ще ви бъда безкрайно благодарна за помоща Simple Smile



Мерси много, за болничните разбрах как стоят нещата. Но нещо за обещетението по майчинство се обърках, защо 1320лв ???  Би било идеално , но  няма кой дами даде тези пари Simple Smile
Знчи имам 2 месеца по 550лв , 1 месец на 1250лв , един на 1000лв и 8 мес на 800лв. Разбрах , че обещетението не е простата сметка от 90% от сбора на всички тези цифри делено на 12, но немога да разбера как е точно.
Виж целия пост
# 416
Мерси много, за болничните разбрах как стоят нещата. Но нещо за обещетението по майчинство се обърках, защо 1320лв ???  Би било идеално , но  няма кой дами даде тези пари Simple Smile
Знчи имам 2 месеца по 550лв , 1 месец на 1250лв , един на 1000лв и 8 мес на 800лв. Разбрах , че обещетението не е простата сметка от 90% от сбора на всички тези цифри делено на 12, но немога да разбера как е точно.

ами да,1320 няма кой да ти даде-вчера нещо съм била много дащна  Joy
смятах пак-болничния си е така 720 лв,обезщетението 660 лв
Виж целия пост
# 417
Ех повече такива  дащни хора да има като теб. Мерси много  за информацията Simple Smile
Виж целия пост
# 418
Здравейте, интересува ме има ли приет закон за ограничаване на получаване на майчинство. На едни познати са й казали, че на колкото и да я осигуряват няма да може да получава повече от 900 лв. Тя искаше да се осигурява на 1500-1700лв., но когато са питали в НАП са им отговорили по този начин. Има ли нещо вярно в това, защото на НАП много не им вярвам /на служителките/.
Предварително Ви благодаря!
Виж целия пост
# 419
maia_ss ,няма приет такъв закон.Максималният осигурителен доход за 2010 г е 2000 лв
кой е питал в НАП-лично приятелката ти или счетоводителката на фирмата?Ако е счетоводителката,явно не искат да я осигуряват на повече от 900 лв,независимо че тя ще си поема разходите
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия