изчисляване на майчинство

  • 89 574
  • 794
# 525
моми4ета здравеите и от мен и аз съм с малко въпроси  и дано някои успее да ми отговори,защото съм се убедила 4е от форумите можеш да полу4иш пове4е инфо от където и да ебило та на въпросите:първо аз се самоосигурявам и ще си вкарам малко по високи осигуровки  за да взимам по висок болни4ен,та питам колко време се изплаща болни4ният на парите на които се осигуряваш-410 календарни дни е обезщетението за бременност и раждане.като започват от 45 дневния болничен преди термин и колко време след това взимаш маи4инство-като ти свършат 410 те дни си в отпуск за отглеждане на дете до 2 му години.за мсички майки се плаща този отпуск 240 лв на месец (скоро разбрах 4е двете неща се разлу4ават),доклокото разбрах болни4ният се издава 45 дена преди термин,но можетели да ме кажете от кои да го поискам защото аз ходя на 4асно за проследяяването на бременоста-щом не посещаваш ЖК личния ти лекар може да ти издаде 45 дневен болничен или пък сега да се запишеш на ЖК ,а пък ще раждам в окръжна болница,та се питам от кои да си поискам болни4ния,а и освен него какво друго трябва да поискам от генеголожката следила ми бременоста до сега.Много ще съм благодарна ако ми помогнете Hug
Виж целия пост
# 526
Здравете, мами Simple Smile имам следния казус и моля за помощ :
предстои ми раждане с термин 30 януари 2011 г.
в момента съм безработна
до май месец се осигурявах на 1000 лв (бруто) в продължение на 8 месеца
преди това съм работила на 450 лв - имам няколко години осигурителен стаж
какво е най-доброто решение за мен, за да взема колкото се може по-голямо майчинство, какви вноски да направя (по тд) и кога да ги започна? чух нещо, че ще слагат горен праг на майчинството 700 лв, това вярно ли е? мерси
Виж целия пост
# 527
Благодаря на Елфита Hug
Виж целия пост
# 528
Здравейте! Радвам се, че ви има и мога да се консултирам с вас по всички въпроси относно бременноста и майчинството ми. Имам следния въпрос: от началото на септември смятам да изляза в болничен до самото раждане, което е насрочено за 22 март 2010. Обезщетението по майчинство до колкото разбрах се смята като среднобрутно дневно възнаграждение, което ако излезе по-голямо от нетното следователно получаваш нетното. Това обезщетение се смята на базата на последните 12 месеца:
1.В това изчисление на обезщетението влизат ли месеците, които ще съм болничен преди раждането (с изключение на 45-те преди термина)?
2.Като махнем тези 45 дена преди раждане следва да ми се пресметне възнаграждението върху предходните 12м т.е. февруари 2009 - януари 2010? Така ли е?
Благодаря ви предварително на всички Simple Smile
Виж целия пост
# 529
лилина ,обезщетението не е ограничено на 700 лв.Имаш 4 месеца,през които можеш да си осигуряваш на нещо повече-август,септември,октомври и ноември.Базата ти е декември09-ноември10


МамаДесинка
1.В това изчисление на обезщетението влизат ли месеците, които ще съм болничен преди раждането (с изключение на 45-те преди термина)?-да,влизат
2.Като махнем тези 45 дена преди раждане следва да ми се пресметне възнаграждението върху предходните 12м т.е. февруари 2009 - януари 2010? Така ли е?
-зависи кога ти започва 45 дневния болничен.ако започва през февруари,базата ти е февруари09-януари10,да
Виж целия пост
# 530
Благодаря за информацията Simple Smile
Виж целия пост
# 531
Момичета някоя от вас знае ли дали е вярно че ако се осигурявам на 2000,00 лв. и изляза в болничен 10 дни при месец с 20 работни дни ще ми се смята 10 дни - по 2000,00  и 10 дни -  по 240,00 лв./ дните в болничен се смятат на минималната работна заплата / ? Истина ли е това ?
Виж целия пост
# 532
дните в болничен се смятат на минималната работна заплата - Истина ли е това ?

не
Виж целия пост
# 533
БЛАГОДАРЯ на elfita !
Още един въпрос ако трябва да изляза 45 дневния болничен на 10.12.2010 -   12 мес. назад ми се смятат 01.12.2009 - 30.11.2010 така ли да разбирам ? Не се смята от 10.12.2009 до 10.12.2010./Всъщност се смятат цели месеци според това дали е преди или след 15 число/
Така ли е?
Виж целия пост
# 534
БЛАГОДАРЯ на elfita !
Още един въпрос ако трябва да изляза 45 дневния болничен на 10.12.2010 -   12 мес.

базата ти е целия декември09 до целия ноември10
няма значение 15 тото число
Виж целия пост
# 535
БЛАГОДАРЯ !!!
Виж целия пост
# 536
Здравейте! Имам още едно въпросче Simple Smile Мисля септември месец да си пускам болничен до края на бременността. Термина ми е определен за 22март 2011, което значи че някъде към 5 февруари ще си пускам 45 дневния болничен преи термин. За база за изчисляване майчинството ще се приемат месеците от Февруари 2010 - Януари 2011. Ако заплатите са ми такива до момента колко ще ми излезе майчинството (стандартно инъче ме осигуряват на 410 бруто (нето 325) другото е от бонуси с изключение на февруари месец, тогава бях на 300 твърдо)? Благодаря предварително Simple Smile
Месец                  Бруто        Нето   Брой работни дни
Февруари 2010   379   300   20
Март 2010   474   375   22
Април 2010   622   492   20
Май 2010                   509   402   19
Юни 2010   1140   917   22
Юли 2010                   660   527   22
Август 2010   446   350   22

Виж целия пост
# 537
нещо се е поразместила таблицата
месец   бруто  нето  бр.раб.дни
февр    379      300     20
март     474      375     22
апр       622      492     20
май       509     402      19
юни     1140    917      22
юли      660      527     22
август   446     350     22

и пропуснах да добавя, че за ноември брутото ми ще е някъде около 750
Виж целия пост
# 538
МамаДесинка ,какви ще са ти заплатите от септември до януари?Мога да ти сметна при вариант да не взимаш болничен от септември.С болничния и с твоя непостоянен доход става пълна каша
Виж целия пост
# 539
az пак да се вклю4а с едно въпрос4е и ако може някои да ми помогне,нактратко аз съм ет със деиност магазин, интересува ме като подам първия болни4ен 45 дена преди термина и като запо4нат да ми се изплащат болни4ните и маи4инството ,през това време магазина ми може ли да работи или трябва да го затворя за да ги полу4авам,или трябва да подам някакви документи,ох и аз незнам ама мисля 4е трябва ве4е да се обръщам към с4етоводител
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия