изчисляване на майчинство

  • 89 574
  • 794
# 570
Здравейте!
Може ли някой да ми каже как се изчислява майчинството-върху брутото или чистото възнаграждение?-и двете се взимат предвид
На много места гледах, но нищо не разбрах newsm78 И какво значение има болничния за майчинството преди този кой то е 45 дни преди раждане?-няма да има значение,ако 6 м преди болничния си на една и съща осигуровка
Моя термин е 16.12.2010 г., до 03.2010 г. съм осигорявана върху 160 лв. /т.е 4 часа/, от 04.2010 г. се осигурявам върху 700 лв., и от 13.08. до 30.10 ще съм болничен и от 01.11.  ще съм болничен 45 дни пред раждане. Може ли някой да ми каже какво майчинство ще взимам и как ще се отрази болничния-базата ти е ноември09-октомври10.ако излезеш в болничин,обезщетението ще ти е грубо 330 лв.ако не излезеш и работиш до 45 дневния-370 лв
Виж целия пост
# 571
Благодаря за бързия отговор Elfita Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 572
Може ли да попитам още нещо Sad Аз от април си внасям по 200 лв. всеки месец, тази сума ми каза моят шеф за да ме осигурява на 700 лв. Въобще имало ли е смисъл да ги внасям се чудя? И с този болничен който вече си взех се прецаках, но ако после си работя, т.е само един месец да съм болничен, по- голямо ли ще ми е майчинството? И до кога трябва да си внасям по 200 лв. - аз смятам една година от 01.12.2009 - 01.12.2010 г. и си мислех че до месец 11 вкл., но май е до месец 10.2010 г. вкл. и спирам? Просто много се оплетох Cry
Виж целия пост
# 573
Може ли да попитам още нещо Sad Аз от април си внасям по 200 лв. всеки месец, тази сума ми каза моят шеф за да ме осигурява на 700 лв. Въобще имало ли е смисъл да ги внасям се чудя?-да,имало е смисъл  И с този болничен който вече си взех се прецаках, но ако после си работя, т.е само един месец да съм болничен, по- голямо ли ще ми е майчинството?-да,добре ще е да работиш колкото можеш повече до месец октомври вкюлчително.след това си вземи болничен от 1 декември И до кога трябва да си внасям по 200 лв. - аз смятам една година от 01.12.2009 - 01.12.2010 г. и си мислех че до месец 11 вкл., но май е до месец 10.2010 г. вкл. и спирам? Просто много се оплетох Cry
Виж целия пост
# 574
Много, много благодаря  Simple Smile
Виж целия пост
# 575
ако последните 6 месеца съм в болничен как ще се пресметне майчинството?
Виж целия пост
# 576
а моето майчинство какво ще е ако от тази 1 година 4 месеца съм осигурявана на 140лв,2 месеца на 320 и останалите съм в болничен?
Виж целия пост
# 577
ако последните 6 месеца съм в болничен как ще се пресметне майчинството?

за месеците в болничен ще ти се вземе не самия болничен,а дохода от който е изчислен
за да не ти намали болничния обезщетението,трябва 6 м преди него да си на една и съща сума осигурена

а моето майчинство какво ще е ако от тази 1 година 4 месеца съм осигурявана на 140лв,2 месеца на 320 и останалите съм в болничен?

минималното 240 лв
Виж целия пост
# 578
Аз имам един теоретичен въпрос: осигуряват ме на добра заплата, обаче браншът е в криза. Ако забременея и ме освободят, какъв е най-добрият вариант за да си взимам най-добра сума обезщетение за майчинство /визирам първата година/ - да се прехвърля веднага някъде другаде, да се регистрирам на борсата /все пак имам право на не малко обезщетение и там/, да се тръшкам да не ме освобождават.
Мерси
Виж целия пост
# 579
Някой знае ли кога се плаща първия болничен (45-дневния)?
На мен ми издаден такъв на 3 юли 2010, все още нямам плащане по него, а вече занесох и следващия от родилния дом (42-дневния).

Иначе имам ПИК, гледах в справки - подаден е.

Поздрави на малките!!!
Виж целия пост
# 580
Аз имам един теоретичен въпрос: осигуряват ме на добра заплата, обаче браншът е в криза. Ако забременея и ме освободят, какъв е най-добрият вариант за да си взимам най-добра сума обезщетение за майчинство /визирам първата година/ - да се прехвърля веднага някъде другаде, да се регистрирам на борсата /все пак имам право на не малко обезщетение и там/, да се тръшкам да не ме освобождават.
Мерси

да намериш друга фирма и фиктивно да започнеш работа там.отработваш един ден и излизаш в болничен докрая-така ще си запазиш доброто обезщетение и ще ти е най-евтино.на новия си работодател ще плащаш само 20,16 лв здравна на месец
борсата не става
тръшкането може да го приложиш преди фирмата фиктивно  Grinning

Някой знае ли кога се плаща първия болничен (45-дневния)?
На мен ми издаден такъв на 3 юли 2010, все още нямам плащане по него, а вече занесох и следващия от родилния дом (42-дневния).

Иначе имам ПИК, гледах в справки - подаден е.

Поздрави на малките!!!

законовия срок е 15 работни дни от датата на подаване,но обикновено е по-рано
накрая на август трябва да имаш превод за дните от юли

Виж целия пост
# 581
Здравейте и от мен. Ако първите 5 месеца съм била безработна, а следващите 7 се осигурявам на 1000 лв чисто какво ще ми бъде майчинството? Това, че не съм била регистрирана в бюрото по труда като безработна търсеща си работа има ли значиние и тези 5 месеца за минималната ли ще се вземат или нулеви?
Виж целия пост
# 582
Здравейте и от мен. Ако първите 5 месеца съм била безработна, а следващите 7 се осигурявам на 1000 лв чисто какво ще ми бъде майчинството? 680 лв Това, че не съм била регистрирана в бюрото по труда като безработна търсеща си работа има ли значиние-не,няма значение и тези 5 месеца за минималната ли ще се вземат или нулеви?-на МРЗ,да
Виж целия пост
# 583
Благодаря ти за бързия огтовор. Да го разбирам така, че за държавата няма разлика в това, чи първите 5 месеца съм била безработна или съм работила на минимална работна заплатd. Те за това ли са изменили закона и вместо 6 месеца назад гледат 12месеца, за да могат да хванат спатиите на майките и да не вземат максималното майчинство. Ако 7-те месеца се осигурявам на максимума някъде към 1300лв ми излиза, правилно ли го смятам?
Виж целия пост
# 584
Анабел.См ,да,направихо го така,за да прекратят изкуственото увеличение на осигуровките
при 7 м на 2000 лв и 5 на МРЗ обезщетението ще е грубо 1000 лв
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия