АПРИЛчетата са добри дечица, обичат мамината ц...а :)))

  • 16 222
  • 299
# 135
Принцеса Рая!!! Честит  двоен праздник! да си жива и здрава, и много щастлива!!!


Срещичката мина много добре. Всички са много засмяни и хубави. Важното е че вече се знаем и ще има пак срещички. newsm68 newsm68 smile3509 smile3509 newsm71 newsm71
Виж целия пост
# 136
Принцеске какво да ти кажа,не знам дали се отбива -суче по принцип,но и той се дърпа .Честно да ти кажа не го мъча предлагам му и двете гърди -колкото-толкова.Понякога пропущам хранене без да предлагам ,ако сме навън или вечер(като не са ми напрегнали гърдите),след това е само на кърма.Абе да ти кажа  тя работата е ясна,още с първото даване на АМ ,но щом не го отказват ,значи не им стига.Аз мисля,че кърмата ми с цедене няма да се увеличи,щом цял месец Ники вися почти 24 часа и не се увеличи,а само си изтормозих детето гладно.Никога няма да забравя как се нахвърли на шишето и после не можеше да мръдне,направо преяде и заспа горкото.А на мен ми се напълниха очите и се почувствах адски зле,оттогава реших да не го мъча.Важното е да е спокоен и да се чувства добре.Аз това ти казвам не се измъчвай и не го мисли трябва да си спокойна,от тук нататък колко ще грешиш и ще вземаш важни решения-не може така да приемаш нещата ,трябва да си спокойна-децата много усещат.Прегръщам те и пак ти казвам по-смело и решително.А за количеството не е малко,тя е дама все пак.И щом има 8-9 хранения според мен е добре,но пак кантара ще покаже.Ники яде по 130 като е гладен ,по 60,по 90 след като е сукал,но той пропуща ядене вечер пък и в 6  го взимам при мен и колкото изсуче толкова,заспива и не протестира.
Ей пловдивчанки браво за срещата ,чакаме още кадри .
И софиянките да не забравите фотоапаратите Simple Smile
Виж целия пост
# 137
Софийски мами, ще имаме ли утре среща?
Виж целия пост
# 138
Aila мислех да те питам лично, но сматам, че и на други ще им е интересно:
разкажи за Естестествената Бебешка Хигиена - сподели малко личен опит   bouquet
   Аз мисля че писах вече  Simple Smile Има отделна темичка тук във форума. Практикувах го с каките, някъде след четвъртия им месец, от една страна от желание, а от друга по принуда защото Николета ми имаше т.нар срастване при момиченцата, една тънка ципичка ниско при входа на влагалището и беше хубаво да е колкото се може по-малко с напишкани памперси. Идеята е да следваш бебчето и от самото начало да му помагаш когато иска да остане чисто и да свърши естествените неща като пишкане и акане. С Елито започнах с оставянето и просто голичка на плота за повиване с пелена отдолу и тя свикна да се изпишка и изака когато е голичка. Сега най-често като се събуди първо се кърмим след което отиваме до банята  и ака и пишка над тоалетната. Въпреки че имам опит с каките с тях почнах по-късно и сега все още се изумявам как в момента в който я хвана в позата за изхождане над тоалетната тя веднага разбира и няколко секунди след това се изпишква и малко по-късно почва да се напъва и изаква, ако и се и ака. Случва се ако е бодувала повече да се изпишка и в многократната пелена, а ако вече почти няма в пелената. Когато бодува повечко понякога пак и предлагам когато усетя че е подходящ момента и пак пишка, но не винаги. Гледам да не се взирам прекалено, както се случи с каките и всичко да е леко и приятно и за нас двете  Simple Smile Много ми харесва каква муцунка прави докато пишка, устичката и се свива и заема формата на буквичката О  Simple Smile Предполагам, че всичко от вас малко или много реално усещат кога малките човечета вършат нещо в памперса. Аз просто искам малката бонбонка да свикне че основно това се прави когато не е облечена. А и знам от опит, че почти винаги след събуждане бебчетата вършат тези неща и така всичко става лесно и естествено  Simple Smile
Виж целия пост
# 139
Привет и от мен! Страхотна беше срещичката ни.Заредих се с положителни емоции.Мамитата  са страхотни. Hug Разбира се ще има още много.
princesa raia ,Честит ти двоен празник! Всичко най-хубаво  ви желая  на теб и на семейството ти!
Виж целия пост
# 140
Здравейте отново от нас,
значи сега като включих АМ детенцето ми се обрина по лицето, краката и ръчичките на едни червени петна- възможно ли да не понася този вид АМ или е алергична към краве мляко, как мислите?
Абрикотин и Дена Hug
Поздрави на всички останали
Виж целия пост
# 141
  Мимето най-добре се консултирай с педиатъра, но ако е алергия към белтъка на кравето мляко и то с толкова бърза реакция ще ти трябва или поне хипоалергенно или дори соево мляко. Не е сигурно, че е от млякото обаче, това само педиатър може да го прецени. В такъв случай най-доброто което може да направите е особено ако имаш кърма, както ти сподели е да е само на изцедена кърма без добавка от АМ. Дано бързо отшуми проблема  Praynig
Виж целия пост
# 142
Да ви кажа за консултацията... Отново не ни даде направление за ортопед... а времето минава Sad Не е ли задължително да се отиде? Маминки в Бс вие при кой ходихте и колко ли струва прегледа ако не е с направление?
Казаха ни, че сме наддали точно стандартно, беше 4.450 и 55см. изписаха ни 2.950 и 50 см.
Казах и за храненето, тя не намери логична причина малката да хапва толкова много... случвало се е да изяде 120 кърма от шише след като е сукала активно и от двете гърди  Rolling Eyes Ядеше през 2ч. и то с такива количества...Все си мислех че сега с новия месец дозата ще се качи и може би и храненията ще отпаднат, но ни казаха да продължаваме по същия начин и ако иска още да и давам чай  Shocked Щяло да и е тежко на коремчето и да затлъстее... Sad
Бях толкова горда тези дни, че всичко си правя сама... явно е до правилно разпределение на времето.., само не успях да си напазарувам с тази количка, а слинга някак ми е ... несигурен...
Е вчера се изложих с Панадола, а днес ... Някак успях да я притисна малката с количката като се прибирахме... между мен и количката... Така се разплака  Cry Cry Cry Никога не е плакала така... Цялата се разтреперих... а и сега още съм като вцепенена...
Прегледах я цялата... външни белези няма... даже и не разбрах какво съм натиснала... тя просто реагира...  Confused Cry
А иначе вечера на ваксините се държа геройски, на 1вата както тъкмо направи физиономийката за рев и проплака... така и веднага ми прасна една усмивка без още даже да е сменила червения цвят на лицето...  Hug Втората обаче беше по-болезнена в ръчичката и на нея си поплака малко...  Heart Eyes Hug Но мъничко само... докато излезем и вече беше спряла.. сладурката ми тя...  Hug
Виж целия пост
# 143
Дена, напълно си права!Ох, старая се и аз колкото мога да съм по-спокойна, ама просто не издържам понякога!Много си мила, благодаря ти! Hug Hug Hug
момичета, извинете ме, не съм ви чела, днес беше напрегнат ден!Утре ще наваксам!Много  Hug на всички ви!
Виж целия пост
# 144
princessa raia честити празници   bouquet

Ние днес с таткото излязохме на  newsm71 , малкия не слуша много , заради това трябваше да бързам да си харесам някоя дреха , че нося на майка ми един бял панталон , който вече започва да ми става голям  newsm18 , ами то толкова нерви , малкия като ревне и все едно го колят как ли не го друсам и прегръщам и люлея е няма то си реве детето ... Дам ли му да си цока веднага се успокоява ... Днес да го похваля моето дете направи пауза да не яде от 4 часа на 2 пъти  newsm44 , а това с рева беше до преди час , заспа и сега се събуди да си хапне  newsm03

А колко яд ме хваща днес по магазините като бяхме с малкия и понеже магазините са около булеварда и  всеки с кола свири , а моя малък ангел се стряскаше всеки път  newsm61
Виж целия пост
# 145
Ха, здрасти и от мен!
Днешната среща мина супер! Съфорумките се оказаха много готини и едва успяхме да се наприказваме,така че непременно ще има още срещи, но вече в пълен състав - със Зинаида. Отчетът е следният - Ива на brawneye е със страхотна косичка, направо е като кукла, Мишенка на Мамочка е красавица като майка си, а Алекс на TANITAFRESH много прилича на моя Васко, демек хубавец! Wink Mr. Green Днес разбрах, защо никнеймът на Надя е Мамочка - защото каката все вървеше след нея и я викаше : "мамочка това, мамочка онова". Grinning И макар и да не прилича на мамочка, а на папушка, каката е също голяма хубавица, да не говорим, как беше издокарана специално за случая.
Ето малко щрак:
Мамочка с каката, TANITAFRESH и brawneye
TANITAFRESH с Алекс
Мамочка с Михаелка
brawneye с Ива
моя милост с Васко   и пак
brawneye кърми умело, а Мишенка любопитно наблюдава
Виж целия пост
# 146
Честити Празници и от мен, princessa raia !!!
Виж целия пост
# 147
Здравейте и от мене мили майчета! Hug
Отдавна не съм писала,но никакво време не ми остава покрай малкия и каката.
Опитах се да ви изчета но май не успях,само отгоре,отгоре Embarassed
Деси честит рожден ден на малкия ти палавник.да ти е жив и здрав.на големи патерици
Принцеса рая дано сте многощастливи с вашия тати и ти да си жива и здрава.  bouquet
Дея сподели за малката какво стана.Дано нищо да й няма. Praynig
Олчето ,Емануела88 хайде в Борисовата градина в неделя.Кажете само час.
Ася много сте сладки всички.
Аз бях на преглед и всичко ми е ок.Мога вече да се радвам на мъжлето по отблизо... Joy Joy Joy
Нямам още МЦ и мисля няма да дойде докато не спра да кърмя.Така беше миналия път.
Абрикотин браво,че си открила начин да спиш.Малката адашка много сладка и спинка в моя подарък а? Laughing
Аила голям герой си.
Целувки на всички ви и пак ще пиша...скоро надявам се. Mr. Green
Виж целия пост
# 148
Принцеске - Честито и от мен ! Много щастие и послушни деца  Wink от тук на сетне !
Мимето 80 - мойто дете беше с алергия към белтъка . Изразяваше се в непрекъснатото пълнене на памперса (след всяко хранене) и с много силна миризма .Детето прежълтяваше , повръщаше непрекъснато и слабееше . Сега на Габи давам Фризо - Ха (като предпазна мярка за алергия ) понеже кака и батко са с много алергии . Опитах с млякото против повръщане но не и харесва на мацката  Wink.
Бен 78 - за ортопед не се дава направление .Този преглед не се покрива от здравната каса . Струва 20 лева и се прави между 1 и 2 месеца и след това на годинка като проходи детето .
Кафенце - ходи ли при Драганов ? Какви са впечатленията ти ?
Аз си стягам багажа утре в 5 сутринта да тръгна за Русе ма и още се колебая  newsm78 .... ейййй голямо чудо съм  Rolling Eyes. Ако все пак тръгна ..... атлантика - дръж си телефона под ръка  Wink и проверявай отвориха ли кулата , и текето искам да видя  Grinning  Hug Hug Hug Хайде останете си с здраве  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 149
Здравейте момичета!

Отдавна не съм писала,но чета редовно!
Принцеске,честити ти празници! Желая ти всичко най-най и мнооооого любов.
С теб можем да се видим вартално тези дни.Ще се радвам много.

mara casy  ми лисва -дано вс е ок.
Момичета ,всички бебоци са  мнооооого сладки,пупу!
На  мамитте и дечица с някакво проблемче,стискам палци скоро да се оправят.Дея Hug Praynig Hug
Ji_Ji_Ji,,изобщо не си лоша майка.Това е синдром при всички.Мамите вече са ти обяснили,но за да те успокоя и ние сме в групата.Мисля,че попреминава този период,но е нещо супер нормално.
Иначе ние сме добре.за сега не се опкалваме от нищо ,пу-пу!Цял ден скитаме по улиците и мама има тен на количка Laughing.
Ох ,май исках да напиша нещо ,ама го забравих Embarassed
Иначе МЦ имах миналия месец Shocked за 2 дни ,ама док каза,че е нормално Shocked.Съвсем истински МЦ,какъвто ми е бил ванаги,но много кратък.
С колограмите- ужас, не съм се теглила,всички казват ,че съм отслабнала,но аз не мисля така, подозирам ,че от възпитание ми го казват.И този корем,мисля,че никога няма да го сваля.Мами,родили секцио,вашите кореми как са- моя е като в пети месец Embarassed #2gunfire.

За софийската среща
- ох ,мпже ли да съм такъв кърък.Ох,ще се изям.Аз съм в Борисовата ама селд обяд ,около 15-16ч.Вчера се разбрахме с едни приятели да се видим там и аз си запазих  час за фризьор сутринта .А толова отдавна сио мечтая за този фризьор.Ако след обяд сте там ще е супер,аз ще зарежаприятелите и съм 1ва при вас.Лощото е ,че и утре не мога.Семейството н ,което сме кумове има годишнина от сватбата и ще имаме градинско парти ,цял ден на вилата им на Витоша и пак не мога.
Ох,ужас ,много ме е
 яд за днес.Ако решите за следобяд ще следя темата до към 13ч и ще се включа.
Емануелка

 целувки за всички
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия