Това е недопустимо и СКАНДАЛНО

  • 51 167
  • 321
# 195
моля Ви не се ядосвайте, не исках да обидя никого. все пак мнението на експерти идва в съображение едва когато липсват официални препоръки на признати организации и съответни проучвания.
ще пусна тук линкове към статиите малко по-късно.
за слюнката - има изключително висока корелация между нивата на вируса в слюнката и кръвта. онова, което искам да подчертая е, че АМ не намалява риска от пренасяне на инфекцията.
ваксината става с пробив при висок вирусен товар (над 9 лог), защото при това настъпва интраутеринна инфекция. вие знаете, че в обичайния случай и при по-ниски стойности инфекцията настъпва перипартално, а не интраутеринно.
Виж целия пост
# 196
моля Ви не се ядосвайте, не исках да обидя никого. все пак мнението на експерти идва в съображение едва когато липсват официални препоръки на признати организации и съответни проучвания.
ще пусна тук линкове към статиите малко по-късно.
за слюнката - има изключително висока корелация между нивата на вируса в слюнката и кръвта. онова, което искам да подчертая е, че АМ не намалява риска от пренасяне на инфекцията.
ваксината става с пробив при висок вирусен товар (над 9 лог), защото при това настъпва интраутеринна инфекция. вие знаете, че в обичайния случай и при по-ниски стойности инфекцията настъпва перипартално, а не интраутеринно.

Имате л.с.   Thinking
Виж целия пост
# 197
но за жалост и с доста висока репликация на вируса 199 113 копия.

Ако правилно си изписала цифрата и мерната единица, това изобщо не може да се нарече "доста висока репликация". Аз познавам двама човека, които тия дни викат шумно "ура", че репликацията им е паднала горе-долу до това ниво след тримесечно лечение.
Виж целия пост
# 198
Регистрираният в България продукт все още не се внася редовно, поради което ако поръчам да ми го доставят индивидуално ще ми струва около 800лв. Регистрираната цена е под 200лв. без ДДС. Ако има още мами, които да имат нужда от хиперимунен гамаглобулин за хепатит В, можем да направим обща поръчка и да ни излезе по-евтино. Моля, пишете на лични.
Виж целия пост
# 199
Ето такива са мерките, които взимат в Англия съобразно конкретния случай:

The following infants are considered “high-risk” and should receive both vaccine and HBIG (2008)
Mother is HBsAg seropositive and HBeAg positive
Mother is HBsAg seropositive and HBeAg/anti-HBe negative
Mother is HBsAg seropositive and e markers are not available,
Mother has acute hepatitis B in pregnancy
Mother is HBsAg seropositive and infant is born weighing 1500g or less
A woman who is HBsAg seropositive and known to have an HBV DNA level equal to or above 1 x 106iu/ml in an antenatal sample*
* Please note the HPA is not advising routine viral load testing to inform the management of the infant.
Имам целия документ ако някой се интересува мога да му го пратя.
Незнам доколко тяхната практика е правилна, но съобразяването с HBeAg и HBV DNA статуса при тях беше една от причините да се откажа от бинето на имуноглобулина и в последствие решението ми да кърмя.

Моля ако има вещи по въпросите да ми пишат:

-Трябва ли да ме изолират в отделна стая когато раждам заради позитивен Австралийски антиген?
-/имах големи проблеми с това, защото трябваше да преживея ужасна мизерия, заради това че ме "изолираха" докато не вдигнах скандал./
- кога да изследввам бебето за позитивност?
- да бия ли 4-та доза ваксина както се препоръчва в някои западни държави при позитивност на майката и за какво изобщо се бие тя?
Виж целия пост
# 200
Birdie Моля те, помагай!
Обадих се в две аптеки в Орестиада и дадох както името, така и кода на имуноглобулина и се оказа, че няма такъв продукт. IMMUNO HBS 2809048001011
Виж целия пост
# 201
Ето такива са мерките, които взимат в Англия съобразно конкретния случай:

The following infants are considered “high-risk” and should receive both vaccine and HBIG (2008)
Mother is HBsAg seropositive and HBeAg positive
Mother is HBsAg seropositive and HBeAg/anti-HBe negative
Mother is HBsAg seropositive and e markers are not available,
Mother has acute hepatitis B in pregnancy
Mother is HBsAg seropositive and infant is born weighing 1500g or less
A woman who is HBsAg seropositive and known to have an HBV DNA level equal to or above 1 x 106iu/ml in an antenatal sample*
* Please note the HPA is not advising routine viral load testing to inform the management of the infant.
Имам целия документ ако някой се интересува мога да му го пратя.
Незнам доколко тяхната практика е правилна, но съобразяването с HBeAg и HBV DNA статуса при тях беше една от причините да се откажа от бинето на имуноглобулина и в последствие решението ми да кърмя.

Моля ако има вещи по въпросите да ми пишат:

-Трябва ли да ме изолират в отделна стая когато раждам заради позитивен Австралийски антиген?
-/имах големи проблеми с това, защото трябваше да преживея ужасна мизерия, заради това че ме "изолираха" докато не вдигнах скандал./
- кога да изследввам бебето за позитивност?
- да бия ли 4-та доза ваксина както се препоръчва в някои западни държави при позитивност на майката и за какво изобщо се бие тя?
* не, не трябва
* след приключване дозите Хеп Б ваксината и обикновено в диапазона 7-12м
* Никой и никъде не прави 4-та доза Хеп Б ваксина.
Виж целия пост
# 202
Birdie Моля те, помагай!
Обадих се в две аптеки в Орестиада и дадох както името, така и кода на имуноглобулина и се оказа, че няма такъв продукт. IMMUNO HBS 2809048001011
http://www.eof.gr/web/guest/search

Има го. Орестиада? за Бога - по-голям град - Серес, Солун... .
Виж целия пост
# 203
Благодаря, видях че излиза продукта. Обадих се пак и ми казаха, че продукта е само за болнична употреба и не се доставя в аптечната мрежа. Ще се опитам да издиря телефон на аптека в Серес - мога и до там да отида да го взема.
Виж целия пост
# 204
Аз го търсих в Гърция. Зълвата по-скоро. Тя живее там.
Казали, че има имуноглобулин само за болнична употреба. Тя обаче е питала в селската аптека, за по-големите градове незнам как стоят нещата. Една позната пита в Солун. От там й казали някакви глупости от рода че имало  много имуноглобулини и не се знаело кой точно да й дадат  Shocked При условие, че и аз и бях пратила на СМС точно на Бърди инфото. Незнам с какъв мозък мислят тези хора.
Та може наистина да е само за болнична употреба както е казала първата аптекарка на зълва ми, и тази, която е говорила с вас.
В Испания пък го дават само срещу рецепта. Ако имате познат, който е носител и е в Испания, това е варианта за там, защото трябва да му го изпише лекар.
Тук бях звъняла за този Хепатект, не го внасяли, нямат разрешително още, на вас може да ви го дадат по някакъв начин, но на мен категорично казаха, че не го продават.
Виж целия пост
# 205
 dandarelia,
Хепатект СР има разрешение за продажба в България, но все още не е започнал регулярен внос, поради което ако го поръчаме еденична бройка много се оскъпява и излиза около 800лв., тъй като се прави индивидуална опаковка на български и доставка. Ако и на теб ти трябва, можем да питаме колко ще ни струват две дози.
Аз за жалост нямам познати в Испания.
Виж целия пост
# 206
Аз питах за него преди около 8 месеца, свързах се директно с "вносителите". Отговорът беше, че нямат разрешение за внасянето му. Само с разрешение с подпис и печат от министъра на здравеопазването можело да ми го внесат, това беше отговора им.
Сина ми е вече на 5 месеца, така че имуноглобулин не ми трябва. На времето бих дала и 1000 лв ако имаше кой да ми го достави, но както казах след като прочетох повече за HBeAg статуса и вирусния товар се отказах да бия. Резултата за вирусния товар при мен беше "не се открива", HBeAg отдицателен, anti-HBe положителен, и тъй като беше и почти невъзможно да намеря имуноглобулин се отказах. Беше ми останал варианта да родя в Гърция при зълва ми, но и това отпадна накрая. След 2-3 месеца ще тествам детето. Надявам се всичко да е наред.
Дано откриеш други мами и да си доставите имуноглобулина. Знам какво преживяваш  Hug
Виж целия пост
# 207
Всичко ще е наред при твоето бебче!
Виж целия пост
# 208
Звънях и в Серес в една аптека - НЯМА такъв продукт.  smile3511 smile3511

А сега накъде?.................................. Прекрасно е да живееш в България!
Виж целия пост
# 209
Dr. Birdie, ще ти бъда много, много благодарна, ако ми дадеш информация за друг Хепатит Б инумоглобулин в Гърция, ако има тъкъв регистриран, разбира се. Италианския го няма.
 Благодаря предварително.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия