ГРАДИНАРСТВО-моето хоби! 8

  • 87 505
  • 737
# 195
Благодаря за съветите, ще отида да купя от гранулите против охлюви.
Нямам оси - а земни пчели, но мънички. Изравят земята, защото питите им са под земята.
Виж целия пост
# 196
За оси от друга тема;
"Един лесен начин за унищожаване на гнездо с оси заедно с пилото им.Взема се консерва риба"Копърка",отваря се и се сипва отрова например за мишки или "Карате".Осите страшно си падат по рибата за разлика от пчелите .От отровната риба носят и на пилото си,и така за кратко време се унищожава цялото семейство на осите  Единствения проблем са котките, затова отровната риба се поставя на недосегаемо за тях място ."

то добре, ама като се унищожат така масово осите ще се развъдят неимоверно много гъсениците, а те са по-голямата напаст за растенията от осите.  Пак ли отрови за тях?

не знам, може и да не съм забелязала, но при мен осите не ядат   растения, нито ги повреждат. защо трябва да ги убиваме?
Виж целия пост
# 197
При мен проблемът е тревата - цялата е на бабуни от пчелите (осите). Много се размножиха и от няколко дупки, сега е като минно поле. Помните ли, че се чудех какво копае в тревата, дали не е попово прасе - толкова големи купчинки се повдигат, а дворът ми е само 70 кв.м. И в съседите има, и там са като напаст...

Вече съм сигурна, че си отглеждам сериозно количество голи охлюви - в четвъртък ще сложа гранули, дано се отърва, че всичко изядоха...
Виж целия пост
# 198
Пропуснала съм почти цяла тема Embarassed

Ето какво се е отгледало само на вилата http://www.snimka.bg/album.php?album_id=402865&pid=13707204. Отдавна не бях ходила, но съм доволна от резултата. Добре, че имаше валежи...
Виж целия пост
# 199
Страхотни са цветенцата!!!  Hug От моите гладиоли нищо не стана, явно са на прекалено сенчесто място и имат по 2 листенца и това е. Ако ги присадя в саксия дали ще стане нещо???  newsm78
И моята градинка е нападната от голи охлюви. Аз само купувам и садя най-различни разсади и след два дни няма и помен от цветята - оставят само клончетата. Пробвах със сол, но от тези дъждове и солта не остана, май ще пробвам с чакъл или ще си събера мидички на морето и ще ги натроша...
Виж целия пост
# 200
Миналата година използвах вместо сол дървени стърготини,които се получават при ряането на дърва.Посипах ги около лехата с цветя . Голите охлюви не преминават през тях.
Виж целия пост
# 201
Това със стърготините е хубава идея Peace И нашите охлюви са много, не са голи, но си гризкат. Хубаво им е, защото им правим влажно Simple Smile И на къртицата й е много хубаво, продължава да унищожава Sad
Аз съм много несериозна със зареждането на батериите за фотоапарата, затова не мога да ви покажа екзотичните си растения - нацъфтя ми едната лагерстремия , цъфна и цезалпинията. Втората е тазгодишна, дано оцелее зимата, защото старата измръзна Sad. Втората ми лагерстремия също пострада от студовете и сега по-бавно се възстановява. Имам и един много атрактивен щир, с висящи 30-40см масурчета в малинено червено. Дано сколасам да ги снимам преди да са прецъфтели.
Моите гладиоли прецъфтяха вече, отрязала съм цветовете - нещо друго трябва ли да правя с тях?
А коя гадинка гризе листенца в абсолютно правилен кръг? Охлюви не са Rolling Eyes Обожават листата на розите и са ми изплюскали почти напълно две Sad
За осите се дискутираше в друга тема, там пречеха на хората в басейна, защото гадинките се събирали на водопой Laughing Моите са в нормално количество засега, а и басейн още няма, ще ги оставя да си се размножават Laughing
Виж целия пост
# 202
Здравейте
а се похваля и аз със моите цветенца, особено с петуниите. За първа година ги гледам и се много радвам




Виж целия пост
# 203
Ljuboznatelna ,това,което ти гризе розите са гъсеници.Докато станат пеперуди доста бели правят Twisted Evil
На моите цинии се събират много пеперуди.Накой от тях не съм виждала до сега.Много са красиви и със сигурност имат принос в опоскването и на моите рози Mr. GreenЗа съжаление нямам снимка с пеперуди


А ето какъв странен хибрид се пръкна из между цниите ми.Сякаш са слепени парченца от два цвята Shocked
Виж целия пост
# 204
Барби, невероятна красота-и къщата, и цветята.Браво! newsm10
Виж целия пост
# 205
barby_s_g_d, много красиви цветя, далиите ме грабнаха, страхотни са! Моите големи далии ги умори къртицата Sad
А на предпоследната снимка какво е високото зелено растение?(не става въпрос за снимката с кохията) А кохията ти така добре е пораснала - равна и еднаква!  Моята тръгна много различна и аз вече веднъж съм си пробвала фризьорските способности Laughing

albenap, благодаря за информацията за гъсениците  bouquet Цинията ти е направо уникална Shocked
Виж целия пост
# 206
Ето снимка как изглежда цъфнало на предните страници бях му пуснала снимка. Далиите ни са страхотни те са слабоста на свекърва ми всяка година си купува нови и различни.
Виж целия пост
# 207
Здравейте момичета,
искам да ми помогнете за тези цветя, как се казват и имат ли някакви по специални грижи



ето тук ще ви дам линкче да разгледате повече снимки : http://www.snimka.bg/album.php?album_id=405212&pid=13842397
Виж целия пост
# 208
Искам да ви помоля за помощ за розите, не знам от какво се получава така , Cry почти веднага когато цъфнат...
болната роза

а тук и аз да се похваля с другите ми  рози, които бяха съвсем малки и ниски, колко една шепа, също и на тях не знам сорта. Но след редовно торене и поливане започнаха да вдигат клонки нагоре   Laughing
Само дето още двора ни не е оправен  Embarassed, но за догодина се надявам да е с райграс Peace
Виж целия пост
# 209
Здравейте момичета !
За пръв път пиша при вас и дано приемате нови ,във вашата прекрасна тема.Това са част от моите цветя в градината:
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия