ГРАДИНАРСТВО-моето хоби! 8

  • 87 506
  • 737
# 225
Ljuboznatelna, градината ти е райско кътче.   bouquet
Виж целия пост
# 226
Ljuboznatelna , голяма красота е твоята градина , поздравления за желанието и умението да я направите  Simple Smile
Виж целия пост
# 227
Здравейте! Не бях сигурна дали е удачно да питам тук, или да пускам нова тема, ако съм объркала мястото, моля за извинение!
Имам следния въпрос: майка ми е запалена градинарка и тази година навършва 50 години. Искам да й подаря нещо свързано с градината, но аз не съм толкова навътре и се чудя какво - някакво градинско цвете, растение, храст, някаква интересна декорация, книга или пък полезен инструмент. Можете ли да ме посъветвате?
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 228
Знаете ли откъде мога да си поръчам 10-на броя хортензии и каква им е цената?
Виж целия пост
# 229
kеit , много е индивидуално Rolling Eyes Ти познаваш майка си най-добре. Щом е запалена градинарка, се предполага че си има инструменти. Може би и градината й е почти оформена, най-много от някоя декорация да има нужда, но това е според вкуса. Поразпитай я деликатно Wink
monda , от някой разсадник. Цените им са различни според големината - виждала съм да варират от 5 до 10 лв за растение. В Баумакс също продават доста храсти, виждала съм и хортензии.
Виж целия пост
# 230
kеit , много е индивидуално Rolling Eyes Ти познаваш майка си най-добре. Щом е запалена градинарка, се предполага че си има инструменти. Може би и градината й е почти оформена, най-много от някоя декорация да има нужда, но това е според вкуса. Поразпитай я деликатно Wink
monda , от някой разсадник. Цените им са различни според големината - виждала съм да варират от 5 до 10 лв за растение. В Баумакс също продават доста храсти, виждала съм и хортензии.
Търсих във Варна, никъде не намерих. Това Баумакс в София ли е? Да взема да помоля приятели да отидат дотам да видят.
Дали ще мога да  ги засадя сега?
Виж целия пост
# 231
ДА се похваля с жълтите си крушовидни домати. Пълен разкош са на вкус!

И един въпрос още: Имам една китайска роза- кога жъфти, кога не....но тази година от 2 месеца се къса на цъфти. И в момента има около 20 на пъпки. Но пъпките увяхеат и падат преди да са се разтворили напълно. Някой има ли идея от какво може да е?
Да не би защото започнах да наторявам всяка седмица с тор за цъфтящи растения?
Виж целия пост
# 232
monda това наистина ли са домати? Как се казва сорта?До сега никога не съм виждала такива доматки.Виждала съм жълти, но с обикновена форма като на нормалните доматки. newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 233
Да, доматки са- страшно вкусни.
Сорта не знам как се казва- от ибей бях поръчала семената. Yellow pear tomatoes търси и ще ти излезе.
Виж целия пост
# 234
Да ви попитам някоя от вас отглежда ли Пълзящ нокът (Lonicera periclymenum)?... Откакто в градината в Балчик се натъкнах на този храст много искам да си намеря и засадя в двора... Ухае божествено...
Не съм имала възможност да ходя по разсадници (всъщност тук не знам такива). В момента съм във Варна, но се връщам в София след 2 седмици. Искам и за тук и за София... Дайте някакви идеи, моля
 Heart Eyes

Виж целия пост
# 235
Да ви попитам някоя от вас отглежда ли Пълзящ нокът (Lonicera periclymenum)?


Само трябва да се полива редовно.



Виж целия пост
# 236
Да, Кремче, точно това е, което търся. Как се разсажда? Или трябва да си купя разсад от разсадник?
Виж целия пост
# 237
Аз си купих лоницера за 5лв от ботаническата градина в София. Засега, обаче още не съм я насадила, защото нямам място. Моята цъфти в бяло.  Peace
Виж целия пост
# 238
Да ви попитам някоя от вас отглежда ли Пълзящ нокът (Lonicera periclymenum)?... Откакто в градината в Балчик се натъкнах на този храст много искам да си намеря и засадя в двора... Ухае божествено...
Не съм имала възможност да ходя по разсадници (всъщност тук не знам такива). В момента съм във Варна, но се връщам в София след 2 седмици. Искам и за тук и за София... Дайте някакви идеи, моля
 Heart Eyes


Аз имам - два вида, цъфти в жълто и бяло или червеникаво. ухае неземно, но е много агресивен и расте светкавично. Колкото повече го режа, толкова повече расте.
Ако намериш някъде растящ, можеш да си вкорениш резници - сега връзва плод и не зная дали е удачен момента, но след 15-тина дни! Има го на много места - до нас в Бъкстон има от червения - влюбена съм в него направо. Чакам да презрее и ще си откъсна една резница
Виж целия пост
# 239
Лоницерата я взехме пораснала 1м високо, едно стъбло. На снимката е резултатът след 1г, доста се разклонява в горната си част.
Не всички видове са ароматни, обаче.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия