ГРАДИНАРСТВО-моето хоби! 8

  • 87 505
  • 737
# 585
Насадих ги началото на октомври, резници са, колежката ми ги донесе. На село е по студено от София, ние сме точно до гората на високо и си е доста студено, дори лятно време. Ще чакам и ще видим напролет дали ще е оцеляло нещо.
Виж целия пост
# 586
Привет на всички!
да ви кажа, че имам цъфнала иглика! Посадената ми роза е пуснала листенца... Нямам представа дали това е добре или зле. Времето е необичайно топло, днес пак грее слънце

Все още гладиолите са със зелени листа, да ги режа ли? не са измръзнали, изглеждат учудващо добре.
Виж целия пост
# 587
Мили градинарки, подрязахте ли розите вече? newsm78
Виж целия пост
# 588
Мили градинарки, подрязахте ли розите вече? newsm78


Пълзящите подрязохме още преди седмица  Grinning Другите още пускат цвят тук-там, затова ще изчакаме още малко - зависи какво ще кажат синоптиците, де.

Цитат на: Ламята неСпаска link=topic=404988.msg13043719#msg13043719 date=1257676898
Все още гладиолите са със зелени листа, да ги режа ли? не са измръзнали, изглеждат учудващо добре
[/quote

Хубаво е да се изрежат преди да тръгне да замръзва  Thinking
Виж целия пост
# 589
Хайде и аз да се разпиша на новата тема , отдавна не бях влизала и доста сте писали. Аз тази година ще оставя подрязването на розите  за пролета тъй като през зимата някои клони замръзват.
Виж целия пост
# 590
Аз съм силно затруднена как точно да режа розите. Имам мнооого рози, повечето не зная какъв вид са /чейна, ремонтантна, чайнохибридна, полиантова, флорибунда, грандифлора, паркови//. Миналата година някои цъфтяха обилно до първите снегове, тази нещо се ослушват. А като прочетох тази статия /на руски е/, се оказа, че за цъфтежа е много важен начина на подрязване. Горе-долу съм наясно с катерливите само Rolling Eyes

Ето един интересен сайт за оформяне на градината и вида й през сезоните: http://www.sandfrauchen.de/00_inhalt.htm
Виж целия пост
# 591
Ljuboznatelna , питах за розите тука една стара жена дето има много рози и ми каза, рязане само 1/3 от стръка даже и може само малко горе да се махне прецъфтялото, после пролетта радикално рязане, защото зимата стръкчето мръзнело. Колкото повече е отрязването толкова по долу слизало мръзненето... За моята розичка каза, че даже да не я режа, само да я наторя и силно покрия корените със земя и после с борови клончета.

Иначе и аз имам питане, канадската боровинка режете ли я някак. Нашата е на три години е и вече доста висока стана и се чудя какво да правя с нея та да ражда повече и да по като храст.

Ламичка и аз имам една иглика, дива, горска жълта много и се радвам.
Миналата година така ми цъфтяха теменужките в снега. Имам от тогава много нежни снимки.

Всичко изразах вече, то при нас си е зима от месец, водя се по съседите.  Embarassed

Виж целия пост
# 592
Аз за есента не им се чудя много,само върховете ще им клъцна,за пролетта ги мисля Thinking Тука по шосетата са ги офъкали до дъно Simple Smile И миналата година бяха така, нямаха поражения ми се струва, значи в Пловдив е топло Rolling Eyes

Момичета, какво правите с окосената  трева ,оскубаните цветя и плевели, подрязаните клонки? Сега дворът ми е празен, нямам къща, и трупам там. Имам една голяяяяяяма купчина. А после какво да ги правя? newsm78
Виж целия пост
# 593
Всичко, на компост... направи си сандъче от дърво и става на тор до другата година,  бавно но ефикасно.

http://www.riosvbs.unacs.bg/compost.html
Виж целия пост
# 594
Бая сандък трябва да е Grinning Поне 2/2/1м  Simple Smile
Виж целия пост
# 595
Бая сандък трябва да е Grinning Поне 2/2/1м  Simple Smile
Не може ли да се засипе с пръст!?
Виж целия пост
# 596
Може със земя, това ускорява процеса, но пак ще си купчина и догодина ще има още една. Иначе сандъка стига да достатъчно висок и с една страна да се отвара за да може да вадиш от дъното през пролетта ще разнесеш торта по цветата и лехите.
Виж целия пост
# 597
За розите и аз се чудих доста, но тъй като предните години ги режа есен до долу, сега реших да пробвам на пролет да оформям. Натрупах малко тор и пръст около корените и се моля да е достатъчно. Ще споделя опит, ама първо ще почакам да го натрупам.  Wink
Имам и една роза дръвче, за нея се притеснявам повече, че короната й е по гъста да не задържа сняг и да се счупи, някой знае ли повече подробности за този тип рози?  newsm78
Виж целия пост
# 598
За розите и аз се чудих доста, но тъй като предните години ги режа есен до долу, сега реших да пробвам на пролет да оформям. Натрупах малко тор и пръст около корените и се моля да е достатъчно. Ще споделя опит, ама първо ще почакам да го натрупам.  Wink
Имам и една роза дръвче, за нея се притеснявам повече, че короната й е по гъста да не задържа сняг и да се счупи, някой знае ли повече подробности за този тип рози?  newsm78
Ако става въпрос за щамбови рози ето тук :
http://www.florov.com/index.php?option=com_content&view=arti … =64&Itemid=71
Виж целия пост
# 599
Здравейте,
имам нужда от малко помощ. Трябват ми координати на разсадници за лешници в Италия, желателно в областта Лацио. Евентуално за закупуване на фиданки от там.
Ще съм ви благодарна за всякаква информация   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия