Януари е далече, но те чакаме със трепет, мъничко човече! (8)

  • 17 116
  • 299
# 90
Здравейте и от мен.Аз като прочетох какво е станало с Катинче и си смених лекарката за първата ФМ.Записах се във Фемина при доц.Димитров newsm78.Някой чувал ли е нещо за него/той е управителя на Фемина/
Виж целия пост
# 91
ТВ, прекрасно те разбирам........Моя мъж един път точно за това се ядоса на лекаря - елате след 4 дни, елате след 2 седмици, елате.....И мъж ми вика после - Съжалявам много, но не мога да давам през 4-5 дни по 15 - 25лв. за преглед.

Знам, знам, прекрасно разбирам, че всичко е за наше добро и за наше успокоение.........Но пък и защо никой не ме разбере мен,че аз не съм фабрика за пари? Ето сега - т.нар. БХС, ФМ и още куп изследвания, които осъзнавам и вярвам,че са за наше добро....Но...когато в джоба няма нищо или почти нищо - ка ще ги извадиш? БХС при нас било 100лв - УЗ и кръвно изследване. Признавам си - множко ми идва тази сума.....И в такива моменти плача не защото доктора ми е поискал еди колко си пари през еди какъв си срок....Плача защото постъпленията ми не позволяват аз да мога спокойно да си позволя всички изследвания, които са за мое добро и успокоение и които ще внесат повече спокойствие в душата ми. Кой не иска да разбере максимума за своето състояние и това на детето си? Кой ще подходи с лека ръка към здравето и живота на детето си?

Когато бях с Рая в болницата и когато изказаха съмнения за скарлатината, реших за собствено спокойствие да си направя УЗ, независимо от това кой доктор е на смяна в поликлиниката. А и самата аз преди това 1 седмица не бях добре, с Т, пих хапчета....Ами удоволствието и споокйствието ми струваха 35лв. + още 15лв. за глобулите, които ми изписаха. 50 лв. хвръкнала за отрицателно време? Заболя ме сърцето, вярвайте ми. Защото нямам нищо против да плащам таксите, но дали тези такси са  в съответствие с доходите, които получават по-голямата част от населението?А и като добавя и това,че повечето лекари не са вече лекари, а търговски дружества, направо ми идва да вия от несправедливост.........Никой не може да ме убеди,че няма злоупотреба и манипулация със здравето и спокойствието на хората.......

3 пъти до сега съм била бременна, мога да кажа само най-големи суперлативи за ЖК по времето на първото ми дете. Беше наистина както едно време, както го разправят майките ни. Ходех си при акушерките в поликлиниката, в района ми. Изключително любезни и внимателни. Пускаха ми изследвания, нямаше разкарвания - лабораторията бе 1 етаж по-долу, за резултатите можеш да отидеш по всяко време да попиташ как са и т.н. За мое успокоение ходех 1 път в месеца на частно при доктора, който ме изражда. Но нито е имало викания през 1-2 седмици, ни нищо. А сега апарата му като се сетя какъв бе допотопен - накрайника бе с едно топче и като те гледа през корема дори може и да те заболи ако натисне повече. Нямаше пертупвания, нямаше нищо, спокойно те гледа и ти обеснява. Да, вярно псуваше, пушеше.....но...си затварях очите, защото това, за което ме интересуваше - дали е добре Бебо - получавах изчерпателна информация. Това ми стигаше. Дори си спомням....в края на 8-я, началото на 9-я месец бях дошла при мъж ми заедно да караме нова година. И седях тук повече от заплануваното.А в 9-я месец трябва да ходиш всяка седмица на консултация. И тъй като не съм отишла на време, акушерките се бяха обаждали у нас - защо не съм ходила и дали няма някакъв проблем. Напарво се бяхаскарали на майка ми за беотговорността ми и казаха възможно най-бързо да се прибирам в града. Прибрах се и след 2 седмици родих. С Рая общо взето имаше нещо останало от това, но бях по-малко месеци в Добрич, но отново срещнах добро отношение и разбиране. Напр. беше ми забранено(и не само на мен) да ходим на консултация по-рано от 17ч. заради жегите. Един доктор като ме видя в 15ч. да съм на консултация, ме изгони и ме прати да си купя сладолед.А сега....няма свободни часове и искаш-не искаш в жегите се разкарваш на прегледи, моите часове до сега са все в 14 и 14,30ч.

Просто нямам думи от съвременната организация на здравеопазването ни.....Правят ни луди и на всичкото отгоре си плащаме за това.

Така че съчувствам на всички с проблеми с докторите, на всички, които плачат от безсилие и трябва да се примирят с определени положения, просто защото и нямат пари за да си платят за нещо по-добро. Иначе ако не си внесеш здравните осигуровки ще има санкции, ама .........

Катинче, радвам се за добрите новини.

Редче, радвам се и за теб......Ти с връзки си била, а? Друго си е да си имаш акушерка в къщи.........

ТВ, желая искрено притесненията ти да са напразни!

Не се ядосвайте за глупости, погледнато реално - повечето проблеми са глупости, направете си един фреш, пуснете си любим състав или филм, отпуснете се и .........чуите морските вълни как галят краката ви и ушите ви.......Затворете очи и се насладете - http://vbox7.com/play:2a6accdc или тук погледайте - http://vbox7.com/play:f5aae698
Виж целия пост
# 92
Честито на всички именници, да са живи и здрави  baloni

Нз дали казах, но от три дена вече махнаха тъпият гипс

Каза, каза Simple Smile как си, боли ли те още?

ivalex,  fingerscrossed

Момичета, при всички вас ли е така планувано и очаквано бебчето? Аз разбрах, че съм бременна преди 4 дни дойде ми съвсем изненадващо още незнам какво ми се случва.Иска ми се да си поговоря с по-уверени от мен.

При нас беше планувано, но не дълго чакано, стана от първия път.
Какво се е случило с теб, нещо не разбирам Confused Разкажи повече за да можем да помогнем  Hug

Момичета, дано ви минат неразположенията по-скоро, че като ви слушам ми става много жално  Confused
Ами да и то много често, но се свиква.
Май нещо се тревожиш за бебето ти.
Може това което ти казват да е лъжа стискам палци всичко да е наред.
Виж целия пост
# 93
TV, аз точно заради тези техни простотии се отказах завинаги от ЗК, само те мотат и ти ходят по-нервите и да не кажа, че голяма част от тях са некадърници (мое мнение Wink). Жалко, че неможеш да си позволиш частно  Confused
Незнам какво да те посъветвам Thinking сега се успокой, почини си, утре ще си в по-добро състояние за размисъл по въпроса.

Момичета, майка ми акушерка и работи в АГ отделение от 27 г.,

Хе, хе, я кажи как се чувстваш с майка акушерка? Дава ли акъл Laughing

Fallen 19, изключително спокойна съм и изобщо не съм разтревожена, да ти кажа Thinking то и няма избор  де, след 2 седмици ще отида да ме видят и тогава ще реша какво да правя. До тогава ще се правя, че нищо не се е случило. Laughing
Виж целия пост
# 94
Здравейте,само три дни ме нямаше а вие сте изписали страшно много,
сега ще ви чета.
Katinche дано всичко е наред,кураж. Hug
Виж целия пост
# 95
Ето ме и мен!
Катинче много се надявам да се похвалиш с добри новини, браво за куража и волята , с която приемаш това smile3501
Валкирия 79  мен ме гледат с коремен от 8г.с. ,само преди това с вагинален за сърчицето, а иначе после се вижда и с коремен, а за ранната ФМ не знам дали е добе  да е с вагинален, може би.
TV ако мога де те успокоя и аз не се водя още като бременна , повечето доктори правят картон и пускат изследвания като направиш 11-12 седмици за по-сигурно, понеже вероятността за прекъсване на бремеността се понижава в пъти. На мен ще ми правят дай Боже на 8.07. Днес бях на преглед 10г.с и 5дни колкото е според овуто, малко ме претупа но тя гледа дали бебчето расте и тупа и толкова, в петък пак ходих имах някакви болки , беше ми казала 5 дни плътно почивка на легло. Аз малко не слушам у, но пия но шпо и съм по-добре newsm17
Виж целия пост
# 96
Здравейте момичета!

Първо искам да ви благодаря че сте ме добавили на първата стрничка.
Според всички калкулатори  в интернет термина ми е на 31.12, но според лекаря е на 02.01 newsm78
С нетърпоние очаквам сряда, когато съм на лекар, дано всичко да е наред, т.к. преди около месец имах преблем и от тогава лежа вкъщи и вече ми писна

Приятна вечер на всички!
Виж целия пост
# 97
Здравейте момичета днеска повечко сте написали  Mr. Green
Аз да се докладвам  Simple Smile отидох и си оставих книжката моята и на половинката при новата лекарка много разбран и любезен човек за момента съм очарована  Crazy те и ми я препоръчаха де а след това отидох при настоящата защото ми трябваше медицинско а не ми се даваха 15лв при все  че мога да си го взема без пари ама нали съм си  лисица отидох заедно с мъжът ми и оле мале  Laughing таз докторка беше самата любезност миличка скъпа душичко как си как е мама татко и т.н /пита за родителите ми щото сестрата е семейна приятелка/ и така мъжо падна от смях  Mr. Green а като съм сама ми вряка  #2gunfire аааа както и да е смених я  Mr. Green
Утре съм при новата АГ за първи път много се вълнувам не съм виждала бебо от един месец даже и сърчицето не съм дано всичко е ок след прегледа ще се отчета  Hug
Приятна вечер момичета
Виж целия пост
# 98
Здравейте, настоящи и бъдещи мамчета!!!    Hug
С удоволствие се присъединявам към вас и трепетните ви очаквания. Моят термин е 27.01., това ми е втора бременност, ще съм благодарна ако ме включите към форумския календар. Чета ви от две-три седмици, но имах притеснения и исках да изчакам втория ехографски преглед за да се убедя, че всичко е ОК, иначе и аз си търпя обичайните неразположения. Досега съм била на два прегледа в 5 и 9 г.с., при гинеколожката от първата ми бременност, която работи по ЗК. Първият път лекарката ми съобщи, че вижда добре оформен плоден сак, а миналия петък вече чу и сърчицето. Още след първият преглед ми пуснаха необходимите изследвания и резултатите са горе-долу в норма, с изкл. на факта, че все още съм носител на австралийски антиген, видях че сте го коментирали в миналата тема; кръвната ми група е рядка АВ -, но и таткото е с отрицателен резус фактор - А-, така че това не е проблем за бебчето; хемоглобина ми е малко нисък, но засега не ми предписаха медикаменти и май ще пробвам да си набавя необходимото от разнообразни и полезни храни, на този етап пия само фолиева киселина. Ходя на работа, която за съжаление не е свързана с никакво движение, по цял ден съм пред компютър. Ами това е от мен, ще пиша пак при първа възможност!   Hug
Виж целия пост
# 99
Хайде и другарката Доди да се разпише, че ако пропусна и тази тема,  Мамето и Норе ще ме изкарат мързел номер едно във форума ( не че не си заслужавам приза де  Embarassed ) Че ме мързи, мързи ме, че си полежавам повечко, полежавам си, но и БТК-то ( да са живи и здрави  #Cussing out ) си имат сериозен принос за моето отсъствие. От няколко седмици интернета в къщи е просто кошмарен, направо изпадам в нервна криза щом приближа компютъра. Затова и гледам да стоя далеч от него, просто нямам нерви за хабене. Иначе съм си много добре, гади ми се рядко, досега не съм повръщала нито веднъж, корема почти не ме боли, и ако не се брои липсата на апетит, просто се чувствам чудесно. Утре заедно с Мама Цоцоланка ще даваме отчет след прегледа. Дано всичко да е наред с малките човечета в нас  Praynig Утре ще си разбера и резултатите от изследванията, които направих на последния преглед, но вярвам, че щом не са се обадили от кабинета, значи всичко е наред.
Маме, чета те и направо ми се плаче заедно с теб  Sad Здравето на хората в тази страна винаги е било на последно място. На него се гледа най-вече като на доходоносен бизнес, пък един българин повече или по-малко, кой ти гледа. Цели 6 години всичките ни пари вървяха за доктори, изследвания, лекарства и безумни процедури. Отчаянието и безизходицата са ми познати до болка. Обаче сме избрали да живеем в тази ненормална държава и щом е така просто трябва да приемем, че нещата няма да се променят. Не и докато продължаваме да търпим, да си плащаме и да пълним гушите на разни комерсиални мръсници, нарекли себе си лекари. Бившата ми лична лекарка е такава тъпа крава ( изобщо не се извинявам за израза) че хич дори не ми беше съвестно, когато директно и теглих майните по телефона, и още на следващия ден я сменихме цялото семейство. Вие можете ли да си представите, тази жена е бездетна, и през всичките тези години, в които аз се борих за своята рожба, тя непрекъснато ми повтаряше - ти си като мен, нямаш шанс, просто се откажи  #2gunfire Сега като се замисля, май последния ни разговор по телефона беше твърде мил, въпреки че употребих почти всички нецензурни изрази, които знам. Но сега съм при нова лекарка, която е страхотен човек. Никакви проблеми нямам с нея, нито с гинеколога, който си избрах да ме следи тук. Дано и занапред да е така. Момичета, ако не сте доволни от личния си лекар, тичайте в здравната каса и го сменяйте веднага. Тези хора се издържат на наш гръб, не позволявайте да си играят с вас.
Катинче, аз също ще се моля всичко с бебо да е наред  Praynig Твоя случай просто потвърждава моята теза за ранната ФМ. Понеже се познавам, няма начин да повярвам на никой лекар, ако на такъв ранен етап ми каже, че нещо не е наред с бебето, ама вярвайте ми наистина няма никакъв начин това да стане. Съответно не бих послушала и съвети за амниоцентези или други подобни опасни процедури, а най-малкото пък за аборт. Годините на борба със стерилитета ме направиха твърде мнителна. Така че след кратко проучване, моята ФМ ще бъде между 20 и 24 г.с. Може мисленето ми да ви се стори тъпо, но ..... това е моето решение.
stefaniika добре дошла при нас  Hug

Пиша вече има-няма час, и сега ако интернета ми се прецака и не мога да публикувам, ще изхвърля компютъра през прозореца.

На всички пожелавам хубава вечер  Hug



Виж целия пост
# 100
Аз днес си взех изследванията- всичко си ми е в норми, лаборантката даже подсвирна за показателите на хемоглобина- 136  Wink Нямам сифилис, нямам хепатит, имам малко гъбички, но не са в количество( от лабораторията мислят, че не е необходимо лечение, но докторката ще прецени). Само цитонамазката не съм взела, забравям вече трети ден  ooooh!

Цоци, направо описваш моите мисли за пореден път. Не знам коя година си бременяла за сефте, но това, което описваш, много прилича на моето бременеене през 2000 година. Няма разтакавания, няма обикаляне, вежлива акушерка, веднъж месечно ехограф( даже и моят доктор тогава пушеше и псуваше, докато преглежда, Бог да го прости човека  Laughing).

Доди, може би заради същите доводи и аз съм решила, ако изобщо правя ФМ, да е около 20- та г.с.

Стефаника, уелкъм  Hug
Виж целия пост
# 101
Здравейте момичета!

ТВ,наистина ти съчувствам!То е хубаво човек да си отиде на частно да се подсигури,ама за какво се плащат тези здравни осигуровки?Човек да не може на един нормален преглед да разчита.Ами аз от прочетеното досега видях само 3,4 добри мнения за лекари,работещи със здравната каса,по-големия процент са тотално разочаровани,наистина жалко! Confused

Ivalex,работя и събота до обяд,не ме кефи никак,ама няма начин,такова е работното време в Испания на повечето офис-магазини. TiredЩе кача и моята снимка в албума щом я сканирам. Simple Smile

Виж целия пост
# 102
Здравейте пупички и мамчета!

мнението на Мамето много точно описва ситуацията. Но не мислите ли, че не само с здравеопазнането е така. В всички сфери е така. Не че омаловажавам здравето напротив. В крайна сметка мисля, че до голяма степен и ние сме си виновни за това положение. Защото може да ви се стори грубо и ужасно като израз, но ние сме едни овце, овце които не смеята да надигнат глава, и безхаракерно правим каквото ни се каже.

ТВ надявам се мило да успееш да се справиш с ситуацията и стискам палци да успееш и да се успокоиш, както сама знаеш и ти и всички останали трябва да сме възможно най-спокойни тези месеци. Силно ти стискам палци да успееш да преглътнеш нервите и да сложиш розовите очила!

Що се отнася до ФМ то все повече затвърждавате мнението ми да го направя между 20 та и 24 та седмица.

stefaniika добре дошла при нас и леко  pregnant и накрая едно хубаво, пухкаво и най-вече здраво  newsm30.

Около мен нищо съществено, очаквам с трепет ЧЕТВЪРТЪКА, и веднага след това ще бъдете уведомени какво се случва с нас. Аз също все още не съм записана като бременна. Докато ми изтече болничния от Патоголията, което става именно в четвъртъка не знам какво се водя, неясно някакво  Joy.
Докторката ми иска да ида когато ми свършва болничния за да ми го продължи и вече сигурно ще ме запише и ще ми пуска лека по лека изследванията. Поне така се надявам де  Joy.
Иначе какво да кажа сташно много скучая през деня. Вече тотално изтрещявам. Силно се надявам като ме види да ми позволи малко повече движение, че и аз да видя свят и той мене така да се каже.

Е стига съм ви отегчавала!

Приятна вечер пожелавам на всички маминки и пупички  Grinning
Виж целия пост
# 103
Момичета, майка ми акушерка и работи в АГ отделение от 27 г.,

Хе, хе, я кажи как се чувстваш с майка акушерка? Дава ли акъл Laughing

Редче, радвам се и за теб......Ти с връзки си била, а? Друго си е да си имаш акушерка в къщи.........

Хи-хи-хи, верно съм с връзки, което от една страна е добре, но от друга....според майка ми БХС и първата ФМ са напълно излишно даване на пари, както ходенето на преглед през 2 седмици. Според нея, след като нямам никакви оплаквания и дори не ми се гади, спокойно мога да ходя на доктор веднъж месечно. Аз не съм съгласна с нея, защото съм голяма хипохондричка, която непрекъснато я тресе синдрома на третокурсника по медицина. Даже днес доки ми се скара, че не съм я оставила да си каже думата. Не знам колко хубво или лошо е това, но определено предпочитам да съм информирана.
От добрата страна е страхотно да си имаш акушерка на разположение.  Heart Eyes Преди 2 седмици направих алергия към но-шпа и тя ми каза с какво да го заменя без да се обаждам на док. Също така е рай с болничните и никога не съм виждала личния си лекар....  Embarassed
При нея се водя по ЗК и не съм имала никакви проблеми с това. Тя ми взе направлението и ме записаха.

Това е... пожелавам по-малко нерви и повече положителни емоции на всички!

П.П. Не съм виждала от много време СисиВН...някой има ли инфо, или аз съм изпуснала нещо. newsm78 Също Една от нас, тя каза че щр пътува за по-дълго?  newsm78
Виж целия пост
# 104
От добрата страна е страхотно да си имаш акушерка на разположение.  Heart Eyes Преди 2 седмици направих алергия към но-шпа и тя ми каза с какво да го заменя без да се обаждам на док. Също така е рай с болничните и никога не съм виждала личния си лекар....  Embarassed
При нея се водя по ЗК и не съм имала никакви проблеми с това. Тя ми взе направлението и ме записаха.

Това не съм го прочела, да знаеш! И ...не ти завиждам! Whistling Whistling Whistling

Редче, повече няма да разговарям с теб...връзкарка с връзкарка! Ама да ти кажа майка ти е права.....Да вземеш напр. повече да я слушаш ли??????? newsm78

Другарката Доди ще я коментирам утре....Сега ми е нещо много изморено, добре,че наготвих! В къщи мирише на цимент и едно ми е тежко на душата........Ама не можах да се въздържа от Редчето.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия