Частни ДГ София 2

  • 100 131
  • 774
# 570
460лв с включена храна ми казаха лятото, когато се интересувах. Не знам дали има увеличение, може да питаш.
Виж целия пост
# 571
И моето дете посещава Пролет. (Това, че името ми във форума е Пролет е съвсем случайно. Пролет съм си от 5-6 годинио насам, защото това е любимият ми сезон.)
И аз не съм забелязала да се сменя съставът на децата! Все едни и същи са си от есента, има някое и друго ново, но синът ми като разказва вкъщи, все едни и същи имена споменава, а и по лице децата са ми вече познати.
Учителките са според мен на много добро ниво. Детето всеки ден говори разни нови неща, които са учили в градината. Пее ми песни, разказва ми истории, приказки, споменава и по някоя фраза на английски. Показва какво са правили по йога. Винаги е чист, дори с бяла блуза да го пратя, вечерта е все едно не я е носил. Храната също е хубава. Плодове наистина има всяка сутрин. Детето ми чак в градината прояде плодове! Доволна съм от това. Събота и неделя преди обяд вкъщи все иска плод или морков, значи е свикнал. Преди да тръгне на градина беше много слабичък, злояд. Сега се позакръгли малко, не му падат панталоните.
Идва и логопед всяка седмица.
Не е вярно, че оставят децата сами да се оправят , пък както се оправят. Ако някое дете не може нещо, учителките му помагат. Самите учителки много добре се справят с децата. И тези, с които като сме говорили е станала дума, са с педагогическо образование. Не съм питала всички, случайно е ставало дума. Доволна съм и да не бяха педагози, пак си вършат работата добре. Градината е спокойна, не пищят децата, не е какафония там, когато минавам. Децата са спокойни.
Площадката обаче наистина е далече. И наистина улицата покрай градината е неасфалтирана. Има обаче хубав тротоар, който не е кален, широк е. Минават понякога коли, но децата не ги пускат по улицата, по тротоара ги водят. Самата площадка не е малка. А децата там често съм засичала, че не лудуват хаотично, а ги ангажират в групови игри. "пускам кърпа" или нещо подобно например. Иначе в държавните градини като ги пуснат децата в един огромен двор, все едно е безопасно...
Виж целия пост
# 572
Аз винаги съм се чудела за държавните градини за какво им са толкова големи дворове? В някои от тях голяма част от двора е буренясал, а в другите децата пак играят в ограничено пространство. Да ги пускат да бягат из целия двор и мен ми се струва небезопасно. Спокойно могат да направят нови крила на част от двора и така да има места за повече деца.

Аз също посетих Златно зрънце и много ми харесаха учителките. Много отворени, позитивни и усмихнати. Детето игра с останалите, докато разговаряхме и после не искаше да си тръгва. Децата, които бяха там, също ми се сториха много добронамерени и весели.
 За сега нямат  собствен транспорт, а до там се стига или  с кола, или е почти невъможно.
Език учат под формата на песнички два пъти седмично по половин час, което ми се струва крайно недостатъчно.

Ходих и в Германи. Там базата е страхотна, имат немско говорящи учители, които бяха много приветливи. Малко снобска ми се струва градината, но може и да греша. Това всъщност ме възпира да я апиша там.
Виж целия пост
# 573
Аз винаги съм се чудела за държавните градини за какво им са толкова големи дворове? В някои от тях голяма част от двора е буренясал, а в другите децата пак играят в ограничено пространство.

Наистина децата не играят в целия двор, а в площадката на групата, която не е кой-знае колко голямо пространство (поне така беше по мое време), но пък има усещане за простор, свобода, релакс, градина... Едно е да излезеш на озеленената си тераса у дома, друго е да идеш на градинско парти, пък за пикник на поляна да не говорим Simple Smile Мащаба определя усещанията?
Виж целия пост
# 574
И аз да се включа тук, смятам от май месец да пускам моят младежа на градина, сега е на 2.6. Спряла съм се на Германи, определено немският ми се вижда като най-перспективен в момента език, естествено как ще бъде след 20 години само можем да гадаем, но смятам че ще му е от полза ако свикне от малък с него. Другото, което ми харесва е, че има топъл басейн и децата плуват 2 пъти в седмицата, а ние сме запалени плувци  Simple Smile
Виж целия пост
# 575
Спокойно, на доста места част от дворовете на градините са смени рязко своето предназначение и са станали част от кооперации.  Tired
Ако някой е ползвал услугите на "Доверие", нека да ги сподели по-подробно, моля. Прочетох разни отзиви, но сякаш не бяха от пряко ползвал тази градина/ясла.
Виж целия пост
# 576
Моята дъщеря е на 2г5мес. и посещава "Пролет" от точно 24дни...Периодът на адаптация беше една седмица....Вече нямаме абсолютно никакъв проблем с разделянето сутрин - влиза с широка усмивка, дори забравя целувка да ми даде...
Детската площадка наистина е малко по-отдалечена, но не мисля, че по тази улица не съм виждала движение на автомобили (каруци и роми, както е писано няколко поста по-напред), освен на родителите, които прибират децата си....
За учителките незнам с какво образование са, но са изключително мили.... Винаги дават информация за детето ми. Особено в началото - звънях на всеки час и винаги ми обясняват какво става с детето, а когато ме виждаха по-притеснена (защото в началото едва я откъсваха от мен) ми звъняха те да ме успокояват. За храната мога да кажа, че от менюто, което се побликува всяка седмица за информация на родителите изглежда доста добре и разнообразно. Дори ми се струва, че дъщеря ми е напълняла  newsm78
Дъщеря ми проявява желание да се облича сама, да ходи до тоалетна сама, но е факт, че не може - никога не е била разгащена или с мръсно бельо.
Незнам защо това, че се плащат предварително няколко такси се отбелязва като проблем - в повечето частни градини, в които звънях искаха 6мес. или 1г. предплата.
Аз съм доволна - от обстановката, от грижите (в началото имаше няколко случая да се напишка), от това, че винаги ни посрещат и изпращат усмихнати  Peace
Виж целия пост
# 577
 Peace, страхотно жълто кученце! Да ти е живо и здраво сладурчето.
Някой посети ли миналата неделя изложението на ЧУ и ЧДГ в Радисън?
Виж целия пост
# 578
Аз много не вярвам на такива панаири. Друго си е да идеш на място.
Виж целия пост
# 579
Здравейте, някой има ли информация за ЧДГ Мария Монтесори. Тази, която се помещава в  двора на Италианския лицей.
Благодаря!
Виж целия пост
# 580
Според моя близка (нейното дете посещава Монтесори) там децата гледат телевизия и ядат сандвичи от магазина. Shocked Освен това се оплаква от дисциплината и от това, че имат лятна ваканция. С две думи тя не е доволна.
Иначе таксата е 3500 евро за 10 месеца. Приключват юни и се връщат на 15 септември. През юли детето може да посещава срещу допълнително заплащане.
Виж целия пост
# 581
Според моя близка (нейното дете посещава Монтесори) там децата гледат телевизия и ядат сандвичи от магазина. Shocked Освен това се оплаква от дисциплината и от това, че имат лятна ваканция. С две думи тя не е доволна.
Иначе таксата е 3500 евро за 10 месеца. Приключват юни и се връщат на 15 септември. През юли детето може да посещава срещу допълнително заплащане.
Градините Монтесори са много. За коя пишеш? Не е хубаво така да слагаш всички под общ знаменател.
Виж целия пост
# 582
Сигурно говори за тази, за която се отнася питането. Градините Монтесори не са много. Само една има това име - "д-р Мария Монтесори" и това е градината в Горна баня, в двора на италианския лицей.
Останалите работят по метода на Мария Монтесори, но си имат други имена.
Виж целия пост
# 583
Елора правилно ме е разбрала. Аз съм далеч от мисълта да слагам под общ знаменател Монтесори градините, но и съм далеч от мисълта, че като са се нарекли така следват изцяло моделите, заложени в системата. Всъщност имаше един момент, в който сякаш беше много модерно да се споменава името Монтесори и доста места твърдят, че работят по нейните схващания. Все едно...
Виж целия пост
# 584
Този момент още не е минал. Но специално градината "д-р Мария Монтесори" официално не работи по тази методика, само така се нарича.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия