ФЕВРУАРЧЕ КРОТКО СЕ ИЗЛЕЖАВА В КОРЕМЧЕТО НА МАМА!!! (5)

  • 12 455
  • 292
# 210
Добро утро и от мен,
raycheva и аз мисля, че всичко ще е ок. По принцип много зависи от ехографа и лекарят който те гледа. Аз съм била преди в болница с жена, на която и бяха сбъркали термина с 3 седмици - е , роди си здраво бебче. Иначе и при нас в 6-та седмица не се видя сърчице, чак в 9-та. Мисля че е нормално, още повече, че бебчето расте, ще стискаме палци.

Момичета , много мъчно ми става , като чета че има такива работодатели, които само чакат как да си разкарат хората, без да проявяват никакво разбиране. Това е ужасно, но за съжаление е факт. И като се замисли човек, че не те ще ни плащат заплатите докато сме бременни, ама на.

За болките в корема и аз мисля, че е нормално в началото, а и после ако не са силни. Аз също с предишната бременност имах много , но те не боляха , а по скоро се стяга самия корем - даже като погледнеш се виждаше как се вдлъбва и после отпуска. Но болезнени съм имала чак при раждането. Затова си мисля че другите болки са от разтягането.

За БХС и аз ще правя. Доплер са ми препоръчвали на по-късен етап на бременността. Хубаво е да се направи, но не е задължително. Преди не съм правила.
Виж целия пост
# 211
 Добро утро,мамчета Simple Smile Айде по кафенце от мен Simple Smile

raycheva и аз видях сърчице чак края на седма седмица,така че мисля че няма място за притеснение  Peace стискам палци на следващия преглед всичко да е наред

аз в работата казах вчера,но не съм носила официална бележка  Thinking от къде казахте,че се взема-от АГ-то или от личния? А мамите с деца дали могат да кажат как се изчисляват майчинските и колко време са точно,че мен ме осигуряват на минимума и ако трябва да предприема нещо

 За хапването и мен към тестените неща ме влече и към пладове,почти нищо друго не ми се яде

 Аз мисля само на ранната фетална морфология да отида,а БХС да го пропусна
Виж целия пост
# 212
Добро утро и от мен момичета.

Снощи не можах да спя, цяла вечер се въртях и за капак мой то глезанче искаше да го гушкам цяла вечер и познайте щях да се опържа сигурно. Днес съм с гъза на горе много ми е криво и само си търся с кого да се драча-ужасна съм  #Crazy. За киселините предния път до 9 месец беше кошмар, особено вечер бяха най силни, много помага ябълката с нея се по спасих малко. И газираното помага ама пък много вреди аз се надувах по цял ден с кола и в 8 месец почнаха много да ми се подуват краката, а в 9 вече не можех да ходя и само мърнках из нас.
Виж целия пост
# 213
Добро утро и от мен,
Моя лекар е в отпуска и не съм ходила скоро. Даже след като чухме сърцето и повече не съм стъпвала. Чакам си ФМ на 31.07. Иначе се чувствам много добре. Нямам киселини или позиви за повръщане. Ядат ми се много странни неща с неопределени вкусове. Например нещо със сирене, поръсено със захар. Вчера ядох палачинка със сирене и мед. И други щуротии, ама няма да ги изброявам, че все пак сме едно общество на бременни.
И  аз вече си чакам почивката. Направо броя дните до 17.08. Никога не съм я очаквала толкова много.
Иначе в работата съм казала още на втория ден, щото  направо си ми пролича. А и бях в болнични когато ми прокърви, та на болничния ми пишеше. Служебни бележки няма да нося, защото работя на държавна работа и мисля, че не е нужно.
А за болничните, който може да започне да се осигурява за повече парички. Ако някой иска по-подробна информация за болничните и конкретни сметки мога да направя да ми пише на лични. Иначе се смята като се вземат  последните 12 месеца и се изчисли  среднодневното брутно трудово възнаграждение. Та от него се получава 90%. Ако са те осигурявали на 500лв ще получавате 450лв майчинство. И това се получава 410 календарни дни- което е до около навършване на 1 годинка на детето. После една година се получава минимална работна заплата за страната. И после ако има нужда се пази работното място за още една година, но вече неплатено. 
Виж целия пост
# 214
Здравейте Simple Smile Аз не съм мн наясно с изследванията и какво се вижда, на мен ми е първа бременност, даже не знаех какво е БХС  Grinning , аз бях за последно края на миналия месец и лекаря при когото ходих каза, 4е има пулс и 4е плода е жив, не си спомняма да ми е показвал сърце просто щом има пулс има и сърце, а и то е толкова малко 4е едва ли ще се види толкова рано Simple Smile Защо се притеснявате се 4удя, оставете лекарите да се притесняват, вие трябва да сте спокойни и да мислите позитивно за да не вредите на бебето все пак се изгражда нервната система първите месеци Simple Smile Поне аз така мисля, даже не 4ета нищо за болести и за изследвания , нали за това са лекарите те да ги мислят нещата, аз си мисля за хубави неща,  ако не дай си боже се слу4и нещо ще го нау4ите със и без притеснение. Но да се притеснявате предварително и накрая да се ока4е, е било напразно няма смисъл:)
Не искам да Ви поу4авам просто споделям мнението си Simple Smile Спокойствие и ведри мисли Simple Smile

Хубав ден ви желая Simple Smile
Виж целия пост
# 215
Гутен морген, момичета  smile3502

silvery, по-добре разговаряй с шефовете да ти вдигнат максимално осигурителния праг, че да получаваш и свястно майчинство, че иначе с тоя минимум не е приятно. Аз лично те съветвам да говориш АСАП, за да си по-дълго време на по-хубава осигурителна заплата  1swing

АСАП = A.S.A.P = As Soon As Possible = Възможно най-скоро  tooth
Виж целия пост
# 216
Мъмбо-Джъмбо АСАП ? нищо не ми говори това  Laughing мнооого съм боса в тази област.А всъщност колко е максималния осигурителен праг?
Виж целия пост
# 217
Добро утро момичета! Ходих на изследвания днес. Цяла нощ  Sick от мигрена пак (омръзна ми вече), но момичето от лабораторията ме разсмя. Аз отивам обезводнена и като смъртник а тя ми дава чашката и вика повечко аххахахах, много се смях. Но най-смешното беше като дойде време да ми точи кръвчица. Пробва на едната ръка, после на другата, после пак на първата и накрая реши от коя да е и ми вика - ти ако искаш не гледай! Прихнах от смях! Хахах толкова се притеснила горката, аз и казах, че не се страхувам, но за нейно успокоение няма да гледам  smile3532. Така минават болките ми с игри и закачки! Мечтая си и на мен да ми се яде тестено нещо, пицичкааа, това онова. Нито искам да ми мирише на нещо, нито да го ям. За сега се спасявам с банани!
Успешен ден момичета ви пожелавам!
Виж целия пост
# 218
Ponqkoga,когато ти правят изследванията за спин,васерман и т.н.ако нямаш бележка каква ти е кръвната група,направо ти я проверяват,така или иначе ти взимат кръв.Опасно е само ако майката има резус фактор отрицателен,тоест примерно кръвната група ти е нулева отрицателна,тогава вече се предприемат мерки,иначе ако си каквато и да е положителна няма никакви проблеми.Мисля че кръвната група на бащата няма значение,но не се шашкай защото нулева отрицателна е много рядка група Hug
Виж целия пост
# 219
Здравейте отново Simple Smile Днес май не ми се работи много Simple Smile Утре съм и аз на изледвания ще ме бодат Simple Smile Но съм спокойна за сега. Мисля си за море и за по4ивка Simple Smile
Снощо пак хапнах картофи само това ми се яде  Laughing
Виж целия пост
# 220
Здравейте!

silvery, as soon as possible ( колкото е възможно по-скоро) има предвид Мъмбо-Джъмбо  Simple Smile
Днес ми взеха всички възможни биологични материали и на мен и в сряда ще имам резултати от изследванията.

По-късно пак ще пиша, че много работа нещо на хоризонтаааа  Crossing Arms

 Hug Hug Hug за всички!
Виж целия пост
# 221
тук и аз имам въпросче. Например ако те осигуряват на 1200 - 1080 ли ще взимам после? Защото като съм на работа взимам по-малко, защото удръжките са много. Така излиза, че ще взимам повече отколкото ако съм на работа май... То едва ли е за тука въпроса, ама като започнахме темата............
Виж целия пост
# 222
Всъщност не съм много сигурна дали кръвната група на бащата няма значение,но съм сигурна че има проблем само ако майката е с резус фактор отрицателен
Виж целия пост
# 223

Здравейте.

И мен ме предърпва корема ниско долу от време на време, ама и аз си мисля, че е нормално.

Аз другата седмица трябва да отида на биохимичен скрининг. Ще видим...

Търгвам на пазар в МОЛ-а, че трябва да купувам малко подаръци и нещо и за мен  Mr. Green


Хубав ден!  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 224
хихихих as soon as possible   Joy  пък аз реших че е някаква организация или кой знае какъв термин  Laughing научих и аз ново съкращение
а чак и през google го пуснах Simple Smile ох с глас си се смях на себе си Simple Smile))
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия