Идеи за Бизнес 3

  • 97 295
  • 605
# 360
E, и на мен ми писна да имам шеф на главата. Идеи имам две, но тепърва ще проучвам. Помещения имам - отпада разходът за наем. Та идеите ми са - книжарница или сладкарница.  newsm78
Виж целия пост
# 361
Привет на предприемчивите!
Предлагам ви една неразработена ниша в книжарско-канцеларския бизнес - артикули за левичари.
Явно в България няма левичари, защото изобщо не се внасят и не могат да бъдат открити канцеларски изделия, ориентирани към левичарите.
Търсих безуспешно ножица за сина ми, който е левичар. В повечето книжарници ме гледаха като изкопаемо. Мънкаха: "Ами то ако доставим, търсене няма... не можем да ги продадем..." и т.н. Чак пък да няма търсене... Погледнете в темата ни за първокласниците колко от нас имат деца, предпочитащи да използват лявата ръка...
А по света има предостатъчно материали, който могат да бъдат внесени, ако пък в България не можем да си произведем...
Ето няколко сайта:
http://www.anythingleft-handed.co.uk/acatalog/scissors.html
http://www.thelefthand.com/scissors.html
http://www.lefthandersday.com/tour10.html
http://www.koh-i-noor.bg/index.php?option=com_virtuemart&pag … d=33&Itemid=4

Надявам се, че идеята ми би послужила добре на някой!
Няма да предявявам авторски права, само ще помоля за процент отстъпка, когато пазарувам при вас   bouquet
Виж целия пост
# 362
Четох, четох внимателно!  book  дали имате представа как се организира курс примерно по обучение в някакво хоби-арт. Към кого се обръщате:читалища, училища ...Изисквания от къде се търсят, за да не излезе човек извън "рамките на закона" евентуално, ако след като пусне обява се навъдят желаещи? кой дава предписания за мястото на провеждане-ХЕИ ли?
 С 2 думи : както си бродирам доста приятели са ме питали защо не направя курсове за любители-така и така безплатно научих сума си народ да си "затрива" свободното време  Mr. Green, що пък да не изкарам някой дребен лев като науча платено някого  newsm78 имам помещение-стои си свободно и събира паяци! Преди години ходих на някакъв курс по бродерии и уж имам сертификат/ама ...това не е за мен никакъв документ/ От друга страна все пак курса е любителски-няма да подготвям за олимпиадата  Thinking Споделете, моля как виждате подобна идея и я доразвийте, че съм в голяма чуденка  Money

skorpion, аз имах подобни идеи. Засега нищо не съм направила, поради несериозност, но според мен арт курсовете в БГ са силно ограничени - главно изобразително изкуство и музика. Всъщност това, което съм обмисляла беше насочено по-скоро към приложните изкуства - плетене, бродерия, декупаж, моделиране, нестандартен живопис и прочие. Тънкият момент е, че изящните изкуства често изискват време и отдаденост, които малко хора могат да им посветят - в крайна сметка, мотивацията е основен момент при занимания, за които трябват месеци и години, за да ги овладееш. Приложните изкуства, от своя страна, дават възможност на всеки да изяви своята креативност дори в рамките на един ден! Даже аз си мислех за арт курсове с терапевтична цел; голяма част от хората днес работят в офиси, което често е стресираща и умствено натоварваща работа (повечето го знаем от личен опит :/ ). За мен един добър начин да размия натоварването е като помачкам малко глина и си помислих - хей, ами защо да не сме повече Simple Smile. Нещо като арт-терапия, така да се каже. Един клуб във Варна го предлага, в действителност, но само за дечица ми се струва (което също е нелоша идея)

Относно изискванията - не мисля, че ти трябва ХЕИ, все пак не предлагаш торти. Може би по-скоро разрешително от пожарната. Също така е хубаво да се помисли и как могат да се легализират тези доходи. Аз мисля да се регистрирам някой ден в НОИ по линията на свободните професии. Макар че за начало можеш да минеш метър с регистрацията, хубаво е все пак да си я направиш, защото в крайна сметка данъците са доста облекчени.

http://www.nspbzn.mvr.bg/Rabota_s_grajdani/Uslugi/default.htm
http://info.plusminus.com/naview.aspx?type=art&id=30386

За какво помещение става дума, впрочем? Бихме могли да обсъдим някакво общо начинание Wink

Виж целия пост
# 363
Такааа, към всички,които ми пишат все още за нзи сайт, в който пишеш впечатления от туристически обекти и изкарваш пари - ами ето я равносметката - пиша повече от половин месец,качвам снимки и слагам оценки и равносметката е 7,79 евро за периода,които на всичко отгоре не мога да изтегля,защото видите ли под 25 евро не може да се тегли. Това взе много да ми напомня на онези сайтове с кликванията в/у банерите, дето тъкмо решиш че си изкарал нещо - и хоп не можеш да го изтеглиш до еди каква си сума...
Ами аз смятам да спра да пиша, пък останалите да си преценят сами. Peace
Виж целия пост
# 364
Знае ли някои,какво помещение трябва да търся под наем за пържене на картофи,кюфтета и т.н.Става въпрос "храна за в къщи"/без места за сядане/.Решихме с моята половинка да направим нещо такова.Но сме много,много боси в бизнеса.Затова първо трябва да започнем от помещението за тази цел.Моля ако някой знае и може да ни помогне с информация да пише.Ще ви информирам стъпка по стъпка след това.
Виж целия пост
# 365
Деси, изискванията са доста и много е писано назад в темите по този въпрос, защото става въпрос за храна и то храна, която вие ще преработвате на място (печете, пържите и т.н). На помещението ще ти трябва разрешително за пускане в експлоатация по предназначение (най-точна информация ще ти дадт в общината за всички необходими документи) . Много зависи помещението с какво разрешително е към момента. Ако е за търговски обект, трябва да е за търговия с хранителни стоки и становище от ХЕИ, но при условие, че ще преработвате храната там помещението трябва да има спецялна вентилация да отвежда мазнини, пари и т. н навън. да имате две мивки - за зеленчуци и меса, потока на влизане на суровата храна в кухнята не трябва да се пресича с потока на вече приготвената такава т.н - всичко това ще ти го обяснят пък в ХЕИ. Там ще ти кажат, че ти е необходима и НАССР система за постигане на безопасност на храните чрез вътрешен контрол на етапите на доставяне, съхранение,приготвяне, включително в търговията и сервирането, за която ще ти трябва специалист, за да я разработи (има много такива фирми).  До колкото знам разрешителното от ХЕИ се издава за юридическото лице, а не за помещението, но ако е бивш малък ресторант ще е по-добре от обикновенна търговска площ, защото, за да създадете кухнята и всичко останало ще трябва архитект, който да ти изготви архитектурен план за преустройство и с него да кандидатстващ в общината и дълга та широка и много пари. Та общо взета, ако вземете малко ресторантче и махнете площа за масите , а си разширите кухнята и имате повече площ за производство без седящи места ще е най-добре, но НАССР ще ви трябва. Според мен това е много капиталоемко за стартиращ бизнес и ако не разполагате със средства много ще ви затрудни. Не претендирам за компетентност, надявам се да съм помогнала с това, което знам. Успех!   bouquet

Ето и тема в която е описано всичко необходимо:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=398194.msg11336667
Виж целия пост
# 366
Момичета, дайте едно рамо...Търся чужд сайт, в който мога да пусна безплатно обява за продажба на български продукт. Така, че обявата да е достъпна и четена от евентуални купувачи от Германия, Англия и др.
Благодаря ви 
Виж целия пост
# 367
Такааа, към всички,които ми пишат все още за нзи сайт, в който пишеш впечатления от туристически обекти и изкарваш пари....

Кажи коя си там за да видя колко си писала и колко снимки си качила.

А аз друга идея имам и се чудя ще работи ли. Каталожна търговия тип Ейвън на ефектни, но евтини бижута. Почти на цената на кремовете. Но крема свършва а бижуто остава.
Виж целия пост
# 368
Няма значение коя съм. Пиша го просто защото много мами ме питаха по колко се изкарва и аз не можех да им отговоря. Сега имам отговора и го споделям. Peace
Нищо лично към теб или някой от администраторите на сайта. Никой не е обещавал милиони. Просто споделям Peace
Виж целия пост
# 369
Виж целия пост
# 370
  love001
Виж целия пост
# 371
Здравей Маргало,какво стана с детския оказион? Аз също много се запалих, даже си харесах място. Ти си направила първите стъпки,какви са те? Какъв вид фирма е най-добре да се открие? Благодаря ти предварително!
Виж целия пост
# 372
Оказионът е почти на стартова линия,но съм зависима от разни хора и обстоятелства и малко се бавят нещата,но съм се заредила с нерви и търпение!
Фирмата е ЕООД,счетоводителката ми каза,че е по-добрият вариянт!
Магазинът е взет,подреждам го,рекламите са ми готови,лого,всичко,остана регистрацията ми за магазин и регистрацията на касовият апарат за да се завърти машината,но собственикът не може да си намери разрешителното и ме бави,а фирмата която ще ми регистрира касовият апарат(човека) е на море Sadужасно е да си зависим,но няма как,имам последно ходене до хеи и данъчното,да подам молба,още нямам представа по-какъв данък ще ме облагат!
Това е ,пуснах тук-там реклами,но не смея да развихря рекламната кампания,щом не мога да отворя помещението,не искам да има разочаровани мами,да дойдат,а аз да не мога да ги обслужа,сама си направих приемо-предавателен протокол за стоката,стана добре издържан,омръзна ми да се моля на адвокати,четох,гледах и го направих...интересното е ,че тук-там пуснах закачливи рекламки и вече имам запитвания!
Въоражила съм се с търпение и хъс,имам приоритети,спазвам ги,ще се справя! Hug
Виж целия пост
# 373
Браво на теб, Маргало, успех - дано по-бързо минат перипетите по регистрацията и да казваш адреса!
Виж целия пост
# 374
х_diabet_mama ако говориш за продажби по интернет, аз не бих се надявала много  Tired
Ако искам да си купя една гривничка за 10 лева и платя още 5 за доставка, много бих се замислила. Особено в БГ - гледам  хората тук пазаруват предимно електроника, дрехи, мебели, евентуално хранителни добавкик и така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия