неповторимия пакистан втора тема

  • 42 390
  • 740
# 285
mactub  bouquet се е справила мого добре с описаниета на вкусната гозба и аз такмо питах и ми каза и се подготвих да пиша ама е описано много хубаво и аз няма каква да добавя Wink
Виж целия пост
# 286
Много благодаря за рецептата! Обаче аз какви подправки да сложа, в къщи имаме само от тези, за които ви казах - миксове за определени ястия. Имах и някакво, пак от тези, за кайма беше, но май съм го подарила.
Аз тук си пищя от една хлебарка, пък ако имаше гущери и мишки... Синът ми би се радвал на гущерите, веднъж на Панчарево един беше влязъл в торбата с хляба, аз да му го покажа, надничам с половин око, а той направо бръкна в торбата и си го извади. Голяма игра падна, снимки си правиха, но и гущера беше някакъв ленив и не бягаше.
Виж целия пост
# 287
Много благодаря за рецептата! Обаче аз какви подправки да сложа, в къщи имаме само от тези, за които ви казах - миксове за определени ястия. Имах и някакво, пак от тези, за кайма беше, но май съм го подарила.

Ние вкъщи използваме основно тези в почти всички манджи:
куркума,кимион и черен пипер  Peace
Виж целия пост
# 288
Благодаря! Аз все пак си проверих подправките и видях, че не съм я подарила тази за кайма, ще използвам нея.
mactub, вие имате ли в къщи жена, която да помага в домакинството?
takasakishi , мъжът ми се сети за един човек, който е живял в Япония, но не му се вярва дъщеря му да е толкова голяма, колкото си ти. Името му започва с А. Ти поддържаш ли връзка с баща си?
Виж целия пост
# 289
Да ме извинява Мактуб, но вчера с кеф приготвих една голяма купа с плодова салата и я поръсих обилно с чарт масала....Ние слагаме само прясно мляко, сметана не. Знаете ме, че мразя да сде подвизавам в кухнята, но тази салата така ми беше залипсвала, че с такъв мерак нарязах на дребно 5-6 вида плод, дори гроздето рязах на парчета и го почиствах от семките.Не мога да намеря снмка в нета да ви покажа, интересното че тази масала става и за зеленчуци , слагаме я и във варените картофи

Делта, може би баткуту е прав да не те води в Индия...вярно че там има доста повече за гледане, но пък и крайностите, мизерията и гадните неща са сякаш повече...Чувала съм потресаващи истории от 'очевидци'....аз наскоро като проявих интерес за там, мъжът ми ми каза 'Ама ти след Пакистан все още ли искаш да видиш Индия ?'....Ми като не съм се качвала все още на слон, кво да правя....
Виж целия пост
# 290
ЛЮТЕНИЧКЕ-
право си. Мъжът ми ми знае душицата. Каза, че докато излезем всичките пари ще си дам и може по без гащи да се прибера, за да ги дам на дечицата . Sad Боже, Боже много мъка има по света Боже Cry
На слон май няма да мога да се кача newsm78
Виж целия пост
# 291
добър ден дами    bouquet    bouquet     bouquet
направо много се смях с тези чучундери,а знам за гущерите и мишките,ама то аз в София на 5те кюшета(съжелявам ама нямам буквите необходими за изписването на к -  - шета,незнам защо на моята клавиатура ги няма)видях плъх и той си ходеше най-нагло и никой нищо не направи,плъхо сам виждала на  много места в София,даже веднъж един се беше покатерил по стълбите до нашия етаж и дядо ми искаше да ходи на вилата и отваряйки врата го сритва,при което вика баба  ми ,тя е по-безстрашната в  борбата с мишките и го сритаха надолу по стълбите,после имаше кървави петна,но пък на вилата имаме и змии,които за дядо ми не са проблем той просто минава настапва ги и си отминава.аз пък от всички фобии имам най-тъпата страх ме да докосвам летящи животни и насекоми Confused  Shockedиначе от друг вид животинки не ме е страх.
Марина аз не съм била с баща си в Япония,аз отидох с приятели да работиме,баща ми отдавна си е в Пакистан,до преди 7-8 години е работил в Иран,но сега ве4е е възрастен и не работи,но то и Пакистан сега положението е много лошо заплатите са по 50-100 долара,за цял работен ден,а цените отдавна ги качиха и там,та то няма смисъл.иначе редовно се чуваме по телефона,той не е забравил и досега българския,между другото той говори пове4е от 7 езика,майка ми и тя владеше също някъде толкова,двата говережа на микс между панжаби,фарси и незнам още какво,та когато говореха пред други пакистанци,не можеха да бъдат разбрани напълно Laughing   Laughing   Laughing,само аз съм тъпата говоря български,английски и япноски малко,разбирам малко панджаби ,урду Winkи то не съм учила ами просто съм клукарка когато те говорят слушам и после питам по една дума и сега речника ми е пълен с думички,но не достатъчно,иначе най-важното е че гладна и жадна няма да остана Joy   Wink  Crazy хайде за сега 4ао от мен до после
Виж целия пост
# 292
MarinaZh
Пак заповядай  Wink
Не тука няма жена която да помага,то няма и толкова нужда,все пак сега сме 3,макар че аз не правя кой знае какво....за готвене не мисля - свекито готви,е някой път ако ми се дояде нещо по мой си начин си приготвям  Laughing чистя си основно мойта стая,пера си сама дрехите и така.Свекито има най-много за чистене защото целия първи етаж се пада на нея и само вика колко много и е работата  Whistling Другата снаха почти не и помага,тя и аз сме на втория етаж,та тя си по4иства нейната стая и площадката пред стаите,то и аз някой път хвърлям по една метла.Преди повече помагах,обаче сега не си давам зор,колкото мога и това е  Rolling Eyes

DELTA_DELTA
май обръщението ти е към Лютеница  Rolling Eyes

Лютеница
Да ти е сладко,щом я харесваш яж на воля  Peace

Никой ли не е ползвал пакистанските олиа за коса?Няма ли доволни?
Виж целия пост
# 293
ЗДРАВЕЙТЕ ДАМИ,НАДЯВАМ СЕ ВСИЧКИ ДА СА ДОБРЕ   bouquet    bouquet    bouquet
МАКТУБ АЗ СЪМ ПОЛЗВАЛА КАЛА КОЛА И ЕДНО ДРУГО МАСЛО АМБЛА ЛИ СЕ КАЗВАСХЕ ЗАБРАВИХ ЗЕЛЕНО Е И МИРИШЕ КАТО НА МАГДАНОЗ И ЦВЕТА СЪЩИЯ КАТО НА СОК ОТ МАГДАНОЗ,АЗ МНОГО ХАРЕСВАМ КАЛА КОЛА,МАЛКО И Е СИЛНА МИРИЗМАТА,КАТО НА ФРИЗИОРСКИ САЛОН,НО ПЪК КОСАТА МИ СТАВА СИЯЙНА,АЗ НЕ ГО ПОЛЗВАМ ПО ТРАДИЦИОННИЯ НАЧИН,КОЙТО Е ДА СЕ ИЗКАПЕШ И ПОСЛЕ НАНАСЯШ МАЛКО КОЛИЧЕСТВО НА КОСАТА СИ И СЕ СРЕСВАШ,АЗ СИ СЛАГАМ МНОГО КОСАТА МИ СТАВА МНОГО ИНТЕРЕСНА И БЛЕСТЯЩА И ТАКА ЦЯЛ ДЕН СИ ХОДЯ,МНОГО МОИ ПРИЯТЕЛКИ БЪЛГАРКИ СА МЕ МОЛИЛИ ЗА ТАКАВА АМА НА МЕН ВСЕ МИ НОСЯТ ПО ЕДНА Е КАК ДА Я РАЗДЕЛЯ НА ВСИ4КИ,ТА СИ ХОДЯ ТАКА И ПОСЛЕ СЕ КАПЯ,ИНА4Е ОТ СЛЪНЦЕТО И БОЯТА КОСАТА МИ ИЗГАРЯ,АМА ТО И АЗ СЪМ СИ ВИНОВНА ЗА СЛЪНЦЕТО ЗАЩОТО АЗ ИМАМ НАВИК ТОЧНО КОГАТО СА НАЙ-ГОЛЕМИТЕ ЖЕГИ ДА ХОДЯ НАВЪН И ЕТО ГО РЕЗУЛТАТА,НЕ ИЗПОЛЗВАМ ШАПКИ СЪЩО,АВГУСТ МЕСЕЦ СИ РЕЗНАХ ДОСТА ЗАВИДНО КОЛИЧЕСТВО КОСА ОКОЛО 15 СМ,АМА ТЯ СЕ ВЪЗСТАНОВЯВА БЪРЗО,НО ПЪК МОЯТА КОСА МНОГО ПАДА,НЕЗНАМ ЗАЩО,И ТО Е ОТ ГОДИНИ,НО ДОРИ ДА ПАДА ПАК МИ Е ГЪСТА,МОЖЕ БИ Е ЛИПСА НА ВИТАМИНИ НЕЗНАМ,СЕГА СЪМ ПОДХВАНАЛА ДА ПИЯ ЕДНИ ДА ВИДИМЕ ДАЛИ ЩЕ ПОМОГНАТ.ИНАЧЕ ЗА КОСАТА Е ПОЛЕЗЕН И ЗЕХТИНА,ОЛИО ПО ПРИНЦИП Е ПОДХОДЯЩО ЗА СУХА КОСА,ВИЖ ПРОБВАЙ АКО ТИ ПОНАСЯ ДОБРЕ ПОЛЗВАЙ,АКО ЛИ НЕ СПИРАШ,ТИ БОЯДИСВАШ ЛИ СИ КОСАТА?ОХХ ТОВА ДАМИТЕ СМЕ С ХИЛЯДА ПРОБЛЕМИ  Joy    Joy     Joy     Joy

НЯКОЙ    ДАЛИ Е 4УЛ НЕЩО КОГА ЩЕ Е БАЙРАМА,МАЙ СЕ ОЧЕРТАВА В НЕДЕЛЯ.МОИ ПРИЯТЕЛИ КАЗАХА,ЧЕ В ЯПОНИЯ БАЙРАМА Е В НЕДЕЛЯ,МАЙ И В АНГЛИЯ СЕ ОЧЕРТАВА СЪЩОТО,МА В БЪЛГАРИЯ КОГА ЛИ ЩЕ Е?ОПС ЗАБРАВИХ ДА ПИТАМ ЗА ПАКИСТАН НЯКОЙ ДАЛИ ЗНАЕ КОГА Е?
ХАЙДЕ ЗА СЕГА ЧАО ОТ МЕН   bouquet      bouquet    bouquet
Виж целия пост
# 294
takasakishi няма определна дата-зависи от луната.
Виж целия пост
# 295
takasakishi , не може ли да пишеш с малки букви ???? Shocked ooooh!
Виж целия пост
# 296
takasakishi
Ами то мойта коса преди беше мазна,сега пък взе че поизсъхна особено в краищата.Аз като се мажа с олио си го слагам сутринта и вечерта се изкъпвам,не ме кефи след като се изкъпя и тя тъкмо косата ми е чиста,да тръгна пак да я замацотвам  Naughty Използвам това на Ватика,ако си чувала...
Иначе не се боядисвам,мъжа  ми харесва цвета на косата ми такъв какъвто е,мисля чак като тръгнат да ми побеляват косите да прибегна до боядисване.
За байрама това което чух от хората и по новините в Пакистан се очертава да е в неделя,до колкото помня за БГ е един ден преди това - значи събота...
Виж целия пост
# 297
еми добре ще пиша  с  малки,ако и тези са големи може да ги направя още по-малки,няма проблем!!!!
а за  Байрама знам,4е се определя по луната,но все пак го оповестяват предварително Simple Smile,и в Америка Байрама е в неделя   bouquet 
Виж целия пост
# 298

а за  Байрама знам,4е се определя по луната,но все пак го оповестяват предварително Simple Smile,и в Америка Байрама е в неделя   bouquet 

Я издай как става този номер,щото по арабско,за началото и края на Рамадана се гледа фазата на луната за всяка държава по отделно,обикновенно този който първи е видял новата луна се обажда на определен номер в съда на съдията по религиозните въпроси.Ако времето не облачно и не позволява да се види новолунието,тогава се приема ,че съответният лунен месец е с 30 дни и следващия след този 30 ти ден е началото на новият месец.За това ми е интересно как така ще се определи предварително Thinking
Виж целия пост
# 299
Здравейте Пакистанки ,
много време не бях ви чела и писала ,но днес имам повечко време много неЩо сте иЗписали.Колкото до теЗи гуЩери не съм и чувала За тях,но За каймата с грах ммммммм обожавам я ,само ,че аЗ я приготвям по друг начин.Запържвам лук леко до Златисто прибавям  към него ситно наряЗан чесън ,след това настърган джиниджър / пресен /добавям домати 1или 2 Зависи от големита  /обелени и наряЗани на ситно ,след това слагам подправките
1-гарам масала,2-джира масала малко червено пиперче и сол.Грах си вЗимам винаги малки конс.кутии отварям 1 и я прибавям към сместа.Оставям го да поври на слаб огън,а в тигана си приготвям каймата и добавям кам нея смлян кориандър.После смесвам всичко и готово оставям го на иЗскльчен котлон За 15 мин.Това е.Мъж ми много му харесва така.

А това олио Закосата на мен много ми помага името му е АМЛАОИЛ вече не ми капе косата като преди стана малко по тъмна,кожата на главата не ми се бели толкова много и не сърби.Но неЗнам в БГ дали го продават.Тук 1 ШиШе 0,500 мл. струва 5.00 ?

Днес като ви чета се учудвам,че имало много БГ моми омъжени За ПК което много ме радва че не съм единственната. Flowers Four Leaf CloverЩастливки сме ние,нали?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия