Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява клизмата и за какво се използва?
Какви са алтернативите на клизмата за почистване на червата преди раждане?
Какви са препоръките за употреба на фолиева киселина по време на бременност?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява клизмата и за какво се използва?
Клизмата е процедура, при която течност се въвежда в дебелото черво през ануса. Извършва се за почистване на червата преди определени медицински процедури, като колоноскопия. Въпреки че е обичайна практика в България, тя не се използва във всички страни. Важно е да обсъдите необходимостта и методите за извършване на клизма с вашия лекар.
-
Какви са алтернативите на клизмата за почистване на червата преди раждане?
-
Какви са препоръките за употреба на фолиева киселина по време на бременност?
Употребата на фолиева киселина по време на бременност е важна за здравето както на майката, така и на бебето. Обикновено се препоръчва прием от 400 микрограма фолиевата киселина дневно за предотвратяване на дефектите в невралната тръба при бебето. В случаи, когато нивата на желязо са ниски, е важно да се консултирате с лекар за подходящи дози и методи за поддържане на нивата на желязо.
-
Какво представлява СУЕ и какви са нормалните стойности по време на бременност?
-
Какви са алтернативите за облекчаване на болката по време на раждане, различни от епидуралната упойка?

Хайде Sosmy, Dolls, Derelli, SunRise, с вас сме
Ще очакваме да се похвалите!
Да е леко и бързо!
Направо ми писва от подобен род въпроси.Ми няма да ражадам още пък!
Какво толкова ги интерисува сякаш те ще ми гледат бебо.ааааа
Лек ден ви желая,пък аз ще си се ядосвам
и много бебета
не се ядосвайте за тавика неща, мен като ме попитат и аз винаги се обръщам към коремчето и си го питам: Айде, ще раждаме ли??? И така... става им весело на хората. 
