Из курорти и чукари, дружно четата ни шари! Идвайте, другари! - 18 част

  • 24 697
  • 442
# 210
41 Торино
Виж целия пост
# 211
Привет, завърнах се.
40 Blood Pond Hot Springs - Japan
Виж целия пост
# 212
Привет, завърнах се.
40 Blood Pond Hot Springs - Japan

Да, това е - Кървавото езеро в Бепу, Япония


Така и не го намерих с търсачката, кога е пускано  newsm78



Айди, стига бе, къде го намери това  #Crazy

Блумфонтейн, Република Южна Африка
Виж целия пост
# 213
Нещо бързо и лесно, че съм смазана от път
№ 42 Church of the Sacred Heart, Барселона, Испания

Виж целия пост
# 214

 Peace

Блумфонтейн, Република Южна Африка

Името на града идва от датски и значи „фонтан на цветята”. Столица е на провинция Фрийстейт.

РЮА има няколко столици: органите на изпълнителната власт се намират в Претория, парламентът е в Кейптаун, а Върховният съд - в Блумфонтейн. Това е свързано с факта, че отначало РЮА е била федеративна държава. При образуването на Южноафриканския съюз (от британските владения със столица Кейптаун, Оранжевата свободна държава със столица Блумфонтейн и Южноафриканската република (Трансваал) със столица Претория) органите на властта били разпределени по столиците на влезлите в съюза държави.

Градът е известен с розовите си насаждения и с годишния фестивал ва розата. Родно място е на Джон Толкин (авторът на „Властелина на Пръстените”)

Официалната дата на създаването му е 1846 г. като форд на британската армия. В периода 1854-1902 г. е столица на Оранжевата свободна държава. (Orange Free State). От 1910 г . е юридическа столица на РЮА.

Виж целия пост
# 215


Привет сладури, нещо слабо върви играта, личи си че е лято и народа усилено пътува  Laughing
Виж целия пост
# 216
Ох, хич не ми е до загадки сега - още треперя от земетресението #Crazy
Ще си надпиша старите снимки, пък по-късно ще пусна нова загадка....
Виж целия пост
# 217
 Shocked И аз сега прочетох, че при вас е имало земетресение. Тук не сме го усетили, но е било силничко  Confused

Дудинка, много е хубаво кафенцето, обаче е спам и ще ни се карат.

42 го намерих - Църквата - Temple de Sagrat Cor- Tibidabo, Barcelona.
Виж целия пост
# 218
Ох, хич не ми е до загадки сега - още треперя от земетресението #Crazy
Ще си надпиша старите снимки, пък по-късно ще пусна нова загадка....

ъъъъъъ кога тук нищо не е имало
Виж целия пост
# 219
№ 43



Виж целия пост
# 220
42 го намерих - Църквата - Temple de Sagrat Cor- Tibidabo, Barcelona.
Да.
Church of the Sacred Heart или както и казват каталунците Sagrat Cor се намира на върха Тибидабо над Барселона, който се извисява на 512 метра височина.  Проектиранае от архитект сър Норман Фостър, а статуята на Исус на върха и е дело на Josep Miret Llopart. Enric Sagnier е започнал строежа още през 1902 година, но е отнело 60 години да бъде построена църквата.
От там се вижда цяла Барселона на длан и мога да кажа, че гледката е невероятна.
Виж целия пост
# 221
43 обсерватория ли е?
Виж целия пост
# 222
№ 44    връх Обама , Антигуа и Барбуда

Виж целия пост
# 223
Ина, дай някое жокерче...  Hug Европа ли е?
Виж целия пост
# 224
Не е Европа, но е мноооого известен , не може да не сте чули за него   Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия