По колко мляко пият децата ви?

  • 10 268
  • 56
# 30
Сега пие около 500мл мляко, около 2 годишна възраст е стигала и литър! Това е извън основни хранения, които понякога също са на млечна основа !
Виж целия пост
# 31
Синът ми е на 4 години  и половина и изпива по 4 кофички плодово кисело+обикновенно кисело,може и повече.Преди е пиел и по-повече.Беше на 2 години като за около 10 часа изпи 8 кофички кисело мляко.
А пък мен ме притеснява фактът,че пие млякото от шише с биберон.Чудя се,трябва ли да насиля нещата,за да го откажа от шишето?
Виж целия пост
# 32
мах-мама, на 4,5 г ми се вижда доста голям да пие от биберон. От чаша няма ли да иска? Можеш да опиташ няколко пъти и ако не иска - биберон.
Виж целия пост
# 33
Прясно мляко не пие изобщо.Но кисело мляко изяжда по около 500гр всеки ден. Peace
Виж целия пост
# 34
Синът ми изпива 1 кутия прясно мляко (1 л.) за около 2 дена. Кисело мляко яде по- малко. По принцип избягвам да му давам плодово кисело мляко, предпочитам в едно обикновено такова да нарежа банан или ябълка. 
Виж целия пост
# 35
Моето не пие прясно мляко. Но яде кисело. По много.
Виж целия пост
# 36
До една годинка си пиеше почти по схемата на кутията АМ,до втората си годинка не пиеше прясно мляко,само кисело(по кофичка на ден),от две до три години започна да пие по малко прясно с какао(200мл на ден и то не всеки път),след три години отново спря да пие прясно.
Но пък кисело яде по много.
Виж целия пост
# 37
От половин година насам, синът ми стана фен на всичко млечно -прясно мляко, кисело мляко, сирене, кашкавал. Преди пиеше мляко, но рядко и то не повече от една чаша. От както навърши 4 г. обожава прясно мляко - пие по две, три чаши на веднъж!Любима храна му е таратора, а поне един път дневно хапва сирене.
Виж целия пост
# 38
мах-мама, на 4,5 г ми се вижда доста голям да пие от биберон. От чаша няма ли да иска? Можеш да опиташ няколко пъти и ако не иска - биберон.

И за мене е вече голям,но не иска по друг начин да го пие.Говорим си често за това,че вече не е бебе,че е редно да си яде млякото с лъжичка,но той не иска.Снощи дълго време не можа да заспи без шишето(вече беше изпил едно и аз му казах,че няма да му дам повече).Беше станало почти полунощ и му напълних още едно шише,не че той поиска,но не ми отказа и заспа.
Виж целия пост
# 39
Аз днес пробвах да дам на мойта сладурана следобедното мляко в чаша с накрайник и успя да изпие едва 80 мл с тази чаша и даже не искаше да си допие остатъка от биберон.
Отучването не става от веднъж. Трябва да сме настоятелни и да прилагаме разни трикове. Но това е друга тема.
Виж целия пост
# 40
на 1...в началото пиеше около 800мл....Кърма/после АМ, паралелно ядеше с прясно мляко за следобдна крем, случваше се често да хапне по малко кисело, каша сутрин млечна... към края на година и 10 месеца отказа АМ...преди това няколко месеца пиеше само вечер по 220-250....+ допълнителните си останаха.
на 2 години....същото каша млечна сутрин, десерти с 250 мл мляко прясно или кисело следобяд....чаша какао....
сега на 3...рядко изпива по 1 чаша мляко...кисело съвсем не иска.има дни без мляко.....има други в които изпива и по половин литър...особено ако е плодово.....

виж до година и 2 месеца беше на кърмене на поискване и беше денонощно през час-два -три първа писта да си хапне/пийне.....независимо че беше и захранен ест.

Всъщност не знам правилно ли е да му броя кремовете и т.н....но крем или не...с него си поглъща едно количество мляко все пак....
Виж целия пост
# 41
Около половин литър изпива на ден.Кисело мляко хапваше преди,но сега....много рядко.
Виж целия пост
# 42
Не знам  Peace
Първото си дете кърмих доста време и никога не съм знела колко пие, но явно му е било достатъчно. След около годинка започнах да му давам и кисело мляко. Колкото пожелае. Прясно опита след 3 г. и пие по около чаша седмично. Т.е. няколко дни пие, после не проявява интерес.
И с второто смятам така да действам.
Следя за вида храна. Количеството оставям децата да си го преценят  Laughing
Виж целия пост
# 43
Дъщеря ми беше на кърма до 1 г. След това - на АМ до 3 години - по около 300-400 мл. на ден. Синът ми беше на кърма до 2,5 г. След което мина на кисело и прясно краве мляко - по около 300-400 на ден.
Виж целия пост
# 44
Дъщеря ми до 6 месечна възраст пиеше АМ, вече не помня количеството. След това започнах да й давам само кисело мляко - без захар и подсладители. Стигала е до 3 кофички * 400 гр. за денонощие....
Напоследък не иска нито кисело мляко, нито Данонино (много го ядеше).
А прясно мляко не иска, освен ако не е крем някакъв.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия