Августинки 2009 - тема № 55

  • 12 724
  • 306
# 105
ЗДРАВЕЙТЕ МАМЧЕТА!!! НИЕ СЕ ПРИБРАХМЕ ДНЕС!  newsm44 newsm68

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ РОДИЛИ ВЕЧЕ МАМИ И НА ПРИБРАЛИТЕ СЕ!  newsm51 smile3525 newsm51
[/size][/size]
Ще разкажа по късно, нас ни изписаха заради рекордния брой бебета в Шейново и ни дадоха по Нова ТВ даже  Wink Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Аз бях с розова нощница на преден план с Бобкоооооо  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes..............

Един ден по рано и настана голяма лудница, още не съм в час ама свикваме  Grinning

Благодаря за палците и честитките!!! Ще пиша подробно по късно.


Виж целия пост
# 106
Честито на Милена да е жив и здрав юнака. Поздрави и на завърналите се мами. Ще очакваме да споделите емоциите си. Лека вечер.
Виж целия пост
# 107
Честито на всички родили мамчета да са ви живи и здрави дечицата и много послушни

Чочо, Данче добре дошли
Данче ще чакам да разказваш, ти плаща ли за екип, за вип стая, какво беше отношението към мамите. Аз раждах там миналата година, но нали после се смени управата на болницата, та ми е интересно сега как е.
Виж целия пост
# 108
Здравейте, момичета!
Благодаря за радушното посрещане!   bouquet
Честито на новите майчета!
Ние с Калинка се борим с кърменето. Днес уж се опитваме да я будим на всеки 3 часа по схемата 7ч.-10ч.-13ч.-16ч.-19ч.-22ч.-1ч. и май имаме успех. Много е поспалива, жълтеницата явно я държи още и се успива и суче много вяло. Опитвам се да я държа на гърда поне 10-тина минути, но тя не иска да захапе, сърди се и плаче. Уморява се от плач и заспива. И нищо не яде. Тогава започваме да и даваме изцедена кърма с шишето. Едвам с много мъка изяжда по 30-40-50 мл. Не знам дали е достатъчно. Но не се поддавам на изкушението да я тегля. На 6.08. сме на консултация и тогава ще видим колко е наддала.
Много ми се иска да суче само от гърдата, но нещо не става.
Четох за Вигантол - за какво се дава този препарат на бебето? Малко по диагонал чета, та затова, извинявам се, ако някъде сте писали вече по-подробно за него.
Чао засега от мен, ще се включвам когато мога.
Виж целия пост
# 109
Боянче това е част от упътването за пациента. Аз съм го давала на малката от около втората седмица след раждането докато навърши годинка по една капка в лъжичка с мляко. Много е важно да се дава на деца които са само на кърма.

Vigantol® Oil
Състав:
Активна съставка: Cholecalciferol 1 ml от разтвора / = около 30 капки / съдържа 0.5 mg cholecalciferol, еквивалентен на 20 000 IU витамин D3.
Показания
- Профилактика на рахит при кърмачета( нарушения в отлагането на калциеви соли в костите, причинено от липса или недоимък на витамин D)
- Профилактика на предполагаем риск от заболяване, причинено от недостатъчност на витамин D
- Профилактика на симптомите на дефицит при синдром на малабсорбция( намалено поглъщане на веществата), напр. дължаща се на хронични чревни заболявания, жлъчна цироза на черния дроб, обширна резекция на гастроинтестиналния тракт ( изрязване на част от стомаха и червата)
- Лечение на рахит и остеомалация (размекване на костите при възрастни), индуцирана от дефицит на витамин D
- Поддържащо лечение на остеопороза( намаляване на плътността на костното вещество в костта)
- Лечение на хипопаратиреоидизъм и псевдохипопаратиреоидизъм (намаляване на функцията на околощитовидните жлези).

Виж целия пост
# 110
Здравейте майчета, първия ден като се прибрахме от болницата ми се плачеше, защото каката сякаш не можеше да възприеме, че мама гушка и храни друго бебе, непрестанно си задавах въпроса как да намеря достатъчно време, за да й покажа, че я обичам както преди и нищо не се е променило. Ставах и през нощта, за да я гушкам.  Cry
Но на другия ден всичко започна да си идва на мястото. Тя вече ме гледа с интерес като го кърмя, усмихва се, казва "бебе". Това ми стопля сърцето. Опитва се да го гали, а през нощта като плаче почти не го чува, защото свикна с гласа му.
 hahahaДори вчера простирах и чувам, че Ейми ми вика да дойда, разбира се по бебешки, а то било защото Петьо се разплакал.
Иначе се кърмим, май на два часа, през нощта нямаме нощна пауза, почивам си, защото през останалото време той спинка, с малки изключения. Излизаме на разходка от първия ден след изписването, с двойна количка сме, все още свиквам с габаритите и тежестта.
Виж целия пост
# 111
Честито мами августинки и малки августинчета!
Не можах да се въздържа и да не надникна във вашата тема спомняйки си за моите трепети преди година....Леко раждане,здрави бебета и достатъчно кърма ви желая....  bouquet
Виж целия пост
# 112
мамиии искам да попитам някой знае ли тези шипенца на др.браун който са само за кърма ли може да се ползват или мога да си ги ползвам и за друго -  вода , сок .... и т.н.
че така като гледам всичките ми шишета са на др.браун и едно на чико ама то е  от това с чупката което е (ако се сещате за кое ви говоря)

дали ще трябва сега да си купувам на ново шишета или ще мога да ги ползвам тях без проблем  ? Thinking


В тази жега не е нужно като родя бебка да я държа 40 дена вкъщи нали ? айде примерно към 10-15 дена ще поседим така или иначе аз ще съм секцио но после мога да си я извеждам нали ?
Тука вкъщи ме побъркаха с техните глупости вече ... ама да не го видели ама незнам си какво ... ама в тая жега нема да втикясваме вкъщи!!!
Виж целия пост
# 113
Честито момиченце на The Sunrise, честити момченца на Невчето и Еlyah. Да са живи и здрави и много да радват мама и тати.

angel1, одеве ми попадна из къщи една химикалка на UPS - пише си United Parcel Services, не postal. Wink

Петя, ти защо дохранваш? Казвам ви - малко са педиатрите дето разбират от кърмене. На повечето им дай да шашкат майките, че детето е наддало със 100 грама по-малко и има нужда от добавка.
За ортопеда - не е до нужда, просто си е необходима консултация, полага се даже направление по ЗК.
Те и масажите половината педиатри не показват, че трябва да се правят на бебетата.
Няма да остане недохранен. Не се лъжи с тая помпма и това цедене. Давай само бебо да суче, ако трябва му давай по-начесто да суче, дори и да заспи пробвай 2 часа по-късно да му набуташ гърдата. И се опитай да не се притесняваш, че и това много влияе. Нашата педи пък каза в никакъв случай захар да не слагаме във водата, ако можеш да ги разбереш тия педиатри.
Съжалявам, сигурно съм досадна.
Стигнах до Цветините писания, то явно кърмаческия опит си говори.

Цвети, и аз бях така с бебето. Като си я донесохме в къщи все едно винаги сме имали бебе, а иначе нищо не можех естествено да си представя. Но много ценна ми беше и подкрепата на мъжо ми, който категорично ме убеди, че Ивайла няма нужда от добавка. Това съвсем първите дни, когато педи каза, че нямам кърма и да давам гърда, но после АМ.

Джули, щях да питам къде изчезна. Ние си взехме Пег Перего Венеция. Много ми хареса, почти нова е, а и ни я намали с 60% от цената, на която я е купила.  А и отговаря на това, което търсех.

Чочо-сан, Данче, добре дошли.
Чочо-сан, това за първи път го чувам. Как така не е слязла хубаво в гърдите ти? Тя как ще слезе, ако бебка не суче? Трябва да и даваш да суче. Имаше някакво определение за предно и задно мляко май (сега се сещам), но и двете са полезни за бебето.

Гери, браво, че си такъв куражлия. Стискам палци да не се повтаря. Брей, не знаех, че разстройството предизвиква контракции, ти имаше ли?

Бояна, Вигантол е витамин Д. Май да не направи рахит, помня ли и аз вече. Аз го капех директно в устата, не съм го слагала в мляко.

Hriseto, естествено, че може и за друго да ги ползваш, не виждам причина да не може. Това с 40-те дни са яки суеверия, съжалявам, че родата те побърква. За мен е безумие 40 дни в къщи. За Ивайла май ми каза на 10-тия ден от раждането да я изведа.

Кой пиеше Арника ли беше? Захира, ти ли го пиеше? Как точно се казва люкарството?
Че една моя приятелка (тя е от бойната група мами консултанти по кърмене) ми каза, че след второто и секцио е имала яки контракции докато е кърмела и ми го препоръча да го пия преди и след операцията.

На вече настоящите мами (както и на бъдещите, разбира се) желая да не се тревожите много за бебетата, да го карате, ако може по-спокойно, всичко ще си дойде на мястото. Признавам си - първия месец си е труден, особено докато овладеете тънкостите на кърменето.
Стискам палци всички да се справите, особено ако имате желание да кърмите бебетата.

Виж целия пост
# 114
Въпрос към родилите вече мами- давате ли водичка за изплакване на устата? Как - с шише или лъжичка?

Аз не съм изплаквала никога. За мен това е част от поредицата бабини деветини. Млечницата са гъбички кандида, и да плакнеш и да не плакнеш - все тая. Заразяването става чрез вагинално раждане, ако майката има кандида или от гърдите, от антибиотици също. Освен това не знам да има бебе, което да не връща поне мъничко мляко и дефакто все ще има по малко мляко в устата.

За количествето изцедена кърма също съм съгласна. Аз въобще не можех да изцедя нищо. И двете ми деца първия месец качиха по 1 кг, малкото дори 1.5 кг така че въобще не е критерий изцеждането. Ако бебето суче вяло или имате чувството, че е недохранено не давайте вода и никакви залъгалки. Тя кърмата е над 90 % вода, така че бебето жадно няма да остане, от залъгалките пък се изморяват и не им остават сили да сучат  Grinning

Аз никога не съм будила дете за кърмене, през нощта задължително кърмене - никакви води или чайове, между другото именно през нощта са сукали най-много. За мен кърменето е нещо много лесно, стига майката да се води по бебето, поне в началото и да слуша природните си инстинкти, а не съветите на педиатрите, които в повечето случаи са за даване на адаптирано мляко  Wink

Виж целия пост
# 115
На 01 август Бог благослови stella77 с още един син - Емил-3500!
Да е жив и здрав малкия юнак!

Добре дошли на Данчето и Чочо-сан!
Виж целия пост
# 116
Здравейте! Честито на новите мами, да са им живи и здрави бебоците!   bouquet   bouquet   bouquet
Гери, и аз имах такава нощ миналата седмица...много неприятно, а и доста си ме болеше.. като преди менструация..ама като отидох в тоалетната бързо разбрах каква е ситуацията,но си откарах нощта така с доста болки.. на другия ден нищо ми нямаше! Дано и при теб да мине толкова бързо!
Сънчо, Цвети, много ме надъхвате с това кърмене и много добре ми действате! И аз смятам, че цаката е честото слагане на гърда и така мисля да правя! А за шишета не знам какво го мислите от сега, нали ще кърмите,  шишета не ви трябват!
За излизането навън - една седмца макс в къщи и хукваме на вън, че то лятото свърши.. така съм го планувала... дай Боже!
Сънчо, честита ти количка! Със здраве да си я ползвате и много разходки с групичката мами от форума да правите!!!
 
Виж целия пост
# 117
Честито на новите мами и добре дошли на тези, които вече са се прибрали!   bouquetПредполагам момента, в който си прекрачиш прага вкъщи с бебчо е също така вълнуващ! Дано свикването едни с други да е бързо и лесно! Simple Smile
Аз много мисля за момента, в който ще сме си сами с бебка и ще трябва да се гледаме - така ми се ще нещата да си идват от само себе си, да ми заработят инстинктите и да съм спокойна - мисля си, че така и бебето ще се чувства спокойно и уверено! Ама ще видим - за сега само ме стряскат с някакви истории за неспокойни бебета, които плачат по цяла нощ месеци наред и как като нямало кой да ми помага, нямало да се справя. Аз ще имам помощ в началото де, ама за кратко, после искам да сме си самички! Simple Smile
Виж целия пост
# 118
Сънчо,аз имам и проблем със зърната-не искат да щрънат /така да се каже/ и Дани не може да ги захапе добре,за да суче  Cry.На всичкото отгоре,само лявата гърда пуска много,а дясната-почти нищо  Cry.Цедя се и така й давам.Тази сутрин изцедих 65мл,ама не й стигнаха,та изяде още 35мл АМ  Peace.Сега явно ще спи повече от 3 часа  Peace
Виж целия пост
# 119
В 07.47 проплака бебе Димитър на мама ribkata87!Бебо е 3200, 51 см!Мама пише,че е родила за 5 часа и пожелава на всички такава радост!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия