Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 6

  • 49 009
  • 829
# 120
Lucky Plam, ще ти отговоря само за Сингулера - купих го преди няколко дни, доплаща се 13 лв (за хапчета 4мг става въпрос).
Виж целия пост
# 121
Привет  Laughing
Lucky Plam добре завърнала се. Радвам се че малката е добре  Hug. А щом ще ходите при хомеопат, сингулера сигурно ще Ви кажат да го спрете изцяло, мисля че не може да се комбинира едното лечение сдругото. За спирометрия незнам какво да ти кажа. Мисля че и др. Куфарджиева може да Ви направи. Но Цвети май е малка още за нея. Самото изследване е доста трудно, аз едвам се справих с него, а за малките деца дпод шест - седем години е доста по трудно  newsm78, но може да опитате все пак. Карай я в къщи да надува балони за да свиква. За лекарите които питаш, аз нищо немога да кажа, ние не сме ходили при тях.
Аз днес ходих до социалните да занеса копие от ТЕЛКА и една любезна служителка като започна да ми вади разни молби и декларации и да ми обяснява към коя какви документи да приложа, направо се шашнах #Crazy. Събрах си бумажките и към къщи, сега ще сядам да ги попълвам, ама те много бе, направо нямам думи. и ми казаха, че след като ги подам ще правят някаква социална оценка на детето и после ще подаваме друга декларация и чак тогава евентуално ще ни кажат дали ще ни отпуснат някаква социална помощ и в какъв размер ще е тя. newsm78Ужас, страшна бюрокрация. ДАно само тичането и ходенето по мъките да не е било напразно. А тия декларации са просто ужасни и идея си нямам какво да попълвам в тях. Някой ако е попълвал скоро да се обади, ако имам въпроси да питам на личини директно, да не занимавам всички с тия глупости Blush.
За тъпите идеи на ЗК за сингулера вече ми омръзна да пиша и да се удивлявам. Какво ли не измислиха вече, направо ми писна. #Cussing out Ние го взехме още в петък и засега нямаше проблеми, не сме доплащали нищо все още, става въпрос за прахчетата ooooh!
Виж целия пост
# 122
Ех, супер сте-съвсем навреме ми отговаряте, сега се изстрелвам към поликлиниката.Нашата хомеопатичка комбинира в случай на нужда ХЛ и сингулер, така че ще си взема последната доза с надежда да не ми трябва Praynig
Утре ще имам сигурно още куп въпроси, но пак-много ви благодаря, момичета Hug
Виж целия пост
# 123
Семирамида, и на нас са ни правили социална оценка тамън 4 пъти. 2 пъти за Мария и 2 за Минко. Първият път дойдоха в къщи следващите ни викаха там. Принципно задават въпроси за детенцето от кога датира заболяването, как му се отразява, как се адаптира детето в яслата и градината ако ходи, агресивно ли е и т.н. Имате ли кола, апартамент - подходяща среда за него. Но не се тревожи, не е нещо особено. Тя се изготвя и на база на нея се отпускатдопълнителните помощи за транспорт, лекарства, балнеолечение и т.н
А спирометрията как се прави newsm78 На Минко аз поне си мисля че докторката му я прави на 3до 6м. Има си апарат в кабинета, вкарва данните му - години, килограми височина, и го кара със всичка сила да духа в една тръба. Това ли е спирометрия???
Lucky Plam добре си си дошла... пожелавам ви много здраве и никакви пристъпи
И сега за нашето посещение при алерголог. Та ходихме днес с Минко. Определено доктора не е мой тип, и ще си останеме с това виждане. Не каза нищо по различно от това което вече знам, освен че ако не се вземат сериозни мерки нещата ще започнат още повече да рецидивират. Мисля да говоря с Иванова, и ако там нестава нищо да отида и при Мустаков. Ама вече толкова ми е писнало, че усещам че се нося по - течението. Хич не ми се занимава, предпочитам да си купя лекарствата сама SickНо все пак не съм лекар, и е ясно че така неможе да продължаваме, нещата може да се задълбочат. Според доктора всеки следващ път ще бъде по тежък от предишният. Така че сега ще търся решение на нашият проблем. Минко и се разсополиви нещо.
Виж целия пост
# 124
Майчета, здравейте!
Моля за информация и отзиви за добър детски алерголог във Варна.
Предварително благодаря
Виж целия пост
# 125
Здравейте на всички!Минахме вчера на преглед, първо при личния лекар с въпрос(който ми подсказа самия д-р Филчев, при когото смятам да водя Цвети)-дали не може със зелен талон самия личен лекар да удължи и предпише сингулера, и понеже питах много усмихнато и пърхащо с мигли-О!Чудо!!!-можело!Е как така никой не казва, бе, да ни спести разхождането всеки път до пулмолог, опашките, притесненията?Давам ви го като информация и на вас, за да спестите малко нерви(в случай, че великия личен реши, де)
На прегледа при хомеопатичката изписа на Цвети само инфлуцид-за да подготви терена за зимата, а едва октомври ако върви всичко добре(Дай, Боже) ще включва нещо за дробчето-може би Poumon histamine 15ch и Blata 5 CH(по напред четох че едно майче пише за същите и при нейното детенце)А на нас с мъжа ми също някаква хранителна добавка с цел по-малко боледуване зимата-Мумио се казва.Тъй като на нас ни предстои сега да ходим на Св.Влас на море, хомеопатичката предупреди, че от морето често се връщат нейни пациенти със свински грип-протичал с 3 дни много висока температура(39-40 градуса) и след 3-ти ден настъпвало рязко подобрение.Естествено, се притесних, но на въпроса какво значи ако се разболее от този грип ми отговори-ами че е болна от свински грип, нищо друго-просто информацията за заболелите от него беше силно манипулирана, защото(по съвпадение Wink) сега на пазара излиза нова ваксина точно за него-чудодейна Mr. Green и скъпа Rolling Eyes И ако случая на болен не е в София и не се усетят навреме да пуснат лабораторни изследвания за него точно, просто го вписват като вирусна инфекция.
В заключение-бъдете здрави, но ако все пак има разболял се-не се страхувайте, момичета-изход винаги има, стига да вярваме и да мислим позитивно!
(простете лиричното отклонение, просто чета "Подсъзнанието може всичко" за деца от 3 до 12 години Embarassed)
Виж целия пост
# 126
Майчета, здравейте!
Моля за информация и отзиви за добър детски алерголог във Варна.
Предварително благодаря
Здравей! И аз съм в издирване на същия специалист. Направих проучване и се оказа, че най-спряганите имена са две - Петришка и Малячкина. Точно се спрях на Петришка и наша близка лекарка педиатър ми сподели, че и двете са ужасно претрупани с пациенти и подхождат по абсолютно еднакъв начин към всички малки деца, никакъв индивидуален подход - и при прегледите, и при терапията.Препоръча ми новата клиника на Кисьова (младата), но още не съм я посетила. Разговорът беше вчера,и координати нямам още. Като ги открия ще споделя! Оставам с впечатлението, че в нашия град няма специалисти, добре запознати с алергичните дихателни проблеми! И по себе си съдя - от години страдам от остър алергичен ринит, е, не се намери кой да ми помогне! Вече изпуших - вчера на детето ми, което е с бронхоспазми лекуващата изписа Нурофен. В листовката му ясно пише - "да не се използва при деца, които имат склонност към астма, ринити, алергии..."Обадих й се, отговори ми: "Е, тя сигурно няма да реагира...ще видим"! Ха! Що да не видим, наистина...
И още дасе оплача, че вече не знам на кого - вчера й споделям, че дори и когато е здрава, Елица често за кратко учестява дишането, прохърква, задъхва се, а тя ми казва:"Ама, ти прекалено внимателно се вглеждаш в нея!" И таз добра!
Виж целия пост
# 127
Знам, че някъде по-назад е питано, но моля повторете-за децата навършили 5 години трябва ли да се изписва нов сингулер -от 5 мг, вместо от 4 мг? Чета, чета-ама пише за 4 мг-за деца от 2-5 г. А за 6 мг-за деца от 6 до 14г? Ами тези по средата-навършили 5 и още нямащи 6 години, какво?Цветка прави 5 години сега в Неделя, а вчера като взех сингулер 4 мг.орални таблети за дъвчене, изписа компютъра на фармацевтката, че възрастта на пациента надхвърля предписаната?Е, взех го, но с уговорка ако има проблеми да ми се обадят на мобилния телефон, а аз искам да знам какво следва, ако има някакъв проблем Tired
Виж целия пост
# 128
Вече изпуших - вчера на детето ми, което е с бронхоспазми лекуващата изписа Нурофен. В листовката му ясно пише - "да не се използва при деца, които имат склонност към астма, ринити, алергии..."Обадих й се, отговори ми: "Е, тя сигурно няма да реагира...ще видим"! Ха! Що да не видим, наистина...
И още дасе оплача, че вече не знам на кого - вчера й споделям, че дори и когато е здрава, Елица често за кратко учестява дишането, прохърква, задъхва се, а тя ми казва:"Ама, ти прекалено внимателно се вглеждаш в нея!" И таз добра!
 
Да ти кажа, на моите от Нурофена им няма нищо, въпреки, че са страшно и абсолютно алергични, със задължението да правят пристъпи от невъзможни неща! По повод задъхването на детенцето ти: големия страдаше от такива симптоми като малък. Преодоля го към 16 година. При него най-добре беше с колело. Обяснението бе - при колелото има ритъм, който влияе добре на дишането, докато при вървенето  - нарушавал се ритъма и от там - задух, прохъркване и др. Та до 6 год. все с колело ходихме. Е, така и не се научи да бяга като хората, но поне вече върви нормално. За да не стане така и с малкия - него го замъкнах да пее от малък. Много му помогна - нали се овладява дишането.
За Малячкина - налага се да я сменям, че големите отказват да ходят при нея, а ми предстои същия път и с малката. Като трябва да отидат /а ходят 1-2 пъти годишно/ такъв панаир ми спрятат... Тя държи за всяко заболяване при нея да се ходи, но моето джи пи е много на място, познава си ги от бебета, знае целия род и наследствените заболявания, алергиите, усложненията, и си ни лекува адекватно. И понеже няма пречка да ни изписва за възможното време всичко, което Малячкина е писала/включително и да заменя нещо, ако е възможно/ - не се налага да споря с други кое им понася и кое им действа добре. Ако не бяха протоколите за физическо и необходимостта от лекарства за поддържащо лечение, изобщо нямаше да ходят. Ей сега от март месец спорим с малкия че трябва да ходи, а той "НЕ" и това е. Ама вече са извън възръстта, когато можеш да го вземеш за ръка и да го заведеш въпреки протестите...
Виж целия пост
# 129
 SadДнес ходих да подам документите за телк на Алекс.На все чакането,като ги разгледаха ми каза че ми искат преглед от пулмолог и алерголог от тази година.Обадих се на личния утре ще ми напише направлението,а покъсно слетобед имам уговорка с Петришка да и се обадя пак за час.Шефката ни на детско отделение пък ми каза че точно Петришка после трябва да измоля за направление от самата нея за пулмолог ooooh!.Голям филм голямо нещо,за добро или зло детето все още не е добре(поне пък Петришка ще го види в какво състояние е на тоя етап).После когато всичко свърши,пак отивам да се редя за чакането за подаване на документи за ТЕЛК Sad.Отпадна варианта веднага да махна детето от влажния ни морски климат smile3518.
Що ми стана тъй детето,искам вече да е здрав.... Sad.А всичко това и това молене и хиляди обяснения по лекарите ме умарят.Кой луд ако му е здраво детето ще иде да го реди за болно.......

п.п.За капак на всичко,вече и аз съм болна.Текът всички неща който имам,то очи,то нос то....всичко дет може.Днес говорех с кърпичката на носа,тече ми сопола като на малкия Embarassed
Виж целия пост
# 130
а ти кажа, на моите от Нурофена им няма нищо, въпреки, че са страшно и абсолютно алергични, със задължението да правят пристъпи от невъзможни неща! По повод задъхването на детенцето ти: големия страдаше от такива симптоми като малък. Преодоля го към 16 година. При него най-добре беше с колело. Обяснението бе - при колелото има ритъм, който влияе добре на дишането, докато при вървенето  - нарушавал се ритъма и от там - задух, прохъркване и др. Та до 6 год. все с колело ходихме. Е, така и не се научи да бяга като хората, но поне вече върви нормално. За да не стане така и с малкия - него го замъкнах да пее от малък. Много му помогна - нали се овладява дишането.
Дано и моята да приеме Нурофена, защото много го тача това лекарство. На голямата светкавично сваля температура за разлика от Панадола! Моята не се задъхва, когато върви или тича - никога! На година и два месеца е, но без проблем изминава завидни разстояния. Задъхва се когато седи, когато е клекнала, когато и се спи, и особено, когато е ревала.  Понякога сутрин,след като се е събудила. Странна работа! Ти си ветеран в борбата с алергиите, а аз се шашкам от всичко. Много здраве на децата!

бг мама, разбирам те и ти съчувствам, аз дори не мога да намеря лекар, който да следи, наблюдава и лекува детето ми! Горе главата! Вкъщи всички караме същия гаден вирус, между другото! Ще се оправи детенце, ще стане голям и силен, само косата на мама ще побелее!
Виж целия пост
# 131
Confused моята вече е побеляла, за съжаление.  Embarassed
Аз пък днес вместо да ходя пак до социалните, се втурнах пак по лекари и болници. Какво стана и аз немога да си го обясня, но е факт. Снощи малката се нахрани за вечеря, цял ден беше весела игра си, нищо и нямаше, но след като заспа се закашля много жестоко и аз докато я извадя от леглото и ме "ОЛЯ" в буквалния смисъл на думата,  Embarassed повърна цялата вечеря, че дори и следобедната закуска върху мен. ПОсле уж продължи да спи, но кашляше ужасно с онази гадна метална кашлица, суха и стържеща- повърна още два пъти, но само храчки #Cussing out И накрая чаках, чаках да се успокои сама, но в един и половина не издържах и и включих една доза ВЕнтолин на инхалатора. Успокои се учудващо и веднага заспа - по спокойно, но дишаше тежко и с едно дълго издишване, отвреме навреме на пресекулки. Цяла нощ не мигнах и стоях плътно над нея. СУтринта тъкмо вече унесла се и успокоена и ето - кашлицата започна отново Embarassed, пак направих инхалация, но уви не спря, продължи да си кашля с пълна сила Embarassed. ДОри не успя да закуси, защото като преглътне и започва да кашля пак неистово и да се дави. Обадих се в Токуда да проверя кой лекар е дежурен, събрах за всеки случай и малко багаж, минах през личната да се моля за едно направление за преглед при специалист, че прегледът в Токуда са го направили 35 лв.  #Cussing out и направо там. Добре, че беше дежурна едната от лекуващите я лекарки. Прегледа я внимателно и каза, че засега няма спазъм, няма и хрипове, което е хубаво, но дано да не се образуват. Този път ни изпрати в къщи да се опитваме да се лекуваме сами. Препоръча ни само пълна диета, че явно с някоя храна сме раздразнили рефлукса и оттам идва цялата работа. newsm78 ТО и аз така си мислух сутринта, но за всеки случай я заведох, не ми се щеше да чакам да вдигне и Т и после да се чудя какво да я правя.
ТА добре че не ни оставиха и успях да мина и през социалните да пусна документите. Сега ще чакам да ми се обадят от ЗАкрила на детето и да ми определят среща  Wink.
ЗА НУрофена и аз да кажа и аз последния път се престраших и дадох и вярно Т спадна почти веднага, а аз цяла нощ се бях мъчила да я сваля с три свещички, панадол и компреси с вода и оцет и нищо, а от Нурофена падна веднага. ТА по този повод др. Куфарджиева ми каза да не се притеснявам и когато се наложи еднократно или дори двукратно, че мога да дам, като го редувам и с Панадол например. От веднъж или два пъти нямало да се получи алергична реакция и да се стигне до пристъп, но наистина по принцип е хубаво да се внимава и да не се прекалява  newsm78.
Ох, сега малката пак спи и кашля ужасно, направо ми се къса сърцето.  Sick
bg_mama незнам какво да ти кажа, стискам палци да успееш и да се оправиш с документите, дано следващия път вече ги приемат и всичко да мине добре, а и да Ви дадат добър процент, че то иначе няма никакъв смисъл, процентът трябва да е 50 или над 50, но не и под, тогава нямаме право на нищо. #2gunfire. Нашият е точно 50% и пише бронхиална астма със средно тежко протичане #Cussing out, много им знаят на тях главите какво означава това, не са гледали как детете се дави и бори за глътка въздух #2gunfire
НА всички дечица само здраве пожелавам!  Hug
Виж целия пост
# 132
Здравеите от давна не съм писала, сякаш от страх да не предизвикам съдбата.Няма да казвам точно от колко месеца не сме пили антибиотик или пък някакво друго лекарство, дори май месец изкарахме и варицела и след това пак не сме се разболявали/в момента сме само на сингулер/  Embarassed.Направо ми е много кофти,гадно и неловко заради вашите дечица дано да оздравяват пожелавам ви всичкото здраве на света. Hug
Аз също за температура давам нурофен, в редки случаи го комбинирам с хексалгин, доволна съм много от нурофена, аз панадола мога да кажа че на моите деца не им действа .
Виж целия пост
# 133
Съжалявам Семирамида. Започни да правиш по-често инахалации с физиологичен разтвор. Имам и спомен от болницата че ни караха да повдигаме възглавниците на децата на 45гр., да не приемат много течна храна вечер. Бързо оправяне ви желая.
И Минко нещо е хремав, появи се някакъв нов обрив по целият корем, започна и да кашля... ще видя как ще протекат нещата при нас.
Виж целия пост
# 134
Семирамида, marychery Hug
Пожелавам бързичко да отшумят неразположенията при дечицата ви! Съжалявам, че пак имате проблеми и се моля да не се случва или ако се случва да е колкото е възможно по-рядко-на всички  Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия