ЮНОШЕСКИ АРТРИТ-3

  • 143 611
  • 753
# 525
здравейте на всички майки,

Темата за юношеския артрит силно ме вълнува. Аз съм с  ревматоиден артрит от ве4е 5 години и съм на 22. Далеч съм от възрастовата група на юноша, но се надявам че опитат ми може да помогне. Също така живея и в чужбина и вярвам има разлика в подбора на лекарстава които се предписват.

От личен опит и проучвания научих че при артрита харанителния режим е много важен. Не става дума за онези лудите диети и режими които изключват почти всичко от менюто. Всъщност единственото нещо което научно е доказано да има вредно влияние и да влошава възпалението при ревматоидния артрит са омега 6 мазнините. И точно обратното омега 3 мазнините, не дразнят и дору оказват положително влияние върху цялостното здраве на организма. Омега 6 мазнини има в червените меса и млечните продукти ( сирене кашкавал, мляко и кисело мляко ). Ако приема на червени меса и млечни продукти се спре отганизма би трябвало да се почъвства по добре. аз вече от месеци внимавам какво ям заменила сам млякото в кафето с оризово или бадемово мляко не ям червени меса а наблягам на чистото пилешко месо и рибата и се чубствам по добре. И когато на Великден изядох едно яйце, час след това ставите ми бяха възпалени и болезнени.

Аз съм минала през няколко лекарства, бях две години в ремисия. Сега съм на  Methotrexate инжекции. Понеже страничните ефекти са ужасни и гледам по какъвто и да е начин, да се справя с болката и възпаленеието. Топли вани, топли/ студени компреси, масло от канела ( трябва да се разреди със друго масло, помеже е много силно и не може да се използва само, масло от жожоба, рициново, зехтин са добър избор за разреждане ).  Маслото от канела има противовъзпалителни свойства и когато се намаже върху възпалените стави трябва да помогне.

Надчвам се личнияи опит да помогне поне малко. Успех на всички майки и най вече да са ви живи и здрави малчуганите Simple Smile))


Надявам се личния ми опит да помогне.
Виж целия пост
# 526
 мишеле благодаря ти за споделеното.
по повод хранителният режим вижте на какво попаднах:


http://www.lechitel.eu/bolesti/revmatoiden-artrit

за мене мога да кажа чесъщо се влошавам от червени меса, но и от бяла захар - като си похапна повечко шоколадчета и вафлички и ела да видиш на другият ден как се чувствам......
Виж целия пост
# 527
Здравейте, мами! Ние от една седмица пак се влошихме, за пореден път я удари в очите- слагахме инжекции и в двете, утре сме на преглед-дано всичко да е наред. Коляното се поду и пак Ледерлон, миличката , вместо да си почива ваканцията обикаляме болниците. Това са нашите неволи и не знам до кога ще продължат... Иначе имаме и хубава новина- баткото ни е приет в УНСС със специалност бизнес-икономика, точно там искаше да влезе и е много щастлив, но покрай притесненията за малката той като че ли остана малко на заден план и сега ми е жал и ще се помъча някак си да компенсирам , дано да успея! От мен поздрави , само ви натоварих, но така ми поолекна!
Виж целия пост
# 528
Здравейте и от нас... На Ана й правиха пункции на двата глезена преди около 2 седмици...иначе е добре, но бяха под-дути и не спадаха....пак сме на метотрексат....т.е. върнахме се в "първи клас"...Жал ми е, че покрай бебока не мога много да й обръщам внимание....Тази седмица бяхме и двете с гнойна ангина....В тази жега с температура...ужас.... Ама и това мина....Оплаках се ,олекна ми и на мен...Какво да ви кажа.....Пазете се и целувки на дечицата прекрасни...
Не давайте на децата си СУМАМЕД...на нас ни се отрази много зле, а и пише за страничен ефект болки в ставите...Ана три дни беше с болки, но го спрях-сумамеда- и се оправи...




Виж целия пост
# 529
Здравейте! Сетила съм се да попитам някой давал ли е ленено масло? Казват, че действало много добре на ставите и аз съм решила да опитам, а вие моля споделете мнение! Angie, много съжалявам, че пак сте изпитали болки и детенце се е мъчило, но пък сега ще и е добре и няма да има болки. Е, нямат ли край тия мъки при тези невинни душици, уж всичко е на ред и пак... Аз много се надявах на пубертета, но тя другата седмица ще прави 16 г. и не виждам отърване. Поне тук си сподсляме и някакси ни поолеква , до колкото може. Ние днес сме пак на очен, на поредния контролен преглед- лошото е, че и с очите го закъсахме много.  Чао и приятен ден!
Виж целия пост
# 530
ленено масло давам по-рядко
рибено постоянно
рибеното /по мое мнение/ действа много добре
лененото също ще е само от полза
давам и вигантол и фолиева киселина
не вредят, ако не помагат

Виж целия пост
# 531
На нас ни изписаха пък Витабор и Салазопирин, понеже с Волтарена и Резохина нямаше промяна.
Все още има течност в коляното.
Сега трябва 2 месеца да ги пие за да има натрупване и чак тогава започват да действат.
Лекарката твърди, че това е леката артилерия.Дано.
Виж целия пост
# 532
possessed, благодаря много! И аз давам фолиева киселина от доста дълго време,  тя помага  и за намаляване страничните ефекти от отровите на другите купища лекарства. Ще пробвам и ленено семе. Мойта пие метотрексат,волон 4 мг.,който е с по-малко странични ефекти от медрола и фолиева. На последното изследване от петък след низорал( явно беше направила някаква гъбична инфекция) СУЕ беше 12 и ЦРП по-малко от 2 .Според мен лекарствата помагат за образуване и на други инфекции и когато е с лоши показатели е нужно да се търсят. За справка преди 20 дни бяхме с 58 утайка и 60 ЦРП. Това е от нас, поздрави. Бръмбофръц, скорощно оздравяване!
Виж целия пост
# 533
метотрексата подтиска жестоко имунната система, затова се закачват всякакви инфекции и вируси
и бацили и тн

салазопирин и ние пихме, по-леко е от метотрексат
Виж целия пост
# 534
Ох, момичета, желая много здраве на дечицата ви! Толкова ми е жал. Всеки път се чудя, как може така да се мъчат тези деца. Къде правите изследванията на АНА, в София? Правите АНА скрийнинг или АНА профил? Според изследванията ни тук, моята Еми е абсолютно здрава, но не съм сигурна, дали мога да им се доверя. В началото на септември трябва да повторим всички изследвания, къде да ги направя за да съм по-сигурна?

  bouquet
Виж целия пост
# 535
Ние винаги ги правим в Цибалаб, и съм много доволна, защото на два пъти се е налагало да ги повторим, че аз съм Тома неверни и в други лаборатории се потвърждават. Има дори и лаборатория на Цибалаб, тя е централната и е близо до педиатрията, която работи без почивен ден.Правиме АНА скрийнинг. Ще бъдете здрави  и не се притеснявай!
Виж целия пост
# 536
 Благодаря, pivka. И вие да сте здрави!
И аз до скоро правех изследванията в Цибалаб и бяха в норма в последните няколко години. Преди известно време ви писах, че откриха на Еми увеит на лявото око. Изследванията не се промениха. преди месец правихме изследвания в Цибалаб- пак всичко ОК, после ги повторихме в Александровска, няколко дни по-късно- пак ОК. Заминахме за чужбина, там откриха на Еми бактерии в урината-тука беше чиста. Върнахме се с доста завишена АНА, според лекарите, много възможно в резултат от терапията, притеснително, но го приемам, решихме да направим изследвания непосредствено след прибирането- пак отрицателни, честно казано съм леко объркана, защото ми се струва направо невъзможно за 10дни да свали АНА от 1:320 до 0,03 (което дори не се пише в резултатите, а се отразява само, като (-). В началото на септември трябва пак да направим изследвания, но са толкова противоречиви чувствата ми, относно резултатите. Всичко друго е в норма.
Виж целия пост
# 537
Не знам какво да кажа, просто се доверете и  дано да са истински показателите. Ние утре сме на комисия за Енбрел и се надявам, че ще ни продължат лечението с него, защото в противен случай...много ме е страх. Вече пета година сме на него и не му се вижда края. Пак започнах да мрънкям и спирам, бъдете всички здрави!
Виж целия пост
# 538
Мами, ние минахме комисията и продължаваме Енбрел! Стискайте палци и ние на вас всичко да е наред и много здраве на дечица!
Виж целия пост
# 539
браво, честито
а дано да има ефект
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия