Великобритания - тема 27,все още ваканционна !

  • 50 406
  • 726
# 195
Като заговорихме пак за документи ,да попитам отново:
Има ли детенце с 3 гражданства,или да сте се интересували за 3-то?
Има ли детенце тук с британско гражданство,без родителите да кандидатстват за такова?

Относно изписването имената на латиница,настоявайте твърдо за вашият вариант.

Гледам темите ще се заключват вече на 50та страница. Дали да не  сменим заглавието на  Лятно-Коледна ваканционна  Laughing .
Мери, браво за лънч-бокса! Ние също сме със стол  и няма да ми влязат в употреба, за съжаление.
 
Аз заминавам за Брюксел на бири и шоколад. Приятен уикенд на бегачките(ще си мисля за вас  Mr. Green ) и на всички останали!
Виж целия пост
# 196
juliankata, ако с това ще ти бъда полезна - когато вадехме БГ паспорт на малката, бяхме си в БГ, и на формуляра изрично записахме как искаме да се изпише името й на латиница, така че ти просто си го записваш както искаш. За двата паспорта също не виждам проблем, поне за момента, и двете конституции позволяват двойното гражданство, така че просто си минавате през процедурите по издаването на паспорти. Ако се приеме един ден предложението БГ конституцията да не позволява двойно гражданство, мисля, че някой го измисли покрай изборите тази година, тогава ще трябва да избирате кое гражданство да запази детето, но хайде дано не стигаме дотам Simple Smile

Принципно е така,но има  значение детето къде е родено. Ако е в УК - добре,ако е в БГ даването на citizenship не е straight forward....

В бг ще е родено ...Не е ли straigh forward ако единият родител е british? мисля че мъжа ми чете нещо такова някъде... newsm78
Виж целия пост
# 197
Като заговорихме пак за документи ,да попитам отново:
Има ли детенце с 3 гражданства,или да сте се интересували за 3-то?
Има ли детенце тук с британско гражданство,без родителите да кандидатстват за такова?

Относно изписването имената на латиница,настоявайте твърдо за вашият вариант.

Гледам темите ще се заключват вече на 50та страница. Дали да не  сменим заглавието на  Лятно-Коледна ваканционна  Laughing .
Мери, браво за лънч-бокса! Ние също сме със стол  и няма да ми влязат в употреба, за съжаление.
 
Аз заминавам за Брюксел на бири и шоколад. Приятен уикенд на бегачките(ще си мисля за вас  Mr. Green ) и на всички останали!

1.Moje da ima detence s british citizenship,ako e rodeno tuk v UK i v momenta na rajdaneto  pone edninia roditel ima ILR napravo apply-va za pasport

2.Може да има дете с british citizenship, родено в УК, но нито единия от родителите не е имал ИЛР, но поне единия е получил такова впоследствие.Тогава се подава първо апликация за натурализация и след това с издадения сертификат се подава за паспорт.

И в двата случая родителите може никога да не станат бритиш.

За три гражданства - не знам.....дори не съм чула...пък и във всички страни се говори за dual citizenship..
Виж целия пост
# 198
juliankata, ако с това ще ти бъда полезна - когато вадехме БГ паспорт на малката, бяхме си в БГ, и на формуляра изрично записахме как искаме да се изпише името й на латиница, така че ти просто си го записваш както искаш. За двата паспорта също не виждам проблем, поне за момента, и двете конституции позволяват двойното гражданство, така че просто си минавате през процедурите по издаването на паспорти. Ако се приеме един ден предложението БГ конституцията да не позволява двойно гражданство, мисля, че някой го измисли покрай изборите тази година, тогава ще трябва да избирате кое гражданство да запази детето, но хайде дано не стигаме дотам Simple Smile

Принципно е така,но има  значение детето къде е родено. Ако е в УК - добре,ако е в БГ даването на citizenship не е straight forward....

В бг ще е родено ...Не е ли straigh forward ако единият родител е british? мисля че мъжа ми чете нещо такова някъде... newsm78


Ако е родено в БГ може да вземе ситизеншип директно ,ако бащата е бритиш и маиката има ИЛР....

Ако е родено в УК - детето ще вземе ситизеншип от бащата.......

Виж целия пост
# 199
 Embarassed Rolling EyesМного глупаво може да прозвуча ама съм много на Вие с рестрикциите,национализирането и гражданството в тази държава.Много оплетено ми звучат а и чесно казано не ме касаят.Единственното нещо което ме интересуваше в тази насока беше да имам правото да работя на пълен работен ден и след брака с мъжа ми придобих това право(синя карта) от там нататък не ме касае ни гражданство ни национализиране.
Зададох си въпроса относно детето ама нали съм си както казах" много" Rolling Eyes `наясно` Embarassed оставям съпругът да се тревожи с национализирането на детето аз ще се оправям само в бг да си го направя българче и да my запишат имената правилно:)
Мисля първо да се съсредоточа да го износя и родя,че каквато съм кекла...  Blush baby_neutral
Сърдечни благодарности за отговорите...   bouquet
Весел и усмихнат weekend на всички.  newsm51
Виж целия пост
# 200
здравейте и от мен, напоследък балансирам между работа, ученик и курс и не знам къде съм и чак сега успях да изчета страничките.

честито начало на учебната година на всички ученици, малки и големи ! моят Жоро днес започна рецепшън и най-много го впечатли, че оградата на училичето е зелена (любимият му цвят). не мисля, че ще има проблем с адаптацията, по-скоро с яденето ... не е от ящните деца той ...  днес взех скул мийл и ми каза, че са яли фишфингърс, колко е ял не знам, учителката ме увери да не се притеснявам, че много от децата като видели другите, копирали и злоядите прояждали ... дано, че всички дрешки са му за 4-годишен ... аз взех всичко от М&С, харесвам панталоните, че не се гладят и че може да се регулира широчината ... обувки от Кларкс с лепки. в нашето училище до вторник ще са до 1.30 и после от сряда на фул тайм ... нямам никакви идеи какво да слагам за обяд, кактои как ще ги яде. ако сложа нещо течно и дори кремообразно, бедна ми е фантазията в какъв вид ще се прибере ученикът. днес ми го върнаха с резервен пуловер до коленете, защото се измокрил като си мил ръцете ...

аз работя до края на септември и после нямам идея каква работа да си търся - фул или парт тайм. много ми е трудно с готвенето, занемарих си курса, сега пак започваме да четем с ученика и май докато малката тръгне на градина догодина най-много на парт тайм ... не ставам за супермам определено.

Биляна, добре дошли и честито за приема в желаното училище! ако те интересува нещо по емиграционни въпроси, Соломон & Партнерс са светнати, има и българи там - координати има в бг хелп.
Виж целия пост
# 201
Ако е родено в БГ може да вземе ситизеншип директно ,ако бащата е бритиш и маиката има ИЛР....
Това не го ли промениха?! Щом бащата е бритиш, независимо от статута на майката, си е и британче  newsm78
juliankata, наистина, остави бащата да се кахъри Wink
matzo ball, аз съм българка, бащата е руснак, всички сме британци. Децата имат право и на трите гражданства, но не знам след 18 години какво става  Thinking Специално сме ходили да ги запишем в руското посолство, преди да навършат годинка, такива им бяха изискванията, но документи руски не сме им издавали, записани са в паспорта на бащата  Crazy
мишолина, как мина първият ден на ученичката  Grinning Да споделиш рецепти за лънчбокс, които са ти допаднали и твоята ги харесва, да обменим опит  Flutter butterflyve, ти също Wink А иначе за летните униформи, те са за лятото, а то вече мина  Whistling
Ей, всички малчугани ще започнат по цял ден, а моята 4 седмици ще е на половин. Редуват една седмица сутрин, 3 часа и една следобед, само по 2. Май само при нас е така  Tired
Виж целия пост
# 202
Merry благодаря за идейките непременно ще се възползвам. Иначе и аз го записах два пъти в седмицата да хапва в училището. Дали ще му хареса, другата седмица ще разберем.
Ето ви една идея за сандвич  Mr. Green
- ще ви трябва: масло, две филии хляб, чубрица, парче маруля, домата и едно яйце "запържено" без мазнина. Всичко се пъха между филиите и става много вкусно.

Билянка честит ти ученик - мъка мъка ама сладка Simple Smile няма как. Той ходи ли на нърсъри тук?

Приятен уикенд на бегачките(ще си мисля за вас  Mr. Green ) и на всички останали!

И ние за теб със шоколад в ръка

S T A R D U S T  моя като се прибере от училище е като изцеден, но ние сме до 3,20 -няма как да го накарам да се упражнява, та той едвам гледа. Браво на вас.

Juliankata  welcome много хубаво име сте намислили за бебето

Мишолина благодаря за сайта сега ще го разгледам. Много красива снимка

Tzvetak как е малката? Реши ли къде ще плажувате?
Като се чета много телеграфно пиша, ама като времето все не стига......


Виж целия пост
# 203
Мишолина, страшни снимки!
От къде купувате лаптоп ланчбокса - от сайта ли или ги има някъде? да пуснеш снимки на твоята ученичка като тръгне в понеделник - не се съмнявам, че ще е отличничка малката кукла!
Виж целия пост
# 204
Здравейте пак момичета!

Не искам да ви нарушавам чата,моля нека някой да ми пише на лични за детските градини в Лондон как стои въпроса.Интересува ме най вече колко време предварително трябва да я запиша и какви докс искат.Планираме заминаване средата на октомври..

Благодаря!
Виж целия пост
# 205
Ако е родено в БГ може да вземе ситизеншип директно ,ако бащата е бритиш и маиката има ИЛР....
Това не го ли промениха?! Щом бащата е бритиш, независимо от статута на майката, си е и британче  newsm78
juliankata, наистина, остави бащата да се кахъри Wink
matzo ball, аз съм българка, бащата е руснак, всички сме британци. Децата имат право и на трите гражданства, но не знам след 18 години какво става  Thinking Специално сме ходили да ги запишем в руското посолство, преди да навършат годинка, такива им бяха изискванията, но документи руски не сме им издавали, записани са в паспорта на бащата  Crazy
мишолина, как мина първият ден на ученичката  Grinning Да споделиш рецепти за лънчбокс, които са ти допаднали и твоята ги харесва, да обменим опит  Flutter butterflyve, ти също Wink А иначе за летните униформи, те са за лятото, а то вече мина  Whistling
Ей, всички малчугани ще започнат по цял ден, а моята 4 седмици ще е на половин. Редуват една седмица сутрин, 3 часа и една следобед, само по 2. Май само при нас е така  Tired

Мери, промяната е,че ако родителите нямат брак ,детето е родено в УК тогава статута на маиката не се взема, то взема от бащата.....това беше промяната..от 2006 г 1 Юли.
Виж целия пост
# 206
Tinkyrbel, аз май доста скоро минах през търсенето и записването на детска, пиши ми ако искаш на личния, но най-важното е да знаете къде ще живеете, после търсиш градина в съответния квартал. Сроковете варират май също по квартали, където живеем сега ми предложиха място в най-хубавата градина веднага, в съседния Chiswick листът на чакащите беше за 02'2010 (това през 03'2009) Rolling Eyes Чудя се дали да те питам, но нали си подготвена психически за цените на тази услуга тук?

Ell, много липсваш тук, вземи си организирай по-добре времето и се явявай по-често Joy Joy Joy На въпроса - малката е много добре, в градината е момиче за пример, в къщи малко дяволче, тази вечер ме нарита едно хубаво, да си знам мястото Embarassed Май ще проговори първо на английски, за сега най-отчетливата дума извън мама и тати е Apple Wink Надявам се по-нататък да наваксаме на български Simple Smile За морето го решихме окончателно тази вечер - отиваме средата на октомври в Sharm El Sheikh, всичко е проверено и изпитано, температурите перфектни, таткото ще е зает с гмуркане, а аз с детето като една почти перфектна майка Sunglasses Ще видим - или ще бъде чудесно, или пълен провал, при нас средно няма Grinning

Хайде много приятен уикенд на всички Hug
Виж целия пост
# 207
Здравейте, британски мами! Hug
Търся си работа, като детегледачка.  
Ако някоя мама се нуждае от подобна услуга, на разположение съм.
Аз съм на 55 години,  детска учителка, имам стаж в целодневна детска градина 30 години. Работила съм с различни възрастови групи - от 2.5 годишни дечица до 7 годишни.
Бъдете здрави!

Виж целия пост
# 208
Девойки - имам два билета за Колдплей, другата събота (19-ти), на Уембли. Някой да иска да ги купи и да отиде, че аз май няма да мога? Местата са във блок 518, 23 ред. 100 лири са общо двата (44 фейс + Тикетмастър такси). Подгряват Jay Z и Girls Aloud.

tzvetak, завидях, благородно, за планираното пътешествие....
Виж целия пост
# 209
Здравейте и от мен, все още с корема и бебка в него.
Вчера си направихме толкова хубава и дълга разходка в хубавия ден, че си мислих че вече ще родя, ама не. Явно има още време. Е аз не бързам, нека отлежи детето, тъкмо и по умно ще е Wink

Честито на всички ученици, много да се учат и много да случат през цялата година. За мен са все още далечни тези страсти, но времето така лети, че утре и ние ще се развълнуваме по темата.

Момичета споделете моля как ви звучи името Ноела? Noela , Noelle?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия