Идеи за Бизнес 4

  • 126 477
  • 898
# 390
Маргало Здравей.Изчетох 3-та тема и следя твоето развитие.Какво стана с твоя магазин.Отвори ли вече?Ако споделиш къде е може да мина и ако имаш желание може да се запознаем.В квартала в който живея има много мами с малки деца мога да ги насоча към теб ако имат нещо за продаване или искат да си купят нещо на по-ниски цени.
А по въпроса с магазина за дрехи втора употреба мисля,че ако е на добро място и предлагам чисти и здрави дрехи ще мога да си докарвам приличен доход.Нещо ми куцат нещата с разрешителните.Ходих до РИОКОЗ и там ми казаха че искат договор за наем и съдебно разрешително на фирмата и няма специални изисквания за такъв магазин. С разрешителното от тях и документите на фирмата трябва да отида в Общината и да регистрирам обекта.Трябва да се прехвърлят и партидите за ток и вода.Не съм проверявала дали Пожарната имат изисквания и колко ще ми струват касов апарат и кантар.
Виж целия пост
# 391
Никакви специални разрешителни не ви трябват. От там откъдето се купуват дрехите трябва да ви дадат сертификат за качество и дезинфекция. Останалите неща по регистрацията са като за всички други магазини.
За такъв магазин кантар не ви трябва. На килограм продават големите магазини. За малък магазин за дрехи втора ръка тайната на успеха е в единичните цени. Трябва да се погрижите всички дрехи да са изрядни, т.е. изпрани, чисти, зашити и изгладени ако е необходимо. Ако не сте достатъчно сръчни - не се хващайте. От миризмата за съжаление няма да се отървете - това е от дизенфектанта - маха се след трето пране.
Ако някой си прави разчети да знаете - след като купите стоката и изхвърлите част от нея (защото не всичко става) ще продадете не повече от половината на добра цена, а останалата на доставна стойност, че и по-евтино. Горе долу на всеки 100 лв. вложени в стока, накрая ви се връщат около 150-180 лв. максимално. От тези пари трябва да плащате разходи - наем, ток, заплата (евентуално).
Виж целия пост
# 392
Никакви специални разрешителни не ви трябват. От там откъдето се купуват дрехите трябва да ви дадат сертификат за качество и дезинфекция. Останалите неща по регистрацията са като за всички други магазини.
За такъв магазин кантар не ви трябва. На килограм продават големите магазини. За малък магазин за дрехи втора ръка тайната на успеха е в единичните цени. Трябва да се погрижите всички дрехи да са изрядни, т.е. изпрани, чисти, зашити и изгладени ако е необходимо. Ако не сте достатъчно сръчни - не се хващайте. От миризмата за съжаление няма да се отървете - това е от дизенфектанта - маха се след трето пране.
Ако някой си прави разчети да знаете - след като купите стоката и изхвърлите част от нея (защото не всичко става) ще продадете не повече от половината на добра цена, а останалата на доставна стойност, че и по-евтино. Горе долу на всеки 100 лв. вложени в стока, накрая ви се връщат около 150-180 лв. максимално. От тези пари трябва да плащате разходи - наем, ток, заплата (евентуално).


 Joy

За всеки магазин,за всеки град,за всеки човек е различно!
 Joy
Тези сметки са...без кръчмар(с добри чувства го казвам)

Опитайте ако сте навити и имате хъс за работа Peace
Виж целия пост
# 393
Маргало Здравей.Изчетох 3-та тема и следя твоето развитие.Какво стана с твоя магазин.Отвори ли вече?Ако споделиш къде е може да мина и ако имаш желание може да се запознаем.В квартала в който живея има много мами с малки деца мога да ги насоча към теб ако имат нещо за продаване или искат да си купят нещо на по-ниски цени.
А по въпроса с магазина за дрехи втора употреба мисля,че ако е на добро място и предлагам чисти и здрави дрехи ще мога да си докарвам приличен доход.Нещо ми куцат нещата с разрешителните.Ходих до РИОКОЗ и там ми казаха че искат договор за наем и съдебно разрешително на фирмата и няма специални изисквания за такъв магазин. С разрешителното от тях и документите на фирмата трябва да отида в Общината и да регистрирам обекта.Трябва да се прехвърлят и партидите за ток и вода.Не съм проверявала дали Пожарната имат изисквания и колко ще ми струват касов апарат и кантар.

Здрасти!Аз съм Маргало Joy

да,работя вече втори месец.
Магазинът ми се намира зад хотел "Дунав" ,до Фуклата,заповядай!
Виж целия пост
# 394
Но не е детски оказион!
Втора употреба е.  bouquet
Виж целия пост
# 395
 клявка /маргало/ а ще кажеш ли малко повече подробности:с колко пари започна отначало,доволна ли си от оборотите,и от къде си взимаш стоката и като качество как е?
Виж целия пост
# 396
Маргало със сигурност ще мина да се запознаем.Може би още утре.А ти защо се отказа от оказион и се насочи към втора употреба?
Виж целия пост
# 397
Заради бюрократщина,ще ти разкажа!
Виж целия пост
# 398
Добре.Доскоро!
Виж целия пост
# 399
клявка /маргало/ а ще кажеш ли малко повече подробности:с колко пари започна отначало,доволна ли си от оборотите,и от къде си взимаш стоката и като качество как е?

За да започнеш и да имаш успех ти трябват за начало около 10-15 000 лева и те са предимно за стока!
Това е за магазин около 20 квадрата.
Стоката купуваш от складове...където чуеш и откъдето намериш,вземаш от различни места,различно качество докато намериш твоята стока,ще има моменти в които ще ревеш като си отвориш чувалите,но...няма как.
Като натрупаш опит вече сама ще "въртиш "руля и ще знаеш какво да направиш  bouquet и аз още съм боса hahaha
Виж целия пост
# 400
Ще допълня и аз моя опит след Маргало.
Моя магазин е 150 квадрата. Препълнен е със щендери и винаги има 1 тон стока по тях.  За да го отворя ми трябваха 3 000 лв. за щендери, 1000 лв за компютър, кантар и касов апарат.  Стоката си я внасям сама. Първия 1 тон ми излезе 2 000 лв. Беше от Италия. Втория тон беше от Германия, излезе ми към 5 000 лв с транспорта. Парите се връщат още първите дни и отново зареждам. Вадя стока всеки ден. Моята схема на работа обаче е една седмица се продава на 15 лв.килограма, втората на 10, после на 5, после на 2 за пълна разпродажба. Дозареждам всеки ден с изключение на седмицата в която продавам на 2 лв. Съответно си внасям различни качества. Не може на 2 лв. да продавам екстра качество все пак.

На момичето което ще отваря магазин ще кажа, че ако ще купува от Бултекс, много да внимава и да си провери всичко в чувалите,защото тия имат навика да си отделят хубавите неща в магазина. Иначе те си имат договор с Норвегия и си внасят всичко на 20 цента килограма. Който се излъже да им го купува на 9 лв на едро, хубаво.
И не те съветвам да правиш малък магазин. Трябва ти голям с много стока за да печелиш.
Виж целия пост
# 401
Pukanka аз разговарях е Евротекс по телефон и евентуално ще отида до склада им в Суворово,а ако ти внасяш по-големи количества може и от теб да купувам ако въобще стигна до отваряне на такъв магазин.
Виж целия пост
# 402
Някой по-нагоре вече ти загатна да не се набутваш с един доставчик. Обиколи, купи по 20 кила мостра от всеки и тогава си избери един двама от които ще взимаш.
Виж целия пост
# 403
 Някои знае ли нещо за тази фирма?
 Как мога да се свържа с тях?
http://www.narodnodelo.bg/news.php?news=29949
Виж целия пост
# 404
Някои знае ли нещо за тази фирма?
 Как мога да се свържа с тях?
http://www.narodnodelo.bg/news.php?news=29949




  Единия от магазините им е до вкъщи,ще видя дали има написани координати, или ще питам продавачката. Но все си мисля,че не работят директно с търговци. То и в статията пише,че този огромния им магазин затова последната седмица от месеца е на такава цена килограма,за да може търговците сами да сиизбират стоката.
 А иначе посещавам често техните магазини, на скъпата цена има много хубави неща,но всичко е пъро качество, а не лукс.Което ме кара да мисля,че лукса,просто не се продава на нашия пазар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия