Идеи за Бизнес 4

  • 126 476
  • 898
# 90
За такса смет сигурно е както се разберете с хазаите.Ние си го плащахме.Да не говорим, за бележките които издават за наемите.Плащаш 2 000 а получаваш бележка за 400-500. Close
Виж целия пост
# 91
За такса смет сигурно е както се разберете с хазаите.Ние си го плащахме.Да не говорим, за бележките които издават за наемите.Плащаш 2 000 а получаваш бележка за 400-500. Close

А защо се съгласяваш на такава бележка ? нали се приема за разход на фирмата наема на помещението ?
Ай ще им се не види и тарикатите...
Виж целия пост
# 92
Айше в случай,че не издава фактура не внася и  ДДС,нали?!
Интересува ме дотолкова,доколкото искам реална било то фактура или квитанция
Аз нямам такъв проблем,но е масова практика Peace Плащаш 1400лв и ти дават бележка за 400лв Тарикати наемодатели Mr. Green Както казва Каспър- сладури Heart Eyes
kremena съгласяваш се,защото за това помещение чакат още 100 души например и ако не се съгласиш ти се съгласява следващия
А такса смет няма как да ме накарат да им платя,освен, ако не ми прехвърлят имота
Все си мисля,че данъците са си задължение на собствениците
Виж целия пост
# 93
Данъка за недвижим имот и за приходите от него е за сметка на собственика.
За помещенията, отдадени на фирми обикновенно в договора е включена клауза, че поемат плащането на такса смет. Все пак аз живея в Дианабад и няма как да дойда да си изхвърля боклука пред магазина, нали.
За квитанцията за 400 лв - лесно е просто и даваш точно 400, другите 1000 - когато напише следващата квитанция. Иначе хазяйката утре може да заведе дело, че не си и платила сумата в договора.
Поне в София за помещения за магазини - вече не чакат толкова много хора, може и да се пробвате да преговаряте в разумни и за двете страни рамки.  Иначе - като напуснете и 3 месеца има само огледи преди да го наемат - хазяйката губи.
Виж целия пост
# 94
Да няма как да си изхвърлиш боклука пред магазина или пред апартамента,който даваш под наем,но досега не съм чула някой наемател да си плаща данъка смет  Peace
Зависи къде е помещението и колко разумен е хазаина със щенията си за неам Mr. Green Гледам разни магазини по Солунска например седят вече 6 месеца празни и пак не свалят наема
Въпроса в случая не е с наемната цена, ас обявената цена в договора
Гарантирам,че всички магазинчета на Плиска и повечето на Кооперативния пазар са с една обявена цена в договора,а всъщност е друга доста по-висока реално плащаната цена
Виж целия пост
# 95
Не само на Плиска и Кооп. пазар.
И на държавна фирма съм изплащала 1 наем по договор и друг на шефа на ръка, нали съм касиерката. Въртеше се като лисугер докато ги вземе и избяга от  офиса - да не го снимаме.
Според брокерката ми вече и за някои апартаменти има включена клауза за такса смет към наема.
Виж целия пост
# 96
*pukanka*,дай повече информация.Може и направо оферта да ми пратиш на лични

Ми то няма кой знае какво инфо, освен ако нямаш конкретни въпроси де. Засега вариантите са за внос от Италия и Германия. Обмисляме и от Щатите. Внасят се или смесени първо или второ качество по избор, или сортирани, например 500 кила само мъжки тениски, различни, или само дамски блузи и т.н. Цената на която ще продаваме на едро тука идва около 2 лв. на килограм в най-скъпия му вариант за най-качествената стока, като в контейнера има дрехи които вече продавача с магазина може да продава и по 15 лв. и по 2 лв. , и индивидуално и на килограм.

*pukanka*, внесли ли сте дрехите или смяташ да внасяш. Така като чета май е второто
Виж целия пост
# 97
запис
Виж целия пост
# 98
 Hug Здравейте на всички потенциални бизнес дами тук  Simple Smile
Аз съм от Русе.Започвам да се занимавам тези месеци с самостоятелен бизнес.
И сега се занимавам,но ще се отклоня и в друга сфера.
Много добра тема и ще се радвам ако обменяме съвети,можем дори да се събираме понякога и така ...
Поне аз така възприех темата.
Записвам се и аз ...
Приятно ми е Ели.
Виж целия пост
# 99
Добре дошла, аз също съм от Русе  Hug Май станахме трички Laughing Аз също се занимавам с бизнес.Скоро се отървах от единия вид и сега отклоняваме в друга посока.Ще се радвам да си помагаме Hug
Виж целия пост
# 100
Добре дошла, аз също съм от Русе  Hug Май станахме трички Laughing Аз също се занимавам с бизнес.Скоро се отървах от единия вид и сега отклоняваме в друга посока.Ще се радвам да си помагаме Hug

Всъщност сме четири, и аз съм в кюпа  Simple Smile
Виж целия пост
# 101
Русенки, направо холдинг може да образувате.
Желая ви успехи!
Виж целия пост
# 102
Здравейте момичета,случайно намерих темата и рекох и аз да се включа.Аз съм от тия дето много идей-малко пари и бизнеса дето го захванах е на път да се провали, та затова вече търся други варианти.Та покрай търсенето в нета попаднах на този сайт http://www.franchising.bg/buy_franchise_bg.html#franchise реших да го споделя с вас,дано на някого е от полза.
Виж целия пост
# 103
Хич не се набутвай там  Naughty
Виж целия пост
# 104
*pukanka*,дай повече информация.Може и направо оферта да ми пратиш на лични

Ми то няма кой знае какво инфо, освен ако нямаш конкретни въпроси де. Засега вариантите са за внос от Италия и Германия. Обмисляме и от Щатите. Внасят се или смесени първо или второ качество по избор, или сортирани, например 500 кила само мъжки тениски, различни, или само дамски блузи и т.н. Цената на която ще продаваме на едро тука идва около 2 лв. на килограм в най-скъпия му вариант за най-качествената стока, като в контейнера има дрехи които вече продавача с магазина може да продава и по 15 лв. и по 2 лв. , и индивидуално и на килограм.

*pukanka*, внесли ли сте дрехите или смяташ да внасяш. Така като чета май е второто

20 тона са уговорени вече и ще тръгват насам, но ще вземаме още 40 тона само екстра и първо качество. Второ и трето ще е за селата основно.Ще разнасяме стока до всяка точка на България. До края на другата седмица вече трябва да сме си направили цените как ще продаваме ние. А ти откъде зареждаш? Защото аз се уверих че две от големите фирми вносители много спекулират с цените. Слагат си към 600 че и до 1000 % надценка. Верно има и разходи,но не чак толкова много. Вчера влязох в един от складовете на единия вносител. Има към 50 тона стока, но цените му са ужасно високи за склад. Знам кои са доставчиците му и на какви цени взема същата стока.

Интересува ме колко килограма дрехи продава магазинче за дрехи втора употреба дневно ако някой знае?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия