За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 12

  • 36 420
  • 746
# 195
Води я на лекарката Ninia.Тя ще те упъти.Не мисля,че е нещо сериозно,но ти си я заведи.
Предполагам,че Поли пита за възрастта,защото при новородените понякога се наблюдава такова ''чистене''както му казват.
Някъде май бях срещала нещо подобно в някоя тема.Ще потърся.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268670.0
http://www.mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?p=204109&sid=ac46 … 7915adf68178dab49
Виж целия пост
# 196
Обадих се все пак на лекарката и тя каза да й направя баня със смрадлика. Дано й мине само с това.
Но ми се искаше някой ако се е борил с подобно нещо да каже. Аз изключвам да е на хормонална основа, точно защото е вече на 7 месеца. А ако я мия с Лактоцит мислите ли че ще има проблем?  newsm78
Виж целия пост
# 197
знам че при кърмене за да разбереш дали се храни бебето се броят напишкатите памперси - това показател ли е и за бебета който са само на адаптирано мляко
Виж целия пост
# 198
Да, показател е за всички бебета независимо какво пият и ядат.
Виж целия пост
# 199
Моята Габи се роди с такова нещо- /на мен ми приличаше на кръв със слуз/,  лекарите казаха ,че съм и прехвърлила хормон. След 2 седмици отмина, но не и давах нищо, главната акушерка в родилното каза да не предприемам нищо, то само ще отмине. Гърдичките й също бяха подутички малко.
Не знам на 7 месеца как е  Sad
Дано всичко се оправи бързо Simple Smile
Виж целия пост
# 200
А кърмиш ли я? Да не би скоро да си спряла да я кърмиш? Чувала съм, че с кърмата също преминават майчини хормони.
Виж целия пост
# 201
Кърмя я. Е какъв ще е този хормон, който предизвиква бежово и миришещо течение? И така изведнъж?
Виж целия пост
# 202
Кърмя я. Е какъв ще е този хормон, който предизвиква бежово и миришещо течение? И така изведнъж?
ето една тема с подобен проблем
Виж целия пост
# 203
Кърмя я. Е какъв ще е този хормон, който предизвиква бежово и миришещо течение? И така изведнъж?

Най-добре лекар да я види. Хормоните са женските прогестерон и естроген. Ти имаш ли цикъл? Може нещо в тази връзка да е. Аз не съм медицинско лице и не мога да ти кажа. Просто предполагам.

Да не би пък да е попаднало ако във влагалището и нещо да се е замърсило?

Ти най-добре си познаваш детето. Ако нещо те притеснява недей да звъниш повече на педиатърката, а направо отиди да я погледне.
Виж целия пост
# 204
Обадих се все пак на лекарката и тя каза да й направя баня със смрадлика. Дано й мине само с това.
Но ми се искаше някой ако се е борил с подобно нещо да каже. Аз изключвам да е на хормонална основа, точно защото е вече на 7 месеца. А ако я мия с Лактоцит мислите ли че ще има проблем?  newsm78
аз бих пуснала изследвания.
миене - само с вода или смрадлика....никакъв лактоцит на дете....
много прилича на гъбички така както го описваш, въпреки че е странно за дете на 7 месеца...освен ако не се го топяли по обществени басейни или нещо такова...
Виж целия пост
# 205
Ниниа, не знам доколко ще съм ти от полза, но дъщеря ми имаше подобен проблем. Предположиха, че е станало така от памперса. Чрез изпражнението се е замърсило влагалището (понякога има чак на половият орган). Аз винаги я мия под течаща вода и много рядко ползвам мокри кърпи, но се доверих на преценката на педиатърката и не сбърках. Назначиха и хомеопатични гранули за пиене, разтварят се във вода. За отрицателно време и мина. Нито съм правила промивки, нито нищо.
Виж целия пост
# 206
Клото и педиатърката ми каза, че най вероятно е от памперса. Освен това говорих и с една приятелка. Дъщеря й когато беше бебе й бяха взимали секрет, точно заради същото течение. Оказало се, че се е инфектирала от акито. Оправила се с бани със смрадлика.
Така че аз се запасих и от днес започвам, дано се оправи по-скоро  Praynig
 
Виж целия пост
# 207
Моля ви, припомнете ми как се въвежда месо, че другаде ще ме пратят да си търся сама... Hug
Виж целия пост
# 208
Моля ви, припомнете ми как се въвежда месо, че другаде ще ме пратят да си търся сама... Hug

Избираш си някакво пюре с пилешко да речем и даваш по обичайния начин за нова храна - първи ден 1 лъжичка, втори ден - две лъжички и т.н. Или пък първи ден - 2 лъжички, втори ден - 4 лъжички и т.н.
Виж целия пост
# 209
Не го ли редувам със зеленчуково? И после 1 седмица пауза ли правя?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия