За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 12

  • 36 420
  • 746
# 225
И тя спеше с чувал до пролетта,но от тогава не иска! Rolling Eyes
elpet ,дано да си права!
Днес няколко пъти сяда на гърнето,но не пишка! Rolling Eyes Пишка си 3-4 пъти нормално!Като сме навън или се заиграе не се сеща и не иска да сяда...Не знам!
Виж целия пост
# 226
Пебс,не мисля,че има за какво да се притесняваш...И моят син има дни в които пишка през 10мин,при това не само няколко капчици...
yani_cat ,не ми се е случвало такова нещо и представа си нямам дали е нормално...Дано,не нещо сериозно..
Виж целия пост
# 227
Кажете ми моля, как да отуча бебето си да спи на гърда. Слагам я да суче и след известно време заспива. Докато спи продължава макар и бавно да суче, но това може да продължи да безкрай. А мен започва да ме боли. Щом я махна и я сложа в леглото започва да плаче. В следобедните часове е по неспокойна. Като се събуди около. 6-7ч. може да откараме на гърда до 11-12ч. след което аз падам от изтощение.
Виж целия пост
# 228
Кажете ми моля, как да отуча бебето си да спи на гърда. Слагам я да суче и след известно време заспива. Докато спи продължава макар и бавно да суче, но това може да продължи да безкрай. А мен започва да ме боли. Щом я махна и я сложа в леглото започва да плаче. В следобедните часове е по неспокойна. Като се събуди около. 6-7ч. може да откараме на гърда до 11-12ч. след което аз падам от изтощение.

Пробвай да даваш залъгалка  в момента на унасяне. Синът ми се залъгваше няколко пъти, след като вече я беше отказал, а сега и изобщо не я иска, ама той вече е голям bowuu. Твоето бебе на колко е?

Яни, хубава кълчица Hug. Пък това червеното ми изглежда ужасно на снимката. В действителност може и да не е чак толкова. Но все пак идват събота и неделя. Да не стане проблем тогава, по-добре вървете сега да го погледнат. И поне да ви кажат с какво да го мажете.
Виж целия пост
# 229
Бебчо утре ще навърши 14 дни. Ако давам залагалка, няма ли да я отбия по този начин? На много места в нета четох, че не е добре да се ползва залагалка както и шише с биберон. Пише, че по този начин много лесно се отбиват.
Виж целия пост
# 230
Няма да се отбие.
Ако не проявява интерес към пръстчето си защо да му даваш залъгалка?
Виж целия пост
# 231
Бебчо утре ще навърши 14 дни. Ако давам залагалка, няма ли да я отбия по този начин? На много места в нета четох, че не е добре да се ползва залагалка както и шише с биберон. Пише, че по този начин много лесно се отбиват.

За 14-дневно бебе не бих се и замисляла, а направо бих дала биберон. Но дали пък нямате проблем с кърмата нещо? Стоенето дълго по гърдите не означава непременно, че бебето се е насукало и заситило.
Виж целия пост
# 232
на моята бебка още в болницата на 2рия ден и бяха дали биберон и нямаме проблеми със съкане със нищо..
ако неиска биберон няма смисъл да я насилваш!
Виж целия пост
# 233
просто като заспи я отделяй от гърдата...наистина ако те дъвче напразно, ще те и разрани накрая.
ще свикне....може да не е в леглото...ако искаш я слагай да спи в слинг или кенгуру, така пак ще те усеща или в количка, може да се успокояла от  леко побутване чат-пат докато се унесе....
също може да пробваш ако имате люлка или шезлонг с вибрации...или без...такива неща....
или просто я гушни и полюшкай докато се унесе пак...
имай предвид че може дори да й предложиш да не поиска изобщо залъгалка....тя си има в момента най-прекрасната....
Виж целия пост
# 234
Ами давай и биба, няма да се отбие, много изтощително ми се струва ...
Моят син и той само на гърдите ми висеше, но бибата много ни помогна, особено по време на разходка. Сам се отказа от нея на 2 месеца, но дори и да си я запази за по-късно, няма да се отбие, не пуска мляко, пък и в прегръдката на мама си е най-добре.
Нашето дупе май си е ударено, сега почна да върви Даката. Сяда, става, пада, пак става ... Знаете как е ... А по земята насекоми, фасове ... От вчера е така мястото и повече прилича на изгорено. Но пък не е плакал нещо ...
Те пък тези майки пушат сутрин и после си пускат децата да вървят и пълзят ... И Дани игра с тях, но пък да е седнал на фас щеше да се разплаче  newsm78
То и аз пуша, но на площадката никога не съм палила.

Виж целия пост
# 235
Няма да се отбие заради бибата, но ако малко по-късно пак плаче й давай пак да суче, че може да е останала гладна. Аз я оставям да суче докато съвсем спре да гълта и после я отделям, че тя така може никога да не се пусне. Самичка почти не се пуска.
Виж целия пост
# 236
В първите месеци, дъщеря ми също можеше да стои на гърда нескончаемо дълго време. Имаше моменти, в които както описваш, щом я слагах в креватчето, започваше да плаче. Изчакай по-дълго време, докато се унесе и тогава я сложи в креватчето, или по-добре - сложи я на вашата спалня и като усетиш, че е заспала по-дълбоко просто се дръпни лекичко. Така няма да я разместиш и има по-малка вероятност да се събуди. Имай в предвид, че бебето не само се храни чрез гърдата ти, ами търси утеха и топлинка.
Виж целия пост
# 237
Здравейте!Незнам дали е правилното място да пиша,но видях,че е за бързи въпроси и отговори-точно каквото ми трябва в момента.
Бебето ми е на 4мес.и вчера бяхме на ваксина,но доки я отложи защото има зачервено гърло.Изписа му цинков сироп,вит.C и капки за нослето.Но снощи вдигна температура 37.4 дадох панадол,после вдигна 37.6(след6ч някъде) пак дадох Панадол и тази сутрин няма.Но тъй като знам,че болестите се проявяват надвече и вечер по-силно се тревожа,ако и тази вечер пак вдигне температура...........Панадола безвреден ли е ? и изобщо помага ли и ли да го водя пак за нещо по-силно.Хич не ми се иска да давам антибиотици.
Моля ви за съвет!!!
Виж целия пост
# 238
То безвредни лекарства няма, мене ако питаш. Но нищо няма да му стане на бебето от Панадола, споко. Даже тук ще те посъветват сигурно изобщо да не го даваш при тази Т, щото не е висока. Ако и бебето не се чувства видимо зле, няма смисъл. Ако самото то плаче и въобще виждаш, че му е дискомфортно, заведи го пак на лекар. Но първо те съветвам да не си мислиш ако довечера вдигне Т, какво ще правиш. Ти лекарствата ги имаш. Най-вероятно да не вдигне. Давай каквото са ви изписали и се успокой.
Виж целия пост
# 239
Благодаря ти за отговора!
Но защо казваш,че при тази температура не е нужно да се дава нищо.Аз знам,че нормалната Т за бебета е м/у 36 и 37.Не е ли висока?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия