За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 12

  • 36 420
  • 746
# 150
Freely, първите месеци дъщеря ми беше по цял ден с нас в хола, където не сме и пазили никаква тишина, но не сме се и надвиквали, естествено. Спеше с спалнята в креватчето само нощем, иначе беше при нас по цял ден. Странно ми е, когато бебето е изолирано само в креватчето в стаята си и е взимано само за хранене или къпане. Така че, не се притеснявай. Естествено, като стане по-голямо, има нужда от тишина и спокойствие за следобедния си сън, например, за да бъде той по-пълноценен такъв.
Друг въпрос е, че бях и съм против работещ телевизор в стаята, където е бебето, особено ако се взира в него. Така мозъка на бебето се стимулира повече, отколкото може да понесе и то става изнервено и неспокойно.
Виж целия пост
# 151
Подготвила съм хола за отглеждане на бебето ми , което скоро ще се появи, защото съм на квартира и немога да си позволя отопление на всички стаи. Аз ще съм по цял ден там , което е обяснимо. Таткото като се прибере от работа и той ще бъде с нас там , което значи и ТВ да работи редовно. Там ще спим с мъничето. Само дето няма да се храним в хола. Удачно ли е висичко това да се случва при новороденото?

Не! Аз като голям човек не бих могла да изтърпя такава патърдия, какво остава за едно новородено. Опитайте се да му осигурите спокойствие и тишина без телевизия, работещи компютри, радио и т.н. Поне първите два-три месеца. Това не означава автоматично изолация на детето.
Виж целия пост
# 152
вие само хол ли имате?
ако имате спалня - нека бебето спи там с вас, аз лично съм против ТВ и бебе в една стая...особено вечер-нощем.

Естествено не само хол. Живея в 120 кв.м квартира , но немога да си позлволя да отоплявам всички стаи. Патардия няма как да има , защото денем ще сме си само двете с бебето а вечерно време и с таткото =ТВ, няма начин. Компа ще е в спалнята, но тя е малка за живеене на 3 лица. И отново изхождам от факта, че зимата няма как да отоплявам денонощно 2 стаи, за живеене и за спане. За това съм подготвила големия хол. И като заклюючение той е с основен ремонт т.е. всичко е ново чисто и цвежо и в никакъв случай натруфано- идеално за ендо малко човече.
Виж целия пост
# 153
nqkoi polzval li e espumizam L za kolikite na svoeto bebche ? pomognal li e? newsm78
Виж целия пост
# 154
120...предполага 3 стаи имате...за какво са ви толкова като не може да ги топлите? съвсем сериозо питам...и ние сме на квартира....но и за това не взимаме по-голям. в 2 стаи 70-80 кв сме.
моят опит - с много ревящо дете.
по цял ден си беше при мен в хола, когато трябваше да върша нещо в кухнята го взимах, пусках духалка, стопля бързо, като изляза я изключвах.
Нощем и изобщо вечер гледах детето да спи в спалнята. и там топлехме, той все пак заспива преди нас най-често, в това време с таткото си гледаме, вечеряме, говорим си и т.н. спокойнно в хола. когато си легнем, в хола се спира отоплението и остава само в спалнята...т.е. 2 стаи реално само по няколко часа се отопляват едновременно.
ТВ съм против дае включено при бебе. Компютър - няма проблем. - ТВ-тата излъчват повече, освен това повечето не поддържат 100 херца и имат гадни трептения и дразнят очите повече....и ако бебето се заглежда за мен е по-лошият вариант. Пък телевизия може да се гледа през компютъра спокойно....така че бих си взела компа в хола.
Въпреки, че аз тв почти не гледам...някой филм евентуално си гледаме дръпнат вечер....
пък и нощем по-малка стая се топли по-лесно.

А и още нещо. Удобно ми беше чат-пат да го слагам да спи в спалнята и през деня, защото така можех спокойно в това време да изпрахусмокача и проветря хубаво хоа, което когато той спеше там нямаше как да стане.....

Hriseto - ползвах и саб симплекс ползвах...и бебето си беше 6 месеца със яки колики.
Виж целия пост
# 155
Еспумизан Л- много добри. Ползвали сме всичко почти- най-скъпите са тъпи.....еспумизан и ....(уффф как се казваха др. много разпространени???? newsm78) вършат много добра работа, моето дете имаше силни и дълго време колики.

За хола и ние отначало си бяхме заедно и все в него ....искахме да се научи да спи на шум, то тогава си спеше детето и до сега понякога успява, но въпреки че е уж научен така, много често се налага да му пазим тишина, че нещо много се буди. Така че това май няма ефект.

За ваксините сега питах педи.....значи пентаксим и превенар(или преванар???) са срешу 2 различни причинители (инфекций), които били личими по принцип. А имало ваксина , която в Бг се слага най-рано на година и половина и е срещу неличим причинител(инфекция) и струва 35 лв. Иначе преванара щтяла уж да става задължителна, но педи каза, че от както е почнала кризата спрели да го коментират това.
Виж целия пост
# 156
цялото лице на бебка е в малки пъпчици Sad от кокаво може да е това ?  Sad newsm78
Виж целия пост
# 157
Да и саб симпелкс, те са еднакви, но еспумизана са по-редки и се слагат по повече капки и затова излизат малко по-скъпо. Но съм чувала и чела, че съдържанието е еднакво.
Аз ги сменях на 2 месеца.
Виж целия пост
# 158
цялото лице на бебка е в малки пъпчици Sad от кокаво може да е това ?  Sad newsm78
Педи ни беше казал на нас-от адаптацията, ще се изчисти след 30 ден, това бил периода на адаптация.
Виж целия пост
# 159
претопляне, алергия към козметика, слюнка, дерматит....или нещо друго....

gundie - аз до колкото помня активната съставка във вс капки за колики е една....но все пак действат при различните дец различно...а саб ушкип повече запичали....
Виж целия пост
# 160
цялото лице на бебка е в малки пъпчици Sad от кокаво може да е това ?  Sad newsm78
Педи ни беше казал на нас-от адаптацията, ще се изчисти след 30 ден, това бил периода на адаптация.

те са мънички червенички

ами ползвахме саб симплекс , инфакол , сега купих тези еспумизан .... тя не плаче ама толкова много се гърчи цялата се изчервява , трудно и  е да изкара газовете ... ох да минават по бързо че ...
Виж целия пост
# 161
Квартирата е мн хубава. В центъра е - Оборище. Всичко ми е супер близо и удобно. А и не е скъпа. Тук сме си от 3 години , но сега съквартирантите се изнесоха заради бебето и си останахме сами с приятеля ми. Единственото кофти е че само дограмата в хола е нова и здрава , задържа топло и не духа, а и хазайката го изкърти целия и изгради наново.Вложи доста средства в него и сега е много красиво там. Спалянта я ползваме сега като скалд за багаж, защото само тя не е ремонтирана и няма никога да си сложа детето там. За спалня ползваме детската стая. Тя също бе ремонтирана миналата зима , но е стара дограмата и духа през луфтовете и топлото излиза е и мъничка за 3 човека. Другото са 2 тераси , голяма кухня , 2 бани, килери, коридор.... А вхола имаме също легло за нас двамта, леглото на детето не е към ТВ , даже са на 6 м разстояние.  
Просто исках да знам дали е удачно всичко да се случва в една стая..  Макар  и голяма
Виж целия пост
# 162
а защо не преместите хола в  детската, а сегашният хол не стане нещо като -спалня-детска или нещо такова....
това съсс склада ми е познато...малкият като се роди бяхме в тристаен - хол и 2 малки стаички...представях си че детето като по филмите ще си спи кротко и спокойно по цяла нощ в своята си стая Simple Smile)) обаче - къде ти такъв късмет...още отказва да спи в самостоятелна стая....било го страх Simple Smile

Та не знам във вашият случай бих преместила -"хола" в малката стая...все пак ако има и гости, защото предполагам и такива чат-пат минават през вас и роднини...да има къде да ги поканите, ако детето спи на спокойствие, също и вечер да постоите малко на саме така да се каже....и мани ТВ-то и компа....но от гледна точка на секса...сащо съм адски против да се случва при детето....макар и бебе, макар и спящо....така че реално...за мен няма как цяла зима всички в една стая и грам да не се топли нищо друго....пък било и за 2-3 часа....


Виж целия пост
# 163
Нашето дете не се запичаше от нито едни капки за колики (или най- много за ден, докато свикне), но проблем нямахме с това.
Виж целия пост
# 164
Почваме така както сме го измислили а то времето ще покаже как да бъде за напред. 100% ще има реформи , но как , къде и кога ще видим. А за секса - аз секс и на студено мога да правя Laughing - ще се местим и после пак при бебчо Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия