Брекети Във Варна? Къде и колко струват?!

  • 108 533
  • 267
# 255
Здравейте, изчетох темата... Доста противоречиви мнения. Още не съм ходил на преглед никъде... От Варна съм, но държа на отношение и качествена работа, а ако може и да не е много скъпо.. ще е супер. Времето за лечение и вида брекети не ме притесняват. Та на въпроса, в Шумен е доста трудно да си запазиш час, звъня от Ноември миналата година и до Май ми казаха да не се надявам. Арнаутска ще я пропуснем... Стефанова и се чудя... мн комерс ми се струва по мненията. Иванова съм бил при нея като малък с шини... брат ми беше с брекети при нея... не си струва да я коментирам и нея и сина и. Който иска да си ходи при нея на негова отговорност. Та се чидя... сякаш за Шумен клоня и ще чакам... не само заради цената, но доколкото разбирам и там времето им е кът и мн малко внимание се обръща на пациента... но положителни мнения като цяло.
Преди няколко години бях чел за ортодонт-и от Русе които са добри... тук в темата се споменава също.. някой ако може да даде мнения и съвет. Благодаря !
. В никакъв случай не избирай Стефанова, много ще съжаляваш.
Виж целия пост
# 256
Здравейте, изчетох темата... Доста противоречиви мнения. Още не съм ходил на преглед никъде... От Варна съм, но държа на отношение и качествена работа, а ако може и да не е много скъпо.. ще е супер. Времето за лечение и вида брекети не ме притесняват. Та на въпроса, в Шумен е доста трудно да си запазиш час, звъня от Ноември миналата година и до Май ми казаха да не се надявам. Арнаутска ще я пропуснем... Стефанова и се чудя... мн комерс ми се струва по мненията. Иванова съм бил при нея като малък с шини... брат ми беше с брекети при нея... не си струва да я коментирам и нея и сина и. Който иска да си ходи при нея на негова отговорност. Та се чидя... сякаш за Шумен клоня и ще чакам... не само заради цената, но доколкото разбирам и там времето им е кът и мн малко внимание се обръща на пациента... но положителни мнения като цяло.
Преди няколко години бях чел за ортодонт-и от Русе които са добри... тук в темата се споменава също.. някой ако може да даде мнения и съвет. Благодаря !
. В никакъв случай не избирай Стефанова, много ще съжаляваш.
Защо?
Виж целия пост
# 257
Здравейте. Искам да споделя изключителното си разочарование от доцент Арнаутска. От пет години дъщеря ми се лекува при нея, като все още не ѝ е свалила брекетите. Караше я да носи ластици, захапката ѝ се беше оправила, после по друг начин я беше накарала и захапката ѝ взе, че се развали. А последното нещо с което се сблъска дъщеря ми е незалепен брекет, който е паднал ноември месец. Тя два пъти я посети оттогава,тъй като учи в чужбина и въпреки всичко ми остави детето с незалепен брекет, който провокира разместване на зъбите и страшни болки. Крайно разочаровани сме.
Виж целия пост
# 258
И Арнаутска, и Стефанова бяха от големите, да не кажа най-  големите имена като търсехме преди повече то 10 години. За Арнаутска нямах добри отзиви и лични впечатления, ама и Стефанова защо не препоръчвате вече?
Виж целия пост
# 259
Да попитам тези който вече са със свалени брекети и с фиксирани метални ретайнери, дали е необходимо всяка вечер да се носят и вакумните ретайнери?

Търся отзиви за д-р Парушева и д-р Русева.
Виж целия пост
# 260
Да попитам тези който вече са със свалени брекети и с фиксирани метални ретайнери, дали е необходимо всяка вечер да се носят и вакумните ретайнери?

Търся отзиви за д-р Парушева и д-р Русева.
Аз съм от година и половина само с метален ритайнер. Не мисля, че могат да се носят едновременно и метални и вакуумни Simple Smile
Виж целия пост
# 261
И аз съм на това мнение въпреки препоръката на ортадонта!!!
Зъбите нямат възможност да се стабилизират с това слагане вечер на вакумния ретайнер.
Виж целия пост
# 262
И аз съм на това мнение въпреки препоръката на ортадонта!!!
Зъбите нямат възможност да се стабилизират с това слагане вечер на вакумния ретайнер.
Имах предвид, че не се носят едновременно. Иначе няма проблем да си само с вакуумен, няма да ти мръднат зъбите. Но трябва да си абсолютно стриктна и никога да не пропускаш да го слагаш. Освен това той се амортизира и след време се сменя с нов, а специално при моята ОД трябва да се заплаща. Ако ще го носиш много години (както в моя случай) не е много опция.
От друга страна металният ритайнер се къса и разлепя и трябва да се следиш, защото много често не се усеща, а зъбите много бързо тръгват.
Виж целия пост
# 263
Препоръчайте ортодонт за дете на 9г1/2. Исками се да направя консулт, според първия който посетихме е нужно ранно ортодонско лечение и брекети, но искам да чуя  поне още едно или две мнения и да изберем правилния специалист в случая..
Виж целия пост
# 264
И аз да побутна темата, с надежда някой доволен да даде отзив за ортодонта си.
Изобщо не съм запозната, а госпожицата на 14г. най-накрая склони да направим нещо за кривите зъби.
Към кого ще ме насочите?
Виж целия пост
# 265
Да побутна малко темата и да попитам коя д-р Парушева препоръчвате Таня или Венелина. Намирам 2 и се обърках.
Виж целия пост
# 266
Преди малко написах в сходна тема-д-р Венелина Парушева е във Варна, другата лекарка със същата фамилия мисля, че е в София
Виж целия пост
# 267
И Арнаутска, и Стефанова бяха от големите, да не кажа най-  големите имена като търсехме преди повече то 10 години. За Арнаутска нямах добри отзиви и лични впечатления, ама и Стефанова защо не препоръчвате вече?

Хах направил съм си профил тук през 2012, точно преди часът ми за консултация и респективно започване на лечението при д-р Стефанова. Вече дори забравих всички премеждия с тези брекети (или поне по- голямата част от тях). Съдейки по коментарите, нещата при нея са се променили доста. Аз си имам моите оплаквания, но беше отдавна и не са много relevant. Предполагам цените са се вдигнали доста вече? Забелзва се една тенденция лекарите вече да гонят награди от конкурси, което предполагам оправдава до някъде и отношение. От друга страна и с хора да работиш не е лесно, а да им кажеш че няма да стане по тяхната, oh well. Явно вече има доста ортодонти и хората могат и да пътуват до други градове. Аз около 4 години прекосявах половин България (Стара Загора- Варна) за брекети. Като гледам доста са се разочаровали по различни причини и комбинацията с по- голям избор вече не налага търсене на имена.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия