заплатен ли е трудът на "лелките" в детските заведения?

  • 64 442
  • 201
# 120
Есенна фея, нямам си и идея какви са й позициите, но съм я виждала как се държи като началник. А за оплакванията и моето мнение е същото - ако имаше дори и едно официално, сигурна съм, че директорката би реагирала, защото тя хич не си поплюва. Но всички само си говорят, мърморят и дотук. Thinking
Виж целия пост
# 121
Опитвала ли е някоя ит вас да започне работа в детска градина,в помощния персонал,мисля че е доста голям проблем да се започне работа в детска градина и там е на наши и ваши въпреки малките заплати.
Виж целия пост
# 122
Опитвала ли е някоя ит вас да започне работа в детска градина,в помощния персонал,мисля че е доста голям проблем да се започне работа в детска градина и там е на наши и ваши въпреки малките заплати.
                Това просто не е вярно!Има места,но дошлите работят около месец и напускат ,защото работата изобщо не е лесна.И сега се пенсионират две лели и не можем да намерим сигурен човек.Изредиха се като кандидати поне 9 човека и никой не пожела да остане след като му се обясни какви са задълженията.При това половината бяха над 70 години.
Виж целия пост
# 123
Аз съм от Благоевград и си търся такава работа тук в Благоевград ,но уви немога да се вредя подала съм молба за такава работа тук в общината и това беше в началото на септември и още чакам но не мисля че ще успея да се вредя
Виж целия пост
# 124
                     Е,тогава е ясно.При вас няма места и е трудно,че безработицата ви е по-голяма,но в София -няма проблем. Peace Дано успееш!
Виж целия пост
# 125
Е и в нашата градинка новата леля е с връзки,как ли ще го обясним това.
Виж целия пост
# 126
Моите деца израстнаха в две ралични детски градини, но и двамат са категорични, че най-много обичат "лелята". За мен, това е човетът, който ги храни, носи/когато плачат/, облича, обува.... Честно казано не ми е ясно как се справят тези жени!!! Вероятно не всички са добри, но има много лели, които се запомнят от децата.
Виж целия пост
# 127
В момента по-сигурна от бюджетната работа няма .. така че не ми разправяйте как няма желаещи за местата на лелите дори.
В ДЗ поне е сигурно, че и след 5 години ще си наработа, стига ти самия да не сгафиш нещо
Виж целия пост
# 128
Много е ниско заплащането и на лелките и на госпожите в ДГ и яслите, работата е трудна (не бих се наела да я върша), но ... тези, които са избрали да я вършат да я вършат както трябва и това мисля че не зависи от заплащането, а от човека. Дъщеря ми е 4 група, синът ми е 2 година в ясла, изреди се доста персонал - еми не всички стават за тази работа и не зплащането ще ги накара да са по-възпитани или да заобичат децата ..
Виж целия пост
# 129
Според мен заплатите на лелките и госпожите  в детските градини са много ниски, а работата им е трудна и отговорна.
Виж целия пост
# 130
Според мен заплатите на лелките и госпожите  в детските градини са много ниски, а работата им е трудна и отговорна.
Не ниски, а мноого ниски. Правилно. Аз само с малката откачам като трябва да я гледам (ако нещо е болна), ами представяш ли си 10 или 20 такива да ми се качват на главата. ooooh! Определено трябва да им увеличат заплатите.
Виж целия пост
# 131
Така е ниска са заплатите им,работата им е отговорна,но не всички си я вършат като хорта?Я кажете кои заплати в България не са ниски?
Виж целия пост
# 132
Опитвала ли е някоя ит вас да започне работа в детска градина,в помощния персонал,мисля че е доста голям проблем да се започне работа в детска градина и там е на наши и ваши въпреки малките заплати.
                Това просто не е вярно!Има места,но дошлите работят около месец и напускат ,защото работата изобщо не е лесна.И сега се пенсионират две лели и не можем да намерим сигурен човек.Изредиха се като кандидати поне 9 човека и никой не пожела да остане след като му се обясни какви са задълженията.При това половината бяха над 70 години.
Виж целия пост
# 133
Ако работата на лелките беше трудна и не добре платена нямаше да се искат "връзки" за да се назначава на работа.
Имам позната, съкратена от работа и и остават няколко години до пенсия, къде ли не пита за работа в дет.градина като лелка...няма места!!!!
Е, намери си да гледа едно дете от градинката и сега е много доволна, но въпросът е защо няма свободни места за лелки по градините след като работата е толкова тежка и мизерно платена????
Виж целия пост
# 134
Колко е заплатата - някъде споменато ли е?
Защото една сума за едни може да е смешна, за други ниска, за трети - достатъчна, това е много относително. Като цяло заплащането на труда в Сф и в един малък град е различно, както и стандарта.
Лятото имаше обяви в джобса - и за държавни, и за частни заведения. Както за лелки, така и за помощници, градинари, поддръжка и т.н. логично е тогава да се назначава, ако сега искате свободни места - е няма как да стане.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия