Всяка НОЕМВРИйска мама "шопинг мания" я обхвана - 38

  • 14 197
  • 289
# 105
...Васи, бих искала да дойда на лекцията. Но май не го знам къде точно е това К2. поне миналия път не го намерих Embarassed Ако си навита някъде по главната там да се видим, че да ме водиш....
...

На линия съм. Само кажи къде точно около Римския стадион да се чакаме или някъде другаде. Както и други ако искат и да ходим направо заедно.

Биляна, аз имах зверски киселини и от един ден спряха. Предполагам, че като се е обърнал бебока с главата надолу и е спрял да ми притиска стомаха. Надявам се да изкарам без киселини още някоя седмица, че накрая като порасте голям корема сигурно няма да ми избягат.
Виж целия пост
# 106
Здравейте!

Честит племеник на Мариета, да е жив и здрав!

mama_AJ, голяма си поетеса, браво! Хубаво и тематично.

У нас е малка лудница – освободихме досегашната си спалня за детска стая, а правим друга една стая на спалня. До вчера мъжа ми слагаше гипс-картон на таваните, от днес почна изолацията на стените. Прахолякът е повсеместен. Багажът е струпан във всекидневната и ми се налага постоянно да прескачам кутии и да заобикалям кашони. Поне после спалните ще са освежени и чисти.

Аз засега нямам и следа от коластра, но от няколко дни зърната на гърдите ми са някак загрубели и имат едни бели частички – сякаш се белят. Та в тая връзка – трябва ли да ги мажа с нещо и с какво?

И да питам димитровградчанки – на пазара има ли бебешки дрешки и принадлежности и как им вървят цените?


Виж целия пост
# 107
Здравейте мамита!
С Мия хубаво се наклюкарихме, напапахме и т.н. Праща целувки

За лекциите в Бейби мол-а 16,09 - "Къпане на новородено"; 23,09 - "Режим на отглеждане на дете" ... След това не ги знам!

За срещата в събота - как ще я правим - Люлинска или Борисово-градинска?  hahaha

Хайде за сега - лека ви вечер и  Hug
Виж целия пост
# 108
  Аз днес цял ден спах,защото снощи и предната нощ не съм мигнала.През един час ходех да пишкам #CrazyНе знам дали бебка не се е настанила върху пикочния ми мехур или е нещо друго newsm78 Иначе се чувствам добре-контракциите спряха и дано всичко е наред вече Praynig Praynig Praynig
  За киселините-доки ми изписа Клавамед,че просто положението не се търпеше и сега като ми се появят пия по едно хапче и се оправям.
  За подготовката на гърдите-изчетох доста неща и не смятам да правя нищо.
  А и да ви се оплача,че вече имам ужасни стрии-по корема съм се нацепила като идиот,и имам няколко на гърдите и вътрешната страна на ръцете и краката Cry А още от самото начоло на бременността се клепах като луда с какво ли не-първо с Чико, купих си и  Мустела с двойно действие,после олиото на Юсерин,след това един лосион на Бюбхен и....ето резултата Shocked
Сега си мисля има ли смисъл изобщо да продължавам да си хвърлям парите.Какъв е смисъла?Определено всичко си е до кожа и е безмислено да се мажа,след като ефект няма да има.
Виж целия пост
# 109
Здравейте сладураниииииии  wavey
Аз съм горе долу-добре. Краката ми се надуха много около глезените. Трябва скоро да ида да си меря албумина пак. Като изключим това всичко ми е наред.
svetla_nka8305 това за стриите все едно аз съм го писала. При мен е абсолютно същата история. Маса пари метнах за мазила и резултата е същия... То най-важното е бебка, ама понякога като се загледам на какво съм заприличала и.. лошо ми става. Да са ни живи и здрави бебоците - другото ще го преживеем някак си.
киселини да чукна на дърво  smile3538 одавна не съм имала. Дано и занапред да нямам че това е ужас. иначе и аз съм чувала от други мами, че Клавамед помага
Дрешки за момента съм взела две- три бодита едно комплектче и много сладка бебешка хавлийка. За момента съм се стопирала, че страдаме от остър паролипсис напоследък  Tired Face  Май по-нататък ще са останалите неща  newsm78
Желая приятна вечер на всички и много , много положителни емоции
Виж целия пост
# 110
  Аз днес цял ден спах,защото снощи и предната нощ не съм мигнала.През един час ходех да пишкам #CrazyНе знам дали бебка не се е настанила върху пикочния ми мехур или е нещо друго newsm78 Иначе се чувствам добре-контракциите спряха и дано всичко е наред вече Praynig Praynig Praynig
  За киселините-доки ми изписа Клавамед,че просто положението не се търпеше и сега като ми се появят пия по едно хапче и се оправям.
  За подготовката на гърдите-изчетох доста неща и не смятам да правя нищо.
  А и да ви се оплача,че вече имам ужасни стрии-по корема съм се нацепила като идиот,и имам няколко на гърдите и вътрешната страна на ръцете и краката Cry А още от самото начоло на бременността се клепах като луда с какво ли не-първо с Чико, купих си и  Мустела с двойно действие,после олиото на Юсерин,след това един лосион на Бюбхен и....ето резултата Shocked
Сега си мисля има ли смисъл изобщо да продължавам да си хвърлям парите.Какъв е смисъла?Определено всичко си е до кожа и е безмислено да се мажа,след като ефект няма да има.

На мен много ми помогна VISHI справих се миналия път като бременна, също когато свалях килограмите след като спрях да кърмя (а си бяха доста за сваляне - точно 20). А сега се бавя и е време да започвам пак. Shocked
Виж целия пост
# 111
Здравейте, бърборани!
Днес сте изписали 5 страници, един час ви чета  Crazy
За да успокоя всички загрижени за моя зъбобол, ще кажа че сутринта отивам да вадим зъба. След като тази сутрин едва не припаднах от болка, взех категоричното решение да не отлагам повече. Айде дано скоро престана да се жалвам.

Аз за предната ФМ се двоумях дали да не отида при Давидков... Сега се радвам, че успях да се вместя при Балев, че много нервички щях да потроша.

mama_AJ, много сладко стихче  Hug

Зърната си няма какво да ги подготвям. От вас научих, че стоенето без сутиен по час-два на ден е напълно достатъчно.

Аз все чета какво съветвате за покупките, ама нищо не ми влиза в главата. Другия месец като стартирам вероятно ще задавам същите въпроси. Почнала съм за сега с почти ненужни неща. Наясно съм, че шезлонга, обиколника и подобни не са ми спешни, но ги намерих на ниска цена в Продавалника и вече ги поръчах. И после като дръпна чертата - пак няма нищо купено. Що за образ съм? Количката и мебелите са избрани, но още няма лев за тях. Абе навила съм си на пръста да започвам с подготовката за малкия човек, но времето и финансите ми са оскъдни и за това само тъпча на едно място.
Виж целия пост
# 112
svetla_nka8305, ох! И аз давам дежурства в Белия дом (= WC-то).... Даже сутрин чак ме боли коремчето и не мога да се изправя!

За гърдите - нищо не правя и няма да правя.

Стрии нямам никакви, мазах се с разни неща на Mustella и там още едно, но според мен това си е до кожата и никакви мазила не могат да помогнат.


Отивам да гледам мачовете сега, нали ще ставам мъжка мама, да вляза малко в час   Party
Виж целия пост
# 113
Добра вечер!
За стрийте - имам наблюдения, че освен генетична предразположеност, роля играе и фактът дали мамата е спортувала преди това - спортът подобрява еластичността на кожата. Също и ако рязко се качат много килца, няма начин - спорт, мазила стрийте са неизбежни! За съжаление. Аз не смея да казвам каквото и да е за себе си, защото много майки са получили своите стрий последните дни от бременността си, та още не се знае. След като си родя човечето, ще коментирам.
Стейси, споко мила мамо! Имаш достатъчно време да се подготвиш за новото попълнение на семейството ви! Ето започнала си с някои неща, но има още два месеца (горе-доле). Пууу, колко неща се купуват за два месеца! Това да е грижата ти! Нали ти си здрава (като оправим зъбчетата)?!
Стеле, прати поздрави на Миа от моренцето и мен! Кажи й, че тук гонят чайки, ако се е преборила с пупулютките, може да дойде да подгони тези Фтички! Добре правите вие, че се събирате така! Ще ми се и на мен да поговоря с някоя бремелинка, ама пусто около мен няма ни една! Аз май ще сурна краче на момичетата около мен.  Mr. Green
Петя, този доктор го знам от доста време. Митове и легенди около него и отношението му спрямо пациентките! Да не говорим, че действетелно пише едни диагнози, дето никъде не можеш да ги намериш какви са! И така само всява смут у родителите. Може наистина да вижда аномалиите, когато ги има, но за цялата тая баластра не си заслужава. Затова всички се редят при доц. Балев. Той е супер готин човек, спокоен, отмерен и знае какво прави и гледа. Шанс, че не успях да се вредя при него ...

За варненските педиатри (пък и за педиатрите изобщо)- чудя се дали да запиша детенцето при лекар от близката поликлиника или да е при някой, за когото съм чувала добри думи, без значение къде е кабинетът му. Все пак с оглед на сезона, в който ще се роди бебче, и че нямам книжка, а Бубето е на смени ... Ако се наложи нещо спешно - ще трябва таксита, пътуване ...  newsm78
Виж целия пост
# 114
Здравейте момичета!!!
Ама много пишем бре леле,леле smile3501
Личи че вече много сме напред с месеците.Все по активно се интересуваме от нещата.Коремите натискатттттт!!! smile3521
  Васи с тези лекциимного ме съблазни и днес ходих и аз за малко инфо.Записах се на курс за бременни и за раждане,нооооо почва чак на 15.09. и свършва края на октомври,че не знам дали ще мога да устискам до тогава и да го изкарам. Да вземете да позаписвате на лекциите във Фелибето,че после да предавате и на нас smile3503
  Стеле и какво клюкарихте ако не е тайна?
  Слънчогледче ами и аз мислих по въпроса, и реших,че е по добре добър педиатър и пътуване,отколкото някой некадърник, след когото пак трябва другаде да ходиш и да рискуваш здравето на детето
 Аз да се отчета за днес. Купихме детската newsm44 Но тя все още изглежда така:  5/6 кашона,неокачени пердета, няколко чанти с неизпрани бебешорски дрехи,чаршафчета и хавлийки, подложка за повивалник и за вана(да не се пързаля бебето) се търкалят по земята!!!! Единственото нещо което е на мястото си е щората. Ето всичко нагледно СНИМКИ ЦЪЪЪЪКККК http://elist.snimka.bg/family/detskata-staya.415223
УЖАС УЖАС. Т smile3511 smile3533 Тати има още толкова много работа smile3514. Горкичкия.Не само ,че пари трябва да носи,амииииии ииииии толкова много други неща. Днес казах,че трябва и памперси да купим,а той с гордост заяви,че ще набави тези подробности докато сме в болницата smile3521

  Аз печеля за Мараааа да не казвам коя. Хайде до утре. Лека ви нощ!!!
Виж целия пост
# 115
Момичета благодаря на всички за пожеланията и честитките относно раждането на моя племенник,вече си има и име Радослав! Simple Smile  bouquet
Много ми се спинка,утре ще разкажа повече за раждането на братовчедката в Шеиново,предполагам ще е интересно за тези които смятат да раждат там! Peace
Виж целия пост
# 116
Здравейте, момичета! Минавам  да се похваля, че и ние се класирахме за почивка извън София най-накрая, утре заминаваме на гости при приятели в гр. Смолян и няма да ме има 5-6 дни.
Благодаря ви за съветите за моето болно гърло, то се оправи, но сега пък синузита малко ме мъчи, ама дано и той да минава по-бързо, надявам се като сменя климата, да се почувствам по-добре.
За срещата-няма да мога да дойда-ако може наистина я отложете за септември, тогава може би повече мами ще са свободни.
За лекциите-дано да мога да посетя някоя, казаха ми, че е много важно техниката на дишане при раждането, ще се опитам да си намеря нещо за четене по въпроса, не видях през септември да има лекция на тази тема за съжаление.
Прегръщам ви и отивам да поспинкам малко, че път ме чака... Hug
Виж целия пост
# 117
Абе тези контракции много на често бе! Ей за едното къпане (поне 15-20 мин) и те са три! Гадна работа.  Close Пък и забелязах, че като се рзвълнувам веднагически се появяват - хе одеве глеадх галерията на "9 месеца", а там едни бебешори снимани ... мило и драго да ти стане! И матката пак - щрак! Контракцийка! Ще почавм Магнерича 3х2 ме съмнява ...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 118
Здравейте, сладурки!
Ето ме и мен най – накрая Hug. Тези дни никаква ме няма, но ми беше много лошо Sick, само се ядосвам за дреболии, снощи ми се схванаха краката от коляното нагоре и се чудя какво да правя. Доста сте изписали, а уж ви следях когато мога, но се прибрахме вече и се надявам да мога да пиша по – редовно.
Комикс, стискаме палци и се молим да ни зарадваш с хубави новини.
Steletu, много неприятно е било това със съседите. Ние имахме една съседка, която с никой не се съобразява, но целия блок трябва да и пази тишина и да внимава кога се къпе, чисти, мие или пере за гости почти и дума не можеше да става. Надявам се след забележката ти да е било по - спокойно положението и повече да не се повтаря.
marieta8225, да ви е жив и здрав юнака, само радости и щастливи моменти.
Катерина26, той и златен да беше ехографа, за тези пари трябва да й отчупи от него.
аннтония, двете имена са много хубави Simple Smile.
Nadejdata_08, и ние също се чудим като вас. На мен ми харесва името на свекъра, но пък мъжът ми май не иска да е изцяло на него, но пък с неговата буква, става много сложно #Crazy.
yani4ka_83, аз си мислех, че със две бебчета е по – лесно, двамата предлагате по едно име и готово, е разбира се трябва и двамата да сте съгласни.
А ние сме в такава чуденка, но живот и здраве ще го измислим newsm78.
viksi, приятно и много весело да си изкарате на почивката newsm41 и много да се снимате photo.
malkogad4e, на кой модел количка си се спряла?
Малко със закъснение, но да не пропусна да поздравя победителките в конкурсчето за най – шушонско име дадено от половинките и изобщо всички и да ви кажа, че много ви се радвах. Аз не можах и да се включа, ние все си измисляме нови имена. Мога да ви кажа, че от няколко дни съм шоколадово яйце, по – скоро коремчето ми и че то приличало на такова. На учудения ми поглед мъжът ми ми отговори, че приличало по форма, че в шоколадовите яйца има изненади, играчки и били много хубави и той много ги обича. А това е вярно, като го гледам май той им се радва повече отколкото някои деца  remybussi. Така ме развесели, когато ми каза.
За покупките – още нищо не сме купували, само разгледахме набързо два магазина.
Извинявам се за дългия пост. Нали ни нямаше известно време и сега докато прочета всичко и отговоря става много дълго. Лека нощ и приятни сънища smile3524.
Виж целия пост
# 119
Добро утро,маманчета!
Айде да подкапваме последния работен ден и ни чакат 2 дни почивка.....Охх ooooh!ние започваме козметичен ремонт и като си помисля какви боклуци ща станат..Сега имам оправдания да не взимам очастие в нищо,да  му мисли мъжо Mr. Green Mr. Green Mr. GreenАз съм по даването на акъл,ама нали и затова се искат хора newsm03 newsm48
elist нес е притеснявай за бъркотията ,и нашите неща за бебо са на това ниво.Живот и здраве всичко ще се нареди....
 Мия,Викси,весело изкарване на почивката и да покажете снимки  Wink
За имената нямаме още избрано.На етап размисли сме newsm78Ама вие давайте идеи де Wink
За мазането- до сега съм използвала на Дева крема против стрии,но ми се видя гъст,а в момента съм с Кокона крем и олио за гърди,и съм доволна.Заа сега нямам стрии,а дано така да си остана до края.... Praynig
Ох друго не се сещам.Айде до после ....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия