За Байрами и имени дни, ти при нас поспри и вкусна питка и гюллач си ‘апни- TR25

  • 52 998
  • 744
# 360
Tsvete - Кадаиф (тази страница е страхотна ..смятам да си я поръчам книгата на г-жа Биннур Mr. Green, или да си я купя направо от NY като с.м там следBащия път):

http://www.turkishcookbook.com/2007/10/tel-kadayif.php


Добро утро, комшийки!
Да се присъединя и аз към похвалите за рецептите на г-жа Бинур - ного са сполучливи, а самата г-жа е страшно мила и отзивчива. Преди време й бях писала за една нейна рецепта и ми отговори много любезно и изчерпателно   bouquet

Анджи, поздравления за фотото - много и все хубави снимки да правиш с него!
Сега, ако ми разрешиш една препоръка - виж си настрийките на цветовете - патладжаните си личи, че са вкусни, ама са много червени на фотото. И като композиция има нужда от малко въздух наоколо. Храна се снима много трудно, колкото и да звучи странно. Най-много се учи от гледане, затова виж тая група във Фликр, само за храна е и снимките са на ниво: http://www.flickr.com/groups/food-photography-club/pool/

Ако те интересува темата, ще ти пратя няколко статии за food photography.
Виж целия пост
# 361
Ей, мЪ пак на newsm03
Абе вие само за лапане сте си говирили снощиииии #CrazyАма знаете ли колко калории сте си сложили да се облизвате заради тези сладкиииии Joy
Аз обаче направо отивам във МОЛА и си купувам от една турска фирма всички сладости които изброихте и хич няма да се мъча да пека и да приготвям и ще си направя един Шекер Байрам направо си нямате на представа smile3534
БЗ-че благородно ви завиждам за събирането още повИчИ на тия които само ще си хорутуват. Там има ли такива които само обичат да готвят newsm78 smile3503
Виж целия пост
# 362
Анджи, ю ъ моус уелкъм  Hug предположих че може да ти допадне Теомански и на теб. Eто още една уважавана от мен певица Candan Erçetin и любима песен - http://www.youtube.com/watch?v=fEe4x0v5q7I

уф, забравих какво щях да казвам докато тео ме използва за стълба и кран едновременно  #Crazy

аааа, за патладжанената манджа - значи мойто свеки, високо уважавана готвачка от мало и голямо в околовръст, сините домати ги реже на колелца (те са от ония дългите и тънки, не от овалните, дето са по-разпространени у БГско), изкарва им горчилката и ги запържва. после меси кайма като за кюфтета и почва да реди в плитка тенджерка/тавичка - едно патладжанче, едно кюфтенце (приплеснато) и така докато свърши материала. става много привлекателно на външен вид. отгоре реди едно две резенчета домат и/или пиперка и залива с доматен сос. вари/пече се на слаб огън до готовност. мммм, става мозък  chef

p.s. Делта, не те разбрах newsm78
БЗ-че благородно ви завиждам за събирането още повИчИ на тия които само ще си хорутуват. Там има ли такива които само обичат да готвят newsm78 smile3503
[/color]
Виж целия пост
# 363
ДЖОРДИЧ-
ми отговорих на едно постче на БЗ-ончето бе. Нали форумска среща се задава- та едната ще готви, друг ще дегустира третите щели само да хорутуват. Та затова казах, че благороднУ завиждам. Голям моабет ще сЪ зЪформИ ако станИ newsm10
Просто се пошегувах Simple Smile
Виж целия пост
# 364
Мишоци Mr. Green аз само сА УДбивам да ви пожелая

Ramazan Bayramanız Kutlu olsun




ние няколко дни ще сме заточени на село да бИрем грозде Whistling така е-който иска вино и мента, Ша бере hahaha

Да си хапнете баклава, кюнефе,толумбички и за нас съфорумките от БГ-то, не че и ниЙ няма да сА почерпим за Байряма и за ваше здраве Laughing Drunk Wine Glass cheers

ЦелуФки и гушки на всички+бебешоците и по-големите бебета, а бе на всички  Mr. Green Hug  bouquet Hug Hug Hug

Като се върнем, ще се включа Peace
Виж целия пост
# 365
Мух, мари-майко. 3-4 дена ме нямаше и глей какво става тук.....
Ехоооооооооо, здравейте.

Да започна отначало:
Анджи и Стефи, страхотни първолаци и пред-първолаци си имате   bouquet  bouquet  bouquet
Джорди, съжалявам че се е отложило пътуването, но сега оздравявай. И дано мине скоро  Hug
Маги, айде, добре дошла пак към нашия град.
Студентките, айде хаирлия да е... само шестици.
Новодошлите, добре дошли   bouquet
Мирамила, пратих ти на лични мобилния ми, обади се като си в Пловдив на курса. Ще се радвам да се видим   bouquet Hug
Бз, Кайги, Делта, Джорди и всички говорещи за Кютефе-то, как не ви е срам?!?!?!?!?!  hahaha hahaha hahaha бързо в ъгъла, и наказани.  Whistling Crossing Arms Thinking Naughty Как може тук, пред нас, пазещите диета, да говорите за такива сладки неща!!!!!!! Сега ми се преяде, и вие сте виновни. УжасТ! Аз затова ли от февруари съм на диета, да ме дразните тук, оффффф, гадост и ужасТ,  hahaha сега сериозно, ще се пробвам да направя вкъщи кюнефе, няма да е като оригиналната рецепта, но...

На всички останали  Hug  bouquet Hug  bouquet Hug

А вие бяхме малко на почивка, СПА, басейни, Жакузита  hahaha, плаж на басейн между боровете, и дългиииии разходки, еххххххх, беше супер, а утре сме на сватба на моя приятелка.  Та ще започвам още рано-рано с приготовленията. Сватбата е в 17/00  в църквата, а аз още в 8 съм на фризьор, на другия край на града  newsm78  hahaha

Айде, лека вечер от мен, аз замислям дали да не направя мохито тази вечер? така че от мен
[img]http://www.mixology.eu/files/images/Bacardi_Mojito_on.jpg/[img]
Виж целия пост
# 366
Здравейте на всички и благодарности за топлото посрещане - явно тук съм сред приятели   bouquet . Благодаря и за отговорите на въпросите ми! Това с гюллача го обмислям съвсем сериозно  Wink Така, че утре ще видим .
Виж целия пост
# 367
Ghosn Wink
отивам във ъгъла да се срамувам дето само за кюнефета и гюллячи дрънкам Embarassed Обаче утрЯ УтивЪм де си купя и няма да сЪ срамувам Wink
А ти стига толкова си пазила диета. Ми то от февруари, много време бряя. Искаш да нЪ бийш пУ красУта ли newsm78
FATE wavey
Виж целия пост
# 368
Много сме, силни сме! Гледай какво става горе на балкона  bouquet  bouquet ей така ви искам сяка вечер  Hug
Аз чакам майкини тази вечер, но нещо се забави автобуса. явно е много напечен трафика около автогарата заради празниците....
Междувременно гледам баскетбола по Ен Тв - голяма борба - Турция - Гърция. в момента играят продължения #Crazy много е напечено!

Гхосн, липсваше  Hug! А то кюнефето може да стане и по дюки ми се струва   chef Ама ти до къде мислиш наистина да я караш тая диета? Стигна ли нивото от калкулатора? Какво е темпото?
От февруари много вода изтече (се изпи) май наистина искаш да ни засенчиш тука с Делта двете  Mr. Green

Абе хора, аз ли съм в грешка или вие сте се разбързали с празниците? Не е ли неделята първият празничен ден, респ. края на постите? newsm78
Виж целия пост
# 369
Ghosn Wink
отивам във ъгъла да се срамувам дето само за кюнефета и гюллячи дрънкам Embarassed Обаче утрЯ УтивЪм де си купя и няма да сЪ срамувам Wink
А ти стига толкова си пазила диета. Ми то от февруари, много време бряя. Искаш да нЪ бийш пУ красУта ли newsm78
FATE wavey

Оппааааааа - я веднага тука да докладваш откъде ще си купиш ти оризови кори за гюллач и кюфене.
Виж целия пост
# 370
ДЕДКО Simple Smile
Май във по преден пост бях написала, че отивам във един МОЛ  и от там си купувам но не продуктите за тези сладости а направо готови. Турска фирма внася във Варната у тоя МОЛ Wink Намерила празна ниша и носи у Варната. Тази фирма я видях и на Истиклял това лято.
СкорУ и за мене ще питат Радио Ереван- Как да накараме една дебела жена да отслабне? но се надявам Радио Еревен и за мене да каже- Не разваляй те Убавата жИна smile3503
Виж целия пост
# 371
ДЕДКО Simple Smile
...
СкорУ и за мене ще питат Радио Ереван- Как да накараме една дебела жена да отслабне? но се надявам Радио Еревен и за мене да каже- Не разваляй те Убавата жИна smile3503
А така кажи ми го ни тия от дюканите да знаят.  newsm62
Виж целия пост
# 372
Orizowi kori ima в китайските магазини, ама като не съм яла истински гюллач, не се наемам да правя. Инак кори има у нас в шкафа  - купувала съм ги за spring rolls Mr. Green
Виж целия пост
# 373
Здравейте момичета   bouquet
Пак нахълтвам в темата ви с молба за помощ  Blush
Може ли да кажете накратко какво пише тук: http://www.guncel.net/ea/15259
и тук: http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=507042
Опитах се да си го преведа с автоматичен преводач, но почти нищо не се разбира  Sad И ако някой знае вярно ли е написаното, да сподели, моля. Може и на лични   bouquet
Виж целия пост
# 374
Ха, добър вечер и от мен! Леле каква активност, какво чудо-пу-пу-пу. НЕ мога да ви изчета. АМа на да кажа, решено е утре съм си вкъщи, демек не съм на работа и цял ден кадаиф ще правя и ям  Laughing То с вас може ли да издържи човек - милост нямате  Mr. Green
Ghosn страхотна почивка сте изкарали. Бравос. А сега с нови сила се захващайте за работа  Laughing
Болните оздравяха ли? Сладка, Бз и кой още кихаше, подсмърчаше, кръст и груб го болеше?ааааа да, Делта и теб те боляха бъбреци. Всичко наред ли е?
Аз бухам една магарешка кашлица от една седмица и не минава пустата. Ама от утре кадаиф с чай от лайка и гледай как съм се излекувала. Вече като чуя думата "кадаиф"и на смях ме избива Joy
Джорди дойдоха ли гостите?
magito хвърли една чепка грозде да хапнем и ние тук, а ако се смилиш и по винце ще ни очерпиш на зима.
Айде мили Лека нощ и сладки сънища  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия