Темата на ДЕКЕМВРИЙСКИТЕ мами, с малки бебета шавливи и засмяни!

  • 36 981
  • 727
# 345
Честити месечинки на малчовците. Да са много здрави и игриви.    bouquet

Елмина, аз за съжаление не мога да ти помогна - не съм давала сироп (и дано не давам скоро). Бързо да се оправя сладурката Алекс Praynig
denibs, Калоян само два пъти каза мама, когато беше на 4 месеца и от тогава нищо  Sad Сега по цял ден само баба слушам  Laughing, а тати така и не е казал още. Не се притеснявай те сега така или иначе още не осъзнават какво казват, но после всеки ден ще те мамосва и ще си най-щастливата на света.  Hug

Днес няма разходки, да видим как ще се забавляваме вкъщи. Лек ден и много усмивки  Hug
Виж целия пост
# 346
                  Здравейте мами   bouquet
       denibs, благодаря за кафенцето и вкусотиите Hug
      Честити месечинки на сладките ни бебоци  ura
  Времето наистина е кофти за разходки, но пък много приятно за "мързелуване" вкъщи, и някак ми напомня за миналият октомври, когато с нетърпение чакахме малките човечета.... Heart Eyes Ех...., как лети времето.
  Elmina, нека бързо оздравява принцесата. Нямам впечатления от тези сиропи, но щом като са предписани най- вероятно лекарят има основание за избора. Александър на 2- пъти е пил Проспан и помогна.
 Хубав и спокоен ден!
Виж целия пост
# 347
Ели,моето Диманче беше на 2мес когато пи Хутагил за първи път!  Peace Скоро пак се наложи.Просто няма какво друго за тази възраст (освен Стодал,който е твърде лек за някои случаи) и избираш по-малкото зло! Peace
Дано скоро се оправи малката Алекс,както и всички други болнички непослушковци! Hug
Виж целия пост
# 348
Здравейте!
И Александър беше болен миналата седмица-сополи,кашлица и температура. Оказа се че е от зъби-най-после проби горният резец.

За кашлицата д-ра изписа Хустагил-помогна много (и той е билков), съдържа мащерка. Верно , че пише за деца след 1 год. но е по ефикасен от Стодал.


Имате ли наблюдения от двата сиропа? Според мен кашлицата йе влажна, а Хустагила четох че е за суха.

Дано скоро оздравеят болните бебета   love001
Виж целия пост
# 349
Здрвейте мами,
ние бям на гости в провинцията и в неделя се върнахме.
Първо да ви се оплача,какво стана вчера. Давид в колата с баща си,аз се прибрах да взема количката за да ходим на разходка.Чантата с всичко възможно до него при това отворена и най отгоре цигарите ми , отворил я е  Shocked и изял половин цигара до като баща му не се зачудил какво мляска и като се обърнал и видял  Shocked.
От там бъркане в гърлото, ама нищо,той го глътнал.След няколко часа се започна зверско повръщане,даване на кисело мляко,активен въглен и целия бял като платно.Щях да умра от страх и претиснение.Док вика,давайте активен въглен да повръща. Така до 10 вечерта.Изповръща си детето червата а аз и баща му  ShockedТолкова се уплаших.Ужасно е.Може да си кажете че на вас няма да се случи но ви казвам много ги пазете.Беше кошмарно.Сега вече е добре.
Иначе освен това всичко е ок.Многобил пораснал казват икво няма да е като вчера на консултацията беше 12.300.Не можех да му махна млякото в 6,но попарата се яде вече само 2 пъти в седмицата.От 19 почваме кухня.Станал е доста див и непослушен.Мрънка и крещи до като не стане на неговата,кара ми се ,скубе ме  и тн.По едно време се побърках.Ще трябва да се прчеупи това,защото ще почне скоро време и да ми се тръшка на земята.
Виж целия пост
# 350
Момичета, благодаря ви за отговорите!   bouquet

Есес, това е наистина ужасно! Като пушач те разбирам,дано никога не се случва!

Виж целия пост
# 351
кара ми се ,скубе ме  и тн.
охх познато,а като го ударя по ръ4и4ките(леко де,някой да не си помисли 4е си бия детето) и той ми го връща-удря ме по същия на4ин  Shocked
Виж целия пост
# 352
Ели, скорошно оздравяване, мила. За съжаление със сиропите не мога да помогна много. Давала съм капки Синекод за суха кашлица, както и Проспан.
есес, радвам се, че с малкия всичко вече е ОК Peace  А за мрънкането и тръшкането...и на нас ни се случва, а уж госпожиците били по-кротки Crazy
мимина, Диманчето е голямо сладуранче, както винаги Hug Ако не беше вече ангажиран щях да си го взема за зет Wink
Виж целия пост
# 353
Станал е доста див и непослушен.Мрънка и крещи до като не стане на неговата,кара ми се ,скубе ме  и тн.По едно време се побърках.Ще трябва да се прчеупи това,защото ще почне скоро време и да ми се тръшка на земята.

и ние сме така направо нямам нерви вече, а ми беше такъв кротък и послушен, почти съм на ръба на нервна криза и   #Cussing out
предполагам че е от зъбките 7-ия пробива, а на всичкото отгоре и сме с алергия и цялото му вратле е червено мажа със Судокрем и нахткерцен на д-р Тайс.
Виж целия пост
# 354
есес,много неприятно наистина  Confused не искам да си представям как сте се чувствали  Tired
зина,наш'та снаха ако продължава така да флиртува с другите ергени от варненската банда,ще си диря нова! Laughing
Виж целия пост
# 355
Времето се скапа и темичката потръгна Wink

Лошо за болничките, но без сополи и кашлици няма да ни се размине. Аз моята я водя на лекар веднага като се появят сополите, винаги ми изписват по някоя рецепта, която много примерно си закупувам и не ги й отварям шишетата даже. Шкафчето ми заприлича на аптека, но това си зависи от състоянието на човечето, мъча се да отложа до последно разните му там илачи. Гледам да й е комфортно и топличко, и специално за кашлицата и сополите, увеличавам температурата на млекцето сутрин и вечер, разбира се да не я претопля де. Нещото, което хич не й харесва е да и издърпам сополките с помпичка, но пък по този начин избягваме да търгне проблема към гърлото и за сега се справяме успешно.

За послушанието и проявата на характер има много изписано, аз даже се просвещавах мноооого преди въобще да си мисля за дете. Това, че започват да изискват и да проявяват капризи е най-нормалното и хубаво нещо. Внимавайте много с това т.нар. "пречупване". Тръшкането по земята и посягане към родителя е също един напълно нормален етап от развитието на детската психика, разбира се зависи от характеровите особености и индивидуални заложби на човечето. На тези, които няма да им се случи, да не си помислят, че нещо не им е в ред Wink Няма универсални рецепти, колкото по некомпетентни и елементарни събеседници ще срещнете, толкова по-категорични съвети ще ви дават.  Най-ценното нещо към което трябва да се стремите е доверие между вас като родители и малкия човек, който с ваша помощ ще се научи да се бори в живота, така че пречупването има и обратна страна. Да не влизам в ролята на съветник и да не хабя само странички Laughing Laughing

Хайде лека и поспалива на всички Hug
Виж целия пост
# 356
Добро утро и от нас! От две седмици сме много криви, почваме и трета такава. Първата ние бяхме болни с баща му и Митака имаше малко сополки. Втората седмица почна и кашлицата и температурката, но до 38 градуса. Аз все си мисля, че е от зъбките, досега нито един не е излязъл. Но се оказа, че е и болничък. Пихме каквото пихме  уж се успокои и от вчера пак наново - температура, мрънкане, хленчене, не спи спокойно. Дано всичко да е от зъбите и скоро да излизат. Ние колики не усетихме, но пък за сметка на това със зъбките явно ще разберем какво е това криво дете. Но така ще е, нали трябва да порасне човечето. Ние се стягаме за кръщене другата седмица. Вече записахме час. Искахме точно на Димитровден, но е понеделник и говорихме с попа, че и в неделя - в навечерието на празника също е подходящо. Така че - ще има кръщене.
Есес, наистина е много неприятна случката. То за вас е било хиляди пъти по-трудно и болно, отколкото на съкровището ви. Случват се такива неща, няма как. Ами като тръгнат, колкото и да се опитваме да предвидим всеки техен ход, все ще се намери да пипнат нещо, което не трябва. А контролът през устата си е ясен. hahaha
И така, да не забравя да честитя на именниците днес. Да са здрави, усмихнати и много щастливи. ПЕТКОВДЕН е.  bouquet
Виж целия пост
# 357
Честит празник на всички, които празнуват днес!
San4es   202uu
eses много неприятно, но за съжаление никой не е застрахован от подобна случка. Радвам се, че с детенце всичко е наред.
При нас няма нищо ново. Влачи си малчо едни сополки и не иска да се разделя с тях  Tired. Иначе никакви други оплаквания. А и не текат постоянно - може да текнат два пъти през деня, може и веднъж. През нощта спи спокойно, не му се запушва нослето. Не бих ги удостоила с внимание ако бяха бистри, обаче зеленеят. И така, педиатърът в мен проговори  Joy и от днес ще го пробвам с коларгол. Ако и това не помогне, вдигам ръце и отиваме при педи.
Лек и слънчев ден!
Виж целия пост
# 358
                                                             Добро утро  food010
             Честит Петков ден  bouquet на именниците и на всички мами, защото Света Петка е закрилница на
                                                                     жените

  Ние се върнахме от консултация и резултата е 12.400/79, с по 200- 300гр. и 1-2 см. разлика. Но явно вече сме се кротнали Wink Александър от 10- ина дни има едни ситни пъпчици по лицето, които и лекарката отхвърли да са от храна, но не каза и от какво може  да са newsm78. А аз забравих да поискам направление за дерматолог ooooh! Така че му отменям принудителната диетка на малчо и си връщаме попарата и жълтъка. Взех и бележка за детска кухня и нямам вече търпение.
  Karacheviyska , и ние минахме през тия неразположения- и за капак безапетитие за цял месец, и причина бяха зъбките. Сега вече имаме 4 отгоре и сме доста по- спокойни. Така че търпение Hug
      Бързо оздравяване на болничките Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 359
Здравейте мами,
Записах Давид на кухня итпонеделник сме на държавн манджа  Laughing дано му хареса,че вече се изчерпвам от към манджи.А и ми хареса менюто за днес което чух.Супа от грах, моркови със заек и кисел от забравих какъв плод.
Жени, да ти кажа като прочето че твоя малчо е 12.400 ми олекна малко,Давид е 12.300 и 76 см и все ме е шубе да не си остане дебел.
Санчес, дай малко инфо за непослушанието на децата,че положението найстина е трагично понякога. Не мога да го слушам да реве и мърмори и правя каквото иска,това обаче не мисля че е добре, защото ще ми се качи на главата.Не винаги е такъв но понякогааааа е ужас. Сега на мода е " мама не може да говори с никой,дори и по телефона" както ме види че си говоря с някой на живо или по тел. настава едно мрънкане,викане и крещене,понякога си мисля че ще преграхме от крещене,откъде такъв глас не знам.
Момичета аз да ви попитам ,някоя има ли такъв проблем и ако да да помага. Дясната ръка ме боли,от пръстите до лакътя.Някакво сухожилие се е разтегнало,при усилие,ме срязва и проблема се задълбочава с времето.Явно кг на Давид я претовариха.Хоих на лекар ама то пък не видиш ли ме прегледа един лекар който май не беше много наясно.Изписа ми някакви хапчета,с въпроса,Нали ти е здрав стомаха  Confused и аз се чудя дали въобще да ги пия.Като цяло ми каза да не я натоварвам и да си почива,но това няма как да стане.Та ако се сещате нещо като лек,  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия