ЮЛСКИ БЕБЧЕТА - тема 8

  • 22 516
  • 721
# 705
Gale пепел ти на устата  Joy до третата иконка съм съгласна, следващите ще се направя че не съм ги видяла  Mr. Green
благодаря ви момичета за пожеланията  Hug
Виж целия пост
# 706
Virginity, Честита годишнина!   bouquet
Карелия, честито и на теб на патерици!   bouquet
Цветен прашец, може да си била по това време да раждаш, и аз си спомням, че се похвали една_от_нас.
Стеф, честито кърмене. Абе с упоритост всичко става!
Сафо, да така е - състава на кърмата зависи какво е яла майката, но организма няма как да произведе нехранителна кърма все пак де, природата си знае работата. Затова има по-мазничка и по-водна но задното мляко както знаем като правило си е по-мазно.  
Виж целия пост
# 707
Явно съм го пропуснала, това не е важно важното е, че щастието е дошло и при нея. Дай Боже всекиму.
Да ви кажа нещо интересно. Ние не сме от практикуващите ЕБХ, но беболинка два дни не беше ходила по голяма нужда и цял ден вчера и цяла сутрин днес се напъва и се кисели и като видях зор викам чакай да пробвам с легенчето и аз като хората и хоп за 10 мин. свърши работата, изкочи като тапа даже като го изкара баща й подскочи и тръгна да бяга, че беше до легенчето и помисли, че ще го уцели. Голям смях падна ама детето си свърши работата.
Хубав ден на всички!
Виж целия пост
# 708
Virginity - честита годишнина. Да празнувате още безброй много щастливи годишнини  Simple Smile
Сиси - много хубава дата си избрала и  на мен ми харесваше 20.05.2005, но не се падаше събота и неделя, затова с мъжо си избрахме 15.05.2005
Бебка като е облечена е с памперса, тупам я от памперса преди да го сваля и я слагам голичка от кръста надолу на повивалника, че лесно се чисти. А дето ме пита Миме-то - не я държа 30 минути, а тя сама си напъва коремчето,а аз си мисля, че ще прави нещо. Ама си мисля, че го прави да ми угоди, накрая нищо не става и й се доспива.
Аз не знам как ще става това с държането, моята бебка всеки път си напъва коремчето, затова я държа легнала. Не знам дали ако я държа ще може ли да се напъва. Преди малко имах 1 успех и 1 неуспех. Голямата работа стана  Mr. Green , ама малката ... Даже докато я миех под чешмата я подканих, защото майка ми каза, че аз и брат ми много сме обичали да пишкаме под чешмата,даже само като сме чували шума на водата. Ама бебка нищо не прави, тъкмо я сложих на повивалника и подложих памперса и малката се изпишка  Crazy.  Не знам може би си е харесала повивалника.
А за легсовете - няма да купуван, не са нищо особено, майка ми ще оплете такива набързо  Grinning

cveten prashec - Една от нас ни се похвали, но беше отдавна. Спокойно не ни е забравила. Предполагам , че ще пише пак, като дойде щастливото събитие  Hug
Виж целия пост
# 709
Галелей, страхотни иконки за поздрав на Вирджинити... Много ме изкефиха...
Абе момичета, как се прави това с ЕБХ? Почвате да ги държите над легенче на определено време ли? Казвате ли им "ако" или нещо от рода?
Виж целия пост
# 710

karelia79 - аз ЕБХ-то го карам малко аматьорската  Laughing виж Сиси и Миме-то вече са напред.
Можеш като начало да прочетеш тука
http://www.bezpeleni.info/
Аз започнах с бебка, като видях, че прави едни муцунки точно преди да си свърши работите. А това беше отдавна - може би на около 2 седмици. Когато първите пъти тя успяваше да ака  извън памперсите, аз й се радвах и й казвах: "Браво на бебето". Вече даже се смеем заедно  Laughing
Така като мина малко време на бебка й харесва да си стои чистичка. Не мога обаче да се справя с държането над легенче - гледах клипчета, ама не знам дали малко бебе може да се държи седнало. Освен това на бебка понякога й трябва повече време - ако я държа със сигурност ще се изнерви и ще се разреве. Надявам се, че нататъка ще се справя   Rolling Eyes

А ритуалите, които ще правите, това как ще подканяш бебето зависи само от теб и от бебето. Няма значение какво ще е - важното е да има комуникация, да използваш едни и същи думи или звуци и мъничето да разбира, че точно това е подканата.

Виж целия пост
# 711
Мише както казах аз не практикувам ЕБХ, но днес като я изаквах над легенчето и първоначално си мислех как ще стане, но после даже се учудих, че е толкова лесно да я държа така. Аз седнах на един стол, разтворих си краката (как само звучи) и я сложих между тях. Тя си подпираше гръбчето на корема ми (който си е доста голям и става идеално за възглевничка) и сама се изправяше до седнало положение като се напъваше после се отпускаше и така стана много лесно и бързо. Наистина се учудих.
Карелия аз като абсолютен лаик понеже незнаех какво да й казвам докато си върши работата, издавах звуците които съм чувала тя да издава докато ака и тя повтаряше след мен и от време на време й казвах: "Ака мами, ака".
Хайде пак всеки втори пост е мой. Изчезвам.
Виж целия пост
# 712
Virginity,честита годишнина. Да сте все така влбени и много да се обичате!  bouquet
Аз днес не съм на кеф и само ще ви чета. Sad
Виж целия пост
# 713
благодаря ви  Hug Heart Eyes

мда,това с издържането много помага за лоши акита дето не им се излиза  Laughing
и аз го практикувам,когато види зора да се справи сам,само че в памперс Embarassed

и да се похваля че вече ми "приказва" доста усилено малкия разбойник  Heart Eyes трябва да хвана таткото да ни снима отстрани че като ме види с фотото и  Shocked
и вчера му купих дънки 3-6 месеца НАЙ-ПОСЛЕ намерих толкова малки!!! Party
а след като в петък си одриска гащеризона а снощи му се бяха впили ластиците на пампав пухкавите кълки - от днес вече официално сме с памперси 4 номер  Sunglasses
Виж целия пост
# 714
  Hug    Точно това е ЕБХ,аз я издържам точно седнала,хващам я под колената ,а гръбчето и е на корема ми,и с времето започна толкова да и харесва,че се смее с глас на едни стикери пред нея.По-точно ако има още нещо за изкарване реве,ако не, се смее.Ще и направя клипче и ще го кача някъде.Не мисля,че е вредно за кръста и,нали така хората са издържали децата си векове назад.Само сега в последните години децата седят насрани с часове.За тези които се чудят дали да започнат,да кажа,че аз не бях сигурна дали изобщо има смисъл.Но наистина бебетата не обичат да са мръсни,само първите 2-3 дни е по-трудно,измисляш си звук за ако и пиш и започваш.Мисля си ,че ЕБХ е "виновна" за по-честото общуване с детето ми,сега разбирам само с поглед какво иска,какво очаква,говорим си,а иначе само щеше да спи и яде.
Виж целия пост
# 715
Не знам аз ли си внушавам или Ивка се бъзика с мен  Simple Smile

Преди 10 минути пробвах да я държа над мивката, с лявата ръка под нейните ръчички, а кръстът, опрян на корема ми, а с дясната ръка и държах крачетата нагоре. Преди това папахме, после видях, че е пишкала малко в памперса. Ама нали в сайтовете за ЕБХ пише, че бебета могат да пишкат винаги - дори и да е много малко. Затова реших да държа над мивката. И так я държах 3 минути и нищо. Веднага я слагам на повивалника и тъкмо да я избърша и се изпика - и то съвсем малко и ми се смее. И не го прави за първи път, а в 50% от случаите след миене и около 80% след баня. И го прави веднага, а не иска над мивката или когато я плакна за последно над коритото.
Виж целия пост
# 716
Здравейте  Hug
Пускам нова тема, понеже виждам, че Стеф отдавна не е писала, а аз не знам кога ще мога да седна пак...
Нова темичкааа - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=429839.new#new
Много сте изписали, а аз отдавна не съм се отчитала, но имахме гости от Благоевград и сестра ми и тя е тук и лудницата е пълна  Crazy Ще гледам да ви прочета малко сега и да се включа по-адекватно ако ме оставят  Tired Hug
Извинявам се, че пускам новата тема толкова рано, ако решите изпишете тази до 50 страница и се прехвърлете в другата   bouquet
Виж целия пост
# 717
Според мен е редно да се изпишат всичките 50 страници и тогава, не случайно ги направиха по толкова. Все ще се намери кой да пусне нова тема.
cveten prashec, Мимето вече ти е писала, точно това е ЕБХ, прсосто има още няколко тънкости, в които бебчета само ориентират.
Mishe333, за мен не е правилно да я оставяш на повивалника да го прави, тя и затова не го прави веднага, дали е на повивалника или в памперс почти няма разлика - пак е легнала, пак се цапа. Истинското ЕБХ е с издържане в определните пози, именно свитите крачета и т.н. помагат за лесното и бързо изхождане. Гарантирам ти, че няма да се изнерви и разреве, ако наистина си разбларал, че й се ходи и й предоставиш възможност да го направи в най-удобната и за двете ви поза. А това, че си я чакала 3 мин. и не го е направила, просто или не са били достатъчни, или още не й се е пишкало, и на мен ми се случвало. Но все пак това е Отчетна тема, има си специална за ЕБХ.
karelia79, на първа страница има достатъчно линкове по темата!  Hug
Виж целия пост
# 718
Мерси за шалтето. Hug
Снощи пак не спахме,голямо въртeне беше.Интересно,че 2 дни хапвам едно и също,закуската една и съща, обяда и вечерята,единия ден е без колики,а днес с много силни,за кой път се убеждавам,че храната не е причината за тях.

Имам въпрос,вашите бебчета докато спят въртят ли си главите ту на едната страна,ту на другата,1-2 мин.така,спре за малко и пак.Взех я при мен да спи и се успокои.

Виржинити,честито и още мнооого години да се обичате.
 


Като ви слушам за ЕБХ да взема да пробвам ли,трябва обаче да се информирам малко. Thinking
 

Виж целия пост
# 719
Маймунче,на мен точно това въртене ми е сигнала Wink,по време на съм ,че и се пишка или ака.Започва да се върти,но не си отваря очите,а си спи,нали?Предлагам ти да подържиш детето в този момент 10-ина минутки над мивката и ще имаш резултат.Всеки изминал ден 10-те минути ще стават все по-малко.Ще и олекне и ще ти пее докато я обуваш. Ама наистина спирам,че си има специална тема по въпроса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия