Августовски бебета - тема № 3

  • 28 305
  • 742
# 435
Slavena80, и ние имаме същия проблем (ако наистина е проблем  Rolling Eyes ) Калина предпочита да обръща главата си на ляво. И аз като теб пробвах с играчки, тя се обръща, но не така изцяло както е на ляво. И в количката все на ляво се извърта колкото и да се опитвам да коригирам. Мислех си, че така просто и е по-удобно, но сега се чудя дали да не съм по-настоятелна в обръщането на дясно. От друга страна знам, че и при други бебоци се случва, така че може би не бива да се притесняваме  Thinking

На нас вчера ни сложиха ваксината. Лекарката прецени, че това хриптене на нослето не е притеснително. После много се шашнах дали постъпих правилно  Cry и сега все проверявам челцето и за температура (също меря от време на време, ама тези електронните  Close големи отклонения дават в две поредни мерения, даже мисля да търся живачен).
Иначе Калина е порасла много  Laughing над 1 кг е наддала и сега е 5.410 и е цели 60 см. Даже педито искаше сестрата пак да измери да не е сгрешила нещо  Joy

За папмерсите и аз съм чувала лоши нещта за тези от Кауфланд. Взех от там Molfix (3) - с разтегаеми лепенки са, и съм доволна, но сякаш най-много ми допадат Huggies с ластичето отзад - никога не са протичали до врата, както правеше Pampers и Puffies. 
Виж целия пост
# 436
Добро утро, мами!
Аз веднага по темата.Имам едно въпросче. Вашите бебета колко нанддоха през втория месец?.Нашият втори месец още не е изтекъл, но имам чувството , 4е бебока не наддава съвсем добре.Знам,4е при всяко бебе е различно, а и че всеки месец е различен, но все пак ориентировъчно искам да знам. Само да допълня,4е сме изцяло на кърма и имам кърма достатъчно, даже изцеждам и хвърлям. Просто бебо яде по-малко, не е лаком.
Виж целия пост
# 437
Тина, мерси за инфото. Аз се учудих, защото 2-ката бяха с ластиче отзад и без зелена лента. Помислих си, че съм взела някакви ментета.

Гери спеше като бебе само на една страна с главичката. Опитах с играчки, но не се получи. Просто обръщаше главата към прозореца. Тогава започнах да сменям посоката на леглото. Едното спане на едната страна на леглото, следващото - главата на мястото на краката. Така започна да се обръща и на двете страни, следеше светлината от прозореца.
Виж целия пост
# 438
Здравейте, аз също я обръщам Деската с размяна на мястото на главата и краката а не просто на ляво и дясно. Мисля , че това е по-удачният вариант , отколкото да е с гръб към стаята и мен.

Янчееее добре , че си ти да пишеш за срещата ви , хайде сложи ли снимки някъде? Много весело се е получило 7 момчета и Анди  Heart Eyes

И аз да попитам нещо - мислите ли , че безкофеиновото нескафе/на гранулки/ влияе възбуждащо  на кърмените бебоци или не?

stella77 как сте днес? Има ли подобрение?
Виж целия пост
# 439
Slavena80 педиатарът ни ме предупреди за тази пъпчица, която се появява на ръчичката. При нас още не се е появила, но ме предупреди да не я пипам или махам гнойта. Може би е добре да звънеш на вашия педиатър.
Виж целия пост
# 440
Здравейте ,

да се отчета. Ние все още сме в болница. Днес смениха диагнозата от чревна инфекция на пиелонефрит ( възпаление на бъбреците ). Детенцето изглежда здраво, но лечението с антибиотик продължава.

Моля мами , ако сте имали такъв проблем с по-големите си деца да споделите???? Аз съм все така отчаяна и притеснена . Казаха, че на 6-тия ден ще ни пуснат, но на мен не ми се вярва . Нервите ми са на краен предел и всичко отнася таткото.
Виж целия пост
# 441
Йоанче, не знам какво да ти кажа. Каката ми е имала само хреми до сега и не е пила антибиотик, дано и да не пие скоро де  Praynig Дано по-бързо се оправи, че и ти да си отдъхнеш  Praynig

И аз това писах по напред, че трябва да ги въртите в креватчето, защото те си харесват нещо и все на там гледат (както кой каза прозореца примерно, или пък вас, ако се виждате и така).

Това от ваксината и аз знам,че не трябва да се пипа, нищо, че има гнойна пъпка. Вчера забелязах, че и Митето има, кака му се появи по-късно и то леко, колкото да се вижда, че има нещо.

Магаре, мисля, че Айла беше писала, че по-добре да се пие обикновенно кафе, отколкото безкофейново, защото било с много обработки, демек има вредни съставки в него. Питай в кърмаческия, най-добре.
Виж целия пост
# 442
Ура вече имам нет!!! И бебка има хрема Sad не можахме да сложим ваксината. Абе аз ли само не мога да изкарам сополите от носа с помпата? Горкото бебе като види помпата за сополи или физиологичния разтвор и надава кански писъци... ooooh!
Виж целия пост
# 443
Аз само набързо да ви драсна че сме с атопичен дерматит мажем вече и с Елоком и бактерия Klebsiella Pneumonae в нослето и сигурно доста ще се мъчи милото ми докато я махнем Sad за сега ще е само с капките адреналиновите и с Бактробан та да видим

Баткото е добре ходи на яслата с кеф, но пък на него му се възпали "инструмента" и сигурно ще се наложи хирургическа намеса, дано не е сериозно...

толкоз че отивам да го прибирам Simple Smile
Виж целия пост
# 444
Kkalina моето бебче има сополи и откакто се е родила и и хърка нослето.Педито каза че няма нищо притеснително и сложиха ваксината. Все пак аз днес я заведох на лекар УНГ, който я прегледа и каза че нищо и няма и може да откара така до към 6-месечна възраст. А иначе и тя като види Стеримара и почва да реве, но аз пръскам бързо и после си правя фитилче от салфетка и с него бъркам и въртя, за да мога да захвана сополчето и да го изкарам. Peace
Виж целия пост
# 445
Ние спим и на двете страни - аз я слагам само настрани, гръбчето й е подпряно с една възглавничка! Забелязах обаче, че когато лежи по гръб през деня, сама си извърта главата само надясно, за да компенсирам май ще я слагам по-често да спи на лявата страна.

Днес се бях запътила да си запиша час за чиста молитва, но сестра ми звънна ненадейно, че идва на гости и се върнах! Дано утре да успея да го направя! Simple Smile Наистина ли има обичай, след молитвата да се ходи някъде на гости - ние май ще го пропуснем този момент! Simple Smile
Виж целия пост
# 446
Янче,бе,къде качи снимките от срещичката ви,че нещо не мога да ги намеря?Сигурна съм,че сте били много готини,особено Анди сред 7 мъже Wink
Виж целия пост
# 447



Ето го моето ангелче
Виж целия пост
# 448
Ехоо, качих сминките от срещата, но нямам време  да надписвам мамите и бебетата.. ако на някоя от присъстващите и се знимава, моля...
Срещата наистина беше супер! Искам пак!
Янче и Елиа, вие сте на ход!
Утре заминавам за една седмица при мама...  дано си почина...  Shocked
в тях няма нет.. ще ми липсвате.. да са здрави послушни бебоците!  Hug
Виж целия пост
# 449
Ейййй страхотни сте на снимките Simple Smile наистина ще е хубаво някой да ги надпише кой -кой е Simple Smile аз разпознах  Сънчо - със бяла блузка, Яна със сива блуза, руса мацка със синя блуза Геринела  /ако не се бъркам де Simple Smile/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия