Да украсим храната с храна 2

  • 132 526
  • 527
# 105
Офф ! Някой да знае какво съдържа ястието "рататуи' от филма ? По мои наблюдения - колелца от тиквички, лук и картоф на основа от доматено пюре.

п.п. Жена ми пита защото терминаторите гледаха филма и искат ...  Embarassed
Заповядай - http://www.kulinarno-joana.com/2008/06/ratatouille/
Виж целия пост
# 106
Офф ! Някой да знае какво съдържа ястието "рататуи' от филма ? По мои наблюдения - колелца от тиквички, лук и картоф на основа от доматено пюре.

п.п. Жена ми пита защото терминаторите гледаха филма и искат ...  Embarassed
Заповядай - http://www.kulinarno-joana.com/2008/06/ratatouille/

Златна си - .... гуш ... че ми изчезнаха емотиконите ... ми да - петък 13-ти е .
Виж целия пост
# 107
Взех рецепта за рататуй от темата за разделно хранене, но нямам линк.

Страшно вкусно и лесно става.
Режеш лук и го запичаш с малко мазнинка във фурната, колкот да омекне и замирише ароматно, а не да изгори.  Добавят се нарязани на кубчета тиквички, патладжан, червена чушка.Аз добавих босилек и риган, черен пипер, а в рецептата помня, че мащерка се препоръчваше.  Обърква се всичко и се пече. После се добавят домати нарязани на кубчета, бърка се наново и се пече още малко. 

Много просто и същевременно вкусно.
Обаче ми липсва месото, та мисля следващия път да сложа кайма или малки мръвки  Mr. Green
Виж целия пост
# 108
labrex Много благодаря!  bouquet
Аз мисля едната кошничка да е със снежанка - дали ще е проблем? Confused
А другата с една рецепта взета от "Аз жената"


s_sunny , все си мисля, че снежанката ще протече, поне такава, каквато аз я знам newsm78. А за другата - не съм я правила, гледам, че има ориз, той слепва, но и при нея, ако е повече майонезено-млечния сос, пак има вероятност да прокапе. А пък със сосче са по-хубави салатките, т.е. да не са съвсем сухи.

Погледни още няколко идеи:

Воловани

Пармезанови кошнички

Подобни кошнички

Кошнички
Виж целия пост
# 109
Взех рецепта за рататуй от темата за разделно хранене, но нямам линк.

Страшно вкусно и лесно става.
Режеш лук и го запичаш с малко мазнинка във фурната, колкот да омекне и замирише ароматно, а не да изгори.  Добавят се нарязани на кубчета тиквички, патладжан, червена чушка.Аз добавих босилек и риган, черен пипер, а в рецептата помня, че мащерка се препоръчваше.  Обърква се всичко и се пече. После се добавят домати нарязани на кубчета, бърка се наново и се пече още малко. 

Много просто и същевременно вкусно.
Обаче ми липсва месото, та мисля следващия път да сложа кайма или малки мръвки  Mr. Green


Много благодаря ! Ще принтна всичко на жена ми - аз в кухнята съм като индианец пред компютър, но както се казва във филмчето - вски може да готви. Дали да не се пробвам .... пък може и да ме огрее за нещо после ... айде да видим.

п.п. Ако видите от някой балкон да излиза черен дим - значи съм се изложил Wink  
Виж целия пост
# 110
Пробвай, много е лесно, просто режеш всичко , объркваш и печеш, дори не се цапаш  Mr. Green  . А докато се пече може и някакъв десерт да спретнеш  Wink
Виж целия пост
# 111
Пробвай, много е лесно, просто режеш всичко , объркваш и печеш, дори не се цапаш  Mr. Green  . А докато се пече може и някакъв десерт да спретнеш  Wink


Нишесте - това го мога  smile3508
Виж целия пост
# 112
labrex Отново много благодаря!
За съжаление обаче, няма да имам време да пазарувам нови продукти.  Confused
Всичко напазарих вчера и сега нямам минутка време.
Ще опитам така, пък да видим какво ще излезе....току виж заприличат на заскрежени кошници - нали сняг иде. Mr. Green

Аз сега приключих с яйцата "Феберже" - после ще показвам какво е излязло. Peace

Find_NEMO Приятно готвене - важната е идеята, децата все ще го харесат особено ако се включат. Peace
Виж целия пост
# 113
М_е_г_и  ,страхотен албум.  bouquetА къде може да видим рецептите.
 
Виж целия пост
# 114
В любими рецепти, обаче се каня поне от година да ги оправя и все не стигам до там... срам  Blush. Но поне някои ги има, ако искаш нещо конкретно, пък го няма, питай ме лично.



Find_NEMO Приятно готвене - важната е идеята, децата все ще го харесат особено ако се включат. Peace

Моите не го харесаха, макар че преди 2 години въртяха филма почти непрекъснато, чак ми беше писнало.
Виж целия пост
# 115
М_е_г_и страхотни неща правиш  smile3501
Аз не се стърпях и пробвах някои от нещата от линковете които labrex  Hug даде
Салата "Букет"
И Купчинките на labrex с декорация
Виж целия пост
# 116
vesi_nn, ама как си ги пипнала, по-добре изглеждат от моделите! Много, много са красиви! Майсторска ръка имаш!  chef  bouquet
Виж целия пост
# 117
страхотни люляци Simple Smile от какжо са направени?
Виж целия пост
# 118
vesi_nn  smile3501
Люляците от какво са Simple Smile
Виж целия пост
# 119
Благодаря ви момичета  Hug

labrex много интересни неща има в линковете ти и аз не се сдържам, нали си падам по такива неща, но все не ми остава време, а рецептата ти за купчинките  е страхотна   bouquet 

Shilan & Shiar delicate  люляците са от настърган белтък оцветен от сока на червено цвекло  Wink, поне аз така ги направих, оригиналните от руския сайт не знам дали са същите  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия