107 книги и филми,храна за дуШата.Нова средиземноморско италианска диета

  • 31 638
  • 740
# 600
Изпусаш едно N, vendoNsi... Питай го и с N. Simple Smile
Виж целия пост
# 601
а, не се опирай на това, изпуснах я случайно.

аз днес минах отново през Апенините, уморително шофиране, но много много красиво!
направих 1-2 снимки на върха, ще ви ги покажа после:)


феиам, как е дъщеря ти?!
Виж целия пост
# 602
Симоне коментира, че 'суона ди мерда', но било коректно. Laughing
Виж целия пост
# 603

Лъоли, кеффф, Варна! Междувпрочем, с мъжо се чудим колко мола има вече у градо ти? Ей в тоя град и зимата се скучае!


Честно казано, изгубих им бройката. В първия вече никой не влиза, сега е на мода един, който се намира на 5 минути от първия, Мол ъф Варна. На 200 метра надолу правят още един, който ще е огромен и после май още един срещу него или нещо подобно. Чудя се кой ще ходи в тия молове, ама който си ги строи си знае сметката, няма сега аз да се кахъря заради него, я!:)

Ей, времето май се стопля, опитва се да пече, дали пък ноември няма да е април...  Thinking Sunglasses
Виж целия пост
# 604
Х-Х-Х какво да ти кажа,и ние сме в постоянни битки с мъжът ми Crazy.Според него и аз съм вманиа4ена в хигиената на къщата и бла бла бла,макар,4е това не е така Naughty.Просто оби4ам да си ми е 4исто и подредено,още пове4е,4е с малко дете което ти се въргаля цял ден по земята няма как да не поддържаш хигиена  Crossing Arms
.......
Между другото не знам дали сте я обсъждали тази тема,но ако не какво мислите за този нов вирус А.Страх ли ви е? мислите ли да се ваксинирвате и въобще какво мислите и за ваксинана сама по себе си? Про о контро ли сте ?
О4аквам отговори Simple Smile

nikoleta77 , и мен ме дразни детето ми да се въргаля там дето се ходи с обувки, да не говорим, че всичките тичат по чорапи, а после кой става виновен че "белите" чорапи не излизат бели от пералнята?! Какво - или трябва да тичам с парцала след всеки, или да губя по един работен ден в търкане на чорапи до бяло... Хайде, няма нужда! Да не говорим, че у нас има предимно паркети и килими, а персийски килим как се пере зимата?! Дори да не е снеговито в Рим, от непрекъснатите дъждове, кога да съхнат?! Нито съм маниачка, нито имам намерение да погребвам живота си като чистачка. За мен 2 пъти в седмицата основно почистване е повече от достатъчно, особено ако се пази. В останалите дни само събирам след малката и евентуално пускам прахосмукачка в кухнята. Но ако не се пази, и всеки ден да лъскам, пак изглежда неприятно... Иначе 10cent's хавлии и чаршафи са ми на веднъж в седмицата смяна, ако имаме гости, чаршафите може и да останат на по 2 седмици - сушилничката не смогва да изсуши прекалено много изпрани неща... А и гладенето на всичките налични дрехи и чаршафи си е също поне един работен ден в седмицата... Нямам нищо против скъпия да наеме жена за почистването, ама засега няма да ми се отвори парашута. А ако искам да имам време и за някакви лични планове, се налага да му затегна дисциплината... Всъщност, ако не иска да тормозя него, би трябвало и той да не тормози мен, нали?! Или греша?! Освен това при нас войните са от малко по-особено естество - аз се утрепвам от чистене, а вечерта той се прибира и прави нещо дребно, без значение какво - сварява си паста (при сготвено от мен друго), премества си зарязаните от предишния ден инструменти или папки или каквото и да е подобно, след което почва триада на тема как аз съм на почивка тук, как само той чисти/пере/глади/готви/мие.... и освен това ходи на работа от 8 до 8, за да ме издържа... Като направя стачка и спра да чистя, вдига скандал, защо съм мързелива. Като е изчистено - той го бил свършил... Не казвам, че не прави нищо в къщи, но има две любими занимания - варене на паста и миене на чинии (не всеки ден) - всичко останало е на мой гръб, но то било "за удоволствие" или защото само аз "цапам" докато той е на работа.... Доста пъти ми е идвало да си събера куфарите и да му тегля една нашенска... Засега му намерих цаката, ама това е тема на друг разговор....

Аз телевизия не гледам, но ходя на курсове и чета книги. Както и ровя доста в нета, така че има с какво да си уплътня времето - не си падам нито по българските, нито по италианските телевизии и нямам мнение какви са.

За ваксините - аз съм твърдо против. Преди време някой беше пускал линкове тук, че всичко е една голяма измама, за да си продават ваксините, а като гледам и другите артикули, като маските, например. Освен това ваксината била по-опасна от самия вирус - имаше една статистика, че от 42 милиона ваксинирани американци през 1976 (тоя грип не е нов - това му е третата "пандемия"), 8 000 са инвалидизирани, а множество други са с по-слаби увреждания от страничните ефекти на ваксината (в цифрите не съм сигурна - отдавна го гледах, но са близки до тези). В момента ми е на гости една приятелка от България и тя ми каза, че в София масово ходят с маски на лицата, а от магазините са изчерпили всякакви количества - всичко моментално се изкупува. Чак се учуди, че в Рим не само нямат маски, ами се прегръщат и млящят наляво-надясно, дори с непознати....

feiam , стискам палци детенцето ти бързо да се оправи. Доста хора около мен споделиха, че са го карали този грип и са се оправили. Въпросът е наистина как точно са сигурни, че е точно този, а не друг грип. Надявам се, че наистина е обикновена настинка - това с диагнозите по телефона не звучи много надеждно...
Виж целия пост
# 605
x-x-x , мъчно ми стана ... мъжете понякога могат да са  Sick
Виж целия пост
# 606
x-x-x  така както разказваш, ми се струва, че твоя мъж никога не е живял с друг човек в къщи. Тва пък да ти кажат, че си на почивка, аз май ти бях казвала, знам че много боли. И на мен веднъж ми се каза такова нещо, което аз като доста злопаметна наскоро му припомних, като ме пита защо не отивам при него. Оказа се, че дори не си спомнял, дори и да го е казал, не го е мислил и т.н. Та може и при теб да е така, едва ли го мисли наистина, просто явно ти знае слабите места и знае къде да удари, за да те заболи. Мъжете са такива деца понякога.
Виж целия пост
# 607
Феям, много се надявам да бъркаш  Praynig Praynig Praynig

Мъжете са по-зле и от децата ...децата поне креснеш,скараш се,тупнеш по дупето(не ме линчувайте моля)...но мъжете са брррр....четейки ви моят е в първата тройка по изказвания и непомагане( Феям, ще се борим здраво за първото място  Crazy

И аз за София чух,че ходели с маски  Peace
тук не ходят...днес даже бяхме на летище и там нямаше  newsm78

китайците ги помня с маски масово откак започнахме да пътуваме напред назад....по летищата НЕ всички,но с маски  Peace (това от един пердио висяхме 6 4аса на Малпенза - добре,4е дечко го нямаше още  #Crazy )

Дечко е ваксиниран само от препоръчителни и задължителни,но всека година - не  Peace и аз все още не съм чула някои да се изкаже еднозначно добре за тях,то за кое ли има де...но аз пък съм убедена,че и вирусите ги създават и пръскат от време на време,за да си продават хилядите видове лекарства....
Отплеснах се  Blush

Наоколо съм  Grinning
Виж целия пост
# 608
Ами тук просто постоянно се говори за това, по 3 пъти на ден, постоянно какви са симптомите, как се умира и настана масова психоза. Като ти повтарят нещо постоянно, нормално е  да почнеш да се плашиш и някой като кихне или се закашля, вече да се заклейми като смъртно болен и силно заразен. Има доста хора, които носят маски, но не са чак толкова много. Не знам в Италия дали се говори много, но една приятелка наскоро се върна от Щатите и каза, че там не се всявала чак такава паника в населението. Аз няма да се ваксинирам, то не че тук ще има ваксина де.
Виж целия пост
# 609
x-x-x , мъчно ми стана ... мъжете понякога могат да са  Sick

И на мен ми стана мъчно. Някои думи много могат да засегнат човек, особено ако го удариш по болното му място.

Аз пък днес имах изненадваща за мен и доста глупава сцена на ревност, завоалирана като интерес към нещата, с които се занимавам. Менторът на магистърската ми теза беше във Форли да преподава и се видях с него, за да ми подпише препоръката, която ми беше написал за доктората. Уточнявам също, че той е около 30-35 годишен, симпатичен, добричък, женен и ми стига до рамото.

Та от сутринта се почнаха едни въпроси, понеже трябваше да му звънна по телефона да се разберем в колко да отида до университета: А той ли ти се обади на тебе или ти на него? Кога ще се видите?Къде ще се видите?Ама ще имате ли време да пиете кафе?Ами щом само 10 минути, значи поне по един шот да ударите (това беше шегичка, който не разбра... Rolling Eyes)) Аааа, ама аз не знаех за препоръката, мислех, че ей така ще се виждате? Я да прочета препоръката, едва ли пише такива хубави неща на всички свои студентки (с подчертан акцент върху studentESSE)..a как мина срещата, какво правихте? Ама какво ти каза, даде ли ти някой съвет?

Аз обаче запазих върховно спокойствие и отговорих на всичките въпроси, но сега след малко ще се виждаме и кой знае какво друго ще последва.
Виж целия пост
# 610
Медиите са страшна сила  Twisted Evil , а телевизията да не говорим...всеки я има вкъщи и достига съзнателно или не до всички  Twisted Evil

Аз вече тв не гледам хич, в неделя гледам Аллле Фалде Ди Килимаджаро  Peace другото не е за мен  Peace  ,а и телевизията след Л'ередита и Блоб не съм гледала отдавна  Peace

Льоли, понякога мъжете са доста изобретателни  Peace


Виж целия пост
# 611
Ljoli за мен ревността е донякъде доста положително чувство, стига да не е обсебваща.
Виж целия пост
# 612
Момичета, благодаря ви за съчувствието! Не съм искала да предизвикам съжаление, още повече, че сама съм се съгласила да дойда тук и да се оженя за точно този мъж. Ще си го търпя, ще си очупваме характерите взаимно и така. Сигурна съм, че всяка от вас се е парила на чепатостите на половинката си - въпрос на време е. Моят е искинско съкровище в някои отношения, в други ми иде да му.... Истината е, че 20 години е живял сам след развода, а е бил женен само няколко месеца - така че е нормално да се държи странно - никога не му се е налагало да се съобразява, а сега си е взел жена с дете...

Иначе момичетата от друга тема ми дадоха идея, че поведението му да провокира скандали може да има и езотерично обяснение - че през деня си раздава енергията на колегите в службата, а като се прибере вечер, почва да си търси повод за скандал. Според теорията за енергийния обмен, всеки човек може да се държи като енергиен донор или енергиен вампир, в различни моменти от живота си. И зареждането с енергията на другия става най-лесно като го ядосаш. Предизвиквайки го да избухне, ти изпраща енергията си. Знам, че не звучи разумно, но помага. Сега като почне да дудне за глупости и да ме провокира, си мисля "А, искаш да ми вземеш енергията?! Е, няма да стане твоята! Говори си каквото искаш, но няма да избухна! Мога да ти дам всичката любов на света, но до гнева ми няма да се докопаш..." Наистина действа - вече ми е смешно, като говори глупости и не се ядосвам. И го обичам повече - не мисля за развод, както преди. А и той като че ли вече не търси толкова често повод да се караме - като не поддавам на провокации, май вече не му е забавно. Има и по-злобни начини да му натрия носа и да му отмъстя за дето ми говори така, но мисля, че по този начин постигам най-добър резултат. Ако поддържам конфликта, аз се чувствам изтощена и съсипана, а не съм забелязала на него да му се отразява. Обикновено след скандал е весел и бодър и "не разбира" защо аз съм разстроена....

Ljoli , ревността също се споменава в статиите за енергиен вампиризъм като начин за изсмукване на енергията на половинката. Не искам да ти досаждам с темата, още повече че на езотериката не се гледа с добро око в разумния свят. Но на мен тази теория ми допада. Във всеки случай не позволявай да ти се качи на главата по този начин. Много съм си патила от ревността на бившия ми съпруг и на новия му подрязах мераците да ме ревнува още от самото начало. Общо взето, като го надуша, че ми задава провокиращи въпроси къде, кога, с кого.... му отговарям още по-провокиращо, дори абсурдно наблягам на възможна изневяра. Докарвам го до положение да започне да ми се извинява и да обясвяна, че той не ревнувал, само бил загрижен за мен... След известен брой подобни опити доста ограничих проявите на ревност. В момента се свеждат до взимане на почивен ден, когато искам да отида някъде из Рим - уж случайно, плюс предложение да ме придружи или да се мотка из къщи (работното му време е гъвкаво - може да отиде късно и да излиза по няколко пъти на ден от офиса), когато поканя приятелка на гости. Но да кажем, че това ми е по-скоро смешно, отколкото да ме дразни.
Виж целия пост
# 613
Добро утро  Crazy

Как сте?

Х-х-х, о аз въобще не те съжалених  Mr. Green и аз си имам много креативна половинка,която е чудесна...да ок раздават се за работа и т.н. и вечер са уморени,НО семейството е още една работа поне да се държиш човешки  Peace ....нищо ненормално не ти се случва споко  Joy  Joy  Joy всеки мъж си е чешит сам за себе си  Peace
Но да си призная аз не съм очаквала мъжът ми да ми помага в домакинската работа при положение,че си стоя вкъщи със или без дете....може би и затова ми е ок непомагащ мъж де  Crazy важното е да не ми мрънкоти и да не ми подмята някакви реплики,че тогава ставам  #Cussing out Twisted Evil #2gunfire 

Ох, кафенце....ммммм.....

Хубав ден   Crazy
 
Виж целия пост
# 614


феиам, как е дъщеря ти?!

хваЩам с за теб, за да отговоря на вси4ки... не знам. в4ера не я пуснах на у4илиЩе, заЩото имаха басейн, но си беШе ок, лека настинка и толкова. днес трябваШе да ходи, но стана сутринта с разкървавен нос (сигурно е пукнала някой капиляр от духане) и лека температура (37,2). сега, вярно 4е настинала я пускам, но с температура не, при това, рискувайки да трябва да ти4ам да я прибирам, ако я вдигне пове4е.
така 4е, всъЩност не знам как е  Rolling Eyes
педиатърката я 4ух сутринта по други при4ини, потвърди ми, 4е няма някакво правило за кой как го кара грипа... някой съвсем леко, някой по_тежко, гаранция, 4е е свински няма, кара се по презумцията, 4е в момента той върлува.

за у4астието на мъжете в "слугинската" работа просто да ви кажа, 4е не ми се говори  ooooh!
според моя, той много ми помага  #Crazy
онзи ден го питам дали някога през тези 20 години е по4истил някой Шкаф отвътре. вика "ами Що, той като е затворен не се цапа"  Mr. Green
и разни други такива "невидими" работи, които за него не съЩествуват. той ако мине прахосмука4ка и измие под, зна4и МИ е свърШил домакинската работа и след като изгладя трябва да имам време да си по4ивам  ooooh!

x-x-x, теорията за енергийните вампири не е само езотерика, има си обоснована психологи4еска категория за този вид хора. аз съЩо се мъ4а да се спасявам с разни мантри (не само от мъж ми, де  Twisted Evil), но трябва да призная, без особен успех  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия