107 книги и филми,храна за дуШата.Нова средиземноморско италианска диета

  • 31 632
  • 740
# 690
Льоли, радвам се, че ти харесва "Овца"-та  Grinning От "Амазон" я поръча, нали? Тези дни го разглеждах, но като че ли имат избор само на книги на аглийски език.  Ти главно този сайт ли ползваш?
Аз това лято имах главоболия с мудността на www.ibs.it, въпреки че имат добър избор, а и отстъпки.

Много се ядосвам, че не мога да си поръчам някои храни от Амазон, а бях любопитна да ги опитам  Rolling Eyes 

Тази година и аз съм решила да изпращам картички по пощата, но още дори не съм ги купила.
Празничното настроение не го чувствам все още.

За италианския хляб не обичам този с дебела кора, а мекият, който трае вечно не ми вдъхва доверие като съставки. Ние сме големи почитатели на бокончини ал латте, които продават в Ошан, както и на едни много вкусни кроасани тяхно производство без пълнеж  Crazy
Виж целия пост
# 691
Льоли, радвам се, че ти харесва "Овца"-та  Grinning От "Амазон" я поръча, нали? Тези дни го разглеждах, но като че ли имат избор само на книги на аглийски език.  Ти главно този сайт ли ползваш?
Аз това лято имах главоболия с мудността на www.ibs.it, въпреки че имат добър избор, а и отстъпки.


Да, от Амазон, заедно със "Танцувай, танцувай", нея сега съм я дала на една приятелка. Много изгодно ми излезе поръчката, дойде за около 20 дена, с меки корици. За първи път поръчвам от Амазон, но няма да е последен. Исках да поръчам една книга на италиански, на английски автор, за подарък, но не я намерих, но не съм изненадана, тъй като това е автор, непознат тук. Жалко.
Виж целия пост
# 692
Извинете, но какво е колокира? Премества ли? ко-локира? тази дума и тук я срещах, когато 'бг мамма се колокира  Laughing но така и не разбрах това ли означава.

Да, тъпо е, че използвах чуждица. Извинете. Simple Smile Още, докато го пишех и аз се подразних сама на себе си, но в онзи момент не успях да измисля 'правилната' БГ дума...
Иначе, Лени, заимствах от collocare, което ще рече да поместиш дадено нещо да точното/подходящото място. Simple Smile
Виж целия пост
# 693
а, и аз използвам чуждици, само че тази не я знаех.
и collocare не знаех какво е. значи беше полезно:)
Виж целия пост
# 694
Здравейте!
Приемате ли новаци?  bouquet
Да се представя> казвам се Теодора, живея в Лоди, от 2 години в Италия, имам си бебче на 1 год. и 6 мес. Антония. Разбирате, че не само за вашата компания съм новак, а изобщо.
 Ще се включа с мнение по въпроса за писатели и към групата на тези които не харесват Хемингуей, а и филма  за който си говоритене съм  гледала. Чела съм :Музика за хамелеони" на Труман Капоти. Не съм много впечатлена. За онова време на четене, повече ми харесваше Ремарк с "Черният обелиск" .
Виж целия пост
# 695
gufo, здрасти, добре дошла на нашето литературно четене Simple Smile И аз съм отскоро в Италия, започнах трета година.

Ремарк е доста тежък писател, на мен ми харесва точно защото е такъв Simple Smile
Виж целия пост
# 696
gufo, здрасти, добре дошла на нашето литературно четене Simple Smile И аз съм отскоро в Италия, започнах трета година.

Ремарк е доста тежък писател, на мен ми харесва точно защото е такъв Simple Smile

Привет на Гуфо и от мен! Ремарк също е сред любимите ми, от него понаучих доста за историята на Германия по времето между двете световни войни, повече, отколкото от уроците в училище  Laughing.
Виж целия пост
# 697
не_Хемунгейка и аз (въпреки 4е имам някакви намерения за препро4ит, които предполагам, Ще останат намерения. някой книги се 4етат и "усеЩат" на определена възраст, ако не съм го "усетила" тогава, твърде се съмнявам  Rolling Eyes)
но в никакъв слу4ай не бих предпо4ела Ремарк пред Капоте (gufo, без да го приемаШ навътре, вероятно си мноого по_малка от мен, та при мен Ремарк е дале4ен пубертетски период, харесвах го, но не го смятам ниЩо особено... )
Вонегът ми е ок, от малкото автори, които препро4итам от време на време, когато не съм в настроение за неЩо ново.

ДЮнска, и от един и съЩ сайт поръ4ваме, не знам какво да кажа по въпроса, освен 4е жалко 4е сме от съЩия пол и без страни4ни наклонности  Mr. Green

Дами, от много притеснения кое дете Ще се разболее, май Ще съм аз първа  Shocked
не съм карала грип от ... пове4е от 4етвърт век  Embarassed
Виж целия пост
# 698
Исках да споделя .. http://www.chitanka.info/lib/
Виж целия пост
# 699
О, този сайт като го гледам има сериозен проблем с авторските права.

Иначе има доста информация, но аз лично предпочитам да чета книгата в хартиен формат. Един от малкото поводи ми е да не съм залепнала на компютъра Simple Smile

Как сте? Болните от грип да се обадят с добри новини!  Wink
Виж целия пост
# 700
Да и аз предпочитам да чета книги в хартиен вариант. Според мен контакта с книгата е важен, на компа като чета и не  мога да се съсредоточа. Иначе този сайт го знам.
Виж целия пост
# 701
Да и аз предпочитам да чета книги в хартиен вариант. Според мен контакта с книгата е важен, на компа като чета и не  мога да се съсредоточа. Иначе този сайт го знам.

Аз също, вкл. и вестници.
Налага ми се да чета интернет издания, но няма нищо по-готино от съботна сутрин на кафе с Капитал в ръка. Поне за мен. Дори мислих да се абонирам, но са толкова скъпи че е чак смешно.
Виж целия пост
# 702
Като няма Капитал с кафето, ще ядем сладкиши...исках да кажа, ще четем Дневник онлайн Simple Smile...я вижте какво е изобретил италианският гений:
http://dnevnik.bg/istorii_na_denia/2009/11/12/814841_avtomat_za_ … poiavi_v_italiia/
Виж целия пост
# 703
Ха, добър ден!
Тук е тъмно и вали, и само по часовника се разбира , че още е ден. Та покрай този тъмен ден се замечтах за снежна Коледа, като миналогодишната.

Ремарк е доста тежък писател, на мен ми харесва точно защото е такъв Simple Smile
Тежък наистина. Трима другари я започвах 3 пъти.

не_Хемунгейка и аз (въпреки 4е имам някакви намерения за препро4ит, които предполагам, Ще останат намерения. някой книги се 4етат и "усеЩат" на определена възраст, ако не съм го "усетила" тогава, твърде се съмнявам  Rolling Eyes)
но в никакъв слу4ай не бих предпо4ела Ремарк пред Капоте (gufo, без да го приемаШ навътре, вероятно си мноого по_малка от мен, та при мен Ремарк е дале4ен пубертетски период, харесвах го, но не го смятам ниЩо особено... )
Да де, и аз за онова време на четене казах, само дето не ги нарекох пубертет. На Капоне тогава четох цензурираната и осакатена книга(знаеше се за това), което може би е от значение.
 Хартиена книга предпочитам. За вестници, чета онлайн и аз. Още не съм си изградила някакви навици тук, като тези на 10cent's с които да се насладя на деня. Нося си един на който в Италия всеки би се отвратил.  Като си направя кафето, което не е дълго, го разнасям из цялата къща и така мога да го пия целия ден.
 На болните, леко и бързо да минава!
Виж целия пост
# 704
ДЮнска, и от един и съЩ сайт поръ4ваме, не знам какво да кажа по въпроса, освен 4е жалко 4е сме от съЩия пол и без страни4ни наклонности  Mr. Green


 Laughing  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия