107 книги и филми,храна за дуШата.Нова средиземноморско италианска диета

  • 31 646
  • 740
# 495
Деске, вземи си свали Weeds щом си фенка на М.Луиз. Има 5 сезона от по 12 кратки ( 30 мин.) епизда. Нали знаеш английски, не съм сигурна дали има субтитри или на италиански ..
Аз съм силно впечатлена ( и затова съм се закачила с нея Simple Smile) , намерих доста допирни точки м/у мен и героинята й. Лошото е, че ги изтривам веднага, иначе можеше да ти ги пратя. Няма такава жена също така, М.Л е на 45  години!
Виж целия пост
# 496

мерси, отпада моето пътуване до милано!
Виж целия пост
# 497
Здравейте! Снощи бяхме да гледаме новия филм на Майкъл Мур, ужасно ме разтърси, показа ужасни аспекти на американското общество, как изселват хора от къщите им без никаква милост понеже не могат да си погасят кредитите по жилищата, как на починали хора, които работят за Уол-Март, застрахователните агенции пишат полиците не на семействата им, а на компанията и такива страхотии...
Виж целия пост
# 498
Ей много ме разсмя Hug Ако не ме беше срам и аз бих правила като твоя
4езаре  Laughing.В къщи вси4ки сме по пантофки и като дойдат племенниците ми и си остържат мръсните скарпони по килима ,направо подивявам Twisted Evil

Радвам се, че съм те развеселила. То историите с него са безконечни, но пък не съм срещала друг, който толкова много да се интересува от домакинската работа. Аз дори съм по-небрежна от него  Blush Най-любимо му е да пуска пералнята, всъщност това е първото нещо което прави като се прибере (и някой път дори седи и я гледа как се върти като хипнотизиран  Mr. Green )
Иначе и аз не смятам, че гостите трябва да се събуват, освен ако не са близки роднини или малки деца които се катерят по диваните и леглата. В Истанбул обаче, дори и водопроводчик да дойде се събува сам, без да го молиш, май е свързано с религията.
Виж целия пост
# 499
Да, да, в,свързано е, те и в джамиите се събуват.
Виж целия пост
# 500
Здравейте! Снощи бяхме да гледаме новия филм на Майкъл Мур, ужасно ме разтърси, показа ужасни аспекти на американското общество, как изселват хора от къщите им без никаква милост понеже не могат да си погасят кредитите по жилищата, как на починали хора, които работят за Уол-Март, застрахователните агенции пишат полиците не на семействата им, а на компанията и такива страхотии...

а неЩо ново има ли или само сензации алла Майкъл Мур?
Виж целия пост
# 501
В какъв смисъл ново?
Виж целия пост
# 502
 Ljoli , Capitalism: A Love Story,  ли гледа?  newsm78
 
  Между другото банките в никоя държава нямат милост, не само в САЩ.  Twisted Evil
  Може би разликата е, че там са по-бързи.  Peace

  Случи ми се един път, още новопристиганала в САЩ, да ме заведат на търг в една къща, където разпродаваха всичко.
  Имаше интересни неща на евтини цени, но докато обикалях видях една жена в ъгъла на една от стаите  да плаче... Tired
  Обясниха ми, че е собственичката, която е фалирала и не можела да си плаща дълговете към банката...
 Sick  Стана ми кофти ....и си тръгнах, но хората покрай мен си купуваха спокойно и не им пукаше.   Rolling Eyes
 
 
 
Виж целия пост
# 503

Аз ще го свалям и гледам тия дни, ако го има.
Намирам много истински неща във филмите му ( аз съм гледала 2 всъщност), но не мисля, че дава повече от една гледна точка. Малко, като  Беппе Грилло ми е ...
Трябва да го има и това, замисляш се над нещата,  но всички, с които съм говорила ( американци) казват, че е повърхностен и че нещата не стоят точно така.
Аз бягам от банки като дявол от тамян...


Виж целия пост
# 504
Да, за този филм става въпрос. Ужасно унизително, но най-много ме потресе случая със застрахователните полици на работниците, които компаниите си самоадресират.

Филмът не мога да кажа, че е сензационен. За мен сензации са клюкарските програми, в които разправят кой с кого е спал и къде е вечерял. Когато някой отправя критика към определен строй, политика или политик, дори критиката да е преувеличена и едностранчива, дава храна за размисъл.
Виж целия пост
# 505
Когато някой отправя критика към определен строй, политика или политик, дори критиката да е преувеличена и едностранчива, дава храна за размисъл.

А, точно. Храна за размисъл. Затова го гледам.
Виж целия пост
# 506
докато обикалях видях една жена в ъгъла на една от стаите  да плаче... Tired
  Обясниха ми, че е собственичката, която е фалирала и не можела да си плаща дълговете към банката...
 Sick  Стана ми кофти ....и си тръгнах, но хората покрай мен си купуваха спокойно и не им пукаше.   Rolling Eyes
 
Боже, много покъртително. Sad И аз бих плакала, ако влязат чужди хора в дома ни, за да оглеждат и да си купуват... Ужас!


Малко, като  Беппе Грилло ми е ...
Точно той ми плува в съзнанието като 'нашенски' еквивалент, когато стане дума за Майкъл Муур.
Виж целия пост
# 507
Пак добре е като ги има. Чудя се в България кой би бил еквивалента на Беппе Грилло или Майкъл Мур и не ми идва нито едно име наум...
Виж целия пост
# 508
Волен Сидеров, Слави Трифонов ...... ? Mr. Green
Виж целия пост
# 509
Волен Сидеров, Слави Трифонов ...... ? Mr. Green

Маргарита Михнева ?  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия