Въпрос за осигуровки и майчинство

  • 104 752
  • 782
# 210
здравейте, може ли да ми кажете какво ще ми бъде майчинството и болничните?
осигурявам се на следния доход:
за януари 2010 на 1000 лв.,
от февруари до април 2010 - 1300 лв.,
от май 2010 до октомври 2010  на 240лв.,
за ноември 2010 на 940 лв.,
от декември 2010 до август 2011 на 1300 лв.
това са 18 те месеца които се включват за изчисление на майчинството.
Термина ми трябва да е август 2011год.
имат ли значение нощните смени за болничния и ако ползвам болничен преди 45-те дни от термина как се отразява това на майчинството..
благодаря ви и моля да ме извините ако са разисквани сходни случаи и въпроси Blush Peace  
Виж целия пост
# 211
здравейте, може ли да ми кажете какво ще ми бъде майчинството и болничните?
осигурявам се на следния доход:
за януари 2010 на 1000 лв.,
от февруари до април 2010 - 1300 лв.,
от май 2010 до октомври 2010  на 240лв.,
за ноември 2010 на 940 лв.,
от декември 2010 до август 2011 на 1300 лв.
това са 18 те месеца които се включват за изчисление на майчинството.не ти е това базата щом термина ти е август,не може август да ти влиза в базата.връщаш 18 м от 45 дневния ти като месеца на 45 дневния не влиза

Термина ми трябва да е август 2011год.
имат ли значение нощните смени за болничния и ако ползвам болничен преди 45-те дни от термина как се отразява това на майчинството..-няма да се отрази ако 12 м преди болничния си осиг на една и съща сума

благодаря ви и моля да ме извините ако са разисквани сходни случаи и въпроси Blush Peace  
Виж целия пост
# 212
много благодаря, определено ми е полезно общуването тук  Heart Eyes
ако можеш да допълниш, правилно ли съм разбрала, плащат ми 90 процента от базата която е бруто/средно аритметично/, но не повече от нетното възнаграждение??? така ли е?
а болничният се смята 90 процента от нетното възнаграждение ли???
Благодаря на Elfita
Виж целия пост
# 213
много благодаря, определено ми е полезно общуването тук  Heart Eyes
ако можеш да допълниш, правилно ли съм разбрала, плащат ми 90 процента от базата която е бруто/средно аритметично/, но не повече от нетното възнаграждение??? така ли е?да
а болничният се смята 90 процента от нетното възнаграждение ли???-болничния е 80 процента /обикновен/или 90 процента /за бременност и раждане/от брутото,но не повече от нетото
Благодаря на Elfita

дай си осигуровките за 18 те месеца,за да сметна ориентировъчно

Виж целия пост
# 214
Честита 2011 год на всичики мами. Да сте здрави, щастливи и благоденстващи. Да ви радват усмивките на красиви наследници и любими хора !!!!!!!!!!!!!!!
А Elfita, ето какво ми е положението:
август 2011 раждане /живи и здрави!/
45 дни преди август /юли и юни/- тоест
май 2011 - 1300 лв.
април 2011 - 1300
март 2011 - 1300лв
февруари 2011 - 1300лв.
януари 2011 - 1300 лв.
декмври 2010 - 1300 лв.
ноември 2010 - 940 лв.
октомври 2010 -240 лв.
септември 2010 -240 лв.
август 2010 - 240
юли 2010 - 240 лв.
юни 2010 - 240 лв.
май 2010 - 240 лв.
април 2010 -1300лв.
март 2010 -1300 лв.
февруари 2010- 1300лв
януари 2010 - 1300
декмври 2009 - 1000 лв.
Виж целия пост
# 215
грубо ще е 700 лв
като до 45 дневния не трябва да взимаш болничен
може платен отпуск от януари 2011 нататък
Виж целия пост
# 216
А ако пренося и ми свършат 45те дни, а не съм влязла в болница, какво да правя?
Виж целия пост
# 217
А ако пренося и ми свършат 45те дни, а не съм влязла в болница, какво да правя?

чакаш да родиш и стоиш без болничен
едва като родиш аг то,издал 45 дневния ще ти издаде за дупката
Виж целия пост
# 218
Здравейте,разбрах че,за да взимам минималното майчинство от 240лв.трябва да имам 18 месеца осигуровки,но дали трябва да са непрекъснати или няма значение,за здравните знам че не трябва,но за социалните не ми е ясно.
Виж целия пост
# 219
Здравейте,разбрах че,за да взимам минималното майчинство от 240лв.трябва да имам 18 месеца осигуровки,но дали трябва да са непрекъснати или няма значение,за здравните знам че не трябва,но за социалните не ми е ясно.

трябва да имаш 12 м осигурителен стаж през целия ти живот т.е може и прекъснат
и в момента на издаване на 45 дневния да работиш

базата за изчисление е 18 м,а не изискуемия стаж
Виж целия пост
# 220
благодаря много за бързия отговор. Flutter  love001
Виж целия пост
# 221
здравейте, аз вече съм в болничен 45 дни преди термин, от 23,12 , нали би трябвало при това положение да съм по стария ред и да се изчислява обещетението на база 12 м., а не 18. т.е. гледа се не термина, а болничния - нали така?
Виж целия пост
# 222
здравейте, аз вече съм в болничен 45 дни преди термин, от 23,12 , нали би трябвало при това положение да съм по стария ред и да се изчислява обещетението на база 12 м., а не 18. т.е. гледа се не термина, а болничния - нали така?


да,по старата схема ще си
Виж целия пост
# 223
благодаря ти елфита за светкавачния отговор. ако не злоупотребявам, би ли могла да ме ориентираш горе долу каква сума ще получавам при 6 мес -400лв, а 6-те месеца преди това нямам стаж?
Виж целия пост
# 224
благодаря ти елфита за светкавачния отговор. ако не злоупотребявам, би ли могла да ме ориентираш горе долу каква сума ще получавам при 6 мес -400лв, а 6-те месеца преди това нямам стаж?

около 260 лв
имаш предишен стаж,нали
трябват ти 12 месеца
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия