Въпрос за осигуровки и майчинство

  • 104 752
  • 782
# 165
Здравейте,
Искам да попитам какво майчинство ще получавам ако осигуровките ми са както следва:
ноем.09,дек.09 - 384.56лв
януари.10,февр.10- 404.80лв
март.10,април.10,май.10 - 1700.16лв
юни.10,юли.10,август.10,септ.10,окт.10 - 1710.24лв
Изчислих ги на 1040лв, но не съм много сигурна дали е така.
А дали неплатеният отпуск ще влияе на сумата, която ще получавам?
Благодаря Ви много:)


990 лв ще е
явно смяташ 90 процента от брутото
Виж целия пост
# 166
имам въпрос сега съм в 5мес. досега съм осигурявана 12мес. на 335лв. ако си вдигна вноската на 1500 до 45дневния болничен(термина ми е на 15февруари)ще има ли смисъл колко майчинство ще получа и колко ще ми е осигуровката на тази сума?
Виж целия пост
# 167
а още нещо се сетих преди година и половина работех в др. фирма осигуряваха ме на повече пари та точна предходните ли 12месеца ти го изчисляват или на които ти посочиш
Виж целия пост
# 168
а още нещо се сетих преди година и половина работех в др. фирма осигуряваха ме на повече пари та точна предходните ли 12месеца ти го изчисляват или на които ти посочиш

не можеш да посочваш кои 12 м да ти вземат
взимат тези преди 45 дневния ти.за теб те са-февруари10-януари11
за 1500 лв ще плащаш 440 лв месечно,като махам осигорките до 335 лв

обезщетението ще ти  е 540 лв,ако си останеш на 335 лв-250 лв
ако увеличиш на 1500 лв,ще спечелиш 2155 лв като махам разходите за осигуровки /от 335 до 1500 лв/ и това което би взела,ако си останеш на 335 лв
Виж целия пост
# 169
Искам да разбера при втора бременност как ще ми изчислят майчинските,при все че малката сега е на година и 4м.,а смятаме да правим второ дете,дали ще получавам същите пари като при първото?Какъв е закона,има ли кой да ме насочи да прочета по въпроса?Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 170
Искам да разбера при втора бременност как ще ми изчислят майчинските,при все че малката сега е на година и 4м.,а смятаме да правим второ дете,дали ще получавам същите пари като при първото?-ще ги получаваш,ако си останеш по майчинство т.е без ясла,работа,отпуск,болничен и 45 дневния за второто ти започне преди първото да навърши 2 г .ако не стане така-ще ти се прави нова база от 12 м,където месеците в майчинство ти се взимат на 240 лвКакъв е закона,има ли кой да ме насочи да прочета по въпроса?Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 171
Дъщеря ми е с термин 16.04.2011 .До м.06.2010 вкл. е осигурявана на 340 лв. , а от 1юли 2010 на 700.00 . Колко ще е майчинстото и ? Има повече от 12 м. стаж.  Благодаря предварително Hug
Виж целия пост
# 172
Дъщеря ми е с термин 16.04.2011 .До м.06.2010 вкл. е осигурявана на 340 лв. , а от 1юли 2010 на 700.00 . Колко ще е майчинстото и ? Има повече от 12 м. стаж.  Благодаря предварително Hug

базата й е март10-февруари11
обезщетението ще е грубо 430 лв
Виж целия пост
# 173
Благодаря . Аз ги смятах от 440-480лв. в зависимост от работните дни на месеца.
Виж целия пост
# 174
Здравейте,

ето и моя въпрос?
Ползвам отпуск за отглеждане на детето ми до 2 год., но от днес - 01.10.2010 г. започнах работа по втори трудов договор.
Въпросът ми е дали от НОИ ще продължа да получам 240 лв. или ще получавам 50% (120 лв), както е ако работиш по основния си договор?
Виж целия пост
# 175

 ще продължа да получам 240 лв.

ако втория ти договор не е към основния ти работодател,а към друга фирма
Виж целия пост
# 176
Колко ще ми бъдат майчинските ако не ползвам болничен преди 45те дни и се осигурявам на 1000лв?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 177
Колко ще ми бъдат майчинските ако не ползвам болничен преди 45те дни и се осигурявам на 1000лв?  Rolling Eyes
90% от 1000лв.
Виж целия пост
# 178

не е толкова

90 процента от брутото,но не повече от нетото

т.е ще взимаш чистата нетна заплата-около 800 лв
Виж целия пост
# 179
Здравейте!!аЗ ОЩЕ НЕ СЪМ ЗАБРЕМЕНЯЛА,НО ГО ПЛАНУВАМНЕ.оТ 4- ТИ НОЕМВРИ НЕ СЪМ НА РАБОТА.пРЕДПОЛАГАМ,ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ОСИГУРЯВАМ.нА ПОСЛЕДНАТА МИ РАБОТА СЕ ОСИГУРЯВАХ НА 400 ЛВ.сЕГА, АКО ПРОДЪЛЖА ДА СЕ ОСИГУРЯВАМ НА 8 ИЛИ НА 4 ЧАСА ДА ГО НАПРАВЯ. а АКО НЕ СЕ ОСИГУРЯВА.кОЛКО ЩЕ МИ БЪДЕ МАЙЧИНСТВОТО И КОЛКО ВРЕМЕ ЩЕ МИ ГО ИЗПЛАЩАТ??МНОГО СЪМ ОБ newsm78ЪРКАНА.БЛАГОДАРЯ МНОГО ПРЕДВАРИТЕЛНО!!! newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия